turknet logo

Güncel Yaşam

En İyi Netflix Romantik ve Aşk Filmleri

Mayıs, 2023
Paylaş
 • 6080
 • En İyi Netflix Romantik ve Aşk Filmleri

  Netflix, geniş film yelpazesi ile her türden seyirciyi kendine çekmeyi başarıyor. TurkNet olarak bu yazımızda sizleri sürükleyecek ve duygusal bir yolculuğa çıkaracak En İyi Netflix Romantik ve Aşk Filmlerinden bir seçkiyi bir araya getirdik.

  1. “The Half of It” (2020)

  Bu çarpıcı film, bir lise öğrencisi olan Ellie Chu’nun (Leah Lewis) hikayesini anlatıyor. Zeki ancak içine kapanık Ellie, okulun popüler çocuğu olan Paul’a (Daniel Diemer) aşık olacak bir kız hakkında mektuplar yazmak için tutulur. Ancak hikaye, Ellie’nin beklenmedik şekilde kendi aşkını bulmasına dönüşür.

  2. “To All the Boys I’ve Loved Before” (2018)

  Bu film, tatlı ve çekingen Lara Jean (Lana Condor) ve popüler çocuk Peter Kavinsky’nin (Noah Centineo) tatlı aşk hikayesini anlatıyor. Lara Jean’ın daha önce aşık olduğu tüm çocuklara yazdığı ve hiçbir zaman göndermediği mektuplar, bir şekilde onların eline geçince olaylar gelişir.

  3. “Silver Linings Playbook” (2012)

  Bu film, Jennifer Lawrence ve Bradley Cooper’ın başrollerinde olduğu duygusal bir romantik komedidir. İki depresif kişi, kendi sorunlarıyla uğraşırken birbirlerine aşık olurlar. Bu film, mental sağlık konularını ele alırken aynı zamanda kalbinizi ısıtacak.

  4. “Love at First Kiss” (2023)

  Alauda Ruiz de Azúa tarafından yönetilen 2023 yapımı bir İspanyol romantik komedi filmidir. Filmin başrollerinde Álvaro Cervantes, Silvia Alonso, Susana Abaitua ve Gorka Otxoa yer alır. Film, ilk kez 16 yaşında bir kızı öptüğünde, romantik bir öngörü yeteneğine sahip olduğunu fark eden Javier’in hikayesini anlatır.

  5. “The Kissing Booth” (2018)

  Bu film, bir lise öğrencisi olan Elle (Joey King) ve en iyi arkadaşının abisi Noah (Jacob Elordi) arasındaki yasak aşkı anlatıyor. Hikaye, Elle’in bir öpüşme kabini organize ettiği ve beklenmedik şekilde Noah ile öpüştüğü bir karnavalla başlar.

  6. “Someone Great” (2019)

  Bu film, Jenny’nin (Gina Rodriguez) New York’tan ayrılmadan önce son bir macera yaşamak için en iyi arkadaşları ile birlikte geçirdiği bir günü anlatıyor. Ancak bu süreçte, Jenny eski sevgilisi Nate (Lakeith Stanfield) ile olan ilişkisini yeniden değerlendirir.

  7. “Lady Chatterly’s Lover (2022)”

  D.H. Lawrence’ın etkileyici romanına dayanan bu filmde, The Crown dizisinin yıldızı Emma Corrin, kocası savaştan yaralı dönünce şehirden bir kır malikanesine gönderilen bir kadını canlandırıyor. Kadın, orada kırsalda mutsuz bir şekilde yaşarken, malikanenin avcısıyla bir ilişkiye başlayarak hayatında değişiklikler yaşamaya başlar.

  8. “The Great Gatsby (2013)”

  Scott Fitzgerald’ın ikonik romanının sinematik bir uyarlamasıdır ve Çalkantılı Yirmili Yılların görkemli ve karmaşık dönemini yansıtmaktadır. 1920’lerin gösterişli New York dünyasında geçen film, gizemli ve varlıklı Jay Gatsby etrafında dönüyor ve bu karaktere Leonardo DiCaprio hayat veriyor. Gatsby, geçmişte tanıdığı ve şimdi zengin Tom Buchanan ile evli olan Daisy Buchanan’a, Carey Mulligan tarafından canlandırılan bir kadına aşık olur.

  9. “Vanilla Sky (2001)”

  “Vanilla Sky”, Cameron Crowe tarafından yönetilen ve başrolünde Tom Cruise’un yer aldığı bir romantik filmdir. Hikaye, zengin ve başarılı bir yayıncı olan David Aames’in hayatında yaşanan gizemli bir olayı konu alır. Bir kaza sonucunda yüzü ciddi şekilde zarar gören David, gerçeklik ve rüya arasında gidip gelen karmaşık bir dünyada kendini bulur. Aynı zamanda, David’in eski sevgilisi Julie (Cameron Diaz) ve yeni aşık olduğu Sofia (Penélope Cruz) arasında bir aşk üçgeni oluşur. 

  10. “Kelebeğin Rüyası (2013)”

  “Kelebeğin Rüyası” (The Butterfly’s Dream), 2013 yapımı bir Türk filmidir. İki genç şair Rüştü Onur (Kıvanç Tatlıtuğ) ve Muzaffer Tayyip Uslu (Mert Fırat), hayallerindeki edebi başarıyı yakalamak için çaba sarf ederler. Ancak zorlu yaşam koşulları, savaşın etkileri ve aşk ilişkileri, onların hayallerini gerçekleştirmelerini engeller. Bu arada, genç şairlerden Rüştü, Nahit (Belçim Bilgin) adında güzel bir kadına aşık olur. Nahit, hem Rüştü’ye hem de Muzaffer’e ilham veren bir figür olur. Ancak kader, onların aşkını ve hayallerini sınamak için acımasız bir şekilde devreye girer.

  TurkNet olarak sizler için seçtiğimiz en iyi Netflix romantik ve aşk filmlerini paylaştık. Her biri benzersiz bir hikaye anlatımı ve duygusal bir atmosfer sunuyor. İzleyicileri büyüleyen bu filmler, kalplerinizi ısıtacak ve romantik duygularınızı harekete geçirecektir. 

  Evde internet paketi ile 1000 Mbps’ye varan yüksek hızlı ve kaliteli internet hizmetine sahip olabilir, istediğiniz filmleri donma yaşamadan izleyebilirsiniz. Altyapı sorgulama işleminizi tamamladıktan sonra, internet abonelik başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.

  Bu yazıyı beğendiniz mi? Beğendim
  İlgili Yazılar