İnternet Teknolojileri

GigaFiber İnternetin Sağladığı Ayrıcalıklar Nelerdir?

 • 58
 • Hızlı internete erişimin herkes için önemli hale geldiğini günümüzde, TurkNet’in kendi altyapısı ile kullanıcılarına sunduğu ve 1000 Mbps internet hızı sağladığı GigaFiber hizmetinin ayrıcalıklarını sizleri için derledik.

  GigaFiber İnternetin Sağladığı Ayrıcalıklar

  GigaFiber internet TurkNet’in kendi altyapısıyla hazırladığı son teknoloji bir hizmettir. Hızlı internet kullanımını önemseyenler için tercih edilebilir olmaya başlamıştır. Kullanıcıların birebir ihtiyaçlarına yönelik sağladığı ayrıcalıklar şunlardır;

  • Fiber internet teknolojisi internet hızının çok yüksek olması ile ön plana çıkmıştır. GigaFiber ise klasik fiber internetlerden daha hızlı bir internet sağlaması ile kullanıcılarına benzersiz bir deneyim sunmaktadır. 1000 Mbps’ye kadar hem Download hem de Upload hızı sunan GigaFiber, bu hızı kendi TurkNet altyapısı üzerinden sağlamaktadır.
  • TurkNet GigaFiber, müşterilerinden abonelik boyunca bir taahhüt beklememektedir. Sağladığı bu ayrıcalık sayesinde kullanıcılar hem en yüksek hızdaki interneti kullanıp hem de diğer tüm operatörlerde bulunan 12 ya da 24 ay kullanım zorunluluğuna tabi tutulmamaktadır. Bu sayede kullanıcılar istedikleri an aboneliklerini iptal edebilirler.
  • TurkNet’in kullanıcılarına, GigaFiber ile sağladığı ayrıcalıklardan bir başkası ise kota bulundurmamasıdır. Böylece kullanıcılar kota aşımı gibi bir problemle karşılaşmazlar ve interneti fazla kullandıklarında internet hızları yavaşlamaz. Aynı şekilde kotası internet sağladığı için, kota aşımı ek bir ücret olarak faturaya yansımaz.
  • GigaFiber internet 1000 Mbps Upload ayrıcalığını kullanıcılarına sunmaktadır. Bu Upload özelliği, tüm dizi filmlerin rahatlıkla izlenmesine olanak sunmaktadır. Herhangi bir takılma, donma sorunu yaşamadan 4K kalitesindeki filmlerin izlenmesine olanak sağlayan GigaFiber, bu ayrıcalığı sayesinde aynı zamanda oyun oynamayı seven kullanıcılarına avantaj sağlıyor.
  • GigaFiber için, kullanıcıların modemlerini değiştirmeleri gerekiyor. Ancak bu konuda da bir ayrıcalık sağlayan TurkNet, yeni modemi kullanıcılarına ücretsiz olarak temin ediyor. Abonelik boyunca ücretsiz olarak kullanılan bu modem için, kullanıcıların faturlarda ek bir ücret ödemesine de gerek kalmıyor.
  • GigaFiber internet için belli bir başvuru sürecinin tamamlanması gerekiyor. Bu noktada kullanıcılar başka bir operatöre taahhüt vermiş durumda olabilir. Kullanıcılar taahhütleri devam ederken başka bir operatöre geçebilmek için bir cayma hakkı ödemek durumundadır. TurkNet, yeni kullanıcılarının ödemesi gereken bir cayma bedeli varsa bir kısmını ödeyerek bir ayrıcalık daha sağlıyor.
  • TurkNet GigaFiber, kullanıcı memnuniyetini ön planda tutmasıyla da diğer operatörlerden ve fiber internetlerden farkını ortaya koyuyor. Sunulan hizmetten memnun kalınmaması durumunda 30 gün içerisinde kullanıcılarının ücretlerini iade ediyor.
  • Özellikle yeni bağlatılan internet hizmetlerinde bazı sorunların ortaya çıkması olasıdır. Bu noktada TurkNet GigaFiber kullanıcılarına 7/24 müşteri desteği ayrıcalığı sunuyor. En ufak bir problemde dahi kullanıcılarının yanında olduğunun garantisini veren bu hizmet, yaşanabilecek sorunların en hızlı ve etkili şekilde çözümüne olanak sağlıyor.
  • GigaFiber sağladığı en düşük ping değeri sayesinde, internet hızının yavaşlamamasına olanak sağlıyor.
  • Altyapı olan bölgelerdeki GigaFiber’i tercih eden kullanıcıların kurulumu kısa sürede gerçekleşiyor. Böylelikle internetsiz kalma durumu olmadan, hızlıca GigaFiber’i kullanma ayrıcalığı sağlanıyor.
  • GigaFiber, CDN ve Peering anlaşmaları sayesinde Netflix’de kesintisiz ve en yüksek seviyede hıza olanak sağlıyor.

  Siz de hemen internet altyapı sorgulama yaparak, bulunduğunuz bölgede GigaFiber altyapısı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer bulunduğuz bölgede GigaFiber bulunmuyorsa, GigaFiber istiyorum sayfasından altyapı çalışmalarının hızlanmasına destek olabilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir