TurkNet ile 50 Mbps’ten yüksek hızlarda upload artık mümkün

single-image

TurkNet olarak müşterilerimizin her zaman aldıkları hizmetten maksimum faydalanmasını ve memnun kalmasını istiyoruz. Upload hızlarının artırılması da son dönemde üzerinde yoğun olarak çalıştığımız konulardan biri oldu. Artık TurkNet’te aktif altyapımız üzerinden hizmet verdiğimiz bölgelerde altyapının desteklediği maksimum hızda upload yapmak yani internete veri yüklemek mümkün. Gelin şimdi biraz detaya girelim.

Aktif altyapı nedir?

Türkiye’de evlerden santrale giden bakır kabloların kontrolü yerleşik operatördedir (Türk Telekom). TurkNet gibi alternatif operatörler VAE (Veri Akışı Erişimi) ya da YAPA (Yerel Ağın Paylaşıma Açılması) yöntemleriyle müşterilerine hizmet verirler. YAPA yöntemiyle hizmet verdiğimiz müşterilerimiz bizim aktif altyapımız kapsamındadır. YAPA yönteminde bakır kabloların uçları, TurkNet’e ait cihazlarda sonlanır. Sonrasında trafik tamamen TurkNet omurgası içinde hareket eder. TurkNet omurgası, kapasitesini başka operatörlerle paylaşmaz, yedeklidir ve ihtiyaç oldukça kapasitesi kolayca artırılabilir. Biz Türkiye’nin her yerinde yerleşik fiber ve bakır şebeke üzerinden VAE ve 21 ilde 220’den fazla santralde bakır şebeke üzerinden YAPA yöntemiyle ADSL ve VDSL hizmeti veriyoruz. YAPA yatırımlarımıza devam ediyor, bu yöntemle hizmet verdiğimiz müşteri sayımızı artırmak için çalışıyoruz.

ADSL ve VDSL farkı ne?

ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line), bir çeşit DSL bağlantısıdır. Bu teknolojide internet bağlantısı standart bakır telefon kabloları tarafından sağlanır. Veri, ses trafiğinin kullanmadığı frekanslar üzerinden gönderilir. Bu teknolojinin avantajı mevcut telefon altyapısının kullanılması ve yeni altyapı yatırımı yapılmasına ihtiyaç duyulmamasıdır. Alınabilecek maksimum hız altyapının ve ev içi tesisatın kalitesine, santrale olan uzaklığa ve hat gürültü oranına göre değişkenlik gösterir.

ADSL teknolojisinde santrale olan uzaklığınıza göre genel olarak piyasada 16 Mbps’e kadar hızlar sunulur. Ancak biz aktif altyapımızda teknolojinin limitlerini zorlayarak altyapı şartları uygunsa 24 Mbps’e kadar download hızı sağlayabiliyoruz, upload’da ise teknolojik limitlerden dolayı yerleşik operatör 0.80 Mbps’e kadar upload hızı sağlarken biz kendi aktif altyapımızda olan ve VDSL hizmeti kullanmayan müşterilerimize 1 Mbps’e kadar hız verebiliyoruz.

VDSL ise (Very-high-bitrate Digital Subscriber Line), ADSL’den çok daha yüksek hızlara olanak verir. Sinyalin güçlü olarak aktarılabildiği noktalarda 100 Mbps’e kadar hıza ulaşılabilir. VDSL teknolojisi bakır telefon hatlarını çok daha verimli şekilde kullanır, ancak bu verim çok daha kısa mesafelerde (santralden itibaren 1.000 metre) mümkündür. Kısa mesafeler daha az bozulma ve daha çok güvenilir bağlantı demektir. Ayrıca, altyapının ve iç tesisatın kalitesi de VDSL verimliliğini etkiler.

ADSL’de yüksek upload hızı neden mümkün değil?

Eğer ADSL’de de 1 Mbps üstü hızlarda upload hızı vermek mümkün olsaydı hiç düşünmeden verirdik. Ancak teknoloji gereği bu hızın üzerine çıkılmıyor. Aklınıza bu soru doğal olarak geliyordur: “İkisi de bakır şebeke değil mi? Niye birinde yüksek hız verilirken, diğerinde verilmiyor?” Evet, ikisi de bakır şebeke ama kullanılan protokoller ve bant genişlikleri farklı. Buna örnek olarak 3G ve 4.5G teknolojilerini verebiliriz. Bu teknolojilerin ikisi de aslında atmosferde var alan radyo frekanslarını kullanıyor. İkisi de havadan gidiyor yani. Ancak bir tanesinde bant genişliği kullandığı frekans yüzünden çok daha fazla. Kullanılan protokoller de çok daha yüksek hızlarda veri transferi yapılmasına olanak sağlıyor. Teknoloji geliştikçe, internet hızları artıyor ve daha yüksek hızlarda bağlantı sağlamak mümkün oluyor. VDSL teknolojisi yaygınlaştıkça ve ADSL’in yerini aldıkça çok daha fazla kullanıcının bu yüksek hızları kullanması mümkün olacak.

Upload hızlarını nasıl artırdık?

Aktif altyapımız üzerinden YAPA olarak hizmet verdiğimiz noktalarda kullandığımız cihazlar hem ADSL hem de VDSL destekliyor. Bu, sizin bağlı bulunduğunuz santral aktif altyapımız içinde yer alıyorsa size VDSL hizmeti sağlayabiliriz demek. Biz aktif altyapımızda hem download hem de upload tarafında hız limitlerini tamamen kaldırarak 100 Mbps download, 100 Mbps upload şeklinde kullanıcılarımızın hız profillerini tanımladık. Ancak bu herkesin bu hızı alabileceği anlamına gelmiyor. Dediğimiz gibi santrale olan uzaklık ve santralden evinize kadar ulaşan bakır şebekenin kalitesi burada belirleyici unsur.

Örneğin, santrale 100 metre olan bir evde oturuyorsunuz ve aktif altyapımız dahilindesiniz. Ancak evinize kadar gelen bakır kablo 15-20 yıllık. Birçok defa arızalanmış ek yapılmış ve süper iletken özelliğini kaybetmiş. Böyle bir durumda santrale olan mesafeniz uygun ve hız profilinizde herhangi bir kısıtlayıcı limit yoksa bile hat değerlerinizde meydana gelen kayıp fazla olduğundan 4-5 Mbps download 1 Mbps upload’dan fazlasını göremeyebilirsiniz.

Biz yaptığımız testlerde Manisa Akhisar’da santrale 300 metre mesafede bulunan bir müşterimizin 55 Mbps’e kadar upload hızı aldığını gördük. Testler yapmaya devam ediyoruz, eminiz bu hızın üzerine çıkan müşterilerimiz de olacak.

Bu arada santrale olan kuş uçuşu mesafeyle kablonun dolaştığı mesafe de aynı değil. “Santral hemen 300 metre ileride ama ben yüksek hız alamıyorum” gibi yorumlar gördüğümüzden bunu da açıklamak istedik. Evinize kadar gelen kablo size ulaşana kadar birçok farklı sokaktan geçebilir. Dolayısıyla santrale kadar olan kablonun mesafesi, sizin yürüyerek ya da havadan santrale olan mesafenizle aynı olmayabilir. Bunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.

VAE’de neden upload hızlarını artıramıyoruz?

VAE modeliyle hizmet verdiğimiz noktalarda sadece Türk Telekom’un santrale olan mesafeye ve bölgedeki DSL altyapısına göre (ADSL veya VDSL) çeşitli hız profillerini tanımladığı paketleri size sunabiliyoruz. Bu hız limitlerinin üzerine çıkmamız mümkün değil çünkü kendi aktif altyapımız dahilinde olmayan bölgelerde hız profillerine müdahale edemiyoruz. Bu bölgelerde VDSL’de 35 Mbps üzerinde download hızından yüksek paketleri satmıyoruz. Ama 35 Mbps paketi AKN’siz ve taahhütsüz yapıp yanına da 1.000 dakika telefon koyunca bayağı iyi oluyor (bizim diye demiyoruz, daha iyisi yok bizim gördüğümüz). 35 Mbps paketin upload hız sınırı 3 Mbps’e kadar olduğundan şimdilik biz de bundan yüksek upload veremiyoruz.

TurkNet’liyim yüksek hızlı upload’dan nasıl yararlanabilirim?

TurkNet müşterisiyseniz yapmanız gereken önce YAPA mısınız, VAE misiniz kontrol etmek. Bunun için Online İşlemler’e giriş yaptıktan sonra soldaki menüden “Teknik Bilgiler” seçeneğine girerek, “YAPA mı?” sorusunun cevabına bakabilirsiniz. Eğer YAPA bölgesindeyseniz hız profiliniz ADSL mi yoksa VDSL mi diye kontrol edin. Bunu da Online İşlemler’den tarifenize bakarak görebilirsiniz. Bazı müşterilerimiz VDSL modem sahibi olmadığı için YAPA bölgesinde olmalarına rağmen ADSL modem kullanıyor ya da VDSL modem sahibi olmalarına rağmen kurulum ayarlarında bağlantılarını ADSL olarak seçebiliyor. Bu durumda aldıkları hız belirli bir limiti geçmeyecektir. YAPA bölgesinde olup da VDSL modem sahibi olan müşterilerimizin kurulumlarını ADSL yerine VDSL olarak yapmalarını ve hız testi yapmalarını tavsiye ederiz. Bu müşterilerimiz upload limitleri kalktığı için aktif altyapımızda olduklarından altyapılarının desteklediği en yüksek hızda upload görebilirler. Yani 16 Mbps’e kadar download hızı kullanan bir müşterimizin artık 3-5 Mbps’e kadar upload hızı alması mümkün.
Eğer YAPA’daysanız ve hız profiliniz 100 Mbps’e kadar tanımlıysa ve 1 Mbps’ten yüksek upload hızı görmüyorsanız VDSL modem ile daha yüksek hızlar alıp almayacağınızı test etmeniz gerekiyor. Bunun için çevrenizden geçici olarak bir VDSL modem bulup bağlantı yaparak hız testi yapmalısınız. Eğer VDSL modem kullandıktan sonra eski hızından oldukça yüksek hızlarda download ve upload değerleri görüyorsanız VDSL modem yatırımı yapabilirsiniz. Çevrenizden modem bulamıyorsanız internetten güvenilir bir siteden VDSL modem alıp deneyebilirsiniz. Kutusuna zarar vermeden denedikten sonra eğer hızınız tatminkâr bir şekilde artmıyorsa, modemi iade gününü geçirmeden geri gönderebilirsiniz.

TurkNet’li değilim, geldiğimde yüksek hızlı upload kullanabilecek miyim?

TurkNet müşterisi değilseniz, ne kadar upload hızı alıp almayacağınızı maalesef hizmetinizin kurulumunu tamamlamadan söyleyemiyoruz. Ancak web sitemizden hızınızı sorguladığınızda (buradan sorgulayabilirsiniz) eğer 35 Mbps’ten yüksek hızda internet hizmeti alabileceğiniz bilgisi gelirse YAPA bölgemizde yer alıyorsunuz demektir. Bu da teorik olarak sizin standart olarak piyasada sunulan hızların üzerinde upload hızı alabileceğiniz anlamına gelir. Ancak yukarıda dediğimiz gibi eğer santralden evinize kadar bakır şebeke problemliyse 1 Mbps’e kadar upload hızı da görmeniz mümkün.

