Backdrop with scrolling

Oyun Dünyası

GeForce NOW Nedir? Nasıl Kullanılır?

Mart, 2023
Paylaş
 • 921
 • Günümüzde oyun dünyası hızla gelişiyor ve oyun tutkunlarına yeni deneyimler sunuyor. Bulut tabanlı oyunlar ise oyuncuları çeşitli konseptlerle buluştururken; indirme, yükleme ve kapasite gibi sorunlardan kurtarıyor. İşte tam bu noktada oyun tutkunlarına hizmet veren GeForce NOW oyuncuların hayatını kolaylaştırıyor. Peki GeForce NOW nedir, nasıl kullanılır ve popüler oyunlar nelerdir?

  GeForce NOW Nedir?

  GeForce NOW, NVIDIA tarafından geliştirilen bir bulut oyun hizmetidir. Bu hizmet sayesinde, kullanıcılar birçok farklı cihazda (PC, Mac, Android, iOS) yüksek kaliteli oyunlar oynayabilirler. GeForce NOW sayesinde yüksek özelliklere sahip oyunları herhangi bir cihazda doğrudan bulut üzerinden oynayabilirsiniz. Bu da depolama alanından tasarruf etmenizi sağlar. 

  GeForce NOW Ne İşe Yarar?

  GeForce NOW, kullanıcıların sahip olduğu oyunları bilgisayarlarına indirip yüklemelerine gerek kalmadan, NVIDIA’nın sunucularında çalıştırarak oynamalarına olanak tanır. Bu sayede, kullanıcıların oyunlarını herhangi bir cihazda oynamaları ve ayrıca oyunlarının performansını artırmaları mümkündür. Oyuncu dostlarımıza donanımları ne olursa olsun yüksek grafik seviyesinde oyun keyfi sunar. Kullanıcıların oyunları yüklemelerine veya güncellemelerini yapmalarına gerek kalmadan, bulut tabanlı bir hizmet olarak oyunları akıllı telefonlarından, tabletlerinden ya da bilgisayarlarından akış yaparak oynamalarına izin verir. Kullanıcılar, kendi kütüphanelerinden veya GeForce NOW kütüphanesinden oyunları seçebilirler. 

  GeForce NOW Üyelik Nasıl Olur? Ücretli midir?

  GeForce NOW üyeliği, NVIDIA’nın web sitesi veya GeForce NOW uygulaması üzerinden satın alınabilir. Üyelik ücretlidir ve iki farklı plan seçeneği vardır: Ücretsiz ve Founders. Ücretsiz plan, kullanıcıların sadece bir saat boyunca oyun oynamasına izin verir ve sıralama listelerinde öncelikli sıralamaya sahip değildir. Founders planı ise, kullanıcılara daha fazla özellik sunar ve oyun oynama süresi sınırı yoktur. Ayrıca, Founders planı üyeleri öncelikli sıralama listesinde yer alırlar.

  GeForce NOW üyeliği oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz: 

  GeForce NOW’u kullanırken, internet bağlantınızın hızı önemlidir. Minimum gereksinimleri karşılayan bir internet hızına sahip olduğunuzdan emin olun. Ayrıca, oyun oynama deneyiminizi en iyi seviyede tutmak için ekran kartınızın veya bilgisayarınızın donanım özellikleri de önemlidir.

  GeForce NOW Her Bilgisayarda Çalışır mı?

  GeForce NOW, bilgisayarınızda çalıştırmak için yeterli özelliklere sahip olmayan kişiler için bir bulut tabanlı oyun hizmeti olsa da her bilgisayarda çalışmaz. GeForce NOW, minimum sistem gereksinimlerini karşılayan herhangi bir Windows veya Mac bilgisayarda çalışabilir. Bu minimum gereksinimler şunlardır:

  Ayrıca hızlı ve istikrarlı bir internet bağlantısı da önemlidir.

  Popüler GeForce Now Oyunları Nelerdir?

  GeForce NOW, birçok popüler oyunu destekler. Aşağıdaki oyunlar, GeForce NOW

  kullanıcıları tarafından sıklıkla oynanan ve en çok tercih edilen oyunlar arasındadır:

  1. Fortnite 
  2. Apex Legends 
  3. Cyberpunk 2077 
  4. Assassin’s Creed Valhalla 
  5. Rainbow Six Siege 
  6. VALORANT 
  7. Warframe 
  8. Destiny 2 
  9. Dota 2 
  10. League of Legends

  GeForce NOW, oyun kütüphanesine sürekli olarak yeni oyunlar ekler ve mevcut oyunların performansını iyileştirmek için optimize eder. Bu nedenle, GeForce NOW’daki oyun seçenekleri sürekli olarak artmaktadır.

  GeForce NOW’da donma ve takılma olmadan aynı zamanda düşük ping değeriyle oyun oynamak için şimdi siz de 1000 Mbps internet hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Altyapı sorgulama işlemi ardından kolaylıkla abonelik başvurusunuzu tamamlayabilirsiniz.

  Bu yazıyı beğendiniz mi? Beğendim
  İlgili Yazılar