turknet logo

İnternet Teknolojileri

Devre Dışı Kalan Wi-Fi Nasıl Etkinleştirilir? 

Ocak, 2024
Paylaş
 • 155
 • Devre Dışı Kalan Wi-Fi Nasıl Etkinleştirilir? 

  Kablosuz internet erişimi, modern teknolojinin sunduğu en büyük kolaylıklardan biridir. Ancak, bazen Wi-Fi bağlantınız beklenmedik bir şekilde devre dışı kalabilir. Bu durum, işlerinizi yaparken, online derslere katılırken veya sadece internette gezinirken aniden ortaya çıkabilir. Bu blog yazısında hem Windows hem de Mac kullanıcıları için Wi-Fi’nin nasıl devre dışı bırakılacağını ve ardından tekrar nasıl etkinleştirileceğini adım adım ele alacağız.

  Windows ve Mac’te Wi-Fi Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

  Windows ve Mac işletim sistemlerinde Wi-Fi bağlantısının geçici olarak devre dışı bırakılması oldukça basittir. 

  Windows İşletim Sisteminde Wi-Fi Devre Dışı Bırakmak

  Bu adımları takip ederek Windows bilgisayarınızdaki Wi-Fi bağlantısını geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz.

  macOS İşletim Sisteminde Wi-Fi Devre Dışı Bırakmak

  Wi-Fi bağlantısını devre dışı bırakma işlemi, özellikle gizlilik, enerji tasarrufu veya başka nedenlerle tercih edilebilir.

  Windows ve Mac’te Wi-Fi Nasıl Etkinleştirilir?

  Wi-Fi bağlantısını devre dışı bıraktıktan sonra hem Windows hem de Mac işletim sistemlerinde Wi-Fi tekrar etkinleştirmek isteyebilirsiniz.

  Windows İşletim Sistemi

  Bu adımları takip ederek işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  macOS İşletim Sistemi

  Bu basit adımları izleyerek ihtiyaçlarınıza göre Wi-Fi bağlantısını devre dışı bırakabilir ve tekrar etkinleştirebilirsiniz.

  Wi-Fi’in Devre Dışı Kalması Önlenebilir mi?

  Evet, Wi-Fi bağlantısının devre dışı kalmasını önlemek için bazı işlemler yapabilirsiniz. Bu konuda yardımcı olabilecek bazı öneriler:

  Eğer düzenli olarak internet problemleri yaşıyorsanız, internet neden çekmiyor? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Yüksek hızda internet deneyimi yaşamak için kendi altyapımızla hizmetini sunduğumuz TurkNet GigaFiber’e geçiş yapabilirsiniz. 1000 Mbps’ye varan upload ve download hızları, GigaFiber internette sizleri bekliyor. Hemen abone olmak için başka operatörden geçiş rehberimizi inceleyebilirsiniz.

  Bu yazıyı beğendiniz mi? Beğendim
  İlgili Yazılar