turknet logo

TurkNet Gündem

DEPARK Oyun Hızlandırma Programının Ana Sponsoruyuz!

Haziran, 2023
Paylaş
 • 678
 • DEPARK Oyun Hızlandırma Programının Ana Sponsoruyuz!

  Oyun artık sadece eğlenmek demek değil, aynı zamanda ciddi bir iş! Oyun severler kadar oyun üreticileri de bu sektörde aktif olarak rol alıp bu alandaki güncel teknolojileri kullanıyor ve her şeyden önemlisi üretiyorlar. Her gün teknoparklarda yüzlerce oyun firması yeni oyunlar geliştirip; yazılım ve tasarım teknolojilerinin ilerlemesine de destek oluyorlar. Onların da bu noktada en önemli ihtiyacı yüksek hızlı internet elbette. Bu nedenle düşük ping değerlerimizle oyun severlerin minimum gecikmenin keyfini çıkarmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda oyun üreticilerinin de yanında oluyoruz.

  Nasıl mı? BAMBU D.O.S 4.0 programı bunun en güzel örneklerinden biri. Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde olup Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoparkı (DEPARK) ve Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (DETTO) tarafından kurulan Bambu Hızlandırma ve Kuluçka Merkezi oyun geliştiricilerine özel hazırladığı bu program ile oyun sektörünü büyütüp geliştiriyor. Hızlı gelişen ekonomisi ile oyun sektörünün yeni çekim merkezi olan İzmir’de dördüncüsü düzenlenen programda, ilk aşama eğitimlerinde oyun geliştirmeye dair bilgiler, eğitimler yer aldı. Unity ve Blender eğitimlerinin yanı sıra Unreal Engine üzerine de workshoplar yapıldı. Programda Ruby Game Studio, Masomo Gaming, Joy Game ve Digigame gibi sektörün lideri firmalarının yanı sıra DEPARK’ta faaliyet gösteren firmaların da desteği vardı. Biz de TurkNet olarak dünya hızında internetimizle onların yanındaydık ve programın ana sponsoru olarak 16 Aralık 2022’de tüm süreci tamamladık.

  Günümüzde Bambu Hızlandırma ve Kuluçka Merkezi dijital oyun alanında yenilikçi çalışmaları ve iş fikirleri olan girişimci adaylarıyla eğitimlerine devam ediyor. Merkez, bugüne kadar 650’nin üzerinde girişimciye destek verdi ve TÜBİTAK 1513 projesinde hızlandırma programına alınan iş fikirleri sıralamasında birinci sırada yer aldı. Aynı zamanda şirketleşen girişim sıralamasında da 2. sırayla yine zirvelerde kendini gösterdi. Bu anlamda hızla gelişen oyun sektörü için en önemli ekosistemlerden biri. Sadece network ve bilgi paylaşımı anlamında değil, fizikî olanaklarıyla da yenilikçi ve vizyon sahibi alanlardan bir tanesi. Girişimcilere daha teknolojik ve inovatif bir altyapı sunmak için yenilendi ve paylaşımlı ofis ortamıyla girişimcilerin birbiri ile iletişimde kalmasını kolaylaştıracak olanaklar sağladı. Yakın zamanda yapılan tüm bu yenilenmeyle birlikte girişimcilere çok daha verimli bir ortam sunmayı hedefleyen Bambu, mimari tasarımıyla da teknolojinin yanında. Onlar teknoloji üretimini destekler ve sürekli olarak ileriye odaklanırken 1.000 Mbps sınırsız indirme ve yükleme hızı ile, tüm ihtiyaçlarını saniyeler içerisinde tamamlasınlar ve işlerini büyütürken yavaş internet engeline takılmasınlar diye onların yanındayız! Gururluyuz. 😊

  Siz de geleceğin teknolojisi ile işinizde yeni kapılar aralamak, sınırları aşmak için hemen sektör ve teknopark odağındaki çözümlerimize göz atabilirsiniz.

  Bu yazıyı beğendiniz mi? Beğendim
  İlgili Yazılar