Burada gerçekçi davrandığımızı belirtelim. Yani 100 Mbps download, çok yüksek upload diyerek insanları kandırıp sonra düşük hız vermek gibi bir işin peşinde değiliz. Özellikle upload tarafında modemi kurup altyapıyı aktive etmeden kesin hız söylemek imkânsız. Biz hız profillerindeki limitleri tamamen kaldırdık. Artık aktif altyapı bölgelerinde 50-75 ve 100 Mbps paketler yok. 35’ten yukarısı için 100 Mbps’e kadar alabildiğiniz kadar hız var. Bu sizin altyapınıza göre 16 Mbps download, 3 Mbps upload da olabilir, 97 Mbps download, 55 Mbps upload da. Mesafeye göre, yakındaki müşterilere göre bir değer size verebiliriz aslında ama her hattın şartları farklı olduğundan kimseyi yanıltmak da istemeyiz. Önerimiz: TurkNet’li olup denemek istiyorsanız, bir arkadaşınız aracılığıyla gelin, elinizdeki modemle deneyin, baktınız performans iyi, bir de birinden VDSL modem ödünç alıp deneyin (o sizi davet eden arkadaştan mesela). VDSL’de sonuçlar daha da iyiyse, bir de VDSL modem yatırımı yapıp harika bir internet sahibi olun (arkadaşa geri verilmeyen modemlerden TurkNet sorumlu değildir).

Upload hızlarınızı paylaşın, cümle alem görsün

Aktif altyapımızdaki upload hız limitlerini tamamen kaldırarak, Türkiye’de değişmez denen bir şeyi daha değiştirmenin ve sektörde herkese örnek olacak bir adımı daha atmanın gururunu yaşıyoruz. Eğer siz de yüksek hızlarda upload gören müşterilerimiz arasında yer alıyorsanız lütfen bunu #CümleAlemUploadHızıGörsün etiketiyle her yerde paylaşın. Böylece hem havanızı atmış hem de Türkiye’de internetin gelişmesi için farkındalık yaratmış olursunuz.

Yazar Alp Solak’ın notu: Bu yazıyı herkesin anlayabileceği dilde yazmak için mühendislerimize yazdırmak istemedik. Bu yüzden önce akla gelebilecek soruları hazırladım daha sonra da ilgili birimle röportaj yaptım. Röportajdan edindiğim bilgileri de kaleme aldım. Upload ile ilgili daha fazla sorularınız varsa, yazıya yorum olarak ekleyebilirsiniz.

179 Yorum
 1. Ali 6 ay önce
  Cevapla

  Bende yüksek upload hızına erişmek istiyorum ama yapa altyapısı yok bizim.Yapa altyapısına geçmek istiyorum desem nasıl olur? :))

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Ali Bey merhaba, biz de YAPA altyapısına geçmenizi isteriz ancak ne zaman nerede bu altyapıya gelir konusunda bir bilgi veremiyoruz maalesef. Belirli bir plan dahilinde YAPA’yı geliştirmeye çalışıyoruz. Ancak bu konuda tek taraf biz olmadığımızdan bu sene şurada oluruz, sonraki sene burada oluruz gibi bilgi vermemiz mümkün değil.

   • samet tokalaçoğlu 6 ay önce
    Cevapla

    merhaba türk net ekibi ben samet istanbul/eyüp/çırçır mahallesi/gündoğdu sokak/no 15/6 daire 6 upload ve download hızımı öğrenmek istiyorum ona göre bağlatacağım

    • Admin 6 ay önce
     Cevapla

     Merhaba Samet Bey, hızınızı bu linkten adres bilgilerinizi girerek sorgulayabilirsiniz: https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/

     35 Mbps’e kadar hız bilgisi gelirse 3 Mbps’e kadar upload hızı alırsınız. Eğer 35’ten yukarıda hız alabileceğiniz bilgisi geliyorsa altyapınız ne destekliyorsa o kadar download ve upload hızı alırsınız. Maalesef hat ve modem kurulumunuz tamamlanmadan önceden bir şey söyleyemiyoruz. Her evin, dairenin altyapı şartları farklı olabiliyor. Yazımızda da elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık. Teşekkürler.

    • Ramazan Sancar 6 ay önce
     Cevapla

     ALABİLECEĞİNİZ HIZ 50 Mbps( ort 5-6 mb/sn ile indirme yapabilirsin.) olarak görünüyor. Ancak modemin VDSL olması gerek bu hızı almak için. Adsl modem kullanırsan en fazla alabileceğin hız 24( ort. 2-3 mb/sn ile indirme yapabilirsiniz. ) mbps oluyor.

     Upload ise modemde yazılı olan max hat değerleri ile belli olur.

 2. Mehmet 6 ay önce
  Cevapla

  Türknet de 35mbps lik vdsl vea paketi kullanıyorum daha önce Türk Telekom müşterisiydim 16mbps lik adsl paket vardı vdsl alt yapımız yok dediler ama turknet onların alt yapısını kullanmasına rağmen 30 ile 35 arası hızlarda vdsl kullanıyorum demek istediğim eğer bölgenizde türksatın kablolu alt yapısı yoksa en iyi seçenek turknet.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Yorum için teşekkürler Mehmet Bey.

  • emre şakırgün 6 ay önce
   Cevapla

   benim bulunduğum bölgede superonline türktelekom kablonet hepsinin fiber hattı var evimin bodrumunda ben gine türknet kullanıyorum 65tlye taahhüt aknsiz 75mbps dow 4mbps upload hız alıyorum saygılar :)) komşularımızdan hepsini kullanan var hepsinde test yaptık dowlandı uploadı saymıyorum. ping degerleride oldukça iyi diger ıspnerden 🙂

 3. Siz adamsınız ya. Aç gözlü şirketlerden çok farklısınız. Teknoloji sektöründe xiaomi neyse sizde internet sektöründe öylesiniz. Başarılarınızın devamını diliyorum heryerde sizi öneriyorum. Siz yeterki kullanıcı memnuniyeti odaklı çalışmaya devam edin. Baktınız para az geliyor yapıştırın bağış kampanyası para vermezsem şerefsizim.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Teşekkürler Halil Bey, bu yorumları görmek bizi mutlu ediyor. İyi günler dileriz.

 4. Ozan 6 ay önce
  Cevapla

  Ne kadar verdiginiz onemli fakat
  Internet baglatma asamasinda 14 gunde sonuc alamadim.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Ozan Bey merhaba, sizin konu ilgili birimlerimizce takip ediliyor. Gecikme için özür dileriz. Bunun sebebi tam olarak bizden kaynaklanmasa da sizin başınıza geldiği için üzgünüz.

 5. Yasin 6 ay önce
  Cevapla

  Erzurum’a ne zaman gelecek. Sabırsızlıkla bekliyorum. Sırf bunun için adres değiştirilir….

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Yasin Bey merhaba, bugünden Erzurum’a ne zaman gelir bilgisini maalesef veremiyoruz. Umarız ilerde YAPA bölgesinde yer alırsınız. Yorum için teşekkürler.

 6. Süleyman alaca 6 ay önce
  Cevapla

  Vae kullaniyorum altyapi turk telekomun kendileri bile bana maks 75 verebilecekken ( altyapi 142 destekliyor ) turknet kendi altyapisi olmadigi halde 35 veriyor bu fiyata bu hizmet baska yerde bulunmaz , umarim yakinda yapa burayada gelir , gelmesi icin bisey yapmam gerekiyorsa lutfen bana donus yapin iyi calismalar turknet <3

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Süleyman Bey, yorumunuz için teşekkür ederiz. YAPA konusunda sizin yapabileceğiniz bir şey yok şu aşamada. Bizim belli bir planımız var. Bu plan dahilinde yaygınlaştırmaya çalışıyoruz ancak tek taraf biz olmadığımızdan her zaman planlarımızı uygulama şansımız da olmayabiliyor.

 7. Serkan 6 ay önce
  Cevapla

  Merhaba,
  Türknet’e geçmek ıstiyorum hattımin baştan sona kontrol edilmesini ıstiyorum verilecek hıza göre kopma ve kesinti olacak mı sürekli bunun kontrolünün yapılmasını ıstiyorum bana geri dönüş yapılmasını ıstiyorum mail adresim yazıyor cevap olarak bekliyorum.
  Ve hattımin max olarak gelecek hızı öğrenmek ıstiyorum.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Serkan Bey merhaba,

   İlgili arkadaşlarımız size e-posta göndererek iletişim bilgilerinizi talep edecek. İlginiz için teşekkür ederiz.

 8. Tarık 6 ay önce
  Cevapla

  Peki bu yapa sistemi için şu kadar sürede tüm müşterilerimize sunacağız gibi bir planınız var mı ? Örneğin; 2021 yılında tüm müşterilerimiz yapa altyapısı altında hizmet alacaktır gibi.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Tarık Bey, planlamalarımız var tabii ama şu an 2-3 sene sonra ne kadar müşterimize YAPA ile hizmet verebiliriz bugünden söyleyemiyoruz. Çünkü her şey burada bize bağlı değil. Biz elimizden geldiğince yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Teşekkür ederiz.

  • Mert 6 ay önce
   Cevapla

   Eski internet servisimden 75 mbps hız alıyordum.Ama sizin web sitenizde maks 35 Mbps alabileceğim yazıyor.Yan dairemdekiler 75 Mbps kullanabiliyor.Aynı hat aynı kablo.Burdaki sorun sizde bana ulaşıp, hızımı güncellemenizi istiyorum.Adresimi tekrar tanımlanıp alabileceğim hızın güncellenmesini rica ediyorum.

   • Admin 6 ay önce
    Cevapla

    Merhaba, YAPA bölgesinde değilseniz şu an maksimum 35 Mbps’e kadar hız sağlayabiliyoruz. Bunu da saha zaten aboneliğiniz başlamadan size bildiriyoruz. Bizim paketimiz 35 Mbps’e kadar AKN’siz internet, her yönde ayda 1.000 dakika telefon görüşmesi ayda 64,99 TL. Diğer operatörler VAE bölgelerinde daha yüksek hızları kendi fiyat ve AKN politikaları ile size sunabilirler. Ancak bizim şu an VAE bölgelerinde maliyetlerden dolayı verebildiğimiz seçenek bu şekilde. Taahhütsüz bir hizmet olduğumuzdan her zaman hizmet aldığınız operatörünüzü değiştirme imkanınız olduğunu hatırlatırız.

    • Mert 6 ay önce
     Cevapla

     AKK olmadığı için sizi tercih ettim zaten.

 9. Serhat Dağkıran 6 ay önce
  Cevapla

  Gönül ister herkes YAPA’dan olabildiğince erken yararlansın ama sizin işinizde de çıkan zorlukları az çok tahmin edebiliyorum. Yine de bu fiyata 75 mbps download 4 mbps upload kullanıyorum. Hiç gitmeyin ama YAPA’yı da azcık hızlandırmaya çalışın 😀

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Çok sağ olun Serhat Bey. Merak etmeyin buradayız ve elimizden geldiğince hızlı olmaya çalışıyoruz ancak sizin de dediğiniz gibi her şey maalesef bizim elimizde değil. İyi günler dileriz.

 10. Semih 6 ay önce
  Cevapla

  Ben de TürkNet kullanıcısıyım ve çok memnunum bu hizmetler için sonsuz teşekkürler. YAPA hizmeti Ankara içerisinde hangi bölgelerde var bunu nereden öğrenebilirim ?

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Semih Bey, yorumunuz için teşekkürler şu an santral bilgisi paylaşamıyoruz ancak eğer hızınızı sorguladığınızda 35 Mbps’ten daha yukarıda bir hız alabileceğiniz bilgisi geliyorsa YAPA bölgesinde yer alıyorsunuz demektir. Hızınızı buradan sorgulayabilirsiniz: https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/

 11. Asım 6 ay önce
  Cevapla

  Peki YAPA bölgesinde olmayanlar için ileriki tarihlerde yeni altyapı yatırımları gelecek mi? Yani bı sure sonra YAPA mi? kısmında Evet yazar mi

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   YAPA üzerinden hizmet verdiğimiz santralleri her yıl artırmaya devam edeceğiz. Ancak burada her şey bize bağlı değil, biz elimizden geldiğince yaygınlaştırmaya çalışıyoruz ve buna devam edeceğiz.

   • Asım 6 ay önce
    Cevapla

    peki taahütsüz paketler için modem desteği düşünüyor musunuz? cidden 4 yıllık modem kullanıyorum size geçince o destek gelir zannediyordum ama öyle değilmiş. modem desteği planlarınız arasında var mı?

 12. samet tokalaçoğlu 6 ay önce
  Cevapla

  merhaba admin ve türk net ekibi ben ttnet int bağlantısından hiç memnun değilim türk net`e geçsem download ve upload hızım ne olur youtube yayıncısıyım ve canlı yayın yapımıyorum 5 aydır videolar devam ediyor ama zar zor adresime göre kaç download ve upload alırım istanbul/eyüp/çırçır mahallesi / gündoğdu sokak / no 15/6

 13. Yasin 6 ay önce
  Cevapla

  İstanbul – Esenler içersinde max. hız 100 mbps verebileceğinizi garantili bir şekilde belirtmişti müşteri destek’deki ekibiniz fakat 2 sokak aşağıdaki bir tanıdığım 35 mbps verdiğini söylüyor düşündürücü ve sürekli server – sunucu kesintileri yaşandığını söylüyor:
  Tabi verdiğiniz hız piyasadaki net firmalarına göre aşırı yüksek o konuda gerçekten üstünlük sahibi oluyorsunuz.
  Ama bir köşedede kesintiler ihtimale alırsak hızınız verdiğini üstünlüğü göz önünde bulundurursak yarı yarıya bir hizmet oluyor.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Yasin Bey, yorumunuz için teşekkürler. Sıkıntı yaşıyorsanız https://www.turk.net/online-islemler üzerinden kayıt açabilirsiniz. Evet, dediğiniz gibi bazı müşterilerimiz her internet operatöründe olduğu gibi dönemsel olarak internetlerinde kesinti ya da performans düşüşü yaşayabiliyor. Ancak genel olarak standartların üzerinde değil ve bu tarz problemlerimiz abonelerimiz neredeyse yüzde 99’unda olmuyor. Türkiye büyük bir ülke, 81 ilde hizmet verirken bazı bölgelerde altyapı kaynaklı arıza ve sorunlar yaşanması istemesek de kaçınılmaz. Santralden evlere kadar olan altyapı çalışmaları TurkNet’in sorumluluğunda değil. Arızaların hızla giderilmesi için biz santrale kadar olan bakır tesisattan sorumlu olan yerleşik operatörle sürekli irtibat halindeyiz. Genel olarak arızaların yüzde 95’ini de iki gün içinde çözüyoruz. Ancak uzayan durumlarda maalesef oluyor, bölgedeki altyapı çalışmaları uzayabiliyor. Arızalara müdahale istenilen zamanda olamayabiliyor. Ancak bu tarz performans sorunları hizmeti kimden alırsanız alın, o bölgedeki altyapıdan kaynaklı olduğu için yine başınıza gelecektir. Teşekkürler.

 14. Mert 6 ay önce
  Cevapla

  Eski internet servisimden 75 mbps hız alıyordum.Ama sizin web sitenizde maks 35 Mbps alabileceğim yazıyor.Yan dairemdekiler 75 Mbps kullanabiliyor.Aynı hat aynı kablo.Burdaki sorun sizde bana ulaşıp, hızımı güncellemenizi istiyorum.Adresimi tekrar tanımlanıp alabileceğim hızın güncellenmesini rica ediyorum.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Mert Bey, biz VAE ile hizmet verdiğimiz bölgelerde 35 Mbps’e kadar en yüksek hız sağlıyoruz. AKN’siz, taahhütsüz internet hizmetini ve her yöne ayda 1.000 dakika telefon konuşmasını ayda 64,99 TL fiyattan sunuyoruz. Daha abone olmadan hem web sitesinde hem de 0850 288 80 81 numaralı TurkNet Satış ve Başvuru Takip Hattı üzerinden size zaten alabileceğiniz maksimum hızı, hizmetimizin içeriğini ve fiyatını belirtiyoruz. Bu şartları kabul ettiğinizden dolayı zaten aboneliğinizi gerçekleştiriyorsunuz. Bizim şu an VAE bölgesinde maliyetler yüzünden verebildiğimiz maksimum paket bu. Taahhütsüz bir hizmet sunduğumuzdan diğer operatörlerin paket, hız ve fiyat alternatiflerine dilediğiniz zaman geçiş yapma şansınız bulunuyor. Teşekkürler.

 15. fatih 6 ay önce
  Cevapla

  merhaba ben santrale 250 300 m kadar uzağım aynı kablo sistemini kullanmama rağmen t.t de olduğum max değerleri alamıyorum bunun sebebini yapa olmaması ve t.t bana benim tahminim bu daha eski cihazlarından bağlantı sunuyor ve hattın desteklediği hızları kullanamıyorum 16 ya 1 desteği var verilende o ama 13 14 arası download alırken upload 70 80kb arası oluyor ve bu performans kötü yani bu hızlarda bile video izlerken sıkıntı yaşıyorum.

 16. M. Hüseyin Bağçeci 6 ay önce
  Cevapla

  Merhaba, VDSL bağlantı alabiliyor muyum, Teknik bölümde “YAPA:EVET” görünmekte, ama malesef ne telefonla, ne de online üzerinden konuyla ilgili soru sormak mümkün olmadı..

 17. Sebahattin Köse 6 ay önce
  Cevapla

  Bu samimi dil keşke tüm firmalarda olsa. Yalansız dolansız kandırmacasız, kelime oyunu yapmadan. Neyse o. En kısa sürede bende Turknet li olacağım inşallah.

  • İlker 6 ay önce
   Cevapla

   Haklısınız Sebahattin bey. Böyle açık sözlü kullanıcı odaklı bir firma görmek çok güzel.

 18. uğur toraman 6 ay önce
  Cevapla

  öncelikle ilginiz için çok teşekkürler çok güzel bir platform olmuş blog düşünceniz. benim durumum şöyle ankara keçiören bölgesindeyim turktelekomdan geçiş yaptım. 16Mb lik adsl paket kullanıyorum 4ay gibi bi süre oldu geçiş yaptığımda online işlemler merkezi/teknik bilgiler bölümünde YAPA:hayır transmisyon tipi:VAE ADSL olarak yaziyordu. bu hafta bulunduğum santralde iyileştirme calışması yapıldığı smsi aldım ve çalışma esnasında bi sure internetim koptu ve online işlemler merkezine girdiğimde teknik bilgiler menüsünde YAPA:EVET transmisyon tipi:YAPA olarak indirme:36572 kbps yükleme:8104 olarak görünce asus modemimi aynı kullanıcı ismim ve şifremle, otomatik taramada da vdsl olarak gördü ve yeniden kurdum. durum:online oldu ve IP Aldım. internet geldi lakin bağlantım pc de ve hız testlerinde hala 16mb gözüküyor. bunu nasıl güncelleyebilirim. tarifem hala 16mb adsl gözüküyor?

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Uğur Bey, https://www.turk.net/online-islemler üzerinden kayıt açın inceleyelim. Yapabileceğimiz bir şey varsa yapalım. Ancak, hız için en önemli kriterin santrale olan mesafe ve hattın kalitesi olduğunu hatırlatmak isteriz. Teşekkürler.

 19. birol 6 ay önce
  Cevapla

  Merhaba, ben turknet’liyim oim den baktığımda VAE olarak görünüyorum ama transmisyon tipi olarak yapa gözüküyor. santrale uzaklığım maksimum 50m modemim vdsl2 şuanki speed test te -download:70mbps…upload 30mbps olarak gözüküyor upload da inanılmaz bi artış olmuş ama download ım eskiden ort. 86mbps idi. benim merak ettiğim YAPA da yüksek hız alabilirsiniz demişsiniz ben bu hizları VAE de alıyorum. YAPA ya geçmem benim hızlarımda bi değişiklik yapıcakmı(daha yüksek hız olarak) ve YAPA ya geçmek benim elimde olan bişeymi acaba. Ve TÜRKNET e bu hizmetinden dolayı teşekkür ederiz. Türkiyede internetin nasıl olduğunu cümle aleme gösteriyosunuz ve bu güne kadar nasıl kazık yediğimizi ve hala nasıl kazık atmaya çalıştıklarını bize bu verdiğiniz hizmetle çok iyi gösteriyosunuz. TEŞEKKÜRLER TÜRKNET…!

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Birol Bey, 30 Mbps upload gördüyseniz zaten YAPA’dasınız demektir. Download’da ise bir yavaşlama uygulamamız yok. Anlık olarak hız değişmeleri yaşanabiliyor. Bu kullandığınız bölgedeki o saat olan kullanım yoğunluğundan dolayı da olabilir. Yine 86 Mbps download hızı göreceğiniz zamanlar da olacaktır. Güzel yorumlarınız için de teşekkür ederiz.

 20. Evren Uçan 6 ay önce
  Cevapla

  Merhabalar Türknet’e Nisan Ayında geçtim ve çok memnunum. Fakat önerdiğiniz marka vdsl modem’i almama ve 35mbit’e kadar bağlantı hızım olmasına rağmen 16mbit hız alıyorum. Turknet Online işlem merkezinde teknik bilgide 16bmit adsl bağlantım olduğu gözüküyor acaba modem kurulumunda mı hata yapıyorum yoksa hattımdan alacağım maksimum verim mi bu?

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Evren Bey merhaba, https://www.turk.net/online-islemler üzerinden bir kayıt açarsanız yardımcı olmaya çalışırız. Modem kurulumundan dolayı sorun yaşama olasılığınız var ama ondan dolayı olduğunu zannetmiyoruz. ADSL olarak hizmetiniz açılmış olabilir. Kayıt açtıktan sonra incelememiz gerek.

 21. İlker 6 ay önce
  Cevapla

  İstanbul, Sarıyer, Büyükdere, Kocataş Mahallesi’nde oturuyorum. Buraya yapa alt yapısı veya fiber teknoloji getirme çalışmalarınız var mı? Ne zaman kavuşuruz bu teknolojilere herhangi bir ipucu yada verebileceğiniz bir bilgi var mı? Şimdiden teşekkür ederim! Çalışmalarınızı çok beğeniyoruz 🙂

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   İlker Bey merhaba, maalesef bir ipucu veremiyoruz. TurkNet müşterisiyseniz YAPA dönüşümü bağlı bulunduğunuz santralde olduğunda otomatik olarak geçişiniz sağlanır. Planlamalar sadece bize bağlı olmadığından bugünden bir şey söyleyemiyoruz. Eve kadar fiber interneti ise daha çok yeni yerleşim yerlerine götürüyoruz. Genel olarak, evlere kadar fiber yerine ana arterlere trafiğimizi taşımak için fiber yatırımı yapıyoruz.

 22. Oğuzhan Aydemir 6 ay önce
  Cevapla

  2019 dönemindeki yeniliklerden sonra daha yüksek fiyatlara, altyapınız dahilinde, 100 Mbps’den fazla hızlara ulaşım imkanı sağlayan paketlerinizi de görmek dileğiyle, başarılı bir makale olmuş; Özellikle “Ama 35 Mbps paketi AKN’siz ve taahhütsüz yapıp yanına da 1.000 dakika telefon koyunca bayağı iyi oluyor (bizim diye demiyoruz, daha iyisi yok bizim gördüğümüz).” cümlesindeki samimiyetiniz, güvenilirliğinizi kanıtlar nitelikte.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Çok sağ olun Oğuzhan Bey. Yorumunuz bizi mutlu etti.

 23. ugur toraman 6 ay önce
  Cevapla

  merhaba öncelikle ilginiz için çok teşekkürler çok güzel bir platform olmuş blog düşünceniz. benim durumum şöyle ankara keçiören ufuktepe-15 bölgesindeyim. 16Mb lik adsl paket kullanıyorum 4ay gibi bi süre oldu geçiş yaptığımda online işlemler merkezi/teknik bilgiler bölümünde YAPA:hayır transmisyon tipi:VAE ADSL olarak yaziyordu. bu hafta bulunduğum santralde iyileştirme calışması yapıldığı smsi aldım ve çalışma esnasında bi sure internetim koptu ve online işlemler merkezine girdiğimde teknik bilgiler menüsünde YAPA:EVET transmisyon tipi:YAPA olarak indirme:36572 kbps yükleme:8104 olarak görünce asus modemimi aynı kullanıcı ismim ve şifremle, otomatik taramada da vdsl olarak gördü ve yeniden kurdum. durum:online oldu ve IP Aldım. internet geldi lakin bağlantım pc de ve hız testlerinde hala 16mb gözüküyor. bunu nasıl güncelleyebilirim. tarifem hala 16mb adsl gözüküyor?

 24. Harika bir anlatım olmuş. 35mbit İnternet ve tamamen sınırsız. Taahhüt de yok. Daha ne olsun. Beğenerek kullamdığım Turk.net e 9 arkadaşımı davet ettim 🙂

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, yorumunuz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz. 🙂

 25. Someone 6 ay önce
  Cevapla

  Merhaba ,

  Teknik bilgilerden kontrol ettiğim kadarı ile transmisyon tipim VAE ADSL yazmasına rağmen ben VDSL kullanıcısıyım ve 73mbps download hızı ve 4 mbps upload hızı tanımlanmış bulunmakta. Bunun için minnettarım fakat bu yüksek upload hızından benimde yararlanma şansım yokmudur acaba ?

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, maalesef YAPA bölgesinde olmayınca elimizden bir şey gelmiyor. İleride YAPA ile bağlı bulunduğumuz santralde hizmet vermeye başlarsak anca hız profilinizi yükseltebiliriz. Ancak bugünden bir şey diyemiyoruz. İlginiz ve yorumunuz için teşekkür ederiz.

 26. Kerim 6 ay önce
  Cevapla

  Download upload hızlarınız hoş güzel ama hız testlerinde 3 ms 4 ms pingleri ne zaman göreceğiz, fiber interneti başka firmalar sağlıyor ama bu hizmeti sizden almak güzel olurdu fiber altyapı ile ilgili çalışmalarınız var mı?

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Kerim Bey, pingler bölgeye göre farklılık gösteriyor. Dediğiniz değerleri gören müşterilerimiz de var. Ancak sizin orada ne zaman pingler daha iyi duruma gelir bunu söylememiz zor. Eve kadar fiber internet yatırımlarını daha çok yeni siteler ve yerleşim bölgelerine yapıyoruz. Onun dışında trafiğimizi taşımak için şehirlerin ana arterlerine fiber çekmeye devam ediyoruz. Her sene biraz daha çok artıyor. Ancak Türkiye’de fiber internetin yaygınlaşması TurkNet’in tek başına yapabileceği bir konu değil. Ortak altyapı yatırımları yapılmalı. Ancak VDSL hizmeti de yaygınlaştıkça oldukça performans veren bir teknoloji. Mevcut bakır şebekenin de verimli kullanılması en az fiber internet kadar önemli ve sokak sokak kazı yapmayı gerektirmediğinden çok daha uygulanabilir yatırım olacaktır. Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz.

 27. Kubilay KOCA 6 ay önce
  Cevapla

  Merhaba.

  AKN nı tamamen kaldirmadan once altyapinin destekledigi hizi verebiliyordunuz ve AKN tamamen kaldiriltiktan sonra anlasilacagi uzere mevcut kapasite ile en stabil calisabileceh hiz profili olarak 35Mbps olarak belirlediniz.

  Yurtici ve Yurtdisi kapasiteleriniz ile alakali olacak ama ileriki zamanlarda bahsi gecen 35Mbps hizin arttirilmasi soz konusu mu?

  Türk telekom son zamanlarda internet altyapsinin iyilestirilmesi icin saha tolaplarinin (Tip7, Tip11 v.b.) sayisini her gecen gun arttirmakta ve bu dolaplarda bulunan ADSL/VDSL portlarinin kontrolunu elinde tutmakta. Duyumlarima gore BTK nin almis oldugu bir karar ile 2019 yili basinda bu saha dolaplarindaki portlarin belli bir yuzdelik oranindaki kapasiteyi diger operatorlere devretmek zorundaymis. Boyle bir durum soz konusu mu, eger dogruluk payi var ise YAPA haricindeki kullanicilara da YAPA benzeri hizleri gormemiz mumkun mu?

  Tesekkurler.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Kubilay Bey merhaba, VAE bölgelerinde 35 Mbps’e kadar hız sunmamızın sebebi artan maliyetler. Bu hızın üzerine çıktığımızda ciddi oranda bize ekstra maliyeti oluyor biz de bunu müşterilerimize yansıtmak istemediğimizden Türkiye ortalaması için oldukça yüksek sayılabilecek 35 Mbps’e kadar hız sunmayı tercih ediyoruz. Saha dolabı konusuyla ilgili henüz kesinleşmiş kararlar bulunmuyor. Böyle bir uygulama başlarsa ve maliyetler YAPA ile benzer seviyelere çekilebilirse elbette VAE bölgesinde saha dolabı üzerinden VDSL hizmet sunulan müşterilerinde benzer avantajları yaşaması mümkün olur. Teşekkürler.

 28. Ufuk ATBAŞ 6 ay önce
  Cevapla

  Alp bey merhaba.
  Bağlı bulundğum santralde YAPA kuruldu. Teknik bilgiler kısmında da görülebiliyor.
  Hattımın vdsl’e geçişini talep ettim. cevap şu şekilde idi;

  VDSL e geçiş başvurunuzu sağladığımızda hattınızı santralde bağladığımız VDSL PORT u mesafenin uygun olmamasından dolayı çalıştırılamamıştır. 16 Mb e kadar yüksek hızda ADSL hizmetinden faydalanmanız gerekmektedir.

  Sormak istediğim şey ise şu;
  Modemimde ADSL ayarları yapılmış durumda. Bu yüzden vdsl çalışmamış olabilir mi?
  Yani modemime vdsl ayarlarını yapsam ve tekrar başvursam bu kez vdsl çalışır mı hattımda?

  Teşekkürler.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Ufuk Bey, hız konusunda en önemli kriter santrale olan uzaklık. Eğer santrale olan uzaklık 1.000 metreden fazlaysa VDSL hizmeti YAPA portu desteklese bile alamazsınız. Ancak yine de VDSL olarak bir modem kurulumu yapıp denemenizi öneririz. Eğer hızınızda bir iyileşme olursa o şekilde kullanmaya devam edersiniz. İyi günler dileriz.

 29. Emre 6 ay önce
  Cevapla

  Merhaba, 2 ay önce turknet’e geçtim bende, fazlasıyla memnunum. 70 download / 28 civarları upload alıyorum.
  İnşallah bu çizginiz bu şekilde daha iyiye gider.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Teşekkürler Emre Bey, memnun olmanız bizi de memnun ediyor.

 30. Harun 6 ay önce
  Cevapla

  Öncelikle Turknette oldugum için çok mutluyum.Tek sorunum ilk başta modem kampanyanız bulunuyordu modem talebini istemedim ancak şuan tekrar modem talebim oldu fakat ilk abone başlangıçta verebiliyoruz dediler şuan 1 aya yakındır Turknete geçtim eğer modem konusyla ilgili yardımcı olursanız emailime dönüş yapmanızı isterim iyi çalışmalar…

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Harun Bey merhaba, çok yakında mevcut müşterilerimize de modem satışına başlayacağız. Olduğunda da duyurusunu yapacağız. Teşekkürler.

 31. Fatih çelebi 6 ay önce
  Cevapla

  Merhaba türknet çalışanları bir kaç gün öncesine kadar YAPA diye yazan yer hayır diyordu ancak bir mesaj geldi ve santralde iyileştirme yapıldı diye ve şu an YAPA yazan yerde evet yazıyor. Yüksek hız alabilirmiyim? Şu an için bağlantı ADSL olarak görünüyor

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Fatih Bey, bunun için VDSL modem ile deneme yapmalısınız. Yazımızda neler yapabileceğiniz yazıyor. Destek isterseniz de https://www.turk.net/online-islemler üzerinden kayıt açabilirsiniz. Teşekkürler.

 32. Ergin 6 ay önce
  Cevapla

  Fiziksel Durum (VAE) 0
  İndirme Hızı 15202
  Yükleme Hızı 1094
  Santral KAPAKLI-157
  YAPA mı? Evet
  Transmisyon Tipi YAPA
  Teknik bilgiler bu şekilde ama download 16 upload 1 gözüküyor vdsl kullanabilirmiyim? Kullanabilirsem Kaç mbps alabilirim? Online İşlem merkezinde Paketini Yükselt kısmında maksimum 16mbps ye yükseltebiliyorum. Zaten 16mbps kullanıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Ergin Bey merhaba, Fiziksek Durum VAE gözüktüğü için kesin bir şey söylememiz mümkün değil. Araştırmanız için https://www.turk.net/online-islemler üzerinden kayıt açarsanız inceleyip kesin bilgi verebiliriz. Teşekkürler.

 33. Bahadır 6 ay önce
  Cevapla

  Merhaba,
  Yazınız gerçekten çok güzel öncelikle teşekkürler detaylarla yazdığınız için.
  Sizin yeni müşterinizim, 1 ~ 1.5 hafta oldu sanırsam. Sadece anlamaya çalışıyorum, yavaşlık ttnet taraflı mı yoksa sizin taraflı mı ? Telekom gelip bağlıyor, birşeylerde hata yaptıkları için 3mbps full upload almama rağmen. 0.1 mbps download alabiliyorum sadece.
  Ayrıca destek ekipleriniz neden bu kadar kötü ? Öncelikle telefondan kesinlikle müşteri hizmetlerine ulaşmak mümkün değil. Destek kaydı bırakın diyorsunuz, ölüsü en erken 2 gün içinde cevap geliyor. Ben sizin firmanıza güvenerek internet bağlatıyorum, bilerek diğer hattı da açık bırakıyorum bir sıkıntı olacağı için. Ama diğer şirketin faturası gelmek üzere ve halen internete bağlanabilmiş değilim.
  Burada telekom mu sorunlu yoksa sizin taraf mı ?

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Bahadır Bey merhaba, sorununuz çözülmesi için arkadaşlarımıza e-posta adresinizden müşteri bilgilerinize ulaşıp ilettik. Üzgünüz sorunla TurkNet kullanmaya başladığınız için ve özür dileriz.

 34. Mehmet 6 ay önce
  Cevapla

  Yeni adresimde fiber altyapı olduğu için TürkNet kullanmaya devam edemiyorum. Lütfen Fiber bölgelerine de hizmet verin.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Mehmet Bey, fiber bölgelerinde eğer kendi fiberimiz yoksa ve ADSL veya VDSL hizmeti verebileceğimiz bakır şebeke bulunmuyorsa maalesef hizmet veremiyoruz. Çünkü eve kadar fiber internet şebekeleri şu an tüm operatörler tarafından paylaşılamıyor. Teşekkür ederiz ilginiz için.

 35. Ahmet 6 ay önce
  Cevapla

  Türknet kullanıcıyım OIM bilgilerimde VAE ADSL olarak geçiyor yazdığınız yazıda VAE ADSL abonelerine max
  35 mbps ve ne hız alırımda da üst komşuma 35 down 3 up verebiliyorsunuz. Ama ben max 75 down ve 4 up alıyorum bana 100 mbps down ve up verebilirmisiniz? Teknik olarak 75 de almamam lazım ama alıyorum bu durumda 100 görebilmem lazım.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Ahmet Bey, siz eski müşterimiz olduğunuz için bu hızı alıyorsunuz. Maalesef VAE tarafında teknik olarak 100 Mbps download / 100 Mbps upload olarak hızınızı tanımlamamız mümkün değil. Yazımızda bunun neden mümkün olamadığını detaylı şekilde açıkladık. İyi günler dileriz.

