TurkNet Gündem

14.11.2019’da Yaşanan Teknik Sorun

 • 112
 • 14.11.2019 Perşembe günü saat 20:00’de online sistemlerimizde yapılan bir yazılım güncellemesinin yanlışlıkla devreye alınmasından sonra, yaklaşık üç saat süren bir teknik sorun yaşandı. TurkNet Online İşlem Merkezi (OIM) üzerinden fatura ödemek isteyen 69 müşterimizin sisteme girdiği kredi kartı bilgileri, yine OIM’de ödeme yapmak isteyen 649 müşterimizin karşılaştığı hata mesajları içinde görülebildi.

  Saat 23:00 civarında sorunu tespit ettik ve 23:30’da Online İşlem Merkezine erişimi durdurduk. Bilgileri görüntülenen kişiler ile hata mesajlarında bu bilgileri gören kişileri belirlenerek kayıt altına aldık. Sonraki yarım saat içinde sistemi saat 20:00’dan önceki haline geri döndürdük ve tekrar kullanıma açtık.

  Kişisel verilerin korunması mevzuatına uygun olarak, bu durumdan etkilenen kişileri bilgilendirdik ve Kişisel Verileri Koruma Kurumu da dahil olmak üzere ilgili kamu kurumlarına gerekli bilgilendirmeleri yaptık.

  Bu süreçteki desteklerinden dolayı kullanıcılarımıza teşekkür ediyoruz.

  2 Yorum “14.11.2019’da Yaşanan Teknik Sorun

  1. Hala sorun devam ediyo sanırım aktif kullandığım telefon numarasıyla şifremi değiştirmek istediğimde hata mesajı almaktayım .

   1. Merhaba, şifrenizi oluşturarak sizinle paylaşabilmemiz için bize facebook, twitter ya da diğer sosyal medya kanallarımızdan özel mesaj olarak GSM numaranızı iletebilir misiniz?

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir