TurkNet Blog’dan herkese merhaba

single-image

Blogumuza hoş geldiniz!

Öncelikle blog garip bir kelime, şunun Türkçesini yazalım dedik ama Türkçesi “örün günlüğü” imiş. Blogdan devam ediyoruz.

Anlatmak istediğimiz çok şey var. Sosyal medya hesaplarımızda bir kısmını anlatıyoruz ama bu mecraların doğaları gereği az kişiyi ilgilendiren konulara pek giremiyoruz, çok kişiyi ilgilendirecek konuları da çok derinlikli anlatamıyoruz. Bu sebeple bir blog açalım, ferah ferah yazalım dedik ve TurkNet Blog’u hayata geçirdik.

TurkNet Blog’da esasen internet ve TurkNet ile ilgili yazılar olacak. Nasıl olsa blog bizimdir deyip başka şeyler de yazabiliriz. İlk günden kendinizi kısıtlamayalım şimdi.

Yazıları TurkNet çalışanları yazacak (söz verdiğiniz gibi yazacaksınız değil mi arkadaşlar? bizi mahcup etmeyin) ve aklımıza bu ortamda paylaşmaya uygun bir şeyler geldikçe güncelleyeceğiz. Size iyi yazı garantisi veriyoruz, sık güncelleme garantisini vermiyoruz.

Umarız, TurkNet Blog’u beğenir ve sık sık ziyaret edersiniz.

95 Yorum
 1. Abdullah ilmek 8 ay önce
  Cevapla

  Canlı müşteri hizmetleri istiyoruz. Cok iyi bir ivme yakaladınız ama canli musteri temsilcisi koymazsanız iyi müşterilerinizde kötü reklama başlayabilir, bunları kaybetmeyin lütfen. Surekli olarak görmezden geliyorsunuz ama yapmalısınız. Olmadı refarnduma gidin musterilerinzin hepsinin oyuna basvurun %61 alan kazansın varmsiniz.

  • Admin 8 ay önce
   Cevapla

   Şu an 0212 703 43 71 nolu telefonumuzdan şikayetlerinizi dinliyoruz. Ancak burayı aramadan önce Online İşlemler ya da 0850 288 80 80 nolu TurkNet Hızlı İşlem Hattı’ndan mevcut bir arıza kaydınız olması lazım. Eğer arıza kaydınızla ilgili sorunlar devam ediyorsa, şikayet hattımızı arayabilirsiniz.

  • eniyitavsiyesi 5 ay önce
   Cevapla

   Abdullah beyle aynı fikirdeyim.

 2. Muzaffer 8 ay önce
  Cevapla

  Sayın turknet turktelekom altyapısı adsl kullanıyorum benim sorum şu turktelekom VDSL altyapısı kurdu ve hizmet vermeye başladı bizde turknet ailesi olarak bu hizmetten yararlanacak miyiz çok teşekkür ederim kolay gelsin adresim İstanbul Maltepe Başıbüyük mahallesi cigdemlik sokak no 13 daire 1

  • Admin 8 ay önce
   Cevapla

   Evet yararlanacaksınız, altyapınızı bu adresten kontrol edebilirsiniz. https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/
   Yalnız biz VDSL’de eğer aktif altyapımız dahilinde olan bir bölgede değilseniz, 35 Mbps’e kadar hız sağlıyoruz şu an. Ne kadar hız alacağınızı size yazmış olduğumuz linkten kontrol edebilirsiniz.

 3. Ali ilik 8 ay önce
  Cevapla

  İlk yorum benden olsun ADAM’sınız

 4. Fevkelade1i 8 ay önce
  Cevapla

  Kaç gün olmuş blog açılalı, yeni haberim oldu. Hoş geldiniz diyelim 😀

 5. Yağız 8 ay önce
  Cevapla

  “Umarız, TurkNet Blog’u beğenir ve sık sık ziyaret edersiniz.”

  Blog’da ilgi çekici içerikler ve kenara köşeye iliştirdiğiniz küçük süprizler (indirim, hediye vs.) ve güncel konulara dair yazılarınız olduğu sürece tabi ki sık sık ziyaret ederiz. 🙂

  Sayenizde fena sayılmayacak bir hıza sahip kaliteli bir internet hizmetini piyasa şartlarına bakılırsa iyi bir fiyata ( ama daha da ucuz olmalı internet ) alıyoruz. Bunun için bir kez daha teşekkürler.

  • Admin 8 ay önce
   Cevapla

   Yorumunuz için teşekkür ederiz, fikirlerinizi değerlendirmeye alacağız.

 6. Halil 8 ay önce
  Cevapla

  Merhaba yükleme hızlarının neden düşük tutulduğunu açıklayan bir yazı bekliyoruz.

  • Admin 8 ay önce
   Cevapla

   Öneriniz için teşekkür ederiz, önerinizi dikkate alacağız.

  • Eren 4 ay önce
   Cevapla

   En son türk.net upload hızlarını artıracak diye haberler çıkmıştı. Acaba upload hızları arttı mı? Ona göre taahhüt biter bitmez geçmeyi düşünüyorum.

   • Admin 4 ay önce
    Cevapla

    Merhaba, aktif altyapıda upload hızlarımızı artırdık ama hızınız ne olacağı birçok değişkene bağlı. Modem kurulumu yapmadan da ne kadar hız alabileceğinizi söyleyemiyoruz. Ancak aktif altyapıda yer alıp VDSL kullanıcıysanız ve santrale olan mesafeniz iyiyse teorik olarak standart upload hızlarından yüksek bir hız almanız mümkün. Bölgenizde nasıl hizmet verdiğimizi bu adresten sorgulayabilirsiniz. https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/

    Ancak bu adrestde download hızları gösteriliyor. Eğer 16 Mbps’e kadar hız alacağınız bilgisi gelirse sizin orada ADSL hizmeti sunuluyor demektir. O zaman aktif altyapımızdaysanız 1 Mbps’e kadar aktif altyapımızda değilseniz 0,80 Mbps’e kadar upload hızı alabilirsiniz. Eğer 35 Mbps’e kadar hız alabileceğiniz bilgisi gelirse sizin orada VDSL hizmeti var ancak aktif altyapımızda değilsiniz demektir. Bu durumda 3 Mbps’e kadar upload hızı alırsınız. Eğer 100 Mbps’e kadar hız alacağınız bilgisi gelirse, size altyapınız ne destekliyorsa o kadar hız sunuyoruz demektir. Kısaca limitleri artık sizin altyapınız belirler, Turk.Net’in hız profilinde uyguladığı bir limit yoktur. 100 download / 100 upload olacak şekilde hızınız tanımlanmıştır. 97 Mbps’e kadar download, 50 Mbps upload gören müşterilerimiz olabiliyor. Bu arada en önemli kriter dediğimiz gibi santrale olan mesafeniz. Yüksek hızlar 1000 metreye kadar sağlanabiliyor. Tabii, 300 metre mesafede olan daha fazla hız alabiliyor. Bir de tabi hattın kalitesi, süper iletken özelliğini koruması, çok ek yapılmış olmaması (santralden ankastre kutunuza kadar olan hattan bahsediyoruz), bina içi tesisatınız ve kullandığınız modem cihazı hızınızı etkileyen diğer faktörler. Umarız ayrıntılı bilgi verebildik. TurkNet web’ten http://www.turk.net adresinden başvurabilirsiniz. Ya da 0850 288 80 81 numaralı TurkNet Satış ve Başvuru Takip Hattını arayabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

 7. Bayram 8 ay önce
  Cevapla

  Merhaba turknet.
  Benim oturduğum sitede turktelekomun GPON dediğ sistem var abone olunca tilgin hg2331 marka modem veriyorlar(odunc) ben kendi modemimi alip turknete gecmek istiyorum. Bu sistemde calışan modem tafsiyeniz varmmı

  • Admin 8 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, modem için Asus, TP-Link, Airties gibi markalara bakabilirsiniz, ancak sizin orada direkt olarak fiber internet hizmeti veremeyebiliriz. Öncesinde mutlaka bize https://turk.net/fiber/ adresinden başvuru yapın. Biz de size hizmet verip veremeyeceğimiz konusunda dönüş yapalım. Bu arada biz de fiber internette, size kullandığınız süre boyunca modem temin ediyoruz. Bize geçme olasılığınız varsa modem almanıza gerek yok. Teşekkürler…

  • Bülent 4 ay önce
   Cevapla

   Merhaba.
   Aktif altyapınızda değilsek ne zaman olabiliriz. Normalde 75 diyor ama size 35 diyorsunuz.

   • Admin 4 ay önce
    Cevapla

    Merhaba Bülent Bey, aktif altyapımız ne zaman sizin orada olur onu maalesef söyleyemiyoruz. İlerleyen dönemde aktif altyapımız dışında kalan bölgeler için farklı bir çözüm sunabiliriz ancak şu 35 Mbps’e kadar hız sağlayabiliyoruz. İlginiz için teşekkürler.

 8. Meryem şakar 8 ay önce
  Cevapla

  Online işlemlerden yaptığım başvurulara hemen dönüş yapılıyor canlı müşteri hizmetlerine fazla ihtiyaç kalmasada olursa daha iyi olur çünkü bazen telefonda internet olmayınca online işlemi yapamıyorum başarılar..

  • Admin 8 ay önce
   Cevapla

   Meryem Hanım merhaba, bir süre önce canlı desteği kaldırdık. Yaptığımız araştırmalarda sorunları dinlemekten başka bir konuda çözüm üretilemediğini gördük. Artık Online İşlemler ve 0850 288 80 80 numaralı TurkNet Hızlı İşlem Hattı üzerinden kayıtlarınızı bırakabiliyorsunuz. Biz de bu kayıtlara en kısa sürede dönmeye çalışıyoruz ve sorunları direkt olarak uzmanına yönlendiriyoruz. Açtığınız kayıtlarla ilgili de şikayetlerinizi 0212 703 43 71 numaralı TurkNet Şikayet Çağrı Merkezi üzerinden yapabiliyorsunuz. Yorumunuz için teşekkür ederiz.

 9. alperens 8 ay önce
  Cevapla

  Aralık 2017 tarihinden beri Turknet’i kullanıyorum. Verilen hizmetten memnunum ve inşallah hep memnun kalırım.

 10. Mustafa 8 ay önce
  Cevapla

  S.Türknet;e kadar bildirinizi dkkatle okuduk.Türknet olarak sizin daha iyi hizmet verdiğinizi bildiğimizden yıllardır sizinle internet hizmetimizi sağlıyoruz.Sizler istediğiniz an veya teknik bir arıza sonucu nasıl ki evimize,ofisimize gelen sinyali kesebiliyor,arıza kaydımızdan sonra sinyal yeniden verilebiliyorsa biz abonelerinizde gördüğünüz tespit ettiğiniz evlerdeki kutulara kadar olan eksiklerimizi veya yetersizliğimizide bizlere bildirin.Bizde gereken yerleri yenileyelim.
  Ayrıca son olarak bazı çok arada birde olsa kesilen sinyalimizi görüşmek üzere telesekreter aracılığı ile yaptığımız görüşmeden sonra sizler aradınız.yeni yıldan itibaren (2018)alt yapı çalışmalarında olumlu neticelerin tarafımıza hız anlamında geliştirildiğini ve hızlarımızın artacağını belirttiniz.Bekliyoruz.Bazı yorumcuların canlı görüşme talebini bizde destekliyor karşımızda canlı bizimle derdimizi anlayacak eğitimli,kültürlü sorun çözücü canlı bireyler istıyoruz.Unutmayın,burası TÜRKİYE biz Türk insanları bizimle kültürümüzün gereği canlı ve bizi anlayabilecek insanlarla görüşüp talep ve görüşlerimizi aktarmaktan yanayız.Sizin,Türknet olarak bu hizmeti daha iyi verdiğinizden sizi uzun yıllardır tercih ediyoruz.Sizde lütfen alt yapılarınızı gerektiği gibi kendiniz veya TT tarafından kısa sürede halletmelisiniz.Bildiğimiz kadarıyla aranızda yapılan sözleşmelerde alt yapı çalışmalarında katkılarınız isteniyor.

  • Admin 8 ay önce
   Cevapla

   Yorumlarınız ve katkınız için teşekkür ederiz Mustafa Bey, önerilerinizi de not ettik. İyi günler dileriz.

 11. Deniz Şer 8 ay önce
  Cevapla

  Merhaba 2 gündür internetim çalışmıyor ve bu konuda en ufak bir gelişme olmadı.
  İnternet üzerinden çalıştığım için bütün işlerim aksadı. Lütfen birisi yardımcı olsun .

  • Admin 8 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Deniz Bey, Online İşlemler’den ya da 0850 288 80 80 numaralı TurkNet Hızlı İşlem Hattı’ndan kayıt bırakın lütfen. Buradan yardımcı olamıyoruz teknik konularda ya da diğer şikayetlerinizde. Açtığınız kayıt hakkında da şikayetlerinizi 0212 703 43 71 numaralı TurkNet Şikayet Çağrı Merkezi’ne yapabilirsiniz.

 12. Mehmet 8 ay önce
  Cevapla

  Merhabalar lütfen canlı müşteri hizmetleri oluşturun. Böyle bir sey görmedim hayatımda. Arıza kaydı yaptırdım. Yeni modem taktım internet yok onu geçtim yeni modem olunca kullanıcı adı şifresi gerekiyormus cep telefonuna yollayın dedim benim eski hattıma şifre yollanıyor şimdi bana nasıl ulaşacaksınız yeni numaramı sisteme tanimlayamiyorum.bir insan olmaz mı böyle saçmalık mi olur

  • Admin 8 ay önce
   Cevapla

   Sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Facebook ve Twitter’dan özel mesaj gönderin, arkadaşlarımız inceleyip size dönecektir.

 13. Sinem ak 8 ay önce
  Cevapla

  Merhaba,
  Abonelik işlemlerimi başlatmak istiyorum fakat müşteri hizmetlerine ulaşamadığım için burdan sormak istedim.evim de sabit hat telefon yok,bu internet kurulumu için sorun teşkil eder mi?

  • Admin 8 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Sinem Hanım,

   Başvuru için 0850 288 80 81 numaralı TurkNet Satış ve Başvuru Takip Hattı’nı arayabilirsiniz. Aradığınızda illa hemen almanıza da gerek yok. Tüm sorularınızı sorabilir, aklınıza takılan konular hakkında bilgi alabilirsiniz. Gelelim sorunuzun cevabına, biz tam iletişim anlayışıyla hareket ediyoruz. Yani ev telefonu ayrı bir hizmet olarak görmüyoruz. Bu internet gibi evlerde olması gereken bir ürün bizim için. Fiyatımızda da 1000 dakika her yöne (Yurt içi cep telefonları bile arayabilirsiniz) görüşme dahil. Yani biz size en uygun fiyata (başkalarının bu fiyata bizim kadar içeriği olan internet paketi de yok) hem internet hem de ev telefonu veriyoruz. Yanında da 1.000 dakika her yöne görüşün diyoruz. Telefonunuzu ister kullanın, ister kullanmayın ama biz abone olursanız kullanmanızı öneririz. Bizi her zaman yukarıda paylaşmış olduğum numaradan arayarak, aboneliğiniz hakkında bilgi alabilir ya da tamamen taahhütsüz TurkNet Özgür İletişim paketini satın alabilirsiniz. Dilerseniz http://www.turk.net üzerinden de online başvuru yapabilirsiniz. Teşekkürler…

 14. fatih 8 ay önce
  Cevapla

  ben ttnet ten turknette taşımak için baş vurdum belgeleri imzaladım ve gönderdim söylediğiniz numarayı aradım sizin hiç bir şey yapmanıza gerek yok biz sms veya e posta ile düzenli bilgilendirecegiz diyor su ana kadar tik yok bir muhattap yok tek muhattap biz satış danışmanıyız diyor başka bir cevap yok ben ne yapacağım alt tarafı bir sms ile kullanıcı adi ve şifre atacaklar 10 gündür bekliyorum

  • Admin 8 ay önce
   Cevapla

   Fatih Bey merhaba, 0850 288 80 81 numaralı TurkNet Satış ve Başvuru Takip Hattı’nı arayabilirsiniz.