 36. Ahmet 6 ay önce
  Cevapla

  Türknet kullanıcıyım OIM bilgilerimde VAE ADSL olarak geçiyor yazdığınız yazıda VAE ADSL abonelerine max
  35 mbps ve ne hız alırımda da üst komşuma 35 down 3 up verebiliyorsunuz. Ama ben max 75 down ve 4 up alıyorum bana 100 mbps down ve up verebilirmisiniz? Teknik olarak 75 de almamam lazım ama alıyorum bu durumda 100 görebilmem lazım.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Ahmet Bey, yorumunuz iki kere gelmiş diğerine cevap verdik. Ama buradan da yazalım. Eski müşterimiz olduğunu için o hızı alıyorsunuz. VAE’de hız profilinizi maalesef istesek de değiştiremiyoruz. Teşekkürler.

 37. Fatih 6 ay önce
  Cevapla

  Henüz ElazığAbdullahpaşa Mah.’de YAPA yok ama yaparsınız be 🙂 Gözümsün Türknet

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Teşekkürler Fatih Bey, umarız en kısa sürede sizin orada da YAPA ile hizmet veririz. İyi günler dileriz.

 38. DOĞUKAN 6 ay önce
  Cevapla

  yapa bölgesinde olmama rağmen 16 mbps üstü hız paketlerini alamıyorum

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Doğukan Bey merhaba, https://www.turk.net/online-islemler üzerinden kayıt bırakırsanız, inceleme yaparız. Ancak YAPA ile hizmet almak tek kriter değil. Eğer santrale 1.000 metreden daha uzun mesafede oturuyorsanız yüksek hız almak VDSL’de mümkün olmuyor. İyi günler dileriz.

 39. Şaban 6 ay önce
  Cevapla

  Merhaba Türk.net nasipse bugün yarın bizde vdsl 35 mbps ye kadar aboneniz olacağız.. dslam 600 mt de inşallah gelir hızın tamamı 🙂 size birşey söyleyeceğim ben geçen yıl kablosuz internet servis sağlayıcıda çalıştım, Ubiquiti ve Mikrotik cihazlar profesyonel manada iyiler.. zaten belirmişsiniz bulgaristandan yurtdışına çıkışımız radyolinklerle yedekli diye muhtemelen af-24HD kullanıyorsunuzdur. Diyeceğim Yapanızı geliştirmeyi kablosuz cihazlarla yapmayı düşünüyor musunuz? ya da zaten var mı sistemlerinizde? Çünkü çok kullanışlı ve maliyeti az. Benden size tavsiye İnşallah Cem bey okur bu yazıyı sizi de wisp olarak lite 5 ya da loco m5 cihazlarla çatılarda görmek isteriz 🙂 gerek olursa bildiğim bilgileri paylaşırım. iyi niyete iyi niyet olsun 🙂

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Şaban Bey merhaba, yorumunuz için çok teşekkürler. Yöneticilerimize önerilerinizi ileteceğiz. Hoşça kalın… 🙂

 40. Harun Çiçekli 6 ay önce
  Cevapla

  Kolay gelsin Turknetten çok memnun oldugumdan dolayı kuzenimide tavsiye ettim fakat üyelik başlangıcında numaramı vermeyi unutmus (Arkadaşını getir kampanyası için ) destek ekiplerine yazdık fakat bir sonuç yok eğer sonuç alamazsa üyeliğini iptal ettirecek bunla ilgili yardımcı olabilir misiniz?

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, Arkadaşını Getir’den sadece abonelik başlatırken kod kullanılarak yararlanabiliyor ve sistem fatura ödeme kontrollü olduğu için müdahale edilemiyor ve sonradan kod girilemiyor. Bu yüzden maalesef yardımcı olamıyoruz.

   • Harun Çiçekli 6 ay önce
    Cevapla

    üyeliği iptal ettirip tekrar aynı kişi başvuru yapabilirmi birde kuzenim modem talebi etmişti üyeliği iptal ettirirse modemdemi iptal edilecek iyi günler dilerim…

    • Admin 6 ay önce
     Cevapla

     14 günlük cayma hakkı süresinde iptal edebilir. Ya da “Denemesi Bedava” kampanyasından yararlanarak bir ay içinde iptal edilebilir. O zaman bir aylık kullanımın ödemesini yapar, daha sonra biz kendisine parayı iade ederiz. Evde kurulum hizmeti verildiyse onun bedeli iade edilmez. Ancak hattı açılıp kapanacak, belki birkaç gün hattı kapalı kalacak, telefon numarası değişecek vesaire. Dolayısıyla biz kapattırmasını önermeyiz.

 41. Şaban 6 ay önce
  Cevapla

  Bu arada bu yazıyı okuyan arkadaşlar, yazdım ya hani tecrübem var diye bu sektörde, bidiklerimi kısaca anlatayım sizlere.Çoğu insan akşamları yavaşlıktan bahsediyor, bunu bazı insanlar biliyor lakin bilmeyenler için açayım; kıyas bakımından biraz absürd olabilir ama anlayış gösterin 🙂 bir sürahi düşünün, bu sürahi saniyede 10000 litre ya da 1000 litre insanlara su verme kapasitesine sahip, normal şartlarda 10000 lik sürahi yapalı bir bölgede herkes 100lük paket kullansa 100 aboneye darboğaz yapmadan hizmet verecek kapasitededir, fakat pratikte tüm abonelerin kullanımı hiçbir zaman maksimum olmuyor, bu yüzden 100 aboneden daha çok abone olur her zaman için. Örnek; 10000litre/sn 100 kişiye yetiyor hepsi 100litre olan hakkını kullanırsa ki belirttiğim gibi bu pratikte olmuyor pratikte kullanım ortalaması 20litre/sn olsun mesela, 10000/20=500 abone rahat rahat su içebilir hizmet alabilir. Amaaa geldik zurnanın zırt dediği yere 🙂 bu ortalama kullanımlar (prime time denilen insanların artık evlerine toplandığı, online kullanıcı sayısının arttığı akşam vakitlerinde ki bu kış aylarında akşam 17:00-01:00 hatta 02:00 saatlerine yazın da 20:00-03:00 saatlerini kapsıyor genellikle) artıyor. 500 abonenin her birinin ortalama kullanımı 20 litre/sn yi geçen her 1 litre/sn için diğer herhangi bir aboneye -1 litre/sn su içme hakkı bırakacaktır. İşte genel olarak bu yüzden akşam vakitleri test sonuçları düşük çıkıyor. Sizlere nacizane tavsiyem adamlar o kadar iyi niyetli çok zorda kalmadıkça bu yazdığım vakitler torrent indirmemeyi düşünebilirsiniz ya da oyun. Bu gibi işler için açın eko modunu pcnizin ekranı kapatın herşeyi kapatın sabah vakti sürahi formunun zirvesindedir istediğiniz kadar yüklenin gık demez 🙂 Ülkemizin altyapı kapasitesi belli şu an eldeki bu marifet eldekini en verimli efektif kullanabilmek. Ben zaruri değilsem yapmayayım indirme ne olur başka vatandaşlar rahat kullansın nolur yani 🙂 Birde şöyle bir durum var G.Kore evlere 10 Gb/sn götüreceğini duyurdu yanlışım yoksa, onlarla aramızdaki farka bakın…1980lerde ikimizde eşit seviyelerdeymişiz oysa:( işte böyle olabilmek için pahada ağır üründe hafif mahiyetteki ihracat seviyesine ulaşmalıyız, inovasyon ve eğitim üst seviyelerde olması lazım ve Ar-Ge yatırımları. İnşallah ülkemiz o günleri görür. Sağlıcakla kalınız 🙂

 42. Yasin 6 ay önce
  Cevapla

  Eskişehir / Odunpazarı / Karapınar Mh. Beylikler Sokak’a bu yıl alt yapınızın gelme ihtimali var mı ?
  Geçen yıl seneye gelecek dediler ama gelen giden yok henüz

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, planlamalarda her şey bize bağlı olmadığından maalesef şu an bir şey söyleyemiyoruz. Umarız, sizin orada da YAPA ile hizmet vermeye başlarız ancak şu zaman olur, bu zaman olur diye bir şey söylersek, sonra da yapamazsak sizi yanıltmış oluruz. Teşekkürler.

 43. Ömer faruk 6 ay önce
  Cevapla

  Merhaba halihazırda turknet kullanıcısıyım trabzonda yapa santrali var yazıyor ancak birkaç mahalle araştırdım hiçbirisinde görünmedi trabzonda hangi mahallede oldugu öğrenebiliceğimiz yer var mı tek tek mahalle sokak no ile aramak uzun sürüyor..
  Ve yapa isteği yapabiliyormuyuz ?

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Ömer Bey, mahalle bilgisi paylaşamıyoruz. https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/ adresinde hızınızı sorguladığınızda 35 Mbps’ten daha yüksek hız alabileceğiniz bilgisi geliyorsa YAPA bölgesindesiniz demektir. Mahallenize YAPA geldiğinde ise geçişiniz otomatik olarak sağlanır. Teşekkürler.

 44. Erdem 6 ay önce
  Cevapla

  Merhaba. Çok uzun süredir Türk Telekom müşterisiyiz. Ancak internet hızından memnun değiliz. 16 MBPS’ye kadar parası ödüyoruz fakat 6 MBPS Download, 0.66 MBPS Upload alıyoruz. Aydın-Didim’de oturuyoruz. Burada aktif altyapının olmadığını düşünüyorum. 1 Haziran tarihinden itibaren, TürkNet’e geçiş yapacağız. Bu işlemlerden sonra, Upload dediğiniz gibi 3 MBPS veya en azından 1 MBPS olacak mı? Ayrıca indirme hızı 35 MBPS’ye yaklaşacak mı? Kullandığımız modem TTNET kampanyası üzerinden aldığımız Zyxel VDSL (300 MBPS) destekli bir modem. (Zyxel VMG3312-B10B) Ayrıca hızları arttırdıktan sonra, kopma sorunları olabilir mi?

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Erdem Bey, https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/ adresinden alabileceğiniz hızı sorgulayabilirsiniz. Eğer 35 Mbps’e kadar hız alabileceğiniz bilgisi çıkarda 3 Mbps’e kadar upload hızı alacaksınız. Eğer 16 Mbps’e kadar hız alırsanız aktif altyapımız bölgesinde olmadığınız için 0,80 Mbps’e kadar upload hızı alabileceksiniz. Eğer sizin orada VDSL hizmeti varsa ve 35 Mbps’e kadar hız alabileceğiniz bilgisi sorguladığınızda çıkarsa modeminiz VDSL destekli olduğu için kullanabilirsiniz. Bu hız eğer bölgenizde destekleniyorsa kopma sorunları yaşamazsınız. Ancak ne kadar download ve upload hızı alacağınız santrale olan uzaklığınıza, santralden evinize kadar ulaşan hattın kalitesine, binanızdaki ankastre kutusundan dairenize kadar olan hattın kalitesine ve son olarak daire içinden modeminize kadar ulaşan hattın kalitesine göre değişkenlik gösterir. TurkNet’e olan ilginiz için teşekkür ederiz.

 45. Gülendam 6 ay önce
  Cevapla

  Mevcut İnternet Paketim
  İnternet Paketi: 35 Mb e Kadar Limitsiz – Her Yöne 1000 Dakika – Taahhütsüz – 59,99 TL/Ay (VAE)
  Telefon Paketi: Her Yöne 1000 Dakika (Taahhütsüz) – Taahhüt Bitişi: Taahhütsüz

  upload hızım 3 mbps bu hız yükselecekmi ?
  modemim vdsl2

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, VAE bölgesinde olduğunuz için 3 Mbps’e kadar upload hızı almaya devam edeceksiniz.

