Sosyal Medya

Instagram İşletme (Business) Hesabı Nedir? Nasıl Oluşturulur? 

Mart, 2023
Paylaş
 • 9445
 • Instagram İşletme (Business) Hesabı Nedir? Nasıl Oluşturulur? 

  Güçlü, güvenilir ve tanınan bir işletme olmak için sosyal medyayı kullanmak oldukça önemli. Potansiyel müşteriler, bir markanın değerini anlamak için çoğunlukla internet araştırması yapıyor ve markaya ait sosyal medya hesaplarını inceliyor. Bu yüzden Instagram, işletme sahipleri tarafından efektif şekilde kullanılması gereken bir sosyal medya platformu. Peki, Instagram’da işletme hesabının nasıl kurulduğunu biliyor musunuz? Yazımızda bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler bulacaksınız.

  Instagram İşletme (Business) Hesabı Nedir?

  İşletmelerin Instagram’da reklam ve satış yapmasına olanak sağlayan aynı zamanda müşterilerle hızlı iletişim kurmaları için işletme personellerine yardımcı olan ve bireysel hesaplardan farklı özelliklere sahip hesaplara Instagram işletme (business) hesabı adı verilir.

  Instagram İşletme (Business) Hesabı Ne İşe Yarar?

  Instagram işletme hesapları günümüzde markaların tanınırlığını artırmak konusunda oldukça önemli birçok iş üstleniyor:

  Instagram İşletme (Business) Hesabı Ücretli mi?

  Instagram, kullanıcılar için işletme hesabını ücretsiz sağlıyor. Ancak reklam gibi bazı ek hizmetler Instagram işletme hesabında ücretli.

  Instagram İşletme (Business) Hesabı Nasıl Oluşturulur?

  İşletme hesabı açmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  Instagram İşletme (Business) Hesabı Avantajları

  İşletmeniz için bir Instagram business hesabı açtığınızda,

  Rekabetçi iş dünyasında markanızın bir adım öne çıkmasını ve sürekli müşteri memnuniyetini sağlamak istiyorsanız Instagram işletme hesabı tam size göre. İyi bir sosyal medya yönetimiyle ve iyi bir stratejiyle müşterilerinizin takdirini kazanabilirsiniz.

  İnternet hem bireyler hem de markalar için son derece geniş ve faydalı bir dünyanın kapılarını açıyor. Bu noktada bağlantı kalitesi gittikçe önem kazanıyor. Kaliteli internet bağlantısı için kendi altyapımızla sunduğumuz GigaFiber hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Yapmanız gereken altyapı sorgulama işlemi ve ardından abonelik başvuru formunu doldurmak.

  Bu yazıyı beğendiniz mi? Beğendim
  İlgili Yazılar