 15. fatih 8 ay önce
  Cevapla

  ne yapmam gerekiyor arkadaşlar

 16. Egemen 8 ay önce
  Cevapla

  Siz çok tatlısınız… Samimiyetinize bayılıyorum. Evde kurulum kısmındaki açıklamada “ne kadar erken kullanırsanız o kadar çabuk fatura keseriz” yazmışsınız. Bolca güldüm. İyi ki varsınız!

  • Admin 8 ay önce
   Cevapla

   Sağ olun Egemen Bey, iyi ki siz de varsınız.

 17. ekrem 7 ay önce
  Cevapla

  Merhaba, Turknet abonesi olmak istiyorum ancak alt yapımız fiber olduğundan dolayı sanırım turknet’ten hizmet alamıyorum böyle bir seçenek mevcut mu? Bireysel olarak ? Teşekkürler

  • Admin 7 ay önce
   Cevapla

   Bölgenizde fiber internet hizmetimiz yoksa, size hizmet vermemiz mümkün değil Ekrem Bey. Çünkü hizmet verebilmemiz için ADSL ve VDSL altyapısı olmalı size hizmet vereceğimiz noktada. Fiber hizmet verdiğimiz bölgelere buradan ulaşabilirsiniz. http://www.turk.net/fiber

 18. Laf Sözlük 6 ay önce
  Cevapla

  “Türkçesi “örün günlüğü” imiş. Blogdan devam ediyoruz.” :))

  Tdk’nın Türkçeleştirmekte geç kaldığı kelimelerden.

 19. Vahap 6 ay önce
  Cevapla

  Bazı blog sitelerinde intarnetin devamlı kesilip bir kaç gun gelmedini bilfiren bir çok kullanıcı var gerçektende oylemi?

  • Admin 6 ay önce
   Cevapla

   Vahap Bey merhaba, bu tip sorunlar altyapı çalışmalarının yapıldığı zaman olabilir, birçoğu da TurkNet kaynaklı değildir. Her operatörde bu tarz kesintiler olabilir, olmuyor diyemeyiz. Hiç olmuyor diyen doğruyu söylemiyordur. Ancak her ay bu çalışmalardan ya da arızalardan ötürü uzun süre kesinti yaşayan müşterilerin oranı yüzde 1’i bile bulmaz. Bu oran tüm internet sağlayıcılar için geçerli tabi.

 20. Harun Çiçekli 6 ay önce
  Cevapla

  8819606141 nolu aboneliğim bulunmakta başvuru alınırken telefon hattının bağlatmamışlar yalın internet olarak sisteme kaydemişler 17 gündürlü telefon hattım halen bağlanmadı bir ton destek kaydı bıraktık ekipler geldi siz yalın kullanıyorsunuz dediler. Bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz ?

 21. Osman 5 ay önce
  Cevapla

  3 gün önce arıza bildirimi yaptım hala dönüş yapılmadı . Bir yardımcı olursanız sevinirim

  • Admin 5 ay önce
   Cevapla

   Osman Bey merhaba, e-posta adresinizden müşteri bilgilerinize ulaşamadık. Bu yüzden buradan bir şey yapamıyoruz. Kaydınıza dönüş yapılacaktır. Dilerseniz 0 212 703 43 71’i arayarak şikayetinizi bildirebilirsiniz. İyi günler dileriz.

 22. İsmail 5 ay önce
  Cevapla

  Merhaba. Şu an d-smart internet abonesiyim. haftaya taahhütüm sonlanacak. Binamıza Türk telekom fiber geliyor. Evde de Tılgın modem var. Turk.net aboneliği oluşturabiliyor muyum?

  • İsmail 5 ay önce
   Cevapla

   Geri dönüş yapmadığınız için milleni.com’dan aldım hizmetimi. İyi günler.

 23. murat 5 ay önce
  Cevapla

  merhaba şuanda yurt dışındayım evimi türk netten arıyoruz sözleşmeniz yok sözleşme yapmaz iseniz faturanız 84 tl ye çıkacak sözleşme olursa eski tarifeden devam edecek denmiş alt yapı değiştiği sebebiyle dsmart ile ortak çalışmaya başladık denmiş bu doğrumudur eşim müşteri hizmetlerini arıyor bilgisayar çıkıyor diğer numarayı arıyor açan yok ne yapalım şimdi aboneliği iptalmi edelim d smartamı geçelim kimile konuşacağız kime soracağız doğru mudur değilmidir

  • Admin 5 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Murat Bey, bu bili yanlıştır itibar etmeyiniz. Bize sizi arayan numarayı yazarsanız konuyla ilgili gerekli araştırmayı ve gerekliyse hukuki takibi yaparız. Teşekkürler.

 24. Eray 5 ay önce
  Cevapla

  Türknet’e baş vurdum ama siz gelip kabloları bağlicakmısınız

  • Admin 5 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Eray Bey, eğer evinizde internet veya telefon hizmeti kullanmadan TurkNet’e abone olursanız evinize kadar gelerek kurulum yapıyoruz. Bunun için kredi kartı ile başvuru yaparsanız 30 TL, kredi kartsız başvuru yaparsanız 60 TL hizmet ücreti alıyoruz. Bu bir sefer alınıyor. Eğer evinize geldiğimizde daire içinde hattınızın yenilenmesi ya da çekilmesi gerekiyorsa bu hizmetimizle bunu yapıyoruz. Ancak binanızdaki ankastre kutusundan dairenize kadar olan hattın çekilmesi gerekiyorsa evinize gelen ekibimize metre başına kablo ücretini elden vermeniz gerekiyor. Başka bir operatörden TurkNet’e geçiş yaptığınızda ise evde kurulum hizmeti gerek olmadığından verilmiyor. Bu yüzden herhangi bir ücret alınmıyor. Teşekkürler.