 46. celal senol 6 ay önce
  Cevapla

  merhaba yaklaşık 4 yıldır turknetliyim telekonun alt yapısını kullanıyorum hizmet adsl 16 megabite kadar hızvadediliyor altyapı yetersiz olduğundan 16 hızın altında hizmet alıyoruz yurt genelinde aynı şikayetler var sosyal yorumları incelediğime göre turknet kurum olarak telekoma altyapı konusunda birşeyler yapamazmı antalyaya yapa nezaman gelir saygılar.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Celal Bey, biz altyapıların iyileştirilmesi için yapabileceğimiz her şeyi yapıyoruz. Türkiye’de evlerden santrale kadar bakır tesisatın işletilmesinden, güçlendirilmesinden ve bakımından Türk Telekom sorumlu. Tüm alternatif operatörler bu bakır tesisatı Türk Telekom’dan kiralayarak (kullanım bedelini ödeyerek) hizmet alırlar. Biz de bu altyapının en iyi şekilde işletilmesi için gerekli görüşmeleri, talepleri her zaman her platformda yapıyoruz. YAPA’nın sizin oraya ne zaman geleceği için de bugünden bir şey söyleyemiyoruz. Çünkü bu konuda da her şey sadece bize bağlı değil. Biz imkanlarımız el verdiği kadar, olabildiğince hızla yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Teşekkürler.

 47. Timurhan 6 ay önce
  Cevapla

  Merhaba linkte alabileceğiniz en yüksek upload diyor yapa alt yapısı yok bu nasıl olacak
  http://prntscr.com/jnedd5

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, bu şekilde çıktıysa YAPA bölgesindesiniz ancak santrale olan mesafeden dolayı 35 Mbps üstü hız alamıyorsunuz demektir. Biz hat tesisatı kurmadan YAPA’da kaç hız alabileceğinizi bilmiyoruz. O yüzden mesafeye göre Türk Telekom’un size sağladığı hızı hız sorgulamasında çıkarıyoruz. Siz mesafeye göre 35 Mbps’e kadar download hızı ve altyapınız ne destekliyorsa o kadar upload hızı alacaksınız. Teşekkürler.

 48. Furkan 6 ay önce
  Cevapla

  Merhaba,

  “Telekomünikasyon sektörünün önde gelen şirketleri arasında fiberi yaygınlaştıracak bir anlaşmaya imza atıldı. Anlaşma kapsamında taraflar fiber altyapı şebekelerini karşılıklı kullanıma açacak.” Bu 24 Mayıs 2018, Perşembe tarihli bir haber. Bu gelişmeyle birlikte önümüzdeki dönemlerde saha dolaplarına da DSLAM cihazı koyup santrala uzak bölgelerdeki kullanıcılara da YAPA hizmeti sunabilme durumunuz olur mu acaba? Ya da Türk Telekom’un bıraktığı yerden siz kablo döşeyebilecek misiniz? Ya da Türk Telekom’un hali hazırda döşediği FTTH altyapıdan siz de fiber verebilecek misiniz?

  Teşekkürler.

  • HAKAN YILMAZ 6 ay önce
   Cevapla

   Evet bu herkesin merak ettiği bir durum aslında. Yetkililerin cevabını bekliyoruz.

 49. Erkan 6 ay önce
  Cevapla

  Merhaba ben şu ikilemde kaldım siteden sorgulama yaptığımda aynen şöyle yazıyor Tebrikler! Aktif altyapımızdasınız.
  Alabileceğiniz maksimum download hızı 35 Mbps’dir.
  Upload hızınızdaki sınırlandırmayı kaldırdık.
  Upload’da da altyapınızın desteklediği en yüksek hızı alacaksınız. da yazıyor şimdi ben başvuruda bulunsam YAPA mı olacak VAE mi cevaplarsanız sevinirim

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, bu şekilde çıktıysa YAPA bölgesindesiniz ancak santrale olan mesafeden dolayı 35 Mbps üstü hız alamıyorsunuz demektir. Biz hat tesisatı kurmadan YAPA’da kaç hız alabileceğinizi bilmiyoruz. O yüzden mesafeye göre Türk Telekom’un size sağladığı hızı hız sorgulamasında çıkarıyoruz. Siz mesafeye göre 35 Mbps’e kadar download hızı ve altyapınız ne destekliyorsa o kadar upload hızı alacaksınız. Teşekkürler.

 50. HAKAN YILMAZ 6 ay önce
  Cevapla

  YAPA hizmetinin aktif olduğu bir harita yayınlasanız da bizde o hatta göre kiralık yada satılık ev baksak. 30mbps upload gerçekten bir yayıncı için büyük nimet. İyi ki varsınız umarım altyapınız hızla genişler. İyi çalışmalar.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Hakan Bey merhaba, önerinizi iletiriz arkadaşlarımıza ama kira fiyatlarını da artırmak istemeyiz. 🙂 Alacağınız ya da kiralayacağınız evin adresini https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/ adresinden sorgularsanız ve 35 Mbps’e kadarın üzerinde hız alabileceğiniz bilgisi çıkarsa YAPA’dasınız demektir ve upload hız limitiniz yoktur. Yani altyapı ne veriyorsa onu alırsınız. Yazıda da dediğimiz gibi mesafe ve hat kalitesi çok önemli tabi, alabileceğiniz hız değişken. Teşekkürler.

 51. nizamettin çalışal 6 ay önce
  Cevapla

  merhaba,

  bulundugum bölgede vdsl olup olmadıgını nasıl ögrenirim ? sitenizden kontrol ettğimde 35 mbps ye kadar internet alabilirim görünüyor doğrulugunu nasıl teyit ederiz.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Nizamettin Bey, 0850 288 80 81 numaralı TurkNet Satış ve Başvuru Hattını arayabilirsiniz. Teşekkürler.

 52. Mert 6 ay önce
  Cevapla

  ben hızımı sorguladığım zaman tebrikler aktif altyapımızdasınız diyor ancak 16 mbps gösteriyor ?

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Mert Bey merhaba, mesafeniz VDSL hizmeti vermek için yeterli olmadığından bu şekilde çıkıyor olabilir. 0850 288 80 81 numaralı TurkNet Satış ve Başvuru Hattı’nı arayarak arkadaşlarımızla görüşebilirsiniz. Aynı bilgi veriliyorsa, alabileceğiniz maksimum hız 16 Mbps’e kadar demektir. Teşekkürler.

 53. HALİL 6 ay önce
  Cevapla

  merhaba. sn.admin an itibariyle aşağıdaki değerleri alıyorum sizce bu normal mi?
  online işlemlerden kayıt açtım, açmış olduğum,kayıtta upload yükseltme talabınde bulunmuştum, dönüş yapan turknet çözüm merkezindeki arkadaşlar şu bilgiyi paylaştı ve dedilerki temmuz ayında bu upload hızlarını artırmayı devreye sokacağız diye bilgi paylaştılar. dolayısı ile burada yazılanlarla biraz sanki bana doğruyu söylememişler gibimegeldi. aydınlatırsanız sevinirim…

  Teknik Bilgiler
  Devre Numarası 100159288
  Durum Kullanıcı 1 gün 3 saat 41 dakika ONLINE
  Fiziksel Durum (VAE) 0
  IP Adresi 100….25.2.1
  İndirme Hızı 39146
  Yükleme Hızı 2834
  Santral ESKİİZMİR-94
  YAPA mı? Evet
  Transmisyon Tipi YAPA

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Halil Bey, bazı müşterilerimizin profilleri hâlâ VAE’ye tanımlı. Sizin de bu şekilde olduğu için bu bilgi verilmiştir. Biz güncellemeleri yakında yapacağız ve sizin gibi kullanıcıların hız profillerini YAPA’ya geçireceğiz. Dolayısıyla verilen bilgi doğrudur. Yakında daha hızlı upload hızları alacaksanız. Temmuz ayında bitebilir çalışmamız. Teşekkürler.

 54. Gökhan 6 ay önce
  Cevapla

  Ne zaman turktelekom ortadan kalkarsa işte ozaman internet ve altyapi en yuksek hizlarda erisim olanaklari yaygınlaşır. İnternet konusunda geride kalmamizin en buyuk suclusu turktelekomdur. Once onu aşmaliyiz .

 55. Harun Çiçekli 6 ay önce
  Cevapla

  8819606141 nolu aboneliğim bulunmakta başvuru alınırken telefon hattının bağlatmamışlar yalın internet olarak sisteme kaydemişler 17 gündürlü telefon hattım halen bağlanmadı bir ton destek kaydı bıraktık ekipler geldi siz yalın kullanıyorsunuz dediler. Müşteri hizmetlerine bildirin diyorlar arıyoruz ulaşamıyoruz şikayet kaydı bırakıyoruz halen bir sonuç yok .Bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz ?

 56. Onur 6 ay önce
  Cevapla

  Ben aktif altyapıdayım ama adsl hizmet var burada santrale yakınlıgım 30-50 metre download 24mbsp rahat olabilir ama upload 1 mbsp ? bu 2-3-4 çıkarmı ? birde aktif altyapı olan yerlere lütfen vdls getirin uploada çok ihtiyacım var.Teşekkür ederim

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Onur Bey, ADSL hizmeti alıyorsanız 1 Mbps’e kadar upload hızı alabilirsiniz. Bu konuda daha fazla şey söyleyebilmemiz için dilerseniz Online İşlemler’den kayıt bakalım. Detaylı inceleyip size dönelim. Teşekkürler.

 57. Batuhan AKAY 6 ay önce
  Cevapla

  75 megabits e kadar download tarifesi kullanıyorum ama bana gelen 17 Bu normal değil ilk bağlandıgımda 60-70 arası bir şey alıyorum şimdi internet hızımı yavaslattılar.

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Batuhan Bey, hız sorunu yaşıyorsanız Online İşlemler’den kayıt bırakabilirsiniz. Sorunu gidermek için çalışırız. İyi günler dileriz.

 58. MURTAZA 5 ay önce
  Cevapla

  admin iyi günler elazığ /keban da ikamet etmekteyim.Burada bir çok arkadaşım türknete geçti ve çok memnunlar.ben başka bir internet firmasında hız olarak 50 mbiti görmekteyim.Türknete geçsem bana upload yüksek olacak şekilde hız verebilir misiniz.

  • Admin 5 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, eğer sizin orada VDSL hizmeti varsa ve aktif altyapımızdaysanız 100 Mbps’e kadar, aktif altyapı bölgemizde değilseniz 35 Mbps’e kadar hız sunabiliriz. Eğer ADSL hizmeti varsa 16 Mbps’e kadar download hızı sağlayabiliriz. VDSL hizmetini aktif altyapımızda alıyorsanız upload hız limitiniz olmaz. Altyapınız ne destekliyorsa onu alırsınız. VDSL hizmeti aktif altyapımız dışında alırsanız 3 Mbps’e kadar upload hızı verebiliyoruz. ADSL hizmeti varsa bölgenizde 1 Mbps’e kadar upload hızı sunuyoruz. Ne kadar hız alabileceğinizi https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/ adresinden ya da 0850 288 80 81 numaralı TurkNet Satış ve Başvuru Takip Hattı üzerinden sorgulayabilirsiniz. Teşekkürler.

 59. Mehmet 5 ay önce
  Cevapla

  Farklı Servis sağlayıcıları YAPA kullanmadığı halde 50/75 mbit verebilirken, siz yapa olmadığı için Neden 35 Mbit ‘e sınırlıyorsunuz sebebi nedir ? Mesala 100mbit ‘e kadar sınırsız akn felan yok taahhütsüz 69.90 TL Veren Firma Var , Sizde 35mbit akn felan yok taahhütsüz 65 TL Karşılaştırınca hızdan dolayı diğer firma daha cazip geliyor.

  Bakalım böyle bir soruyu / eleştiriyi yayınlayacakmısınız merak ediyorum doğrusu.

  • Admin 5 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Mehmet, farklı hizmet sağlayıcıları AKN’siz, taahhütsüz internet ve ayda 1.000 dakika her yöne telefon hizmetini bizim fiyatımıza yani ayda 64,99 TL’ye sunmuyorlar. YAPA olmayan bölgelerde masraflarımız arttığından 35 Mbps’ten yüksek hızları şu an sunmuyoruz. Eğer bizimkinden iyi bir fiyata daha iyi bir tarife seçeneği size başka operatör sunuyorsa, kaçırmadan alın deriz.

 60. Burak 5 ay önce
  Cevapla

  2 gün önce 35 mb alıyordum bi anda 16 mb düşürüldü hız sorunu deyil direk paket deyiştiler ve benden onay almadılar nasıl oluyor bu ?

