Netflix’te birinci, Steam’de ikinciyiz

single-image

2018 Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında online içerik portalı Netflix’e Türkiye’den en hızlı ulaşan internet servis sağlayıcı olduk. 2018 Eylül, Ekim ve Kasım aylarında da online oyun platformu Steam’e Türkiye’den en hızlı bağlanan ikinci operatörüz.

TurkNet olarak, kullanıcılarımız AKN’siz, taahhütsüz, yüksek hızlı internetlerini kullanırken, hızdan ödün vermelerini istemiyoruz. Bu yüzden, dünya internet trafiğinin büyük çoğunluğunu oluşturan Google, Facebook, Netflix gibi şirketlerle peering anlaşmaları yaptık. Peering ile kullanıcılarımızın ana internet trafiğine girmeden, dünya devi şirketlerin sunucularına doğrudan kendi altyapımız üzerinden hızla ulaşmalarını sağlıyoruz. Yaptığımız bu yatırımlar sonucunda da Türkiye’den YouTube, Facebook, Netflix, Steam gibi servislere en hızlı ulaşan internet kullanıcılarının TurkNet’liler olmasını sağlıyoruz.

Netflix’te dört ay üst üste en hızlı operatör TurkNet

Netflix, web sitesinde düzenli olarak dünya ve ülke bazlı, sunucularına en hızlı ulaşan operatörler listesini açıklıyor. Bu verilere göre 2018 Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında Türkiye’den Netflix’e en hızlı bağlanan internet servis sağlayıcı TurkNet oldu. AKN’siz internetleriyle 7/24 aynı hızda Netflix içeriklerine hızla ulaşan TurkNet’liler, limit, kota düşünmeden gerçek sınırsız ve özgür internetin tadını TurkNet ile çıkarıyor. Netflix verilerine ulaşmak için tıklayın.

Steam’e erişimde ikinciyiz

Dünyanın en büyük online oyun portallarından Steam’in resmi web sitesinden açıklanan rakamlara göre 2018 Eylül, Ekim ve Kasım ayında bu platforma Türkiye’den en hızlı ikinci bağlanan internet servis sağlayıcısıyız. (Evet yukarıdaki tabloda üçüncü gözüküyoruz ama en altta bulunan “National Academic Network and Information Center” bir internet sağlayıcısı değil, bir okul ağı. Bu yüzden ISS’ler sıralamasına girmiyor.) Steam verilerini bu adresten görebilirsiniz.

TurkNet’lilerin, dizi ve filmlere hızla ulaşmasının yanında online oyun portalı Steam’e en yüksek hızla bağlanan kullanıcılar arasında olmaları bizi mutlu ediyor. Biz dünyanın en çok kullanılan internet servislerine, en hızlı bağlanan internet kullanıcılarının her zaman TurkNet’liler olması için yatırımlarımıza ve çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bugün de olduğu gibi gelecekte de TurkNet’liler, internette hızlarıyla fark yaratacak.

19 Yorum
 1. Tarih Blog 1 ay önce
  Cevapla

  Ne yalan söyleyeyim, ilk başlarda çok ön yargılıydım fakat Turk.net’e geçtiğimden beri ne oyunlarda ping sorunu ne de netflix’te donma sorunu yaşıyorum. Üstelik sınırsız ve en uygun fiyata.

  Umarım uzun yıllar aynı kaliteyi ve uygun fiyat politikasını sürdürürler.

 2. Turknet sağ olsun kotamız falan yok rahat rahat film izleyip oyun oynayabiliyoruz!

 3. Baha Duhan 1 ay önce
  Cevapla

  ama yinede çok yavaş aslında 13mbps bile indirmiyor 2mb/s indiriyor 13mbps yazıyor öyle ama benimkisi 2mb yanlışlık yapmışssınız benim hattımda.

  • kaplan 4 hafta önce
   Cevapla

   mbps ile mb farklı birimlerdir. durum şundan ibaret:
   1 Mbps’lik internet hızı ile saniyede 128 Kilobyte
   2 Mbps’lik internet hızı ile saniyede 256 Kilobyte,
   4 Mbps’lik internet hızı ile saniyede 512 Kilobyte,
   8 Mbps’lik internet hızı ile saniyede 1 Megabyte,
   16 Mbps’lik internet hızı ile saniyede 2 Megabyte
   yani siz 13 mbps lik internetiniz ile almanız gereken download hızını alıyorsunuz zaten.

  • Onur Can 4 hafta önce
   Cevapla

   Her bayt 8 bitten oluşur. ISSler bit olarak yazar hızı. 13/8 mesela indirme hızına denk gelir.

  • Efe 3 hafta önce
   Cevapla

   kardeşim mbps ile mb/s çok farklı şeyler
   mbps = megabits per second (saniye başına megabit)
   mb/s = megabyte per second (saniye başına megabyte)
   1 byte 8 bit’e eşittir yani bu durumda 8 mbps 1 mb/s verir
   bir bit biri byte aradaki farklara dikkat edelim örnek internet hızları vereyim sana
   8 mbps = 1 mb/s
   16 mbps = 2 mb/s
   24 mbps = 3 mb/s
   35 mbps = 4,375 mb/s
   50 mbps = 6,25 mb/s
   Yani 35 mbps internet alıpda 35 mb/s bekleme onun için 35 * 8 = 280 den 35 mb/s almak için kaç mbps gelmesi gerekiyor öğrenebilirsin. Formülüde aşşağıya bırakıyorum
   MBPS = MB * 8
   MBPS / 8 = MB

  • Berke Kocabaş 3 hafta önce
   Cevapla

   10 mbps saniyede yaklaşık 1mb indirir, yanlışlık yok.

  • Bilgehan 2 hafta önce
   Cevapla

   Zaten genelde indirme hızı olarak 8de 1i oluyor mesela benim internetim 12mbps indirme hızı olarak 1,5mb/s alıyorum neden böyle bir oran var neden tamamına erişemiyoruz bilmiyorum ama bir sebebi vardır herhalde

  • Mahmut 2 hafta önce
   Cevapla

   Steam tarafından açıklanan değerler ortalama değerler. Sizin konunuza gelirsek:

   13mbps = 1,625 MB/s

   8 bit=1 byte

   Bağlantınızda bir sorun olmadığı sonucuna varmışsınızdır heralde.

  • ozgun 2 hafta önce
   Cevapla

   Biri megabit biri megabyte mbps yazanları mb/s ye çevirirken 8’e bölmen gerekiyor, çünkü her bir byte 8 bitten oluşuyor. 13mbps bağlantı varsa saniyede yaklaşık 1.6 megabyte (1.6mb/s) indirme yaparsın. sen 2 yi görüyorsan o zaman 16mbit yani 16mbps (ps = per second = saniyede) hızın var demek.
   Yani senin internetin hızı (16mbps yada 16mbit)

 4. Ziyaretçi 1 ay önce
  Cevapla

  Merhaba, sizin şikayeti anlıyorum lakin megabit ile megabayt aynı değildir, 1 bayt 8 bite eşittir bu yüzden siz 13 megabit alıyor iseniz 2 megabyte download hızın olması gayet normal…

 5. blacksir 1 ay önce
  Cevapla

  Gercekten bu hizmeti veren yer yok. TTNET alt yapısı kullanılıyor sanırım. Ancak aynı altyapı kullanılıyorsa neden daha fazla ucret odesin musteri. Ayda 400 gb 35 mb kullanıyorum. Netfilix full 65 Tl hicbir operateden Turknet verdigi tarifeyi bu fiyata vermiyor. Ustelik tahutde yok

 6. EYÜP RAFET YILMAZ 3 hafta önce
  Cevapla

  100MBPS kullanıyorum gerçekten mükemmelsiniz 🙂 oyunlarda ping asla olmuyor CSGO ping değerleri 40 50 arasında gidip geliyor..

 7. oğuzhan 3 hafta önce
  Cevapla

  valla kaç aydır kullanıyorum 4 arkadaşımda kullanıyor hiç bir sıkıntı yaşamadık gerçekden güzel bir internet deneyimi daha önce geçmediğime pişmanım boşu boşuna okadar para vermişim diğerlerine …

 8. Umut Can Sevinç 1 hafta önce
  Cevapla

  Baha Duhan hacı anlaşılıyor ki pek bilgin yok. 10 megabit(mbps) demek 1250 kb/s ile indirmek demek yani 1,25mb/s.
  Sen 13 megabit aldığını söylüyorsun 13ün karşılığı 1,6mb/s gibi bir şey 2mb/s alman için hızının 16 mbps olması lazım. 2mb/s aldığını söylediğine göre 16 mpbs alıyorsun gayet iyi.

 9. Atamer 1 hafta önce
  Cevapla

  Merhablar ben engelli paketiniz den faydanlanmak istiyorum onun icin ne yapmam lazim
  bana yardimci olurmusunuz

  Tesekkürler

 10. TTNET’teyim fakat memnun değilim. Ne zaman hipernet vermeye başlayacaksınız ? Lütfen iletişime geçiniz.

  • Admin 2 gün önce
   Cevapla

   Merhaba, bizim VDSL hizmetimiz var ancak sadece verilebilecek bölgelerde verebiliyoruz. Buradan bizden alacağınız hızı sorgulayabilirsiniz: https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/

   Hızınız santrale olan uzaklığa, hattın kalitesine, kullanılan cihazlara ve kullanım yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir. Teşekkürler.

Yorum yazın

E-posta adresiniz sitede gösterilmez.