 25. Eray 5 ay önce
  Cevapla

  Abone olduğumda yetkililer gelip direkten kabloları bağlıyorlar dimi

  • Admin 5 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Eray Bey, eğer evinizde internet veya telefon hizmeti kullanmadan TurkNet’e abone olursanız evinize kadar gelerek kurulum yapıyoruz. Bunun için kredi kartı ile başvuru yaparsanız 30 TL, kredi kartsız başvuru yaparsanız 60 TL hizmet ücreti alıyoruz. Bu bir sefer alınıyor. Eğer evinize geldiğimizde daire içinde hattınızın yenilenmesi ya da çekilmesi gerekiyorsa bu hizmetimizle bunu yapıyoruz. Ancak binanızdaki ankastre kutusundan dairenize kadar olan hattın çekilmesi gerekiyorsa evinize gelen ekibimize metre başına kablo ücretini elden vermeniz gerekiyor. Başka bir operatörden TurkNet’e geçiş yaptığınızda ise evde kurulum hizmeti gerek olmadığından verilmiyor. Bu yüzden herhangi bir ücret alınmıyor. Teşekkürler.

 26. Erdem 5 ay önce
  Cevapla

  Merhaba. TürkNet kullanıcısı bir arkadaşım TürkNet ile ilgili şöyle demiş; “Türk Telekom 50, 75 ve 100 mbit’e ait port kira ücretlerini arttırdığı için TurkNet artık 35 mbit üstü hız vermiyor.” bu doğru mu? 100 Mbps’ye kadar simetrik 100 Mbps Download ve 100 Mbps Upload mümkün mü? Değil mi? Ayrıca dinamik IP veya Statik IP TürkNet’te yok mu? Bunun olmaması bize ne gibi bir dezavantaj sağlar? Cevaplayabilirseniz sevinirim. (TürkNet VAE ADSL2+ kullanıcısıyım)

  • Admin 5 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Erdem Bey, aktif altyapımız dahilinde olan yerlerde 100 Mbps’e kadar diğer yerlerde 35 Mbps’e kadar hız sağlıyoruz. Simetrik olarak 100 Mbps download/upload kullanmak istiyorsanız ev interneti değil kurumsal çözümler kullanmalısınız. Bu çözümler iş yerleri içindir ve masrafı oldukça yüksektir. TurkNet’te Statik IP hizmeti var. Ayda 12 TL’ye alabilirsiniz. Zaten onu almadığınızda IP’niz değişir modemi her açıp kapadığınızda ve doğal olarak dinamik IP kullanmış olursunuz.

   • Erdem 5 ay önce
    Cevapla

    Peki neden aynı pakete 100 Mbps tarifeyi simetrik olarak, ev kullanıcılarına sunmuyorsunuz? Sisteminiz neden sadece kurumsal çalışanlara hizmet veriyor? Altyapı ne kadar destekliyorsa, o kadar hız vermiyor musunuz? Mesela evimin altyapısında 100 Mbps simetrik destek varsa, bunu simetrik olarak dürüst bir şekilde sunmuyor musunuz? Çünkü biz sizi diğer firmalardan farklı, dürüst ve müşterinin mevcut altyapısı ne kadar hızları destekliyorsa, o kadar hızı herhangi bir limit söz konusu olmadan verebileceğinizi söylemiştiniz birçok videolarınızda, röportajlarınızda. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir? Beni bu konuda bilgilendirebilirseniz sevinirim.

   • Erdem 5 ay önce
    Cevapla

    TürkNet’in kendi altyapısının en verimli, en iyi sinyali aldığı binalarda, en yüksek kaç Mbps upload hızı alabilirim? 100 Mbps vermeniz zahmetli ve zor ise, en az 50 Mbps upload mümkün mü? Veya 75 Mbps? Youtubede oyun yayınları yapıyorum ve çözünürlük 1080p 60 FPS şeklinde tam kalite ve pürüzsüz olmalı. Ev kullanıcısıyım, iş yeri sahibi değilim bu yüzden kurumsal olmasa bile, 50 Mbps upload eğer destekleniyorsa, stabil bir şekilde bize verebilmeniz mümkün müdür?

 27. Ahmet Çolak 5 ay önce
  Cevapla

  Merheba cevabı gmailmime yollarsabız daha iyi olur şimdi ben evrakları imzalayıp gönderdim ancak nufuz cuzdanı fotosunu unutmuşum 2 gün sonra onyda yolladım 1 sıkıntı çıkarmı evraklarda internetin açılmadını engellermi

  • Admin 5 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, nüfus kağıdınızı Online İşlemler üzerinden yüklemelesiniz. Teşekkürler.

 28. Erdem 5 ay önce
  Cevapla

  Umarım sizi rahatsız etmemişimdir. Kesinlikle TürkNet’e karşı hakaret etmeye çalışmıyorum aksine seviyorum ve zaten TürkNet’liyim.

