İnternet Servis Sağlayıcınız neden hızınızı garanti etmiyor (Ya da nedir bu “e kadar”)?

single-image

İnternet bağlantınız için kimden hangi paketi alayım diye araştırırken mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Servis sağlayıcılar sattıkları paketlerdeki hızları şu kadar Megabit’e kadar diye duyururlar: 16 Mb değil, 16 Mb’e kadar, 35 Mb değil, 35 Mb’e kadar. Bu yetmezmiş gibi, kampanya şartları, sözleşmeler gibi daha küçük puntolarla yazılmış yerlere dikkatlice bakarsanız hızla ilgili “garanti edilmemektedir,” “değişiklik gösterebilir” gibi ifadeleri görürsünüz sıklıkla. Neden servis sağlayıcınız böyle yuvarlak laflar ediyor? Neden size garanti veremiyor? İşin içinde bir kötü niyet mi var? Yoksa açıklama fiziksel, teknik zorunluluklara mı dayanıyor?

Önce şu “16 Mb, 35 Mb ne demek” konusunu açıklığa kavuşturalım. Bunu yapmak için biraz geriye gidip evinizden internete nasıl bağlanıyorsunuz sorusundan başlamamız gerekiyor. Çok basitleştirirsek şöyle bir zincir var:

1. Evinizde internet kullanan aletler router’ınıza bağlı.

Splitter
Splitter

2. Router’ınız modeminize bağlı. (çoğu durumda ikisi aynı alet zaten)
3. Modeminiz apartmanınızdaki ankastre kutusuna bağlı.

Ankastre Kutusu
Ankastre Kutusu

4. Ankastreden çıkan kablolar bir saha dolabındaki ya da santraldeki DSLAM’a bağlı.

Saha Dolabı
Saha Dolabı
Dolapta DSLAM
Dolapta DSLAM
DSLAM Cihazı
DSLAM Cihazı

5. DSLAM’dan sonra işler biraz daha karışık ama sonuçta çeşitli yerlerden geçtikten sonra veriniz bir trafik teslim noktasına geliyor.

6. Trafik teslim noktasından sonra da bu yolculuk gideceği yöne doğru tersinden devam ediyor.

Hızınız tüm bu bağlantıların toplam performansından etkileniyor. Bir de bilgisayarınızın, telefonunuzun, yani veri kullanan cihazınızın performansından. Bu zincir içindeki her halka çok iyi çalışırken bir tanesi bile aksasa internetiniz yavaşlamış oluyor. Bu halkaların sorumluluğu da değişik kişilerde. Bilgisayarınızdan ankastreye kadar olan halkalar sizin sorumluluğunuzda, ankastreden DSLAM’a kadar olan kablo, kendisinden fiber hizmeti almadığınız hariç, hep Türk Telekom’un sorumluluğunda, DSLAM’dan trafik teslim noktasına kadar olan kısım hizmetinize bağlı olarak ya servis sağlayıcınızın ya Türk Telekom’un sorumluluğunda, sonrası da başka operatörlerin sorumluluğunda. Bu kadar değişik sorumlusu olan bir sistemde bir performans garantisi vermek mümkün değil.

İşte servis sağlayıcıların 16 Mb, 35 Mb dedikleri tam olarak yukarıdaki 4 numaraya denk geliyor. Yani sizin binanızdaki ankastre kutusuna bağlanacak bir modemle DSLAM’ın hangi hızda buluşacağıyla ilgili bir öngörü bu verilen sayı. Öngörü olduğu için de yine hız şudur diyemiyorlar, şu hıza kadar diyorlar.

Nereden geliyor bu öngörü?

Öngörünün kaynağı esasen Türk Telekom’un hizmet verilebilirlik servisi. Tüm servis sağlayıcılar xDSL teknolojisiyle bir adrese hangi hızı verebileceklerini öngörürken bu servisi kullanıyorlar. Bu servise bir adres sorulduğunda, servis o adresi internete bağlamak için sanal bir devre tasarlıyor (şu saha dolabına bağlarım, o şu santrale bağlı, o santral şuraya bağlı diye) ve bu devredeki uzaklıklara, cihazların kapasitesine, kabloların durumuyla ilgili bilgilere ve o sanal devre üzerinde hayata geçmiş bağlantıların gerçek hız değerlerine bakarak bir hesap yapıyor ve maksimum şu hız sağlanabilir diyor.

Bu öngördüğü hız birkaç sebeple doğru olmayabiliyor:

 1. Servisin kullandığı uzaklıklar, cihaz veri tabanı ve diğer bilgiler eskimiş, yanlış ya da eksik olabiliyor.
 2. Servisin öngördüğü sanal devre ile gerçek hayatta oluşan devre farklı olabiliyor.
 3. Adres yanlış yerde görülebiliyor (Telekom hizmetleri için BBK diye bir kod kullanılıyor, her bağımsız birimin bir kodu var, ama bu kodlar her zaman doğru yere işaret etmeyebiliyor).
 4. Hepsi doğru olsa bile ankastre ile modeminiz arasındaki bağlantıda hızı etkileyecek sorunlar olabiliyor.

Yani sadece bu kısım için bile tam bir şey söylemek bu yüzden tam mümkün değil. Tam bir şey söylemek için o hatta bir test cihazı bağlayıp ölçmek gerekiyor. Ancak o zaman DSLAM ile modem arasındaki hattın fiziksel kapasitesini doğru olarak görmek mümkün.

Bu kısıtlardan dolayı servis sağlayıcılar alacağınız hızı hep “e kadar” diyerek söylüyorlar. Hatta öyle ki, sektörün düzenleyici kurumu olan BTK da, internet paketlerini satışa sunarken, “e kadar“ ifadesini kullanmayı zorunlu tutuyor.

Hattın fiziksel kapasitesi ve hızı

Buraya kadar hattın fiziksel üst hız sınırından bahsettik hep. Ama hızınızın tek sınırı o değil. Bir de yönetimsel sınırlar var. Tüm servis sağlayıcılar kullanıcılarının ne hızda veri indirebileceklerini ve ne hızda veri yükleyebileceklerini belirleyen değişik seviyelerde kurallar koyuyor. Bunların ilki DSLAM üzerindeki tanım, diğeri de genellikle BNG (Broadband Network Gateway, bir nevi internet servis sağlayıcı router’ı olarak düşünebilirsiniz) üzerindeki tanım. DSLAM üzerindeki tanım fiziksel olarak DSLAM ve modemin hangi hızda birbirlerine bağlanacaklarını belirliyor, BNG üzerindeki tanım da genel olarak verinin en fazla hangi hızda akabileceğini belirliyor. BNG üzerindeki tanım şimdilik bizi ilgilendirmiyor (araya reklam verelim, TurkNet’te bu BNG üzerindeki tanım her zaman en az fiziksel bağlantının üst sınırı kadar, yani sizi hiçbir zaman yavaşlatmıyor). DSLAM üzerindeki tanım ilgilendiriyor.

DSLAM üzerinde tanım hattın fiziksel kapasitesi (şu yukarıda uzun uzun anlattığımız 4 numara hani) ile uyumlu olmak zorunda. Fiziksel sınırı 24 Mb olan bir hat DSLAM’da 35 Mb buluşsun derseniz buluşamaz, yani modeminizdeki DSL ışığı yanmaz, ya da buluşur ama bağlantınız devamlı kopar. Ama fiziksel olarak 35 Mb’te buluşabilecek bir hat 24 Mbit buluşsun derseniz, güle oynaya buluşur hiç sorun olmaz. Zaten çoğu servis sağlayıcı size aynı evde 50, 35, 24, 16, 8 Mb seçenekler sunduğunda aynen bunu yapıyor. Fiziksel kapasitesi 50 Mb olan bir hattın hızını kısıtlıyor.

Biz TurkNet’te öyle yapmıyoruz. Hattınız, ADSL teknolojisi kullanılıyorsa 16 Mb’e, VDSL teknolojisi kullanılıyorsa 35 Mb’e kadar, fiziksel hattın izin verdiği en yüksek hızı tanımlıyoruz. Eğer bizim aktif altyapımızdaysanız, daha da iyisini yapıyor, ADSL bağlantılarda 24 Mb, VDSL bağlantılarda 100 Mb’e kadar fiziksel hattın izin verdiği en yüksek hızı tanımlıyoruz DSLAM tarafına. Eğer bu en yüksek hızlarda sorun yaşarsanız da hattınızın buluşma hızını yavaş yavaş düşürüp bağlantı sorunu yaşamayacağınız seviyeye getiriyoruz.

TurkNet’in ‘e kadarı ne kadar?

Bütün bu işleri yaparken yüreğimiz biraz pırpır etmiyor değil. Sonuçta size kocaman kocaman harflerle 35, 16 filan diyoruz, siz de genelde yanına yazdığımız “e kadar” tarafına pek bakmadan evet benim hızım bu olacak diye bir beklenti içinde oluyorsunuz. Bu beklentileri değiştirme ihtimalimiz pek yok. Onun için de “e kadar” derken, mümkün olduğunca gerçekten alacağınız hızı size söylemek için çok çaba gösteriyoruz. Kendimizi de bu konuda ölçüyoruz. Yani müşterilerimize hangi hıza kadar dedik, modemleri hangi hızda buluşuyor diye bakıyoruz.

Aşağıda müşterilerimize dediğimiz “e kadar” hızlarındaki gerçek modem buluşma hızlarını görebilirsiniz. Özetle şu sonuç çıkıyor:

 • VDSL müşterimizin en yoğun kullandığı 35 Mb’lik hatların %91’ine bu hızı veriyoruz, %3’üneyse de bir alttaki hızdan himzet veriyoruz (24-32 Mbps arası). Ortalama buluşma hızı 32,1 Mbps. Yani buradaki karnemiz bizce iyi.
 • 50 ve 75 Mbps kullanan müşterilerimizin aldığı performans biraz daha düşük. Sırasıyla %88 ve %83’üne dediğimiz hızları sağlayabiliyoruz, yaklaşık %7’sinde bayağı uzaktayız dediğimiz hızlardan. Ama sonuçta 50 Mbps dediğimiz müşterilerimizin ortalama hızı 44,9, 75 dediklerimizin 66,6.
 • ADSL teknolojisi kullanan müşterilerimiz için bu sayılar biraz daha kötü. %70’ine dediğimiz hızı veriyoruz, %17’sine de dediğimiz hızın bir tık altını veriyoruz (8-12 Mbps), %13’üne ise dediğimiz hızdan daha düşük veriyoruz.
16 Mbps 35 Mbps 50 Mbps 75 Mbps
‘e kadar’ a varamayanlar 13% 6% 7% 8%
‘e kadar’ a yaklaşanlar 17% 3% 5% 9%
‘e kadar’ a erişenler 70% 91% 88% 83%
Ortalama Bağlantı Hızı (Mbps) 13,2 32,1 44,9 66,6

ADSL tarafındaki performansımızın biraz daha düşük gözükmesinin sebebi ADSL için piyasada 1, 4, 8, 12, ve 16 Mb’lik paketler varken bizim herkese 16 Mb’lik paket sunuyor olmamız. Yani sizin hattınızın fiziksel olarak sadece 8 Mb desteklese de siz 16 Mb hız alamayınca biz kendimizi başarısız sayıyoruz. VDSL’de ise verdiğimiz daha fazla ara hız olduğundan böyle bir etki olmuyor.

Bu konudaki performansımız bizim için önemli. Onun için yakında her ay bu veriyi web sayfalarımızda açık açık paylaşıyor olacağız. Biz “e kadar” dediğimiz zaman ne kadar diyoruz herkes görsün diye. Diğer servis sağlayıcılardan da ısrarla isteyiniz.

211 Yorum
 1. Ali Emin Uzun 4 sene önce
  Cevapla

  Güzel bilgiler, ama hızı 16 megabite ulaşamayan müşterileri kendisi için başarısızlık sayan bir firmanın bu başarısızlığı başarıya çevirebilmek için neler yaptığını, neler yapacağını da analiz etmesi ve müşterilerine bu yönde planlarını sunması gerekiyor. Ben bir yıllık bir abonenizim, hızım 8 megabit. 1 Yıldır firmanız ile Türk Telekom arasında memkik dokuyorum nasıl bu hızı arttırabiliriz diye ama herkes topu birbirine atıyor. Türk Telekom diyor ki Türk.net abonesiyseniz bizim yapacak bir şeyimiz yok, belki bölgenize bir ara yatırım yapılırsa size de denk gelir ama Türk.net’in bize başvurması gerek. Siz de diyorsunuz ki altyapı yatırımları tamamen Türk Telekom’un sorumluluğunda, onlara başvurun. BTK gibi kurumların fonksiyonu da zaten şikayet kaydı alıp firmalara ulaştırmanın ötesine geçmiyor. Hayır arada fiyat farkı olsa bir nebze kabul edebilirim, örneğin 16 megabit alanın ücreti 59 TL iken biz sana 8 verebiliyoruz, senden de 59 TL yerine 40 TL alacağız, o zaman derim ki en azından paramın karşılığını alıyorum. Ama öteki tarafta adam aynı paraya 100 megabit kullanırken benim 8 megabit kullanmam bana dokunuyor açıkçası. Ki yaşadığım yer de İstanbul-Kartal.