  • Admin 5 ay önce
   Cevapla

   Online İşlemler’den kayıt açarsanız ilgili ekiplerimiz size yardımcı olur Burak Bey. Teşekkürler.

 61. samet 5 ay önce
  Cevapla

  pendik güzelyalıdayım eskiden adls olarak 16 megabit kullanıyordum türknetten.bölgeme yapa alt yapınız geldi.online işlem merkezinden baktığımda 28 megabit download 6 megabit upload görünüyor.ancak test yaptığımda download da sorun yok ama uploadı farklı modem denesemde alamadım.VMG3312-B10B zyxel modem kullanıyorum.

  • Admin 5 ay önce
   Cevapla

   Samet Bey merhaba, Online İşlemler’den kayıt bırakırsanız ilgili ekibimiz size yardımcı olacaktır. Teşekkürler.

 62. muhammet kiren 5 ay önce
  Cevapla

  merhaba;
  yaklaşık olarak 1 senedir türknet internet kullanıyorum.bulunduğum konumda yapa altyapı mevcut ve ortalama 9-10 mb internet hızı alıyorum.bulunduğum konumda ilerleyen süreçte internetin daha yüksek hızlara ulaşması için türknetin altyapı çalışması olacakmı?

  • Admin 4 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Muhammet Bey, altyapı çalışmaları hakkında buradan bilgi veremiyoruz maalesef. Sadece mesafeden dolayı bu hızı alıyorsunuzdur, santrale olan uzaklık yüzünden daha yüksek hızları göremiyorsunuzdur, bunu söyleyebiliriz. YAPA’da olup da bu hızları almanın sebebi bu çünkü.

 63. erdinç 5 ay önce
  Cevapla

  Selamlar,

  İstanbul, beykoz, fatih mahallesine YAPA alt yapınızı getirmek için kaç imza gerekir sayın adminim 🙂 Upload hızına aşırı ihtiyacım olmakta. Gelirse düşünmeden geçeceğim. O upload hızlarını görüp te geçmemek mümkün mü zaten ?

  Kabini taşımada işçilikte yardım ederim, yeter ki getirin. Rica ediyorum lütfen.

  • Admin 4 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Erdinç Bey, keşke imzalarınızla bu işi halledebilsek. YAPA konusunda sadece bize bağlı değil ilerlemek. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Ancak bu konuyla ilgili kamuoyu oluşturmak isterseniz, dilediğiniz platformda bunu yapmaya özgürsünüz tabi. İlgi için teşekkürler.

 64. kadir 4 ay önce
  Cevapla

  teşekkürler

 65. cihad 4 ay önce
  Cevapla

  Merhaba, adresimde 35 mb download alıyorum. bu download ile 3 uploaddan fazla alma imkanım yok mu?

  • Admin 3 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, VAE altyapısında olduğunuz için 3 Mbps upload’dan daha fazlasını alamazsınız. Ancak yeni çıkardığımız Özgür İletişim Ekstra paketine geçerseniz, download hızınız altyapınızın desteklediği hıza yükseltilir. Örneğin 50 – 75 veya 100 Mbps’e kadar. Upload hızınız ise 4 Mbps’e kadara çıkar. Yeni Özgür İletişim Ekstra paketimizin fiyatı ayda 79,99 TL’dir. Taahhütsüz, AKN’siz ve her yöne ayda 1.000 dakika içinde olan bir paket. Teşekkürler.

 66. fatih 4 ay önce
  Cevapla

  merhaba. ben hız testi yaptığımda alttaki mesajı alıyorum lakin çok düşük geldi bana bu normalmi yoksa bu hızın üstüne çıkma ihtimalim var mı benim için uploadda çok önemli

  TAHMİNİ HIZ
  14 Mbps
  Tebrikler! Aktif altyapımızdasınız.
  Bulunduğunuz adreste alabileceğiniz tahmini hız 14 Mbps’dir. Aktif altyapımızda bulunan tüm abonelerimizin hız sınırlamalarını kaldırdığımız için, size tanımlayacağımız paket 100 Mbps’ye kadar AKN’siz Özgür İletişim Paketidir. Upload’da da sınırlamayı kaldırdık, altyapınızı desteklediği en yüksek hızı alacaksınız. Neden 100 Mbps tanımladınız demeyin, altyapınız geliştikçe hızınız otomatik olarak artsın istedik.

  • Admin 3 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, aktif altyapımızda olsanız bile santrale 1.000 metreden uzak olduğunuz durumlarda teknik olarak VDSL hizmeti alamazsınız. Dolayısıyla aldığınız hız normaldir.

 67. Harun Çiçekli 4 ay önce
  Cevapla

  Başvuru alınırken telefon hattının bağlatmamışlar yalın internet olarak sisteme kaydemişler 90 gündürlü telefon hattım halen bağlanmadı bir ton destek kaydı bıraktık ekipler geldi siz yalın kullanıyorsunuz dediler. Müşteri hizmetlerine bildirin diyorlar arıyoruz ulaşamıyoruz şikayet kaydı bırakıyoruz halen bir sonuç yok .Bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz ?

 68. emirhan 3 ay önce
  Cevapla

  Merhaba. Benim sorgulamam sonucunda sitenizde 35mbps download hızım gözüküyor ve VAE olarakda online işlemlerden görüyorum internete ADSL ile bağlanıyorum. 3 sorum var eğer 35 alabiliyorsam neden 16mbps kullanıyorum ikincisi online işlemlerde paket yükseltme gözüküyor 75mbps diye eğer ki 75 mbps geçersem adsl olarak kaldırır mı? VDSL modemim de mevcut benim tam olarak ne yapmam gerekiyor?

  • Admin 2 ay önce
   Cevapla

   Emirhan Bey, hız tanımlamanız ADSL olarak kalmış olabilir, Online İşlemler’den kayıt açarsanız, ilgili arkadaşlarımız inceler yardımcı olur. Eğer 75 Mbps’e geçerseniz, VDSL’e geçiş yaparsınız. Ancak VAE bölgelerinde 35 Mbps hızların üzeri için 15 TL farkla Özgür İletişim Ekstra kullanmak durumundasınız. Son olarak modeminizin VDSL desteklediğine eminseniz, VDSL uyumlu modem almanıza gerek yok. Teşekkürler.

 69. Güven 3 ay önce
  Cevapla

  Beni taahhüt ve AKK (ya da AKN) illetinden kurtardığınız için teşekkürler. Yaklaşık 7 aydır Turknet kullanıyorum. Bulunduğum yerde henüz YAPA desteği olmasa da uygun fiyatınız ve sorunsuz hizmetinizden çok memnunum. Teşekkürler Turknet ve tüm Turknet çalışanları.

 70. Kerem 3 ay önce
  Cevapla

  İstinye’ye alt yapı uğrasa da yüksek upload alsak, 2019 yılına adım atar atmaz bitiyor taahhüt kimi seçsem acaba 🙂

 71. AHMET TUNÇER 3 ay önce
  Cevapla

  süperonlinede 50 megabit hız alabiliyordum türknete geçtim hızım 35 megabite düştü daha sonra mesaj atmışsınız hattınızın aldığı en yüksek hızı özgür iletişim extra paketi ile 79,99 a verebiliriz diye bende online işlem merkezinden internet paketimi yükset seçeneğine tıklıyorum Geçiş yapılabileceğiniz en uygun paketten yararlanmaktasınız. diye hata mesajı alıyorum internet paketim neden en yüksek hıza yükseltilmiyor arıza kaydı oluşturdum yine aynı mesaj geldi daha uygun paket bulunmamaktadır diye

  • Admin 2 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Ahmet Bey, sorunun düzelmiş olması lazım, düzelmediyse Online İşlemler üzerinden destek kaydı açabilirsiniz.

   • AHMET TUNÇER 3 hafta önce
    Cevapla

    teşekkürler online işlemlerden tekrar destek kaydı açtım hızım 50 megabite yükseltildi

 72. Müslüm 3 ay önce
  Cevapla

  Yükleme hızı saniyede 50 kb yaşadım bu güne kadar şimdi 5 mb dosyayı 1 saniyede yüklemek ilginç geldi. Hizmet için teşekkürler. Fiyat nedir?

  • Admin 2 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, aktif altyapımızdaysanız yüksek hızda uploaddan fiyat farkı olmadan yararlanıyorsunuz. Aktif altyapıda değilseniz, ADSL’de 1 Mbps’e kadar, VDSL’de 35 Mbps download için 3 Mbps’e kadar upload, 50-75 ve 100 Mbps’e kadar olan download hızları için de 4 Mbps’e kadar upload hızından yararlanabiliyorsunuz.

 73. Mehmet 3 ay önce
  Cevapla

  Merhabalar ben 35 Mbps hız alıyorum .. fiyatı 64.99 tl paketimi 76100 mbps yükselmek istiyorum.. o hızı veriyor .. fakat fiyat 79.99 tl . Bu aradaki fiyat farkı nedir .. 100 Mbps kadar fiyat sabit değişim! Yani 64.99 tl değilmi?

  • Admin 2 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Mehmet Bey, aktif altyapımız bulunmayan bölgelerde, 35 Mbps’ten üzerindeki hızlar için (50-75-100 Mbps) Özgür İletişim Ekstra seçeneğini sunuyoruz. Ayda 15 TL farkla hızınızı santrale olan uzaklığınıza göre 50 – 75 ya da 100 Mbps’e kadara çıkarıyoruz. Dilerseniz, bu hıza geçebilir ya da mevcut hızınızla AKN’siz internetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Teşekkürler.

 74. Muharrem 2 ay önce
  Cevapla

  Erzurum’a YAPA Alt yapsını istiyoruz.
  Yayın Yapan birisi olarak söylüyorum upload hızına çok ihtiyacım var.

 75. Haydar 2 ay önce
  Cevapla

  75 mphs paket yukseltme secenegi var 79tl ama modemin bana verdigi maks hiz 50 mphs
  75 gorurmuyum peki

  • Admin 2 ay önce
   Cevapla

   Haydar Bey merhaba, 75 Mbps’e kadar olan pakete geçtikten sonra ne kadar hız alabileceğiniz (ay başından itibaren paket değişiklikleri oluyor) belli olur. 60-65 Mbps civarı hız almanız beklenir. Bu performansı alamıyorsanız, paketinizi düşürebilirsiniz. Alacağınız hız, hattınızın kalitesine, santrale olan uzaklığa ve kullanım yoğunluğuna göre farklılık gösterebilir. Bu yüzden siz paketinizi yükseltmeden kesin alırsınız dersek yanlış bilgi vermiş oluruz. Geçip denerseniz, memnun kalırsanız devam ederseniz. Kalmazsanız tekrar hız düşürürsünüz. Ancak Özgür İletişim Ekstra’ya geçmenin ayda 15 TL ekstra maliyeti var. Bunu da göz önünde bulundurun. Daha detaylı bilgi isterseniz Online İşlemler üzerinden kayıt açmanızı tavsiye ederiz. Konunun uzmanı arkadaşımız size en net bilgiyi verir. Teşekkürler.

 76. uğur 2 ay önce
  Cevapla

  Selam. Kullanıcısı olmamama rağmen 5 arkadaşımı da turk.net’li yaptım hepsi de acayip memnun. 150gb kota olduğu zamanlar 75mb e kadar alabilirsiniz yazıyordu adresimde. Sonra kota kaldırıldı 35mb e kadar alabilirsiniz yazıyordu. Şimdi son test ettiğimde de 30/09/2018 yine 35 mb e kadar alabilirsiniz ama aşşağıda tahmini 75mb de alabilirsiniz ibaresini gördüm tekrardan.
  Tam olarak yazan şu;
  (Bulunduğunuz adreste alabileceğiniz tahmini hız 75 Mbps’dir. TurkNet olarak, aktif altyapımızda olmayan bölgelerde VDSL hizmetlerini 35 Mbps’ye kadar sunuyoruz. Sizin için tanımlayacağımız paket; download hızı 35 Mbps’ye kadar, upload hızı 3 Mbps’ye kadar olan AKN’siz VDSL Özgür İletişim Paketidir.)

  Ben burdan şunu anlıyorum . Ölüsü 35 görürsün kanka. Aradım müşteri hizmetlerini tek seferlik 15 tl karşılığında 75 e yükseltebiliriz dendi. Buna da eyvallahım gayet başarılı.

  turksatkablo altyapısından faydalanarak fiber hizmeti vermeyi düşünür müsünüz? Ya da bununla ilgili bilgi verebilir misiniz ?
  Vdsl in yoğunluğa göre dalgalanmasından çekiniyorum açıkçası.

  Biraz uzun yazdım heralde ama müşterisi olmamama rağmen sürekli takipte olduğum ve beğendiğim sevdiğim bir marka. Bu da başarınızın kanıtıdır.

  • Admin 2 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, telefonda size yanlış bilgi verilmiş. Aktif altyapımız olmayan bölgelerde 35 Mbps’ten yukarısı hızlar için (50, 75 ve 100 Mbps’e kadar) Özgür İletişim Ekstra ile artı hız seçeneği getiriyoruz. Bunun farkı da aylık 15 TL. Yani hizmetiniz ayda 79,99 TL’ye geliyor. Bir seferlik 15 TL ödeme konusu doğru değil. Her ay 15 TL farkı var. Diğer konu ise, şu an başka bir operatörün altyapısı üzerinden fiber hizmeti vermiyoruz, kısa vadede de bu gözükmüyor. Teşekkürler.

 77. Onur Yağcı 2 ay önce
  Cevapla

  Ana kutuya yaklasık 3 metre kadar yakınlıktayım. Fakat YAPA’da değilim. Vae kullanıyorum Download hızım 87.99Mb Upload 4Mb .Bunu nasıl arttırabılırım? Upload hızına ıhtıyacım var gerekırse ucretıyle arttırma saglamak ıstıyorum. Altyapım suan 120Mb download. 40mb upload desteklemekte.Tesisatım 1 haftalık :)Cevabınızı beklıyorum…

  • Admin 2 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, VAE sisteminde kontrol bizde olmadığı için upload hızlarına müdahale edemiyoruz. Dolayısıyla sizin orada YAPA yoksa, elimizden belirlenen limitlerden daha fazlasını vermek gelmiyor. Teşekkürler.

 78. Semih 2 ay önce
  Cevapla

  Aktif Altyapınızdayım. 45-78 Mbps download alıyorum upload’da ise 10 mbpsleri geçmiyor. Uploadlarda kısıtlama var mı ?

  • Admin 2 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, hattınız 10 Mbps’e kadar gördüğünden o şekilde alıyorsunuzdur. Biz de herhangi bir kısıtlama yok. Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir upload hızınız var. YAPA’da olmasaydınız maksimum 3-4 Mbps olabilecekti. İyi günler dileriz.

 79. Mustafa 2 ay önce
  Cevapla

  İyi güzel anlatmışsınız fakat bu YAPA’dan yararlanan müşterilerinizin toplam müşteriye oranı nedir?

  Şuan 4mbit upload hızı alıyorum ve benim için yeterli değil. En azından 6mbit upload hızına ihtiyacım var ve bazen sırf bu nedenle download hızı az, AKN’si olan firmalara(kablon*t) geçiş yapmayı düşünüyorum.

  Keşke YAPA’nın bulunduğumuz bölgeye ne zaman geleceği hakkında tahmini bir süre verebilseniz.

  Ayrıca bir konu hakkında öneri sunmak istiyorum. Özgür İletişim Ekstra Paketine bir sonraki ayın 1’inde geçiş sağlanabiliyor. Bu geçişi anında yapabilsek iyi olurdu. Aradaki fiyat farkını kaç gün kullanıldığını göz önüne alarak hesapalayıp faturaya yansıtabilirdiniz. Az önce paketimi yükselttim ve hız değişikliği için 26 gün beklemek zorundayım ne yazık ki.

  • Admin 1 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, YAPA bölgesinde müşterilerimizin %20’si bulunuyor. YAPA konusunda her konu bizim elimizde olmadığı için planlanan altyapı çalışmalarıyla ilgili bilgi veremiyoruz maalesef. Son konuda ise haklısınız, o şekilde de yapabilirdik. Ancak geliştirmeler yapmamız gerekecekti, bu da Ekstra’nın çıkışını geciktirecekti. Daha hızlı olabilmek adına bu yolu seçtik. İleride dediğiniz gibi yapabiliriz. İlginiz, mesajınız ve önerileriniz için çok teşekkürler.

 80. halil 1 ay önce
  Cevapla

  Hat Kodlama (Kafes): Açık Açık
  SNR Kenar Boşluğu (dB): 28.6 30.9
  Zayıflatma (dB): 7.4 0.0
  Çıkış Gücü (dBm): 14.5 -0.9
  Ulaşılabilir Oranı (Kbps): 110264 31981

  bu oranlarla heralde 100 mbps alırım

  • Admin 1 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, belirttiğiniz değerler teorik. Pratikte ne kadar hız alabileceğinizi bağlantı yapmadan bilmek maalesef imkansız. Abone olduktan sonra, hattınız açıldıktan sonra, alabileceğiniz maksimum hızı, hız testi yaparak öğrenebilirsiniz. Teşekkürler.

   • halil 1 ay önce
    Cevapla

    turknet kullanıcısıyım 35 mbps hızında internet hatımı kullanıyorum modemden baktıgımda bu degerleri alıyorum

    Hat Kodlama (Kafes): Açık Açık
    SNR Kenar Boşluğu (dB): 28.6 30.9
    Zayıflatma (dB): 7.4 0.0
    Çıkış Gücü (dBm): 14.5 -0.9
    Ulaşılabilir Oranı (Kbps): 110264 31981

    bu oranlarla heralde 100 mbps alırım

 81. Kaan 1 ay önce
  Cevapla

  Bulunduğunuz adreste alabileceğiniz tahmini hız 75 Mbps’dir. TurkNet olarak, aktif altyapımızda olmayan bölgelerde VDSL hizmetlerini 35 Mbps’ye kadar sunuyoruz. Sizin için tanımlayacağımız paket; download hızı 35 Mbps’ye kadar, upload hızı 3 Mbps’ye kadar olan AKN’siz VDSL Özgür İletişim Paketidir.

  Ben altyapı sorguladığımda bu yazı karşıma çıktı ben 75 mbps download mı alıcam yoksa 35 mbps mi ?

  • Admin 1 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, ayda 15 TL farkla 79,99 TL’ye Özgür İletişim Ekstra kullanırsanız, 75 Mbps’e kadar olan hızı kullanabilirsiniz. Tabii, modeminiz VDSL destekliyorsa. Ayda 64,99 TL ödeme yaparsanız da 35 Mbps’e kadar hız kullanabilirsiniz. (Yine VDSL modem şart). Teşekkürler.

 82. osman 1 ay önce
  Cevapla

  Güzel yazınız için teşekkürler. Uzun süredir hızım 14mbps den 3,99mbps çekildi .Modemimde ulaşılabilir hız değerim 17mbps. Ama ben hiçbirşekilde ulaşamadığım için hız profilimi tekrar güncellettiremiyorum, yardımcı olurmusunuz ?

  • Admin 1 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, Online İşlemler üzerinden destek kaydı oluşturursanız, ekiplerimiz size yardımcı olacaktır. Teşekkürler.

 83. Sertaç Akyol 4 hafta önce
  Cevapla

  Merhaba,

  Güneşevler Mahallesi 125/3 sokak 5 numarada ikamet ediyorum. Yaklaşık 2 yıldır vdsl 35 mbit kullanmaktayım. Aralık ayında taahhüt’üm bitiyor. Türknet’e geçmeyi düşünüyordum. Siteniz üzerinden kontrol ettiğimde sadece 16 mbit adsl alabileceğimi görüyorum. Bu konuda ne yapılabilir. Eğer çözüm bulamazsak mecbur tekrar 2 yıl bağlamak zorunda kalacam. Sizden bu konu hakkında destek beklemekteyim.

  • Admin 2 hafta önce
   Cevapla

   Merhaba, bu konuda maalesef bu aşamada bir şey yapılamaz. Sizin orada ADSL hizmeti verebiliyoruz ve bu hızın fazlasını sağlayamıyoruz demek bu. Teşekkürler.

 84. Ahmet 4 hafta önce
  Cevapla

  Merhaba turknet ailesi

  Ben çok uzun zamandır turknet abonesiyim. Çevremde tavsiye isteyip de turknete geçmesini sağladığım en az 10 abone vardır. İstanbul beyoğlu ilçesi halıcıoğlu mahallesinde oturuyorum. Burası evlerin yoğun olduğu bir yer ama maalesef turknetle12 13 Mbps üstünde hıza erişemiyoruz. Bu bölgeyle ilgili bir altyapı çalışmanız olacak mı?

  • Admin 2 hafta önce
   Cevapla

   Merhaba, altyapı çalışmaları hakkında maalesef bilgi veremiyoruz. İlginiz için teşekkürler.

 85. Yunus Emre 4 hafta önce
  Cevapla

  Selam alt yapımı sorguladığımda 35 mb hız gözüküyor ama 75 mb hız alabilrisiniz diyor . Yapa altyapısı olması mümkn mü.

  • Admin 2 hafta önce
   Cevapla

   Yunus Emre Bey merhaba, demek ki sizin orada Özgür İletişim Ekstra verebiliyoruz. Ancak, şu an ilk abonelikte bu seçeneği kullanamıyorsunuz. Abone olduktan sonra ayda 15 TL daha fazla ödeyerek, ayda 79,99 TL’ye ÖZgür İletişim Ekstra’dan yararlanabiliyorsunuz. Yararlanırsanız, gelecek ay başından itibaren 75 Mbps’e kadar hız kullanabilirsiniz. İlerleyen dönemde yeni aboneliklerde de Özgür İletişim Ekstra seçeneği sunacağız. Teşekkürler.

 86. ırmak 3 hafta önce
  Cevapla

  güzel paylaşım teşekkürler

 87. Cem 2 hafta önce
  Cevapla

  3mbps olarak gözüken upload hızının sadece 2mbps kadarını alabiliyorum ki zaten 3mbps de YouTube ve Twitch platformları üzerinden yayın yapmak için yeterli düzeyi sağlamıyor.Umarım ilk olarak aldığım upload hızı tam olarak 3 olur ardından upload hızları 5mbps e kadar çıkartılır.Unutmadan download hızım da ise 35mbps e kadar alabileceğim söylenmişti, 33mbps alıyorum ve hiç bir sıkıntı yok.

  • Admin 2 hafta önce
   Cevapla

   Merhaba, 2 Mbps upload hızı almanız, doğal bir durum maalesef. Yani, 3’ten, 2 olması hat değerleri kaldırmıyorsa çok sık olur ama 0,80’lerde kalsa sorun var diyebilirdik. Canlı yayınlar için 2 Mbps evet sıkıntı, ancak maalesef aktif altyapımız olmayan bölgelerde upload hız limitlerine müdahale edemiyoruz. Ve çözüm sunamadığımız için üzgünüz.

 88. serdar 2 hafta önce
  Cevapla

  aktif altyapı 2017 sonunda geleceğini söylemişlerdi 1 yıldan fazladır kullanıyorum halen daha gelmedi bir sürü arkadaşımıda geçirdim bulunduğum lokasyonda ama daha alt yapı falan yok acaba ne zaman gelir adres yahya kemal mahallesi altay sokak kağıthane/istanbul

  • Admin 2 hafta önce
   Cevapla

   Merhaba, blog üzerinden altyapı konusunda bilgi veremiyoruz maalesef, bu konuda her şey planlandığı gibi gitmeyebiliyor. O yüzden şu tarihte şurada olacak gibi bir söz veremiyoruz. Teşekkürler.

Yorum yazın

E-posta adresiniz sitede gösterilmez.