turknet logo

İnternet Hızı

1000 Mbps İnternet ile Ne Yapabilirsiniz?

Ocak, 2022
Paylaş
 • 10004
 • 1000 Mbps İnternet ile Ne Yapabilirsiniz?

  Doğru internet hızının belirlenmesinde kullanım amacı (iş, oyun veya eğitim), lokasyon (ev veya ofis), kullanan kişi sayısı gibi farklı birçok kriter bulunuyor. Peki, 1000 Mbps internet gerçekten hızlı mı? Bu hızı tercih ettiğinizde sahip olacağınız kullanıcı deneyimi ve avantajlar neler olacak? Detayları yazımızda bulabilirsiniz

  1000 Mbps İnternet Nedir?

  Dünya standartlarında bir teknoloji olan 1000 Mbps internet hızını 1 Gbps (Gigabit) olarak ifade edebiliriz. Fiber optik kablolar kullanarak ulaşılan bu teknoloji benzersiz bir sınırsız internet deneyimi yaşamanızı sağlıyor.
  Şimdi biraz 1000 Mbps internet hızına sahip olmanın ayrıcalıklarından bahsedelim.

  Film İzlemek İçin Beklemenize Gerek Yok

  Netflix, YouTube ve Amazon Prime gibi dijital platformlardan beklemenize gerek kalmadan 4K ve Ultra HD çözünürlükte filmler izleyebilirsiniz. Ayrıca isterseniz film indirme vb. işlemleri birkaç dakika içerisinde tamamlayabilirsiniz. Böylelikle vakit kaybetmeden sadece izleyeceğiniz içeriklere odaklanabilirsiniz.

  Sorunsuz Toplantılar ve Çevrim İçi Görüşmeler

  Günün büyük bölümünü işinizle ilgili çevrim içi görüşmeler yaparak geçiriyorsanız 1000 Mbps internet hızıyla bağlantı problemleri yaşamadan görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dosya yükleme ve indirme işlemlerini saniyeler içerisinde tamamlayabilirsiniz. Ayrıca işiniz ile ilgili süreçlerde aksamaması ve veri kaybı olmaması oldukça önemli. İş arkadaşlarınızla ortak dosyalar üzerinde veya bulut ortamında çalışıyorsanız dosya yedekleme işlemini dakikalara hatta saniyelere indirebilirsiniz. Günün yoğunluğu içerisinde bir de dosyalarınız ile ilgili endişelenmenize gerek kalmaz.

  Rakiplerinize Karşı Kesintisiz Bir Oyun Deneyimi

  Çevrim içi oyun dünyasında Ping, paket kaybı ve Lag sorunları oyun deneyimini azaltan ve oyuncular tarafından istenmeyen durumlardır. 1000 Mbps internet hızı eş zamanlı ve gecikme olmadan kesintisiz bir oyun deneyimine ulaşmanızı sağlıyor. Ayrıca yüksek boyutlu oyunları ve güncellemeleri ise uzun süre beklemenize gerek kalmadan dakikalar içinde indirebilirsiniz. Böylelikle rakiplerinize karşı her zaman bir adım önde olabilirsiniz.

  Sınavlarınız için Endişelenmeyin

  Pandemi ile birlikte okullarda ve üniversitelerde çevrim içi olarak devam eden eğitim ve sınavlar, belli durumlarda hala devam ediyor. Ailedeki tüm öğrenciler için 1000 Mbps internet bağlantısını kullanarak çevrim içi derslerine aynı anda herhangi bir bağlantı ve kota problemiyle karşılaşmadan katılabilirler. Çevrim içi sınavlarını da eş zamanlı olarak gerçekleştirebilirler. Ödevleri, projeleri ve sınavları için izleyecekleri videoları yüksek çözünürlükte izleyebilirler.

  Evde Stadyum Atmosferini Doyasıya Yaşayın

  Hafta sonu maç keyfi yaparken ya da tuttuğunuz takımı desteklerken yayından kopma veya yayında donma gibi durumlar yaşamaktan kurtulabilirsiniz. İzlediğiniz maçın en önemli anlarını kaçırmadan, sadece maça odaklanabilirsiniz. Aynı zamanda siz evde maç izlerken evin diğer üyeleri aynı internet bağlantısı ile kendi iş ya da hobilerini sorunsuz bir şekilde sürdürebilir.

  4K TV kullanıyorsanız 1000 Mbps internet ile televizyonunuzun çözünürlüğünden maksimum verim alarak evinizde maç keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

  Yükleme ve İndirme Hızını Sorun Etmenize Gerek Yok

  Çevrim içi oyun ya da canlı yayınlarda yüksek hız çok önemli. İçerik üreticisi veya sürekli yayın yapan biriyseniz büyük ihtimalle yayında donma ya da yayından kopma gibi birçok soruna zaten hakimsiniz. Üzerine bir de yükleme ya da indirme sırasında geçen zaman eklenince, durum sizin için epey zorlaşıyor. 1000 Mbps internet bağlantısına sahip olduğunuzda sorunsuz yayınlar yapabilir; yükleme ve indirme sürelerinizi birkaç dakika kadar kısa sürelerde yapabilirsiniz.

  Siz de TurkNet ile 1.000 Mbps internet hızını sahip olabilirsiniz. Bunun için öncelikle bulunduğunuz konumdaki internet altyapısı  için tıklayınız. Ardından GigaFiber kalitesiyle tanışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Bu yazıyı beğendiniz mi? Beğendim
  İlgili Yazılar