  • Mehmet 4 sene önce
   Cevapla

   Aynen katılıyorum bende sizin gibi hat sorunları yaşıyorum ve malesef çözüm yok gibi yada öyle geliyor işlerine
   Verdiğin hizmet kadar ücret alınması gayet güzel bir düşünce

  • Selim 4 sene önce
   Cevapla

   mantıklı

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Haklısınız ama maalesef yazımızda belirttiğimiz sebeplerden her yerde performans olarak en yukarıda hız verilemiyor. Evinizden santrale kadar hattın kalitesinden de Türk Telekom sorumlu. Tüm servis sağlayıcıları aynı altyapıyı kullanıyor. Fiber internet bölgeleri hariç tabi.

   • Ali Emin Uzun 4 sene önce
    Cevapla

    Peki o zaman size şunu da sorayım. Madem evden santrale kadar hattın kalitesinden de Türk Telekom sorumlu diyorsunuz. Siz bizden aldığınız ücretin bir kısmını bu hattın kiralama bedeli olarak Türk Telekom’a ödüyorsunuz, yanlış anlamadıysam. Peki neden Türk Telekom’dan bu altyapının iyileştirilmesini talep etmiyorsunuz? Hatta bu yönde baskı yapmanız gerekir diye düşünüyorum. Zira biz sizin müşteriniziz, siz de Türk Telekom’un. Türk Telekom size iyi hizmet sunamadığı için sizin hizmet kaliteniz ve şirketinizin başarısı etkileniyor. Siz de madem bir para ödüyorsunuz, karşılığında Türk Telekom’dan en iyi hizmeti talep etmelisiniz. Hem onlara bir ücret ödüyorsunuz, hem de onlar görevlerini yerine getirmediği için siz kendi müşterinizden şikayet alıp bir sürü ek iş yüküyle uğraşıyorsunuz.

    • Gökhan 4 sene önce
     Cevapla

     Türk Telekom maalesef bu konuda tekel, zaten yatırımcı ilişkileri sitesinden faliyet raporlarını incelerseniz en büyük gelir kalemlerinden birisi bu bakır kablolu alt yapı gelirleri. Bu alt yapı iyileştirmeleri de tamamen kendi çıkarları ve yatırımları doğrultusunda değerlendirilip planlanıyor.

     Turk.Net ya da diğer firmaların zaten sana bana hizmet sunmak için o kabloyu kullanmaktan başka şansı olmadığı için (eğer kendi alt yapısını çekmezlerse) Telekom’a, alt yapıyı iyileştirmezsen başkasına giderim deme şansı yok, bunu da Telekom gayet iyi biliyor. Alt yapı yatırımları da tamamen talebe göre yapılıyor, ne kadar maliyetle ne kadar gelir elde edilecek, nasıl bir potansiyel var hep oralar öncelikli oluyor.

     • Admin 4 sene önce

      Yorumunuz için teşekkür ederiz Gökhan Bey.

    • Admin 4 sene önce
     Cevapla

     Yorumunuza tamamen katılıyoruz Ali Bey. Ve biz de bu bakır şebekenin en iyi şekilde işletilmesini istiyoruz. Elbette bu konuda süreli toplantılar yapıyor ve taleplerimizi iletiyoruz ve iletmeye de sonuna kadar devam edeceğiz.

   • Yusuf Oğur 3 sene önce
    Cevapla

    Bizim internet sağlayıcımız Turkcell Superonline ve diğer internet sağlayıcıların aksine söylediği internet hızını tam tamın veriyor internet sitesine girip bakıldığında ise -e kadar değil ne yaıyorsa o ulaşır diye bir ibare var ve bu iddalarını tam anlamıyla karşılıyorlar diğer internet sağlayıcıları neden bu hizmeti veremiyorlar anlamıyorum mesela bundan önce ttnet yani turktelekom vardı o 16’ya kadar diyor 2 sene boyunca en fala 14 gösterdi ortalama akk bitmeden 12 mbit alıyorduk akkli siz düşünün

    • Admin 3 sene önce
     Cevapla

     Merhaba, fiber altyapı olan yerlerde eğer 25 Mbps hız paketi verilirse, fiber bu hızı rahatlıkla verdiğinden e’kadar ifadesini kullanmayabilirler. Ancak 100 Mbps’e kadar paket kullanırsanız, altyapı fiberde olsa hızda biraz kayıplar olabilir. Örneğin internetin yoğun kullanıldığı saatlerde hız yavaşlayabilir, ancak 25 Mbps hızda bu olmaz, o yüzden kendileri bu tarz paketleri bu ifadeyi kullanmadan satabilir. Ancak teknolojik olarak tüm altyapılarda hız birçok faktörden etkilenebiliyor. Teşekkürler.

  • Özkan 4 sene önce
   Cevapla

   Download hızının 35ten 100e yükseltebiliyorsunuz ama 2den 4e yükseltmiyorsunuz. Üstelik bu hızı alabiliyorken yükseltmiyorsunuz. Birde daha önce Facebook sayfasında 4e yükselteceğiz dediniz. VDSL kullanıyorum ve şu upload hızını da 4e yükseltin artık…

   • Admin 4 sene önce
    Cevapla

    Şu an 50, 75 ve 100 Mbps hız sağladığımız müşterilerimize 4 Mbps upload hızı sunuyoruz. 35 Mbps’te ise 3 Mbps.

    • Hakan Mert 4 sene önce
     Cevapla

     35 Mbps’te ise 3 Mbps’YE kadar demek istediniz sanırım. Zira. 1.9 Mbps’den yukarı hiç çıkamadım. 🙁

     • Admin 4 sene önce

      Merhaba Hakan Bey, upload hızlarından bahsediyorsanız, evet 35 Mbps’te 3 Mbps’e kadar hız sağlıyoruz, şu an zaten Türk Telekom’da bize bu kadar sunuyor. Teşekkürler…

  • Hüseyin pehlivan 3 sene önce
   Cevapla

   öncelikle sonuna kadar haklısın benden sana 2 tavsiye hocam bunları uygularsan %90 vdsl hızını alırsın öncelikle telekom’dan ankastreni değiştirmesi talebin’de (yazılı dilekçe ile) başvur zaten 10 yıl ömürleri var büyük ihtimalle değişecektir değişir değişmez tekrar dilekçe ile başvurup altyapı güncellenmesini vdsl sinyalinin tanımlanmasını iste. bu olay ben başka operatördeyken başıma geldi 8 üstü alamıyordum sonra ttnete geçtim 50 mb verdi şimdi türknete geçiyorum en yüksek 35 diyorlar yani burada telekomun çakallığı çok yüksek düzeyde devamlı kovalamak lazım

   • Elyasa 3 sene önce
    Cevapla

    Nasıl başvuruyoruz öğrenebilir miyim bana altyapınız 100mbps desteklendiğini söylediler ama 7mbps alıyorum hız olarak ve santral uzaklığı 1800m varmış ankastre kutusundan olabilir diye düşünüyorum

  • murat 3 sene önce
   Cevapla

   Merhabalar 10 yıllık türktelelom müşterisiyim 2 yıl boyunca 16mbit farurası verdim işin entrasan kısmı akn degişince ortaya cıktı hız düşer gibi oldu süphelendim yetkiliyi aradım ıvır zıvır birseyler anlattılar en sonunda görewli geldi sizin sokak 8 mbit destekliyor dedi. Türknet16mbit diyor süperonline 8diyor
   Ttnet mhizmetleri 16mbit. Teknisyeni8 diyor simdi soruyorum bursa yıldırım davutdede mah 3sensokak. Siz kac mbit veriyorsunuz

   • Admin 3 sene önce
    Cevapla

    Merhaba, alabileceğiniz maksimum hızı bu adresten sorgulayabilirsiniz: https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/

    Ancak bu hız garanti değildir, santrale olan uzaklığınız, altyapınızın kalitesi, ev içi tesisatın kalitesi, kablosuz ağ performansı ve kullanılan modem cihazı alınabilecek maksimum hızı etkiler. Ayrıca bölgenizdeki yoğun kullanımın olduğu saatlerde hız da düşme yaşanabilir. Teşekkürler.

 2. Ziya 4 sene önce
  Cevapla

  Peki tüm Avrupa ülkelerinde böyle bir durum söz konusu mu hepsi mi şu mbite kadar diyor? Yoksa şu hızı garanti veririm diyen ISP’ler var mı? Bu hızları vermeyi nasıl garanti edebilirsiniz? Fiberde şu hızı net veririm diyen ISP’ler var.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Alt hızlarda garanti vermek mümkün, örneğin 4 Mbps ADSL paketi satarsanız bu hızı karşılarsınız. Biz 16 Mbps’e kadar paket satıyoruz verebildiğimiz kadarını vermeye çalışıyoruz. Tüm dünyada ADSL ve VDSL teknolojileri dediğimiz şartlardan etkileniyor. Operatörler ara paketler satabiliyor tabi. 4 Mbps paket satarsanız, bu hızı sağlarsınız her zaman.

   • Erdem 3 sene önce
    Cevapla

    Peki diyelim altyapımda ADSL2+ AnnexM var ve 20-24 Mbps arası hızları destekliyor. 16 Mbps’ten daha fazlası tanımlanamaz mı? Ayrıca AnnexM’de Upload 2 Mbps olabiliyor. Upload ise 2 Mbps tanımlanmaz mı TürkNet’te?

 3. Emre 4 sene önce
  Cevapla

  Ya öncelikle hayırlı olsun blog ama şu upload hızını biraz yüksetseniz ? yada paket halinde bir upload hızı yapsanız yayın yapamıyoruz

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Bir şeyler yapacağız yakında ama teknik olarak da VDSL ve özellikle ADSL’de belirli bir hızın üzerine çıkmak mümkün değil.

 4. Sebahattin Köse 4 sene önce
  Cevapla

  Çok güzel bir yazı olmuş. Herşey açık seçik. Kendine güvenen, müşterisine değer veren bir firma böyle olmalı. Teşekkürler.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz.

 5. Mehmet 4 sene önce
  Cevapla

  Ben TurkNet kullanıcıyım adsl 16 mbsl hız dediler fakat 7 anca görüyorum vdsl le geçirelim dediler fakat bekliyoruz daha

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Evet, yazımız neden böyle olabileceğini açıklıyoruz. Umarız VDSL altyapısı yakın zamanda bölgenize ulaşır.

 6. Fevkelade1i 4 sene önce
  Cevapla

  ADSL kullanıyorum, 16 mbps’e kadar alabileceğim söylendi. Garip olan şu ki; bazı zamanlar 16 mbps üzerinde hız alabiliyorum. Durumdan şikayetçi değilim tabii ?

  • Fevkelade1i 4 sene önce
   Cevapla

   Ayrıca, nakil işleminin detaylarını anlatan buna benzer bir yazı yayınlarsanız çok iyi olur. Yaz tatili sonunda, aynı il içerisinde yaptığım nakil, işlemi gerçekleştirenlerin birinin sabit hat numaramı yanlış girmesi yüzünden 1 aydan fazla sürmüştü. Yeni hat açtırmak zorunda kaldık, 1 rakamın yanlış girilmesi yüzünden ?

   • Admin 4 sene önce
    Cevapla

    Nakil konusunda yazı güzel bir fikir. En kısa sürede bu konuya değinelim.

    • aserhat 4 sene önce
     Cevapla

     aslında nakil konusuna telekomdan turknet e nakil yapılan numaranın tekrar telekoma dönememesini ve telekomun ” böyle bir numara yok ki taşıyalım” konusunu irdelemenizi merakla bekliyorum

     • Admin 4 sene önce

      Dediğiniz konuyu değerlendireceğiz Serhat Bey, teşekkürler…

   • Merturk 4 sene önce
    Cevapla

    Bir numaranın yanlış yazılması konusunda benim de epey başım ağrıdı. Çağrı merkezindeki görevlinin daire numarasını yanlış yazması sonrasında internetin kullanıma açılması 2 hafta gecikti. Telekom bağlantıyı, yanlış yazılan daireye yapmış, daha sonra düzelttirmek için arıza kaydı filan açıp epey uğraşı sonunda telekom tekrar gelip bağlantıyı benim daireye yaptı da internetimize kavuşmuş olduk. Sebep, bir görevlinin dikkatsizliği. Çağrı merkezindekiler, kısa sürede daha çok konuşacağız diye hatalı bilgi girişi yapmadan önce, verilen bilgileri tekrar edip teyid ederlerse, başkaları da bu tür problemlerle karşılaşmayacaktır.

    • Admin 4 sene önce
     Cevapla

     Yaşadığınız sorun için üzgünüz. Maalesef telefonla yapılan aboneliklerde nadiren de olsa olabilecek bir durum. Zaten bu yüzden web üzerinden abonelik başlatmanızı ve kendi bilgilerinizi direkt olarak kendiniz girmenize olanak sağlıyoruz.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Eğer aktif altyapımız dahilindeyseniz ve hat değerleriniz uygunsa 16 Mbps hızdan yukarısı mümkün.

 7. Rıdvan 4 sene önce
  Cevapla

  Açık sözlülük ?
  35Mbps TurkNet kullanıcısıyım, 29-33 arası hız değeri alıyorum, bence göz ardı edilebilir bir düşüş zaten. Şuana kadar yaşadığım sorunlar hep Türk Telekom kaynaklı oldu sayılır ve her hafta paket tanıtımı için arıyorlar, TurkNet’de 59 liraya limitsiz/aknsiz 35mbps kullandığımı söyleyince susuyorlar. ? Çalışmalarınızda başarılar.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Çok teşekkürler Rıdvan Bey.

 8. Gokmen 4 sene önce
  Cevapla

  Teoride haklisiniz. Fakat gerçekte haklı değilsiniz. Türktelekom aynı binada yüksek hız veriyor. Dsmart veriyor. 3 ay önce 50 mbit hız aldığım türknet su an 9 mbit zor veriyor. Oda kagit ustunde.

  Gelin kutuya bakın. Biz ne anlarız kutudan. Mahalledeki kutulara mı saldirayim.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Gökhan Bey, Online İşlemler’den kayıt bırakırsanız, şikayetinizle ilgilenmeye başlarız. Sosyal Medya kanallarımız üzerinde de bize yazabilirsiniz.

 9. Yusuf 4 sene önce
  Cevapla

  Kardeşim herşey iyide bazen özellikle prime-time da internet yavaşlıyor hareket yoğunluk tan diyelim buna.Musteri hizmetleri çok zayıf sadece elektronik ortam hizmet yeterli değil.muhatap olunabilecek canlı kişiler almanız sizi daha da yükseltecektir.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Yusuf Bey, Online İşlemler ya da 0850 288 80 80’den bıraktığınız kayıtlarınızla ilgili TurkNet Şikayet Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz: 0212 703 43 71

 10. Semran 4 sene önce
  Cevapla

  Benim anlamadgim şu bazen 14 15 mb internet geliyorken aniden 2 mb 1 mb ya iniyor ariza kaydi olstrdugmda da hic bi sorun bulnamadi diyor

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, sorununuz uzun süreli oluyorsa (anlık değil) yeniden Online İşlemler’de kayıt bırakın ve yine inceleyelim. Ama gün içerisinde bazen bu tarz sıkıntılar olabiliyor, yoğunluğun arttığı zamanlarda.

 11. Furkan 4 sene önce
  Cevapla

  Kocaeli, İzmit, Yeşilova Mahallesi bölgesinde yaşıyorum. Son 2 senede yapılan toplu konut ve sitelerle birlikte mahalledeki daire sayısı en az 5 kat arttı(2000 daireden 10000 daireye yükseldi). Ve bölgede henüz fiber altyapısı olan bir servis sağlayıcı yok. Sürekli gidip servis sağlayıcılara soruyorum ve bilgi almaya çalışıyorum. Ancak hepsi var olan altyapıyı kullanıp DSL altyapısıyla parasını kazanmaya bakıyor ve hiçbiri altyapı çalışmasında bulunmuyor. Benim size naçizane tavsiyem kimse gelmeden önce sizin gelip fiber altyapınızı kurmanızdır. 20 senedir yaşayan birisi olarak söylüyorum ki burada insanları bir kere kaparsanız bir daha kaybetmezsiniz. Böylece hem normal ev kullanıcısını da kazanmış olursunuz hem de ihtiyacım olan 2Mb üzeri upload hızını bana sağlayabilirsiniz 🙂
  Saygılar.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Teşekkürler Furkan Bey, Online İşlemler’den önerinizi bize direkt olarak adres bilgisi ile paylaşabilirsiniz.

   • Doğukan Tavlacı 3 sene önce
    Cevapla

    Yeni Türknet liyim. Türk telekomdan geçiş yaptım umarım memnun kalırım. Benim alt yapımda 35 Mbps’ e kadar desteklendiği gözüküyor. Türk telekomda mevcut bulunduğum santrale uzaklık 400 ile 500 metre arasında. 16 dan yukarı cikaramayiz demişlerdi. Turknetten açıkçası daga olumlu bir sonuç bekliyorum ama size tavsiyem şu ki, İstanbul bahçelievler Çobançeşme Mahallesi yüksek kapasitede internet kullanicisina sahiptir. Bu bölgeye yapa getirirseniz, şirketinizde kullanıcı sayısında büyük değişiklik olacağı çok bariz bellidir. Çünkü bizim buradaki kullanıcılar kaliteli hizmet istiyor ücreti önemsiz bizim için yeterki hizmet iyi olsun. Bence bu bölgede bir Yapa alt yapısı kurulmalı hemde acilen.

    • Admin 3 sene önce
     Cevapla

     Teşekkürler yorum için Doğukan Bey, umarız hizmetinizden memnun kalırsınız.

 12. Ahmet 4 sene önce
  Cevapla

  4 adt aboneliğim var. 1 adt 16 mbt
  3 adt 35 mbt
  35 mbt olanlarda sorunsuz ve maksimum hız alıyorum..
  16 mbt olan hattımda aynı mahallede farklı sokak adresinde altyapı türktelekom üzerinde 16 mbt üzerine hız verilmiyor 2017 sonu VDSL hat gecilecek dediler ancak şimdide 2018 sonu deniliyor..
  Yani buradaki sorun tamamen türktelekom dan kaynaklı.. Haaa turknet ek bir çalışma yapabilirmi orasını bilemiyorum.. Ama bana vaad edilen hızlar tam ve eksiksiz olarak veriliyor.. Üstelik hiçbir taahhüt belgesi imzalamadan Sadece bu sebepten dolayı uçuk bir fiyat artışı sözkonusu olmadığı ve hızımda ve kullanmam da bir sorunyasamadığım sürece TÜRKNET aboneliğim devam edecektir.. Tesekkürler TÜRKNET

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Yorumunuz için teşekkürler Ahmet Bey.

 13. Murat 4 sene önce
  Cevapla

  Benim alt yapım 77 mps download 4 mps upload destekliyor gözüküyor Turknetin Uygulamasinda ve Turknetin Musteri Hizmetlerinde fakat bana bu hızı veremeyeceklerini söylüyorlar nedeni bu hız için en az 100 mps desteklemesi lazımmış bence bu cevap çok yanlış 77 mps zaten 100 yarisi ki siz zaten suanki olan 50 mps lik paketime bile 45 varıyorsunuz ben kendimce bu 77 mps hızı alamadığım için kendimi dolandırılmış görüyorum.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Murat Bey merhaba, Online İşlemler’den kayıt bırakın, hızınız için ne yapabiliyorsak yapmaya çalışalım.

 14. Mehmet 4 sene önce
  Cevapla

  Yazınız en ince ayrıntılarıyla güzeldi. Hepsini de okudum. Bağlantım fiber sorunum devam ediyor.
  Bağlantı kesik yani kesintisiz değil, Hız da randımanlı değil. Görüntülü konuşma esnasında bağlantı düşüyor, nette olduğumu sanıyorum ama değilmişim.
  Kendi çözümüm evde cep interneti kullanıyorum gerisi yok. Umarım kurum sorunu anlar ve çözüm üretmeye başlar.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, şikayetinizi Online İşlemler’den bildirirseniz, sorunu gidermek için elimizden geleni yaparız.

 15. Metin Gülerce 4 sene önce
  Cevapla

  Ağ işletmenliği ve bilgisayar mühendisliği okumuş birisi olarak anlatımınızı çok beğendim hem detaylı hem yalın. Taktir etmemek elde değil.

 16. Özkan 4 sene önce
  Cevapla

  Download hızının 35ten 100e yükseltebiliyorsunuz ama 2den 4e yükseltmiyorsunuz. Üstelik bu hızı alabiliyorken yükseltmiyorsunuz. Birde daha önce Facebook sayfasında 4e yükselteceğiz dediniz. VDSL kullanıyorum ve şu upload hızını da 4e yükseltin artık…

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Özkan Bey, eğer 50-75 ve 100 Mbps’e kadar hızlardan herhangi birini kullanıyorsanız şu an 4 Mbps upload hızı almalısınız.

 17. Nuri 4 sene önce
  Cevapla

  Mail adresime gelen iletiden gördüm yazıyı çok beğendim açıklayıcı ve güzel bir yazı olmuş. Devamını bekleriz.

 18. Tamer 4 sene önce
  Cevapla

  VDSL sayesinde teoride 75 Mbit alıyorum. Pratikte bu hıza oldukça yakın. Bazen dalgalanmalar olabiliyor. Sınırsız olması zaten ballı börek. Genel olarak çok memnunum. Teşekkürler.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Yorumunuz için teşekkür ederiz Tamer Bey.

 19. altan bayraktar 4 sene önce
  Cevapla

  Tesekurler guzel bilgilendirme icin acikcasi bende nerelere nezaman kendi altyapinizi kuracaginizin hizmet durumunuzun bakilabildigi bi sayfa istiyorum mesela su bolgeye su zamanda kendi altyapimizi kuracagiz calisiyoruz gibisinden bence cok guzel olur lakin 4 gozle oturdugum bolgede sizin altyapinizi gornek istiyorum
  Saygilarimla

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Altan Bey merhaba, yorumunuz için teşekkürler, önerinizi dikkate alacağız.

 20. Tutku 4 sene önce
  Cevapla

  Ben 16Mbps’nin yarısını alsam sevineceğim. Daha hızlı olacak dendi geçenlerde sanırım santral kısmında Türktelekomdan alt yapıyı Türk Net almıştı. Aynı hızımdan malesef memnun değilim.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, memnun olmamanıza üzüldük. Online İşlemler üzerinden arıza kaydı bırakabilirseniz, gerekli incelemeyi yaparız. İyi günler dileriz.

 21. mesut 4 sene önce
  Cevapla

  merhaba

  yazım biraz uzun olacak sıkılmadan okumanız dileğiyle.

  yıllar önce telekomdan türk nete gectim bir felaketti arıyorsun soruyorsun ne cevap ne bir işlem
  yeni bir kampanyanızı duydum sınırsız tahütsüz internet diye biraz korktum ama bi denemek istedim hatta tahüt bile vermedim ve evdeki türktelekomuda kapattırmadım ne olur ne olmaz diye düşünün nekadar korkmuşum cünkü biz ticaret yapıyoruz işimiz tehlikeli işyerinden eve gürüntü gönderiyoruz türk telekomda kotayı 200 kadar cıkardık yetmiyor sonra herşey tırt ne internete girebiliyorsun ne görüntü var ama sizin kotasız paketiniz ve vdsl kullanıyorum ve diyorum ki allah razı olsun şimdiye kadar türk telekoma verdiğim paralara nasıl acıyorum bilemessiniz akabinde 2 işyerim 1 evim daha var onlarıda türk nete gecirmek istedim bize bir ceza cıkardılar akıllara zarar 2 işyerine 2080 tl kaldıkmı türklekomda hadi hayırlı işler nasıl olcak bilmiyorum tahütüm bitsin diye bekliyorum benim ricam bu işlere bir cözüm bulmanız ve size cooooookkkkkkk teşekkürler

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Yorumlarınız için teşekkürler Mesut Bey, KOBİ tarafında 500 TL’ye kadar taahhüt cayma bedelinizi size aylık indirimler sağlayarak karşılayabiliyoruz. Daha fazlası şu an mümkün değil. Buradan bilgi alabilirsiniz: https://kurumsal.turk.net

 22. Tolga 4 sene önce
  Cevapla

  Turknet bana göre kaliteli hizmeti ile herzaman gelişen hizmet anlayışı ile ileri giden bir marka teşekkür ederim memnunum sizden

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Çok teşekkür ederiz Tolga Bey.

 23. Furkan 4 sene önce
  Cevapla

  Blog güzel olmuş hayırlı olsun ilk olarak. İkinci olarak da şuan hangi yerlerde sizin alt yapınız olduğunu nasıl öğrenebiliriz ve eğer yok ise (büyük ihtimal yok) yatırım planına felan alınabilmesi için ne yapmak lazım. Yavaş yavaş arkadaşını getir kampanyasıyla tüm sokağı turknetli yapicam galiba böylece imza toplanıp halledilebilir mi?

 24. Mert 4 sene önce
  Cevapla

  Mükemmel bir yazı olmuş

 25. Numan Yıldırım 4 sene önce
  Cevapla

  Sayın Admin,
  Ali Emin Uzun’un sorusuna cavabınızı bekliyorum. Teşkkürler.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Numan Bey, Ali Bey’in yorumuna cevap verilmiştir.

 26. Meryem şakar 4 sene önce
  Cevapla

  Yeni blogunuz hayırlı olsun çok aydınlatıcı bir yazı ve ben 5 yıllık bir aboneyim arada pürüzler çıksada çok memnunum..çıkan sorunların çözümünde Türk telekom kendi abonelerine öncelik tanıdığını bu konudaki bir yetkiliden öğrendim bu yüzden de sorun yaşadığımda sorunun çözümü için bekliyorum çünkü operatörümü değiştirmeyi düşünmüyorum ama yine de çözümlerde dahada bir çaba gösterilirse mutlu oluruz..ben 35 mbps hızında hizmet alıyorum bu hıza ulaşmasada benim için yeterli teşekkürler Türknet..

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Meryem Hanım, memnun kalmanıza sevindik. Sorunları çözmek konusunda nasıl daha çok müşterilerimize destek olabiliriz konusunda sürekli çalışıyoruz. Yeni uygulamalarımız olacak çok yakında. İyi günler dileriz.

 27. emre şakırgün 4 sene önce
  Cevapla

  şimdi yazıyı yazan blogerimizi gerçekten tebrik ediyorum. çok güzel iş çıkarmış. yorumları okudum bakın ben çok ilçede ve birçok internet sağlayıcı kullanıdım 2 senedir türknet kullanıyorum hem sivastaki evimde hemde erzurumdaki evimde ikiside türknet 75 mbps. gerçekten çok memmunum piyasada en az 200 tlnin üzerinde olan neti 60 tlye tahatsüz kullanıyorum bu konuda türknete teşekkür ediyorum. yani iki yıldır interneti bana yaşatan ısp 🙂 neyse arkadaşlar çok eve türknet baglattım sivasta olsun en az 10 ev vardır. ve gidip kaplosunu bile ben cektim. vdsl alt yapılarda sıkıntı olmuyorda adsl lerde 16mbps max hız oldughu niçin türknet bunu saglamakta zorluk çektigi adresler oluyor. evet bazı arakadaşlarımız yazmış ben mesela 8 hız alıyorum. neden benden 40 almıyorsunuz bencede çok haklısınız. ama türknet buna birşey yapamaz. sen 8 mbps hız alıyorsun türknet 20 tl port parası ödüyor türk telecoma ben 75 alıyorum banada 20 tl ödüyor ha aradaki veri transferine bana daha fazla ödüyor olabilir. ama bu fark 5-10 tl arası belkide hiç yok. eskiden başka ıspnelerdeyken geceri herkez uyuduktan sonra idm torrent koyuyordum. 3 mbps internetim varkende 300 gb harcıyorum şimdide öyle (ögrenci evinde) 🙂 türknette yazın aknleri arttırdı 250 gb yaptı baktı veriiler artıyormu artmadı sonra akn yok adamların akn kaldırma sevebi bu. yani sende 8mps nete 40 tlye düşürürse türknet zarar eder sırf senin paranın yaklasık 40 tlsini türknete ödüyor 🙂

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Yazımıza yorumlarınızla katkıda bulunduğunuz için teşekkürler Emre Bey.

 28. İsmail 4 sene önce
  Cevapla

  Evimde fiber var, mevcut servis sağlayıcımla taahhüdüm bitince Turk.Net’e geçiyim dedim. Bi de ne göreyim, Turk.Net fiber olan yerlere hizmet vermiyormuş.. çok büyük hayal kırıklığı oldu benim adıma. yok mu bu yönde bi çalışmanız?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba İsmail Bey, kendi fiber optik şebekemiz üzerinden hizmet verdiğimiz siteler var. Onun dışında fiber internet hizmetimiz yok. ADSL ve VDSL internet hizmetimiz ise Türkiye genelinde veriliyor. Ancak bazı sitelerde telefon hattı yerine, sadece belirli operatörlerin kendi fiber optik şebekesi olabiliyor. Bu tarz sitelerde internet ve telefon hizmeti, yatırımı yapan servis sağlayıcının fiber şebekesi üzerinden veriliyor. Böyle bir yerde oturuyorsanız hizmet veremeyebiliriz. Ancak bakır telefon şebekesinin olduğu her yerde ADSL ve VDSL üzerinden hizmet verebiliyoruz.

   • İsmail 4 sene önce
    Cevapla

    Siz de taktir edersiniz ki binamda fiber hat varken bakır kablo ile hizmet almak çok mantıksız olur =) gerçekten çok üzülerek alternatif servis sağlayıcılara yönelmek zorundayım. etrafımdaki bir çok arkadaşımı anlata anlata Turk.Net’e geçirdim. ama kendim geçemiyorum.. yarın bir gün arkadaşlarıma yaşatacağınız bir sıkıntıda benim de can güvenliğim yok bilginiz olsun 🙂

 29. Tolga 4 sene önce
  Cevapla

  Bu yazının neredeyse aynısını ben 10.Aralık.2017 tarihinde kendi blog’umda yazmıştım:)

  https://tbalci.wordpress.com/2017/12/10/adsl-hizim-neden-dusuk-hizim-neden-x-mbite-kadar/

  Öncelikle ben bir TurkNet müşterisiyim. Açıkçası memnun olduğum kadar kızgın olduğum noktalar da var (https://tbalci.wordpress.com/2017/11/15/turk-telekom-turknet-gecisi-macerasi/). Diğer taraftan da Internet Servis Sağlayıcı olarak TurkNet’in haklı olduğu konular var. Ben burada bir müşteri olarak yazılan diğer yazılara cevap vereyim (tekrar söyleyeyim, ben de müşteriyim, TurkNet benim değil :):

  1. ADSL/VDSL hizmeti malesef tüm dünyada “‘e kadar” olarak veriliyor. Bu da genellikle ya “up to X Mbits” ya da “Max Speed” olarak belirtiliyor. Yazıda belirtilen sebeplerden dolayı söylenen hızı vermek mümkün değil.
  2. Türkiye’de hemen hemen tüm Internet altyapısı (büyük şehirlerde bazı bölgeler hariç) Türk Telekom sahipliğinde. Türk Telekom da neredeyse tekelliğinden dolayı son kullanıcıya dokunan hizmetleri şu anda sunmuyor/sunamıyor. Şöyle ki, şehirlerarası iletişim için fiberi önceliklendirirken şehir içinde Internet hizmetini zaten alan kişiler ile fazla ilgilen(e)miyor. Özel firmaların bu işi yapmaları da hukuki süreçlerden dolayı kolay değil, hatta bu sebepten bir ortak dernek kuruldu ve çalışıyor: https://telkoder.org.tr/internet-servis-saglayicilar-tnapi-kurdular/
  3. Internet Servis Sağlayıcılar (İSS) bazı kelimeler ile oynayarak kullanıcıları yanlış yönlendiriyorlar. Örneğin fiber Internet kullanmak demek, *en kötü olarak* apartmanınıza fiber kablonun gelmesi, dairenize de bu hattın Ethernet kablosu ile gelmesi demek (en iyi durum da dairenize fiber kablonun gelmesi). Ancak Türk Telekom sokağınızdaki kutuya fiber getirdiğinde hemen “uyanık İSS” apartmanınıza afiş yapıştırıyor “fiber Internet’te X Liraya kampanya” diye. Sizi fiber kelimesiyle avlamaya çalışıyor, yanlış yönlendiriyor. Bu örnekteki gibi eğer sokağınızdaki kutuya fiber geliyor, apartmanınıza gelmiyorsa sizin alacağınız hizmet fiber değildir, çünkü fiber kutu ile apartmanınız arasındaki bağlantı bakır kablodur, siz de bakır kablonun sınırlarına tâbi olursunuz. Bunu size “uyanık İSS” söylemez, sizden de o kampanyalı fiyatlar için taahhüt ister, imzayı attınız mı o da istediği hızı verir.
  4. Fiber Internet’te kayıp olmaz, “‘e kadar” olmaz, fiber kablo kayıpsız kablodur. 100 Mbit deniyorsa, o hız 99 Mbit olmaz, olsa olsa 99,999999 Mbit gibi hiç kimsenin hissedemeyeceği bir hız olur, bu da pratikteki önemsenmeyecek kayıplardan ötürü olur.
  5. Upload hızı kanayan yara, ancak ADSL ve VDSL teknolojilerinde upload hızı kısıtlı (sanırım ADSL’de üst limit 2, VDSL’de 4 Mbit). İSS’nin burada yapabileceği hiç bir şey yok.

  Umarım açıklayıcı olmuştur. Blog yazısı olarak da nakil ve iptal başlıklarına ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Sosyal medyada sürekli şikayet etmek yerine kullanıcılar takip etmeleri gereken prosedürleri bilirlerse herkesin işi daha kolay olur 🙂

  Buraya kadar okuduysanız çok teşekkürler 🙂

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Tolga Bey,

   Değerli yorumlarınız ve katkınız için çok teşekkür ederiz. Önerdiğiniz konularla ilgili olarak ileride yazılarımız olacak. Bizi takip etmeye devam edin.

 30. Serdar 4 sene önce
  Cevapla

  Bilgilendirme için teşekkürler,
  Detaylara tüketici olarak yapabileceğimiz birşey olduğunu sanmıyorum önümüzdeki seçenekler ile sınırlandırılıyoruz. Türkiyedeki internet problemlerinin çoğu TT ‘un tekel olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Buna rağmen Türknet’teki paket beni mutlu ediyor çünkü en iyi seçeneğin bu olduğunu düşünüyorum.

  Bu arada fiber alt yapı sadece “bahsettiğiniz Saha Dolabına” kadar çekilip evlere tekrar bakır kablolar çekiliyor diye biliyorum ne zaman fiber alt yapı ile buluşuruz yok sa tüm Türkiye’de kentsel dönüşüm olan yerleremi fiber alt yapı kuruluyor??

  Ve kişisel olarak uploadınız neden bu kadar düşük bizi sınırlandırıyorsunuz, ilk defa Türknet ile 50mbps hız kullandım “şuan 30mbps ama 🙁 ” daha önce hattımın şuan kullandığımdan daha yüksek upload ile kullandım .

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Serdar Bey, Türkiye’de sokak sokak gerçek fiber internet şebeke döşenmesi kısa sürede olacak bir şey değil. O yüzden şu aşamada sadece kentsel dönüşüm yapılan ve yeni yerleşim yerlerindeki büyük sitelere doğrudan fiber götürüldüğünü söyleyebiliriz. Ancak elde halihazırda değerli bir bakır şebeke var. Bu şebekede 100 Mbps ve üzeri hızlarda internet hizmeti verilebilmesine olanak sağlıyor. Önemli olan bu değerli şebekeyi doğru şekilde işletebilmek ve veri kayıpların engellemesi için sürekli geliştirmek. Saha dolaplarına kadar fiber internet çekilmesi de en önemli adım. Bu konuda giderek iyiye gidiyoruz, ilerde çok daha fazla lokasyonda VDSL hizmeti vermek mümkün olacak. Upload hızları ise VDSL ve ADSL’de belirli bir kapasiteye sabitlenmiş bu durumda. Bu tüm dünyada böyle. Çünkü ev interneti kullanımında download ön plana çıkarılmıştır. Bunun sebebi kullanıcıların neredeyse tamamının upload’dan çok download’a ihtiyaç duymasıdır. Daha fazla upload isteyen ve özel ihtiyaçları olan kişiler simetrik hız sağlayan kurumsal paketler kullanmalıdır. Elbette bu gibi paketler normal ev kullanımları için oldukça lükstür. Son olarak biz upload hızlarında ufak bir artışa giderek VDSL’de kendi altyapımızda olmayan 35 Mbps müşterilerimize 2’den 3’e, 50 ve üstü kullanan müşterilerimize de 2’den 4’e çıkardığımızı söyleyebiliriz. Zaten aktif altyapımızda olan müşterilerimiz, 35’te 3 Mbps ve 50-75 ve 100 Mbps’te 4 Mbps upload hızı alıyordu. Şu an üst sınırlarda bu şekilde. Ev için olan fiber bağlantılarında bile zaten 5 Mbps üstü sunulmuyor tüm operatörlerde. Simetrik özel paketler satın alınmadığı sürece tabi, bunlarda dediğimiz gibi oldukça pahalı.

   • Serdar 4 sene önce
    Cevapla

    İlk abone olduğum aylarda 50mbps download kullanıyordum sonra genel olarak düşürüleceği söylendi şimdi 30mbps kullanıyorum. Söylediğiniz gibi ise hattım desteklememe rağmen neden ben 50mbps download 4mbps upload kullanamıyorum?

 31. Hanifi 4 sene önce
  Cevapla

  Türk net taahhütsüz olması sebebiyle tercih ettiğim operatör
  Kullanmaya baslayalı 2 ay oldu, turktelekom vodafone turkcell adsl vdsl hepsini denedik, gerçekten bulungum konumun alt yapısı kötü ama en azından bağlantım kopmuyor
  Antalya konyaaltı gibi bir noktada alt yapı sorunu yaşıyorum çok acınası

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Bizi tercih ettiğiniz teşekkür ederiz. Taahhütsüz ve AKN’siz olmamız zaten diğerlerinden en büyük farkımız. Altyapı sorunları ise maalesef Türkiye’nin her yerinde olabiliyor. Bu alanda yatırımlar arttıkça tüm Türkiye’de altyapı konusunda sıkıntılar en az seviyeye gelecektir. Biz ve diğer altyapı yatırımı yapan servis sağlayıcıların da isteği bu, her yerde en iyi altyapı üzerinden hizmet verebilmek. İyi günler dileriz.

 32. Halil 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba,

  Bütün İnternet hizmeti veren firmaların ilk önce hangi adrese ne kadar hız verilebileceği konusunda net bilgi sahibi olması gerekiyor. Bu bilgi sadece Telekom da olduğu için ve Telekom da bu bilgiyi net veremediği için sorun nerede bulmak zorlaşıyor. Örneğin, evimizin önünden fiber kablo geçtiğine tesadüfen şahit olduk, ve ısrarlar 80-90MB hız alabiliriz dedik fakat Türknet bu hızı br türlü vermemekte diretti. Telekom ile de görüşüp 16MB alırsınız cevabını aldık. Yoğun oğraşlar sonrasın da hat şu an 85MB hız alıyor. Yani sizin bahsettiğiniz o maddelerin hız düşümüne etkisi var mı derseniz vardır illakı ama bunlar önemsiz boyutlar. Bir firma bir adrese kesin olarak kaç mb hız verebileceğini söylediği zaman müşteri kalkıp kendi evinde problemi aramalı fakat firmalar verebileceği hızı kesin söylemeli. Tabiki 50mb olan yeri 45 söyleyebilir ok anlaşılır fakat 16MB nerede 90MB nerede. Bu aradaki cihazların karmaşasından kaynaklanmaz bence. Telekom kendi santralinin önündeki adrese bile 16MB den fazla hız veremiyeceğini ısrarla diretmiş bir firma. Bu bilgiyi bana santral anlatıyor. Hızların adres bazında kontrolü çok kötü, firmaların ellerinde bunu belirleyecek ne bir yazılım ne de bir sistem var. Problem herkesin işini sallayarak yapması.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Halil Bey merhaba, dediğiniz gibi ve bizim yazımızda da belirttiğimiz gibi hangi adreste kaç hız alabileceğinizi tüm operatörler Türk Telekom’un servisi üzerinden kontrol ediyor. Bu servis genel olarak iyi çalışmakla birlikte bazen doğru sonuçlar da olmayabiliyor.

 33. sırrı önalan 4 sene önce
  Cevapla

  herkes haklı satanda alanda turknet in en iyi hizmeti vereceğinden şüphem yok E kadarsız günlere inşallah.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Yorumunuz için teşekkür ederiz Sırrı Bey.

 34. Hasan K. 4 sene önce
  Cevapla

  Bir kac ay once IPTV konusunda surprizlerinizin olacagi ifadesinde bulunmustu.
  Yakin zamanda bir gelisme olacak mi?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Bu konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor, karşınıza çıkacak duruma geldiğinde herkesle paylaşacağız.

 35. yan çar 4 sene önce
  Cevapla

  nasıl baslasam bilmiyorum ama ttelekomun binaya 8 mb bile veremediği size bundan fazla gelmez dedikleri yere 37 mb gonderen firma dır
  hiç birşey değişmedi aynı altyapı türktelekomun altyapısı kendilerinden bin defa vdsl hat istedik bize dedikleri adsl gelmıyor vdsl nasıl gonderecegız en sonunda iptal ettik ve turknete basvurduk aynı telekomcular geldıler uc bıraktılar gittim bırakılan uca ozel saf bakır kablo aldım dısarıdam cektım kablomu 2 komsunun da birisi ttnet digeri dsmart abonelikleri bitmisti iptal ettırdım onlara da binayada 2 tane dagıtıcı yerlestirdim şimdi ben dahil 4 aile kullanıyoruz bana mısın demiyor
  yakında yapa gelıcekmıs abone olurken telefondaki kız oyle soylemıstı yapa da gelırse artık mahalleye paylasırız interneti 🙂

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Memnun olmanızdan dolayı mutluyuz. Yorum için teşekkürler…

 36. Hüseyin 4 sene önce
  Cevapla

  bulunduğum bölgede türknetten vdsl hizmeti alıyorum. 35 mbps yi rahat görüyorum. zaman zaman 17.00 ile 19.00 arası problem oluyor onun dışında sorun yok, türktelekom aynı yerde sözde 16 mbps yerine maksimum 13 mbps yi zor veriyordu. teşekkürler türknet

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Hüseyin Bey, memnun olmanıza sevindik. İnternetin yoğun olduğu saatlerde performansta biraz düşme olması normal. İyi günler dileriz.

 37. Ercan 4 sene önce
  Cevapla

  Müşteri hizmetlerinize ulaşmak deveye Hendek atlatmaktan beder oldu..Bir ara teknik konuda yüz yüze konuluyor ve gerekli müdahale yapılıyordu.Ama şimdi karşımızda muhatab yok,bu da bizleri herhalde ki adam yerine koymuyorsunuz manası taşımıyor mu? Bu durumu düzeltmenizi,müşterilerinizle müşteri gibi ilgilenmenizi talep ediyorum.Ayrıca 1 Yıldan fazla oldu abonenizim..Hız olarak en kötü e kadardayız…6 Mbit i daha geçemedik , Türk Telekom yetkilileri geliyor sanki internet paketini onlardan almadığımız için lakayt davranışlarla işini yapmıyor,savsaklayıp geçiştiriyor, anlık işlem yapıyor..Aslında bir şey yapmıyor..Kaç kere arıza kaytı verdimse her seferinde Türk Net in bana cevabını kontrol ettiğimde Türk Telekom’un yapmadığı şeyi yaptım diye yalan söylüyor sizde bu talanı bizlere aktarıyorsunuz,Bir keresinde böyle bir şikayette bulunmuştum hızı daha beter düşürerek 10 günde eski hızı zor geri aldık…Tabiri caizse ,Aslında bizim paketler adil kullanım altı paketler…Zira genelde 5 Mbit in altında hızlarla idare ettiriliyoruz, bizde 60 tl ödüyoruz bu şimdi doğru mu? Adil mi?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Ercan Bey merhaba, yakında bu tip sorunlarla daha yakından ilgilenebileceğiz. Arıza kaydınızı açtıktan sonra, şikayetleriniz için TurkNet Şikayet Çağrı Merkezi’ni buradan arayabilirsiniz: 0212 703 43 71

 38. Nevzat 4 sene önce
  Cevapla

  Sayın Admin merhaba
  Ben de yakın zamanda Turknetli oldum.Abone olurken yapılan hız testi kontrolü ,tek paket olması ve net olması aradığım özelliklerlerdi.Bunun için teşekkürler.Konu e’ kadar denilince Tolga Beyin verdiği bilgiler çok doğru ben de bir katkı olması açısından size sormak istiyorum.
  Özel durumlarda Turknet ya da Turktelekom abone trafiklerini farklı yönlere aktarıyorlar mı?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, yurt dışı çıkışlarımız birçok ilde kendi ağımızdan oluyor. Bazı illerde de Türk Telekom ve farklı servis sağlayıcıların çıkışları kullanılabiliyor. Genel olarak TurkNet abonelerinin trafik toplama merkezlerinden sonra yurt dışı çıkışlarından itibaren diğerlerinden ayrıldığını söyleyebiliriz. Teşekkürler…

 39. ismail 4 sene önce
  Cevapla

  Bilgiler guzel faydali, fakat benim sorunum hala cozulmedi, “turknete durumu 2 defa bildirmeme ragmen” 3-4 yillik musterisiyim ilk 1,5 yil internet baglantim guzeldi arada bir kesinti kopma yasiyordum, ama suan surekli kopmalar yasiyorum, internet lazim veri lazim kitlenip kaliyor programlar, bu boyle olmamali. Turk telekomdan da surekli ariyolar hattinizda kopmalar kesintiler oldugunu goruyoruz diyolar dogru. Turknete biraz daha sans veriyorum onumuzdeki haziran ayina kadar duzeldi yada duzeldi, duzelmez ise turknete bye bye

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   İsmail Bey merhaba,

   Yaşadığınız sorun için üzgünüz. Ortak kullanılan altyapılarda maalesef bizim de istemediğimiz sorunlar olabiliyor bazen. Size de bu denk gelmiş. Online İşlem Merkezi üzerinden kayıt bırakırsanız sorununuzla ilgilenir, aldığınız performansı yükseltmek için elimizden geleni yaparız.

 40. Mervenur 4 sene önce
  Cevapla

  AKN SADECE AKTİF ALT YAPINIZDA KALDIRILMIŞKEN AKNSİZ İNTERNET KULLANIYORDUM 16MBS SONRA AKN TUM TURKNETLERE KALKTI AMA BENIM HIZ HALA 16MBS SIZIN AKTIF ALT YAPINIZDA OLMAMA RAGMEN HEPSİNİ GECTİM 16MBS DEGİL YARISINA BİLE VARAMIYORUM 3 KEZ İC TESİSAT 2 KEZDE MODEMİ DEGİŞTİRDİM 0 YENİ MODEM ALDIM AMA SORUNUM HALA AYNI İNTERNETİM COK YAVAŞ BİLGİNİZE!

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz.

 41. Levent Atıl 4 sene önce
  Cevapla

  Arkadaşlar uzun zamandır Türknetteyim.16mbs tarifdeyken 13mbs down ediyordum.Bir yıldır vdsl 50 mbs tarifedeyim ve 48mbs down ediyorum.Kopma ve kesilme de olmuyor.Bazen yavaşlıyor ama modemi açıp kapatıyorum hemen düzeliyor.Kıyaslama yapmak isteyenler için yazdım.Kimsenin reklamını da yapmıyorum belirteyim.

 42. ismail 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba
  ben denizli’de yaşıyorum.

  sağır ve dilsizim.

  bizim mah fiber desteklenmiyor. bizim 100 metre orda fiber destekliyor. altyapısı ne zaman fiber ??

  engelli 16 mbps aknsız doğru mu?

 43. BARIŞ YEMAN 4 sene önce
  Cevapla

  Bu hız kayıplarının tek suçlusu belediyelerdir gerekli yatırımlar sağlanmadığı için trafik karşılama merkezilerinin mesafesi uzuyor.

 44. Ömer eren 4 sene önce
  Cevapla

  1.upload çok kötü
  2.aynı alt yapıda vodafone abonesi iken 70mbps hızı destekliyordu sizlerden abonelik başlattım ve başlatırken bunları anlattım ve bizimde aynı görür dendi ve sonra modem üzerinde 35mbps sabit kaldı haliyle altyapı saglam olmasına ragmen sizler kendi alt yapınız olmadıgı için bunu yapıyorsunuz sözlü yazılı imza vereyim siz şu 100 mbps ya kadar sınır yapın da kullanalım farklı adreslerde 35 sabit bırakmışsınız ben sadece 15 kullanıcı taşıdım sizlere hepsinin isimlerini de verebilirim UPLOAD ve İnternet hızını bence gözden geçirin lütfen.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Şu an maalesef aktif altyapımızda olmayan bölgelerde 35 Mbps’e kadar hız sağlıyoruz. İleride farklı uygulamamız olursa elbette sizleri bilgilendireceğiz.

 45. Sinan Bilgin 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba,

  Yaklaşık 3 yılı aşkın süredir Turkneti kullanıyorum. Kesinlikle inanılmaz memnunum. Çünkü alt yapı aynı. Kim yatırım yaptı ise o alt yapı yatirimini kullaniyorsunuz. 16 mb hızda iken 8-11 arası alıyordum. Teknolojiden kaynaklanıyor idi. Öncesinde Türk Telekom müşterisi idim. Vodafone de kullandım. Hepsi aynı değişen birşey yok. Alt yapiniz değişmediği sürece aynı. Alt yapımız değişti Turknet haber verdi. 35 MB hız alıyorum. Sınırsız AKN var. Daha ne olsun. Turknet e teşekkür ederim.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   İyi günlerde kullanın Sinan Bey

 46. sinan balcı 4 sene önce
  Cevapla

  istanbulda başakşehir,şirinevler ve şimdide fatihte ikamet ediyorum.Bu güne kadarda hep eli yüzü düzgün sitelerde ikamet ettim.Şu ahir ömrümde 16 mb ( oda eve zaten 9-10 arası geliyor) üzerinde internet ne gördüm ne kullanan birine rastladım.İnternet mecralarında 35 mb kullanıyorum,50 mb kullanıyorum yok fiber netim var dowlandım nilmem ne kadar diyen arkadasları görünce gerçekten hayret ediyorum.İki gün önce türknete kayıtta bıraktım yahu bu hızları kullananlar seçilmiş insanlar falanmı?biz neden kullanamıyoruz bunları diye? Bu hızların olduğu lokasyonunu verınde evimizi bari taşıyalım dedim 🙂
  Gerçekten hiçbir yerde rastlamıyorum yada en ufak bir çalışma göremiyorum bu konuda.Yabancı ülkelerden arkadaslarım var hayretler içinde bakıyor adamlar, sene olmuş 2018 Türkiyede neden hızlı internet yok diye soruyorlar inanın cevap veremiyorum.Adamın ülkesini duysan yiyicek ekmekleri yok sanırsın ama adamlar ışık hızında….
  Bu işe girmişsiniz verin mahkemeye hakkınızı arayın kardeşim. Neden bu adamların tekelleşmesine izin veriyorsunuz.Türktelekom istemiyor diye ozaman yüzyıl geçsede biz 16 mb hızın üzerine çıkamıycaz.
  Yakında bu hız problemi yüzünden Türk neti kapatıp uydu nete geçmek zorunda kalıcaz zaten.
  Bakın üzerine basa basa söylüyorum.toplu konut bölgelerinde bile hızlı internet yok.Ben firma sahibi olsam gelir döşerim fiber hattı kapatırım oradaki bölgeyi komple.
  Ama nerdeeeeee. telekomun 30 yıl önce döşediği kablo varken…….