  Bu arada modemimde ulaşılabilir veri değerleri şu şekilde: Attainable Net Data Rate: 1.137 Mbps 12.156 Mbps

  12.15 Mbps Download, 1.13 Mbps Upload hızlarına erişilebilir olarak görünüyor modemde fakat, sizden alabildiğim hız 9.35 Mbps Download, 0.66 Mbps Upload. Bunun sebebi nedir? Modemde görülen değerlere erişim sağlayabilmemiz mümkün müdür?

  Bu arada bir sorum daha olacak. TürkNet’te upload hızları YAPA bölgesinde olanlar için arttırılmış sanırım. Bazı ev kullanıcıları 50 Mbps’e kadar upload hızlarını görebilmişler. Bu bağlamda, kurumsal paket almaya gerek duymadan, simetrik olmasa bile, 50 Mbps Upload hızları, YAPA bölgeniz dahilinde bulunduğumuz takdirde, mümkün mü? Öncelikle bu konuyu kesinleştirmek yani emin olmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

 29. Cüneyd 4 ay önce
  Cevapla

  199₺ fiyatlı Asus modemi Turknet ten satın aldım bu modem bizde mi kalıyor geri mi alıyorsunuz? Geri alıyorsanız satış merkezindeki bayan bana “Modeminiz var mı yoksa modemi bizden mi satın alacaksınız?” Dedi. En kısa sürede aydınlatırsanız sevinirim 🙂

  • Admin 4 ay önce
   Cevapla

   Merhaba Cüneyd Bey, modem sizin güle güle kullanın. 🙂

   • Berk 4 ay önce
    Cevapla

    Modem benim ama internete giremiyorum; kurulum ekibi beni 24 saat geçti hala aramadı. Neden?

    • Admin 3 ay önce
     Cevapla

     Merhaba, Twitter ve Facebook üzerinden özel mesaj göndererek de destek alabilirsiniz. Online İşlemler üzerinden yaptığımız destek kayıtlarını da yine Online İşlemler üzerinden Teknik & Destek başlığı altındaki Destek Kayıtları menüsünden takip edebilirsiniz.

 30. Berk 4 ay önce
  Cevapla

  Selam,

  Kullanıcı sayfamda, “Destek1 ile ilgili bölüm gözükmememkte.
  Hadi anladım, sizi arasak da bulamıyoruz; telesekreterle konuşuyoruz sadece. Ama, bari işleri online yapmamızı istiyorsanız, neden online işlemler sayfamda sdün gözüken bölüm bugün yok?

  Bu mesajı okuyan kişi cevabı bilmiyorsa, rica ederim ilgili birime aktarsın Zor bir şey istemiyorum umarım.
  Okuyan kişi de mailimi yönlendirme konusunda bir şey yapamıyacaksa lütfen bildirsin.

  Ayrıca, kurulum için ekip beni 24 saat evvel arayacaktı; 3 gün oldu yanlış değilsem. Ndedn aramıyorlar?
  Bunun cevabını verebilecek birisi yoksa, neden bana böyle bir şey söylüyor sistem; beni kandırıyor musunuz?
  Sorularıma cevap istiyorum; cevap vermiyecekseniz; insanlık namına ne yapmam gerektiğini bildirir misiniz?

  Dün bna bir mesaj geldi kurulum dün yapılacak diye, aranmadım ama mesaj geldi; neden?
  Ayrıca dün ekip geldiyse neden aranmadım?
  Ekip dün gelidyse, neden bugün hala sizi aradığımda telesekreter çıkıyor?

  Bu soruların yanıtını verebilecek yetkili birisi var mı? Yoksa, “Yok” yazabilir misiniz?

  • Admin 3 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, Online İşlemler’de sol menüde bulunan Teknik & Destek başlığı altından destek kayıtlarınızı bırakabilirsiniz.

 31. Arınç ÜNAL 4 ay önce
  Cevapla

  YAPA’yı Mustafa Kemal Mahallesi, 6753/21 Sokak, Nu: 20/16 Karşıyaka İzmir adresine getirdiğiniz anda müşteriniz hazır. Taahhüt ve aşırı kazık “kampanya” fiyatlarından bıktım. Taahhüt dolsun dolmasın, umurumda değil. YAPA buraya geldiği anda abonenizim. İnternet sansürlemesi durumunu da sormak isterim. Türkiye’deki diğer servis sağlayıcılarla aynı erişimi sunuyorsanız VPN kullanmaya devam edeceğim.

  • Admin 3 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, YAPA altyapısının ne zaman nerelere geleceği konusunda bir şey paylaşamıyoruz. Belirli bir plan dahilinde yürüyen bir proje. İnternete yapılan erişim engellemeleri de resmi kurumlarca ve yargı kararlarıyla talep edildiği için tüm ISS’ler buna uymak zorunda. Teşekkürler.

 32. Erdem 4 ay önce
  Cevapla

  Merhaba,

  Yaşadığım yerde sanırım hiçbir internet sağlayıcısının altyapısı yok. Benim için daha çok upload hızı önemli ve şu an 1 Mbps bile alamıyorum. Müstakil evde oturuyorum sanırım bu da bir sorun, bu konuda yapılabilecek bir şey yok mudur? Taahhüt vb. şeyler ile anlaşarak altyapı çalışmasını başlatamaz mıyız ? Şimdiden teşekkürler.

  • Admin 3 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, bu tip talepler kurumsal abonelikler için olabilir. Ancak bu tarz abonelikler oldukça pahalıdır. Ev kullanımına tavsiye edilmez. ADSL altyapısında ise 1 Mbps’ten yüksek hızlarda upload hızı teknik olarak verilemiyor. Teşekkürler.

