turknet logo

Güncel Yaşam

Google Play Store Ebeveyn Denetimi Nedir ve Nasıl Açılır?

Ocak, 2024
Paylaş
 • 127
 • Google Play Store Ebeveyn Denetimi Nedir ve Nasıl Açılır?

  Çocukların dijital dünyada güvenli bir şekilde vakit geçirmeleri, ebeveynlerin dikkat etmesi gereken önemli bir konudur Bu noktada mobil uygulama indirme merkezi olan Google Play Store, ebeveyn denetim aracı ile koruma sağlar. Bu yazıda, Google Play Store ebeveyn denetiminin ne olduğunu, ne işe yaradığını ve nasıl kullanılabileceğini detaylı bir şekilde ele alacağız.

  Google Play Store Ebeveyn Denetimi Nedir?

  Google Play Store ebeveyn denetimi, çocukların akıllı telefon veya tabletlerde uygulama kullanımını yönetmek için ebeveynlere yönelik tasarlanmış bir özelliktir. Bu özellik, ebeveynlere çocuklarının erişebileceği içerikleri kontrol etme, oyun ve uygulama alımlarını kısıtlama ve çocukları için uygun olan uygulamaları seçme gibi olanaklar sunar. Ebeveyn denetimi sayesinde, ebeveynler çocuklarının mobil cihazlarda karşılaşabileceği uygun olmayan içerikleri filtreleyebilir ve böylece çocukların güvenli bir şekilde uygulama kullanımını sağlayabilirler.

  Google Play Store Ebeveyn Denetimi Ne İşe Yarar?

  Google Play Store ebeveyn denetimi,  çocuklarının dijital dünyada daha güvenli bir şekilde zaman geçirmelerine olanak sağlar. Bu özellik, çeşitli avantajlar sunarak ebeveynlere kontrol ve güvenlik sağlar.

  Google Play Store Ebeveyn Denetimi Nasıl Açılır?

  Google Play Store ebeveyn denetimini açmak, oldukça basit birkaç adımda gerçekleştirilebilir. Ebeveyn denetimini aktif hale getirmek için izlenmesi gereken adımlar:

  Artık Google Play Store ebeveyn denetimi etkinleştirilmiş durumdadır. Çocuğunuzun uygulama indirme, içerik görüntüleme, satın alma gibi aktivitelerini kontrol edebilirsiniz. Ebeveyn denetimi ayarlarını dilediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

  Google Play Store Ebeveyn Denetimi Nasıl Kapatılır?

  Google Play Store ebeveyn denetimini kapatmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Ancak bu işlemi gerçekleştirirken dikkatli olmalısınız. Çünkü ebeveyn denetimini devre dışı bırakıldığında çocuğunuzun uygulama indirme ve içerik kullanımı konusundaki kısıtlamalar kaldırılacaktır.

  Yüksek hızda internet bağlantısı, pek çok cihazın aynı anda internete erişim sağladığı durumlarda avantaj sağlar. TurkNet olarak kendi altyapımızla GigaFiber hizmeti sunuyoruz. 1000 Mbps’ye varan download ve upload hızlarıyla, eş zamanlı olarak birçok cihaz sorunsuz şekilde internete bağlanabilir. Siz de hemen TurkNet GigaFiber’li olmak için altyapı sorgulaması yapabilir ve ardından abonelik işlemi başlatabilirsiniz.

  Bu yazıyı beğendiniz mi? Beğendim
  İlgili Yazılar