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Sinan Bey, müşterilerimizin yüzde %32’si VDSL hizmeti alıyor. Yani 35-50-75 ve 100 Mbps’e kadar hızlarda internete giriyor. Elbette biz herkesin bu yüksek hızları görmesini isteriz ancak VDSL portu olmayan bölgelerde bu hızlara ulaşmak mümkün değil. Çözüm ise Türkiye’nin her yerinde daha fazla yatırım yapılarak VDSL’i iyice yaygınlaştırmak. Umarız oturduğunuz bölgeye de yakın zaman içinde VDSL gelir ve daha yüksek hızda internet kullanabilirsiniz.

 47. Ömer eren 4 sene önce
  Cevapla

  Upload

 48. Cihan Aksoylu 4 sene önce
  Cevapla

  Öncelikle çok memnunum hizmetinizden. İnsanların tek ve en büyük sorunu çağrı merkezinizin olmaması. tüm forumlar, sözlüklerde gördüğüm en büyük sorun ve iptal sebebi bu.
  Kendi konuma gelecek olursam Beyoğlu, Örnektepe, Dereiçi Borsa’da daha önce sırasıyla neredeyse kayıpsız 24 – 35 – 50 ve 100 mbit kullandığım hattımda YAPA altyapınız olmadığı için sizden en fazla 35 mbit alabiliyorum. Eskiden hep 4mbit olan upload hızım da 2ye düştü ki özellikle bu online yayıncılıkta çok kötü oldu. Diğer rakip firmalardan 100mbit hizmet alabiliyorken (tamam sizin fiyatlarınızın 3 katına ve yıl sonunda kalkana kadar kotalı belki hoş kotalı internet kalmayacak zaten 8 ay sonra) sizden alamamamın tek sebebi YAPA olmamasından ötürü sizin maliyetlerinizin yükselecek olması mı? öyleyse YAPA altyapısı dışında olan ama hattı daha yüksek hızları destekleyen müşterilere ek ücret karşılığı daha yüksek hız vermeyi değerlendirebilirsiniz belki? Kolay gelsin.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Cihan Bey, memnun olmanıza sevindik. Çağrı Merkezi konusunda da bir değişiklik yaptık. Artık Online İşlemler ya da 0850 288 80 80 numaralı TurkNet Hızlı İşlem Hattı üzerinden kaydınızı bırakıyorsunuz. Bu kayıtlarla hızla ilgilenmeye başlıyoruz. Bıraktığınız kayıt için şikayetleriniz olursa 0212 703 43 71 numaralı Şikayet Çağrı Merkezimizi arayabiliyorsunuz. Hız konusuna gelelim şimdi. Dediğiniz gibi maalesef aktif altyapımızda olmayan kullanıcılarımıza 35 Mbps’e kadar VDSL hizmeti sunuyoruz. Bu müşterilerimiz upload hızlarını ise 2’den 3 Mbps’e çıkardık. 35 Mbps pakette bizim de Türk Telekom’dan aldığımız upload hızı 3 çünkü şu an daha fazlasını veremiyoruz. Daha fazla ücret ödeyerek 35 Mbps’ten yüksek hız sunulması önerinizi de not ettik. İleride böyle bir seçeneğimiz olursa elbette herkese duyururuz. Değerli katkılarınız için çok teşekkür ederiz.

   • Emre Dursun 4 sene önce
    Cevapla

    merhabalar upload hızını yanlış anlamadıysam 3 mb cıkarmısınız ben hala 2 mb upload alıyorum tam 2 de sayılmaz ama bunu yükseltebılırmıyım ? yoksa yeni gelen kullanıcılarına mı saglıyorsunuz

    • Admin 4 sene önce
     Cevapla

     Merhaba Emre Bey, 1 hafta sonra yeniden test etmenizi rica ederiz. Aynı hızı alırsanız Online İşlemler’den bize yazabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 49. Yakup 4 sene önce
  Cevapla

  Bu kalitede hizmet sunduğunuz için çok teşekkür etmek istiyorum. Şirket olarak başınıza birşey gelecek ve diğer “wampirik” şirketlerin eline kalacağız diye çok korkuyorum. Bağlantıları iyi olmayan bir grup var olduğunu da biliyorum, ama kötü bağlantıların sebebi siz olmadığınızı da, elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı da biliyorum. Son söz olarak; Bir çok memnun müşteri ve “görece az bir kısım” haklı olarak memnun olmayan tüm müşteriler adına “Çook Teşekkür Ediyorum” Yakup.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Biz de güzel yorumunuz için size teşekkür ederiz Yakup Bey…

 50. M.Kemal Erim 4 sene önce
  Cevapla

  Öncelikle Merhabalar;
  Yazınızı okudum ve çok beğendim çünkü niye biliyormusunuz acizane beyninden geçenleri yazıya dökmüşsunuz çok sağolun teşekkürler,
  Sizinle anlayamadigim bir şeyi paylasmak istiyorum pardon aslında anlıyorum da böyle bir saçmalığı nasıl yaparlar onu anlayamıyorum sonuçta bir alt yapı kurmuşsun başka başka firmalara kiraya vermişsin bu memlekette özgürlük ve demokrasi var kullanıcı hakları var niye kiskaniliyoruz onu da anlamıyorum daha önce yıllardır Turktelekom musterisiydim soyadınız milleti soğana çeviriniz hep şartlar hep mecburiyetler yada şimdiki aklınıza geldi,
  Neyse asıl konuya gelelim
  Benim problemim su abiler son zamanlarda sık sık internet im yavaşlıyor ve zaman zaman durma noktasına geliyor nedense bu olayı yasadigimin ertesi gunu Türk Telekom tarafından araniyorum ve çeşitli teklifler ve vaadler alıyorum (fiyat kampanya hız ve download’la ) ilgili her defasında memnun olduğumu söylememe rağmen devam ediyorlar bu nekadar daha sürecek bilmiyorum böyle devam ederse hepsini birakacam zaten .
  Konu ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim
  Saygılarımla
  Herkese bol bol Turknetli günler diliyorum

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Konu ilginç. Bizce denk geliyordur, böyle bir şey olacağına ihtimal vermeyiz. Performans sorunlarınız için Online İşlemler üzerin kayıt bırakırsanız inceleme yaparız. Teşekkürler.

   • ömer eren 4 sene önce
    Cevapla

    Konu ilginç değil bence diğer operatörde aynı şeyleri yaşadım türknet üzerinde yeni abonelik olduğu için şu an aramıyorlar türktelekom bunları yapıyor vodafone üzerinde aynı kayıtları bende açtırdım şikayetlerimi ilettim, sizler türknet olarak kiralayıp parasını verdiğiniz tüm portlara sahip çıkın yeterli olacaktır 2. ay oldu sorunsuz devam ediyor inş. böyle gider,
    Syg,

 51. Hüseyin 4 sene önce
  Cevapla

  Teknik bilgiler hoş olmuş gayet güzel . Alt yapı olarak telekomu geçmeniz dileğiyle. gerçi üstyapı olarak değişecek bir çağa gidiyor gibi gözüküyoruz. Musk Uydudan internet dağıtırsa işiniz zor. Sizinde gelişmeniz dileğiyle. Her neyse bu tarz bilgileri bekliyoruz . Teşekkürler 🙂

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Yorumunuz için teşekkür ederiz Hüseyin Bey.

 52. Tahir 4 sene önce
  Cevapla

  12 gündür adsl ışığı yanmıyor her gün arıza kaydı bırakıyorum ilgilenen yok iki kere atanacağım söylendi arayan soran yok elektrikçi çağırıp kontrol ettirdim herhangi bir sorun yok ama hâlâ sorunun bende olduğunu söylüyorsunuz.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, 0212 703 43 71 şikayet çağrı merkezini arayıp konuyu iletebilirsiniz.

 53. Berke 4 sene önce
  Cevapla

  Yazıda abonelerimize biz hattınız fiziksel olarak 50 mbps alabiliyorsa diğer servis sağlayıcılar gibi 50 35 25 16 8 gibi sınırlamalar koymuyoruz, fiziksel hattın izin verdiği en yüksek hızı tanımlıyoruz gibi bir ifade kullanmışsınız. YAPA altyapısında değilim ama 1-2 ay ile adresimden sorguladığım 75mbps 200gb akn kampanyanızı kaçırıp şuan 95 mbps’e kadar fiziksel olarak yeterli bağlantı gördüğüm modemimde 35mbps bağlantı tanımlı olması üzücü gerçekten. Ne zaman altyapısı destekleyen fakat YAPA’da bulunmayan abonelerinize 35mbpsden daha yüksek hızlar tanımlayacaksınız?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Berke Bey merhaba, şu an bunun için bir tarih veremiyoruz. 35 Mbps üzerinden hız vermenin YAPA olmadığında bize maliyeti epey fazla. Bir gelişme olursa zaten duyururuz her kanaldan. Ancak 35 Mbps hız da oldukça iyi bir hız. Türkiye ortalamasının çok üzerinde ve AKN’siz kullanmanın avantajını yaşıyorsunuz bizimle. Bunları da göz önünde bulundurmanızı öneririz. İyi günler.

   • Berke 4 sene önce
    Cevapla

    Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Yaşadığım yer İstanbul – Başakşehir. Burada 5 yılı aşkın süredir her binada fiber internet altyapısı bulunmakta. 35 Mbps hızın Türkiye ortalamasının oldukça üzerinde olduğu doğru burada size katılıyorum. Fakat ülkede sizin de bildiğiniz üzre hatların evlere çekilen kısımları vs gibi yerlerdeki aksaklıklar nedeniyle her abone o hızlara ulaşayamabiliyor. Ama benim kentimde altyapı, konutların yerleşimi gibi sorunlar bulunmamakta. Fiber interneti bırakıp vdls aboneliğinize geçmemin tek sebebi fahiş fiyatlar ve sizin paketlerinizin fiyat performans alanında başarılı olması tabii ki. Bu konuda size ayrıca teşekkür ediyorum. Aboneliğimi Turknete taşımadan önce farkı bir ispnin fiber hizmetini 4 yıl kullandım. Binama kadar gerçek fiber, evimin içine kadar cat6 kablosuyla internet çekildi. Ben zaten yıllar öncesinden 100mbps hatta 1000mbpse kadar internet erişimine sahiptim. Bu sebeple bana 35 mbps oldukça iyi bir hız gibi gelmiyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ihtiyaç duyulan internet hızı da artıyor doğal olarak. Başakşehirde veyahut fiber altyapı bulunan herhangi bir şehirde, ilçede ne zaman fiber hizmet vermeye başlayaksınız? AKN’siz kullanım avantajlarından sözetmişsiniz fakat 75mbps paketiniz hala bulunsaydı ben şayet 200gb kotamı bitirince hızım 24mbpse düşecekti. Bu konuda da açıkçası aknyi kaldırdık artık internet hep hızlı bakış açısının mantığından şüpheciyim. Bu sorunu kısa süre önce BTK halihazırda çözdü. CGNAT havuz ip uygulamasından sözetmiyorum bile. Turknetin kullanıcı dostu olduğunu düşünüyorum. Mümkünse fiber, değilse YAPA altyapınızı genişletmenizde sizlerden ısrarla destek bekliyorum.

 54. Yakup 4 sene önce
  Cevapla

  Yapa altyapısı için kaynak ayırdığınız yatırım planladığınız, bölgelerin listesini paylaşmanız mümkünmü? Herkes kendi bölgesi hakkında bir genel fikir şey etmiş olur 🙂 Örnek: İstanbul / Esenler ?

 55. Cumali 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba, ben 2 yılldır başka bir sağlayıcıdan(VodafoneNet) 64 Megabit’e kadar olan internet paketini kullanıyorum. 2 yıllık taahhüt’üm bitti. Ara ara hız testlerinde 50 – 65 megabit arası hızları gördüm. Şu anda wifi’ den bağlanmama rağmen ” http://turk.net/internet-hiz-testi/ ” adresindeki hız testinde de 45 – 51 megabit hız aldığımı görüyorum.

  Türknet’e geçmek için geçen haftalarda “ne hız alırım” alanında sorgulama yaptığımda 35 Mbps kadar hizmet alabileceğim çıkıyordu. Fakat şu sıralar yeniden baktığımda “hattınızın bakır kablo olmadığından işleminize devam edemiyoruz” gibi bir mesaj çıkıyor.