 33. Muhammet Aslantaş 4 ay önce
  Cevapla

  Iyi günler kolay gelsin. Bütün işlemleri tamamlanmisti. Tek evde kurulum hizmetini vardi. Yeni modem aldım onun calisirligini kontrol etmek için deneme yapayım dedim. Sonra internet erişimini açıldı. Ama evde kurulum hizmetinden yararlanmak istiyorum. Bu konuda sıkıntı cekmem değil mi yani evde kurulum hizmeti alabilirim

  • Admin 3 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, evde kurulum hizmeti yeni hat tesislerinde (ev internet ve telefon hizmeti olmayan durumlarda) veriliyor. Bu yüzden modeminizi kendiniz kursanız bile bu hizmeti alırsınız. Bu hizmet ile eğer daire içinde hattınızın değişmesi gerekiyorsa değiştirtebilirsiniz. Ancak binadaki ankastra kutusundan dairenize kadar hat çekilmesi gerekiyorsa, metre başına kablolama ücreti gelen ekiplere elden ödeniyor. Teşekkürler.

 34. Aydın Gündoğdu 3 ay önce
  Cevapla

  Merhaba türknet ben 4 yıldır musterinizim aktif altyapinizdayim adsl kullanıyorum vDSL desteklemiyor hatdım acaba yakın zamanda hızlar. Artarmı sağa. Dolabı.gibi.birsey koyma ihtimali varmı türknetin adsl alt yapısı olan bölgede acaba yakın zamanda adsl alt yapısında iglesdirme yapacakmısınız lütfen cevap verin

  • Admin 2 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, altyapı konusunda şu an bir bilgi veremiyoruz. Teşekkürler.

 35. Mustafa 3 ay önce
  Cevapla

  Değerli internet dostları.Bundan 10 gün öncesine kadar banada bu konuda hangi firma diye sorsalardı,tek kelimeyle turknet derdim.Maalesef son 10 günde tam anlamıyla çözümleyemedikleri adsl i vdsl e çevirme sorunu nedeniyle tüm fikrimi değiştirdim.Firma değiştirmek zorunda bıraktı.Şimdi hangi arkadaşım,dostum senin firmana geçelim dese asla ve katiyyen izin verdirmem.Bu çözümsüzlüğü,firmanın duyarsızlığını,sözlerinde durmadıklarını tüm dünyaya buradan anlatacağımı firmayada belirttim.Kimseye hakaret veya küfür etme hakkımız ve haddimiz olamaz.Ancak verdiğimiz para karşılığı hizmet istemek bunuda makul ölçüler içersinde beklemek hakkımızdır.bu firma 10 günden buyana adsl hizmetimi,yeni vdsl modemime dönüştürmekten sanki aciz.Düşünürsünüz kii biz firmadan istenmeyecek isteklerde bulunuyoruz.Hayır.Biz firmanın sözleşmelerinde taahhüt ettiği hizmeti ve ayarları istiyor ve bekliyoruz.Bunuda medeni biçimde yapmaya gayret ediyoruz.Elbette BTK başvurup bu çirkinliği deşifre etme hakkımızda var.Biz yinede sakinliğimizi korumak istiyoruz.Tabii bir yere kadar.

 36. Mahsum NAMLI 2 ay önce
  Cevapla

  Merhaba yeni geciş yaptım yanlız superonline modemini istiyor. Modem talebimi nereye iletebilirim.

  • Admin 2 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, şu an sadece abone olurken bizden modem satın alabiliyorsunuz. İnternet üzerinden güvenilir sitelerden modem satın alabilirsiniz. VDSL kullanıyorsanız, modemin VDSL desteklediğinden emin olun. İleride mevcut müşterilerimiz için de modem satışına başlayacağız. Teşekkürler.

 37. hilmi cihan 2 ay önce
  Cevapla

  merhaba hizmetinizi yeni kullanmaya başladım hızdan genel olarak memnunum ama fps çok değişken değerlere sahip bazen çok azken bi anda çok fazla fırlayabiliyor bunun için bi öneriniz var mı

  • Admin 2 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, Online İşlemler üzerinden kayıt açarsanız, arkadaşlarımız size yardımcı olacaktır. Teşekkürler.

 38. aykut 2 ay önce
  Cevapla

  merhaba, bende yaklaşık iki yıldır türknet kullanıyorum. çok memnunum. sorum şu: bir arkadaşımı türknete geçirmek istedik. şu anda ttnet kullanıyor. türknet müşteri temsilcisini aradığında, bulunduğu apartmanda, boş port olmadığını bunun için türknete geçiş yapamayacaklarını söylemişler. halbuki şu anda kendine ayit portu var. bu port üzerinden, ttnet firmasını kullanıyor. kullandığı port üzerinden geçiş yapılmıyormu? niçin boş port yok deniliyor? bunun için ne yapılması gerekiyor.

  • Admin 2 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, dediğiniz gibi bir durum olmaması lazım. Zaten halihazırda internet kullanılıyor çünkü. 0850 288 80 81’i arayarak yeniden görüşmenizi öneriyoruz satış temsilcilerimizle. Teşekkürler.

 39. Ben başka bir firmanın internetini kullanıyorum ama hiç memnun değilim. Sizde limitsiz en baz paketin telefon hatsız aylık ücreti ne kadardır acaba?

