200 Mbps İnternet ile Ne Yapabilirsiniz?

single-image

Video içerik tüketmek, yeni çevrim içi oyunlar keşfetmek, çeşitli uygulamalar indirmek ve görüntülü görüşmeler gerçekleştirmek için oldukça hızlı bir internet bağlantısına ihtiyacımız olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak, kusursuz bir internet deneyimi ve yüksek indirme hızlarına sahip olmak için, internet servis sağlayıcımızdan yeterli hızda bir internet bağlantısı almamız şarttır. Bu yazımızda 200 Mbps internet hızı ile neler yapabileceğimizi detaylı olarak inceleyeceğiz.

Ofis veya İş Yerinde 200 Mbps İnternete Sahip Olmak

İş yerinize internet bağlatmayı düşünüyorsanız 200 Mbps internet hızı iyi bir tercih olabilir. Aynı anda birçok kullanıcı farklı işlemleri hızlıca gerçekleştirebilir.

  • Çalışanlarınız herhangi bir sayfanın yüklenmesini beklemek zorunda kalmadan anında erişim sağlayabilirler.
  • Bulut ortamında ortak olarak kullanılan dosyalara erişim hızlı bir şekilde sağlanır ve yapılan değişiklikler eş zamanlı olarak güncellenir.
  • Bulut ortamında bulunan ve iş süreçleriniz için önemli olan dosyaları hızlı bir şekilde yedekleyebilirsiniz.
  • Firmanızın kullandığı farklı çevrim içi yazılımlara ve programlara hızlı ve sorunsuz erişim sağlanır.
  • Aynı internet bağlantısını kullanarak tüm çalışanlarınız çevrim içi görüşmelere donma ve takılma gibi bağlantı problemleri yaşamadan katılabilirler.
  • İş süreçlerinizin hızlı bir şekilde tamamlanmasını ve zaman maliyeti açısından da avantaj sağlar.

Çalışanlar e-mail eklerine gecikme olmadan dosya yükleyebilir ve gelen dosyaları da beklemelerine gerek kalmadan indirebilirler. Böylece e-mail gönderimi oldukça hızlanır.

Evde 200 Mbps İnternete Sahip Olmak

Evde film izlemekten hoşlanıyorsanız, 200 Mbps internet filmlerin tadını çıkarmanıza yardımcı oluyor. Video dijital platformların sunduğu 4K ve Ultra HD çözünürlüklerde beklemenize gerek kalmadan keyifli bir film deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca filmleri bilgisayarınıza indirmek istediğinizde, HD çözünürlükte ortalama 2 saatlik bir filmi kısa sürede indirebilirsiniz.

Çevrim içi oyun oynarken aynı zamanda arkadaşlarınızla sohbet ediyorsanız 200 Mbps internet data kaybı, Lag ve Ping problemleriyle karşılamadan eş zamanlı ve gecikmesiz bir oyun deneyimi yaşamanızı sağlar. Ayrıca oyunları bilgisayarınıza veya oyun konsollarınıza indirmek isteyebilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle beraber oyunların grafikleri de gelişme gösterdi ve buna bağlı olarak yüksek boyuttaki oyunlar piyasaya çıkmaya başladı. 200 Mbps internet hızıyla yüksek boyuttaki oyunları ve oyun güncellemelerini uzun süre beklemenize gerek kalmadan indirebilirsiniz.

Evinizde eğitim amaçlı internette zaman geçiriyorsanız 200 Mbps internetle sorunsuz bir şekilde çevrim içi derslere ve konferanslara katılabilirsiniz. Araştırma yaparken aynı anda çok sayıda videoyu yüksek çözünürlükte beklemeden izleyebiliriz. Aynı ağ üzerinden birden fazla kullanıcı aynı deneyimi hız kaybına uğramadan yaşayabilir.

Siz de TurkNet’e gelerek yüksek hızlı internetle tanışabiliriz. İnternet altyapı sorgulamayla hızınızı öğrenebilir ve ardından gigafiber ile sınırsız bir internet deneyimi yaşamaya başlayabilirsiniz

Yorum yazın

E-posta adresiniz sitede gösterilmez.