  Müşteri hizmetlerini aradığımda yine aynı şey söylendi ve 16 Megabit hizmet alabileceğim söylendi. Ben şu anki durumumu yani internet hızımın 64 Megabite kadar olduğunu söylediğimde hizmet numaramı istedi fakat bilmediğim için görüşmeyi sonlandırdık.

  Sorum şu;
  TürkNet ‘in “ne hız alırım” sayfasında bir sıkıntı mı var acaba. Neden Türk telekomun alt yapısını kullanan bir sağlayıcıdan 64 Mbps’ye kadar hız alabiliyorken, TürkNet’ten bakır kablo yok hatası alıyorum. TürkNet’in altyapısının olmadığı bölgelerde neden sadece 35 Mbps’ye kadar hız gönderiliyor, şimdiki sağlayıcı gibi(ki onunda alt yapısı yok TTNet altyapısını kullanıyor) 60 Mbps hız alamıyorum. Kaldı ki bahsedilen 35 Mbps hızı bile alamayacağım söyleniyor..

  TürkNet’in nerelerde altyapısı var, 100 Megabit hız nerde olsam alabilirim.
  İyi günler..

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Cumali Bey, “Ne hız alırım” sayfası TurkNet servisi değildir. Türk Telekom’un tüm ISS’lere açtığı bir web servisidir. Bu servis bölgenizdeki müsait port bilgisini gösterir. Bölgenizde anlık olarak müsait port olmadığında size çıkan mesaj bu şekildedir. TurkNet Türkiye’nin her yerinde hizmet vermektedir. Ancak müsait port olmadığında sadece bizden değil, hiçbir operatörden o an için hizmet alamazsınız. Çünkü tüm ISS’ler aynı altyapıyı kullanır. Müşteri temsilcimizi aradığınızda size 16 Mbps’e kadar hız alabilirsiniz diye bilgi verilmesinin nedeni, bölgenizde müsait VDSL portu olmamasından dolayı. ADSL portu olduğundan 16 Mbps’e kadar hizmet verebiliyoruz. Çünkü ADSL’de kendi aktif altyapımızda olmadığı sürece limitler bu şekildi. Bizim YAPA adını verdiğimiz aktif altyapımız var. Bu hizmeti de 26 fazla ilde 200’den fazla santralde veriyoruz. Şu an müşterilerimizin yüzde 30’una bu altyapı aracılığıyla hizmet veriyoruz. Aktif altyapımız olan bölgelerde VDSL’de santrale olan uzaklığa göre 100 Mbps’e kadar hizmet veriyoruz. Aktif altyapımız yoksa 35 Mbps’e kadar hız sunuyoruz. Eğer hızınızı kontrol ettiğinizde 35 Mbps’e kadar hız alabileceğiniz bilgisi geldiyse, aktif altyapımızın olduğu bölgede yer almıyorsunuz demektir. Bu yüzden, bölgenizde müsait VDSL portu olduğunda 35 Mbps’e kadar hız alabilirsiniz bizden. İlginiz için teşekkür ederiz.

 56. Furkan 4 sene önce
  Cevapla

  Öncelikle bu güzel teknik bilgiler için teşekkür ederim. Bunun dışında ise, yaklaşık olarak 26.03.18 tarihinden bu yana TürkNet’liyim. Başlangıç süreci biraz sancılı oldu ancak şu anda 35 Mbps hızı net şekilde görüyorum ve internetimden gayet memnunum. Böyle güzel bir İSS’nin kendini bozmaması dileğiyle. Ayrıca tek fiyat ve tek paket oluşu da diğer İSS’lerin aksine her şeyi açıklar nitelikte… Müşteriniz olarak Türkiye’nin dört bir yanına yatırım yapmanızı dört gözle bekliyorum. ( müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğunuz sürece ttnet, superonline, vodafonenet vs. sizden daha iyi olmayacak… )

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Yorumunuz için teşekkür ederiz Furkan Bey

 57. Muhammed GEZER 4 sene önce
  Cevapla

  Ben de yüksek kaliteli hizmetiniz için teşekkür ederim. Müşteri hizmetleri ile her iletişim kurduğumda teşekkür ediyorum zaten gerçi ama bir kez de buradan söyleyeyim dedim. Sanırım on kişiden fazla kişiyi TürkNet’li yapmışımdır. Ve çok daha fazlasına da reklamınızı yaptım. Bu kalitenizi bozmayın. Bir de müşteri hizmetlerini kapatmasaydınız süper olurdu 🙂

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz Muhammed Bey. Müşteri hizmetlerimiz kapalı değil. Online İşlemler ve TurkNet Hızlı İşlem Hattı üzerinden her zaman bize ulaşabilirsiniz. Biz de hızlıca konuyu inceleyip size dönüş yaparız. Bir de kayıt sonrası için şikayetlerinizi yapabileceğimiz TurkNet Şikayet Hattı’mız bulunuyor.

 58. zafer 4 sene önce
  Cevapla

  İstanbul gibi metropol bir şehirde, 5-8 mbps internet hızı almak ve buna 60 tl gibi bir ücret ödemek açıkçası benim hoşuma gitmediği gibi kimsenin de hoşuna gitmeyecektir. Firmalar öncelikle müşteriden aldığı ücreti hizmet olarak müşteriye verebiliyormuyuz sorusunu kendilerini sormalıdır. Ama ülkemizdeki altyapı ve hizmet sağlayıcılarının malesef böyle bir olguya sahip olmadıklarını, bir müşteri olarak görmekteyim. Türk Telekom’un tekelciliği ve bu tekelciliği kullanarak müşteriyi saçma sapan 24 ay gibi taahhüde mahkum edip üzerine sınırsız internet deyip 30-40 gb gibi saçma AKN lere yüksek rakamlar istemektedir . Ben bu ve bunun gibi zihniyetteki firmalara para kazandırmamak için TürkNet e geçtim yaklaşık 4 aydır kullanıyorum fakat hızım 5 mbps üzerine çok nadir çıkmaktadır, Bu hız beni hiç memnun etmemektedir, destek hattınıza arıza kaydı bırakmama rağmen ,herhangi bir sorun yoktur deyip ğeçiştirilmektedir, Bu sorunum ile alakalı ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olmanızı istiyorum.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Zafer Bey merhaba, Online İşlemler’den konuyu bize bildirdiğinizde, hızınızı inceleyerek daha iyi hizmet alabilmeniz için elimizden geleni yaparız. Bu tip sorunlar için Online İşlemler ya da 0850 288 80 80’den kayıt bırakıyorsunuz, biz de inceleyip size 24-48 saat içinde dönüyoruz. Umarız hızınızda sizi tatmin edecek bir iyileştirme yapabiliriz. Ancak Türkiye’nin her yerinde her zaman istediğimiz hızlarda hizmet veremeyebiliyoruz. Bunun birçok sebebi var. Ama en önemli nedeni, bölgenizde yaşadığınız altyapı sorunları.

 59. Emra 4 sene önce
  Cevapla

  Mrb. Turknet in en çok şikayet edilen tarafı aktivasyon sürecinin uzun olması. Gerçekten de bıtkınlık veren bir süreç . 2 hafta oldu sıfırdan bağlantı için ama hiçbir sonuç yok. Her ne kadar aciliyetini bildirsemde yine de aynı. Ve gördüğüm kadarıyla bu konuda muzdarip olan çok insan var. Bu konuyu bir daha gözden geçirmeniz gerekli ve bir an önce çözüm bulmanız lazım . Yoksa büyük bir bölümü daha kurulum yapmadan iptal işlemlerine gidecek haberiniz olsun…

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, yorumunuz için teşekkür ederiz. Ortalama hizmet başlatma süremiz yeni hat tesislerinde yüzde 90 oranında, belgeler sorunsuz bir şekilde bize ulaştıktan sonra 4,8 günde sonuçlanmaktadır. Ancak size olduğu gibi bazen bu süre uzayabilmektedir. Size de bu şekilde denk geldiği için üzgünüz. Konuyla ilgili olarak 0850 288 80 81 numaralı TurkNet Satış ve Başvuru Takip Hattı’nı arayabilir ve destek alabilirsiniz. İnanın biz de hizmet açma sürelerimizi hızlandırmak için sürekli çalışıyoruz. İyi günler dileriz.

 60. Ozan 4 sene önce
  Cevapla

  Merhabalar ,

  Başvuru sürecinde olan işlemlerim için sesi kayıt haricinde hiç bir bilgi alamamaktayım belgelerim kargo firması tarafından ulaştı diyor fakat çağrı merkezinizdeki sesli yanıt ulaşmadı diyor bu konu hakkında direkt kimse ilğilenmiyor ilk intiba cok kötü

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Ozan Bey, başvuru sürecinizi hem Online İşlemler üzerinden hem de 0850 288 80 81 numaralı TurkNet Satış ve Başvuru Takip Hattı üzerinden takip edebilirsiniz.

 61. Kullanıcı 4 sene önce
  Cevapla

  Gördüm ki paketiniz 65 TL olmuş bu mevcut kullanıcılara yansıtılacak mı ?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, Temmuz ayından itibaren mevcut kullanıcılarımız da ayda 64,99 TL’den hizmetlerini kullanacak. Bununla ilgili olarak gerekli bilgilendirmeleri hem e-posta hem de SMS ile tüm mevcut müşterilerimize göndermiştik. Teşekkürler.

   • Bilal 4 sene önce
    Cevapla

    Bu şekilde bir bilgilendirme bana ulaşmadı ayrıca benim farklı bir sorunum oluştu. Normalde 16mb hız kullanıyorum en azından son 2 güne kadar öyleydi hiz testi yapma ihtiyacı duydum yavaş geldi bana net ve 1.6mb çıktı arıza kaydı bıraktım hizim neden düşük diye bana verdikleri cevap hızınız 2mb de sabit herhangi bir sorun görünmüyor diye 16 Mb kullanırken nasıl oluyor da hizim 2mb de sabitleniyor buna anlam verebilmiş değilim bu konuda cevap bekliyorum

    • Admin 4 sene önce
     Cevapla

     Bilal Bey merhaba, konuyu Online İşlemler’den arıza kaydı açarak bize bildirmelisiniz. E-posta adresinizden müşteri bilgilerinize ulaşabildiğimiz için konuyu ilgili birimimize ilettik. Ancak normalde blog üzerinden müşteri desteği vermiyoruz. Her türlü teknik sorun ve şikayetiniz için Online İşlemler kanalını ve 0850 288 80 80 numaralı TurkNet Hızlı İşlem Hattı’nı kullanabilirsiniz. Eğer sorununuz çözülmezse, TurkNet Şikayet Çağrı Merkezi’ni 0212 703 43 71 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

     • Bilal 4 sene önce

      Modemi kapatarak sorunu dün çözdüm ama sabah evden çıktım internet vardı sonra internetn olmadığını öğrendim eve geldiğimde internet yine yoktu modemi kapatıp açtım ama işe yaramadı arıza kaydı bıraktım ses çıkmadı ve şu an hala internet yok online işlem merkezinden teknik bilgilere baktığım da durum offline gorunuyor ve şu anda cildirmanin aşamasına geldim bütün gün internetin olmama sebebi nedir?

 62. Mehmet T 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba; Yaklaşık 2 yıldır Turk.Net kullanıcısıyım. 75 Mbit VDSL hizmeti üzerinden ortalama 77-78 mbit alıyorum. Hizmetten çok memnunum, zamanında aynı hız ve AKN’de Superonline Fiber’e rağmen Turk.Net i tercih etmiştim. Sonrasında Turk.Net in aldığı aksiyonlar ne kadar doğru bir karar verdiğimi gösteriyor. Hayatımda kolay kolay vazgeçmem dediğim ender değerlerden bir tanesi oldunuz. Başarılarınızın devamını dilerim.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Güzel yorumunuz için teşekkürler Mehmet Bey. Umarız uzun yıllar hizmetinizi güle güle kullanırsınız.

 63. Haci 4 sene önce
  Cevapla

  Ben uzun süredir hem sosyal medyadan hemde sizin sitenizden verdiginiz hizmeti takip ve takdir ediyordum.
  Bunların da etkisiyle başka bir servis saglayıcıya olan taahhütümün bitmesi sonrasında koşarak size geldim.
  Zaten daha önce adrese dayalı sorgulamayı (https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/) defalarca yapıp 35 Mbit VDSL verebileceginizi görmüştüm.
  (bu sayfada zaman zaman 50 Mbit sonuç da gördüm ancak 16 Mbit ADSL den geldigim için 32 VDSL benim için büyük fark olacak , 50 de gözüm yok düşüncesindeydim)

  Abonelik işlemlerimi başlattım , evrakları sizinle paylaştım, bu süreçlerin hepsinde hattın VDSL destekledigi ve 32 Mbit e kadar VDSL verilecegi paylaşıldı.
  Telefonuma gelen kullanıcı adı ve şifreyle modem kurulumu yaptım ve hız testlerinde max. 10 Mbit hız gördüm.
  Belki yanlış bir kurulum yaptım diye düşünüp modem ayarlarımı kontrol ettigimde hizmet olarak ADSL2PLUS gördüm.