  • Admin 1 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, bizde AKN’siz internet (bölgenizde ne verebiliyorsak o kadar hız ile), ayda 64,99 TL. Yanında ayda her yöne 1.000 dakika telefon görüşmesi fiyata dahil. Düşünürseniz, http://www.turk.net ya da 0850 288 80 81’den başvuru yapabilirsiniz. İlginiz için teşekkürler.

 40. Kemal Eker 1 ay önce
  Cevapla

  Ben 4 gün önce sizden internet başvurusu yaptım. Basvuru esnasında vdsl modem olmadığı için adsl olarak işlem yapıldı. Yarın kurulum için gelecekler. Vdsl modem temin ettim. Hız artırmak istiyorum ama müsteri hizmetlerine bağlanamıyorum

 41. Kazım yesil 1 ay önce
  Cevapla

  Yalin internet sahibiyim.Modem üzerinden telefon görüşmesi yapmak için telefonumu modemden nereye baglamam gerekiyor? Her modemde telefon için çıkış mevcut değil.adsl alt yapısına sahibim.

  • Admin 1 ay önce
   Cevapla

   Merhaba, yalın internet hizmetinde telefon hizmeti kullanamazsınız, sadece internet hizmeti verilir. Biz de yalın internet hizmeti bulunmuyor. Biz internet ve telefonu bir arada satıyoruz. Fiyatımız, 64,99 TL. AKN yok, taahhüt yok, ayda 1.000 dakika her yöne telefon konuşması dahil. Hız aktif altyapımız dahilindeyseniz (bölgenizde varsa) bulunduğunuz yerde ne kadar hız alabiliyorsanız o kadar. Aktif altyapıda değilseniz, bölgenizde ADSL destekleniyorsa 16 Mbps’e kadar, VDSL destekleniyorsa 35 Mbps’e kadar aynı fiyat. Aktif altyapıda olmadığınızda 35 Mbps’ten daha yüksek bir hız isterseniz ise Özgür İletişim Ekstra kullanabilirsiniz. O zaman ayda 15 TL fazla ödemeniz gerekiyor (yine 1.000 dakika telefon dahil) ve onun fiyatı da 79,99 TL.

   Bizden hizmet aldığınızda size bir telefon numarası tahsis ediyoruz. Bu telefonu internetle bir arada kullanabilmeniz için, duvardaki prizden sonra araya bir splitter cihazı kullanmanız gerekiyor. (Piyasada 10-15 TL). Duvardaki prizden hattı önce bu cihaza bağlıyorsunuz. Bu cihazın diğer tarafında iki çıkış var. Birini yine telefon kablolarıyla modeme, diğeri ise telefona bağlıyorsunuz.

   Bu cihaz xDSL sinyalleriyle, telefon sinyallerini ayırmaya yarıyor. Bu cihaz olmadan bağlantı yaparsanız, ya internet ya telefon hizmeti kullanmak durumunda kalırsınız. Teşekkürler.

 42. Kemal eker 4 hafta önce
  Cevapla

  10 ekim de Türknet interneti kullanmaya başladım. 20 21 ekim boyunca 2 gün internet kullanamadım. Bu günlerin fiyati faturaya yansir mi

 43. Mustafa 4 hafta önce
  Cevapla

  öncelikle türknet kullanıcısı olarak Netflix’ten iki ay üst üste en hızlı operatör seçilmiş olmanızı tebrik ederim.
  istanbul kadıkoy de hizmet aldıgım santral turktelekomun,sizin alt yapınız bulundugum mahallede yok. ve mevcut adsl hizmeti 16mbit. tabiki öncelikle sizin burada alt yapınız olmasını istiyoruz. bu olanak şimdilik mumkun degil ise, en azından turktelekom santralindeki adsl kartının vdsl olması için telekomla irtibat kurmanızı ve bu vesileyle bizlerinde biraz daha hızlı internet kullanmamızı saglamanızı beklerim

  • Admin 2 hafta önce
   Cevapla

   Merhaba Mustafa Bey, öncelikle güzel yorumlar için teşekkürler. Yazdıklarınızı burada yayınlayacağız en azından görünmesini sağlayacağız. Blogumuzda altyapı çalışma faaliyetleri, nerede ne zaman olacak gibi konularda maalesef cevap yapamıyoruz. Çünkü, bu işlerde her şey planlandığını gibi gitmeyebiliyor. Türk Telekom’un VDSL portlarını hangi bölgelerde kuracağı, kendi tasarrufunda. İlginiz için teşekkür ederiz.

 44. Emrullah 3 hafta önce
  Cevapla

  1. Sorum modem veriyormusunuz modemim yok.
  2. Sorum da bir eve 2. Internet bağlanıyormu öğrenci evindeyim kendime internet almayı planlıyorumda?

  • Admin 2 hafta önce
   Cevapla

   Merhaba, birinci soru için cevap, modemi ücretli olarak sağlıyoruz. Asus DSL-AC51 modem satıyoruz. Piyasadan ucuz fiyata tabii ki, üst seviye bir modem. Detaylı bilgi burada: https://turk.net/modem/asus-dsl-ac51/

   İkinci sorunun cevabı, maalesef aynı adrese yalnızca bir hizmet açabiliyoruz. İlginiz için teşekkür ederiz.

 45. Mehmet 2 hafta önce
  Cevapla

  Evde kurulum hizmeti kaç güne sonuclanir

  • Admin 2 hafta önce
   Cevapla

   Merhaba Mehmet Bey, genelde (yüzde 90) 7-8 gün içinde kurulum işlemleri tamamlanıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz sitede gösterilmez.