  Bu konuda destek sayfanızdan bir kayıt açtım , VDLS geçişimin yapılması için ilgili ekiplere bilgi verildigi söylendi.
  (buraya bir parantez açmak isterim, bu konuda bana hiç bir bilgilendirme yapılmadan hizmetin ADSL olarak açılması ve benim çagrım üzerine VDSL geçiş işlemi başlatılması çok ilginç,
  siz bilgi vermediginize göre konuyu farketmeyip bu konuda bir başvuruda bulunmadan VDSL diye aldıgı hizmeti ADSL olarak kullanan müşterileriniz de vardır heralde )

  Açtıgım kayda geri dönüş “VDSL e geçiş başvurunuzu sağladığımızda hattınızı santralde bağladığımız VDSL PORT u mesafenin uygun olmamasından dolayı çalıştırılamamıştır” şeklinde bilgi
  verildi ve kayıt çözüldü olarak kapatıldı.
  Çözüm anlayışınız gerçekten ilginç.

  Aklıma takılan bazı sorular var, hattın santrale olan mesafesi eger VDSL için yeterli degilse tüm süreç boyunca neden vdsl bilgisi verildi.
  Hattın mesafesi ben abone olduktan sonra degişmeyecegine göre burada bir tutarsızlık var.

  Ayrıca https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/ sayfasından şuanda sorgulama yaptgımda aynı adreste bulunan diger daireler için hala 32 Mbit VDSL verilecegi görülüyor.
  (ben abone oldugum için benim adresimi sorgulatmıyor sistem ,yan daire için bakıyorum)

  Yani bu hizmeti 32 Mbit VDSL verilecek şeklinde tanıtmaya devam ediyorsunuz.Abonelik gerçekleştirdiklerinde onlara da “16 Mb e kadar yüksek hızda ADSL hizmetinden faydalanmanız gerekmektedir.” denecek.

  Günün sonunda vaat edilen hizmet sunulamadı ve ben başladıgım yerdeyim.(zaten başka servis saglayıcıda da 16 Mbit ADSL kullanıyordum ,üstelik orda loyality indirimi sayesinde sizden aldıgım hizmetten daha uyguna geliyordu,
  artık oraya geçip aynı ücrete hizmet alma şansım da olmayak)

  Geçiş yapmak isteyenlere referans olması açısından tecrübemi paylaşmak istedim.

  Saygılarımla,

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba yaşadığınız sıkıntı nedeniyle üzgünüz. Normalde buradan müşteri desteği vermiyoruz ama sizin konunuzu araştırmak isteriz. Rica edersek bize Abone Numaranızı yoruma cevap olarak gönderir misiniz? Cevap yorumunuzu gönderdiğinizde Abone Numaranızın gizliliği için yorumunuzu onaylamayacağız. Sadece size ulaşmamızı sağlayacak. Çünkü yazdığınız e-posta adresini sistemimizde bulamadık. Teşekkürler.

   • Haci 4 sene önce
    Cevapla

    şimdi benim abone numaram ve mail adresim yayınlanmış oldu.
    yorum onaylanmıyacak demenize ragmen ben bu bilgileri her yerden görebiliyorum.
    müşterilerin kişisel verilerini böyle mi koruyorsunuz ?
    kişisel verilerin korunması kanuna göre mail adresi özel bir bilgidir ve açık olarak yayınlayamazsınız.

 64. Yavuz 4 sene önce
  Cevapla

  12 Mbps hız alabiliyorum fakat hattaki gürültü/kirlilikten (teknik olarak SNR margin değeri) dolayı çok sık internetim kopuyor. Mecburen SNR değerinin düzeldiği 5 Mbps seviyesine hızı düşürüyorum. ADSL gönderi hızı zaten 1mbps seviyesini aşamıyor. İnternetle tanıştığım günden beri Türkiye’de altyapı bir sorundu ve yakın gelecekte de maalesef hiçbir umut ışığı görünmüyor.
  Türk Net’e geçerek Türk Telekom’a bir mesaj vermişimdir umarım.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Yorum için teşekkürler Yavuz Bey, umarız en kısa sürede daha hızlı bir internete kavuşursunuz.

 65. fahrettin rıza ergin 4 sene önce
  Cevapla

  Sayın Türk net yetkilileri ben turktelekom müşterisiyim fakat turk.net’e geçmek istiyorum 06/02/2018 de bir paket değişikliği yapıldı günü bitmesinden dolayı fakat Kampanya Taahhüt Bitiş Tarihi 06/02/2020 benim size geçerken ödemem gereken tutar nedir? bana mail ile belirtirmisiniz ve alt yapımda ADSL

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Fahrettin Bey, daha taahhüdünüzün bitmesine epey var. Şimdi iptal ederseniz yüklü bir cayma bedeli çıkar. Bunu ancak şu an hizmet aldığınız internet servis sağlayıcı firmayla görüşerek öğrenebilirsiniz. Teşekkürler.

 66. Murat balcı 4 sene önce
  Cevapla

  Telefondan müşteri temsilcisine bağlanamıyorum sürekli otomatik cevap çıkıyor müşteri temsilcisine nasıl bağlanabilirim yeni başvuru yaptım.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Murat Bey merhaba, e-posta adresinizden kullanıcı bilgilerinize ulaştık. Arkadaşlarımız sizi arayacaktır.

 67. halil yorulmaz 4 sene önce
  Cevapla

  mükerrer ödeme geriye dönmüyor.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Halil Bey, konuyla ilgili http://www.turk.net/online-islemler üzerinden kayıt açarsanız mağduriyetiniz varsa gideririz. E-posta adresinizden de müşteri bilgilerinize ulaşabildiğimiz için biz konuyu arkadaşlarımıza ilettik. Otomatik ödeme konusundaki hatamız için özür dileriz.

 68. uğur 4 sene önce
  Cevapla

  TURKNET i Kullanım yılı 1 seneyi geçti ve gayet stabil çalışıyor fakat eksikleri altyapı sağlayıcının sorumsuz veya işgüzarlığı mı desek evimin kutuya gelen kablo araç geçerken kopardı ve 1 sene içinde 2 defa olmasına rağmen hergün arıza kaydı bıraktık fakat dönüş var icraat yok ve yaklaşık 2 ay dolaylı olarak internetsiz kalıp faturayıda paşalar gibi ödedim.O konuda acayip yavaşsınız.
  hız konusu hattın neyi kaldırıyorsa sorunsuz veriyorlar.
  Müşteri merkezi hızlı yanıt veriyor.
  AKN yok ve diğer sağlayıcılardan uygun.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Değerlendirmeniz için teşekkürler Uğur Bey. Eleştirilerinizi dikkate alacağız.

 69. Nebi Şenol 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba;

  1 seneyi aşkın bir süredir TürkNet müşterisiyim. Bugüne kadar çok fazla firma denedim, sizin verdiğiniz hızları hiçbirinde alamadım. Çok teşekkürler TürkNet!

  50 Mbps down hız alıyorum, net. 4 Mbps up hız alıyorum, net. Şimdiye kadar hiç kopma, hız düşme sorununa rastlamadım. Bir kere bile arıza kaydı oluşturmadım. Çevremdeki bir çok kişiyi TürkNet’li yaptım. Ancak birşey dikkatimi çekti. Yeni aboneler 35 Mbps hız alabiliyor. Aynı mahallede oturmamıza rağmen en fazla 35 Mbps alabiliyorlar. Burada altyapı yeni yapıldı. Biraz daha zorlansa 75 Mbps’yi görebileceğime inanıyorum. Hatta belkide 100 Mbps bile görebilirim. YAPA altyapısı içerisinde değilim ama 50 Mbps’yi çok net bir şekilde alabiliyorum. Daha fazlası için çalışmalarınızı bekliyoruz..

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, yeni abonelerimize şu an aktif altyapımızda değillerse 35 Mbps’e kadar hız sunuyoruz. Ondan bu hızı alıyorlar. Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Güle güle kullanmaya devam etmenizi dileriz.

 70. adem 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba birşey sorabilmek için sesli yanıtla dıdısmekten nefret edıyorum. Benim indirme hızım.10.5 yukleme ise 0.8 sizce bu normal mı. yardım lutfen.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Adem Bey, aldığınız hız ADSL hizmeti için standartla içerisinde yer alıyor. Normal olduğunu söyleyebiliriz.

 71. Gökhan 4 sene önce
  Cevapla

  Sabahın köründe altyapı sağlayıcıya sinir olup ISS baka baka sayfanıza kadar geldim. Şu hız konusunu meseleden hiç anlamayan insana göre güzelce açıklamışsınız. Aferin size 🙂
  Peki o zaman xdsl çalışma sistemine ve az çok teknik bilgisi olan insana da bir açıklayın görelim.

  Bulunduğum lokasyonda bakır hatlar üzerinden servis alıyorum. Santral ile olan “kablo mesafesi” yaklaşık 50m, evet dibimde 🙂
  Ancak bu benim pek işime yaramıyor. Mevcut ISS 16Mbps’E KADAR diyor ama vermiyor. Veremiyor değil vermiyor diyorum çünkü margin değerlerim iyi!
  Hemen paylaşayım;
  SNR Up : 32.5
  SNR Down : 28.3
  Line Attenuation Up : 8.6
  Line Attenuation Down : 6.3
  Data Rate Up : 799
  Data Rate Down : 12288

  Bu değerlere sahip bir hat 12Mbps’ten fazlasını rahatlıkla taşır, 24Mbps bile sorun olmayacaktır. Ancak gördüğünüz gibi kafalarına göre 16Mbps’E KADAR olan paketi 12Mbps’E KADAR olarak sunuyorlar. Kaldı ki bu yine iyi. Hız düşük diye modeme bakınca bir gördüm ki 3Mbps’e düşürmüşler. Arayıp sövünce (gerçekten sövdüm) arıza kaydı açtılar, 12Mbps oldu. Pardon 12Mbps’E KADAR oldu. Derseniz ki başka sorun vardır belki? Yoo daha 2 hafta önce 16Mbps’E KADAR gözüküyordu ve yoğun saatlerde bile 13-14 down alıyordum.
  Sizin sitenizden ne hız alırım diye bakınca 35Mbps veririz diyorsunuz. Altyapı sağlayıcı vdsl yok orada diyor. Hem telefon hem de adres ile sorgulama yaptım. Hatta 75 diyorsunuz da sorun falan olur sözümüzü tutamayız diyip 35 diyelim demişsiniz. Bende diyorum ki 30 ulaşsın bana razıyım. Ulaşın e-posta adresimden, gelin ölçün hattı. Şunu veririz diyin gelelim bizde size! Ha yok biz de o altyapı sağlayıcı gibi yaparız, 35 deriz 20 veririz, 10 veririz derseniz, fiber döşeniyor mahalleye. O meşhur, süper fiber var ya Heh işte o gelir artık 3 vakte kadar. Pahalı ama hızlı, bakmam gözünüzün yaşına 😉

  Ha unutmadan bir de şöyle bir şey var. Altyapı sağlayıcının bir diğer oyunu da CNG IP! Sizde de var mı bu CNG IP oyunu? Zira sabit ip’ye boşuna para ödememek için modemin bana sağladığı DDNS servisini kullanıyorum. Her şeye yetmiyor ama benim kullandığım işlere yetiyor.

  Bir kıyak yapayım hadi size hat değerlerini yuvarlayayım;
  SNR Up : 28
  SNR Down : 15
  Line Attenuation Up : 10
  Line Attenuation Down : 7
  Bu değerlerde ne hız verirsiniz bana?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, size daha kolay dönülebilmesi için, TurkNet Blog yerine Facebook ya da Twitter üzerinden DM olarak adresinizi ya da kullanıyorsanız sabit telefon numaranızı yazarsanız, ne hız alabileceğiniz incelenir ve size dönüş yapılır. Teşekkürler.

 72. Erdem 3 sene önce
  Cevapla

  100 megabit gibi yüksek hıza ulaşabilen kullanıcılar, bazen 60 megabit sonuç alabiliyorlar. Aslında bu durum internet sağlayıcıları değil modem, telefon ve bilgisayar anakartınızın desteklediği hiz miktarıdır. Bilinen a/b/g/n teknolojisi ile her biri belirli hiza ibaretlen en son çıkan teknoloji ise a/b/g/n/ac dir. Ac özelliği çoğu anakartlarda olmamakta ve olsa bile pahalıdırlar. Ac özelliği destekleyen anakart ile 400 megabit hiza ulaşıldığı söyleniyor. Eski modem ve anakartlarda sadece a/b özelliği olmakta ve turknet ne kadar 35 megabiti tam versede anakartinizda bulunan chipset yememekte ve o hiza o bilgisayarda ulasamamaktasiniz. O yuzden bu durumuda bi kontrol etmek gerekir

 73. ünal karahan 3 sene önce
  Cevapla

  50 mb hız vdsl hizmeti alıyorum. ama hız testlerinde 30mb geçmiyor. ne yapmak lazım taahhüt ettiğiniz hıza ulaşmak için.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, 50 Mbps hızını taahhüt etmiyoruz, bu yüzden size alabileceğiniz hız değerlerini gösterirken “e kadar” ifadesi kullanıyoruz. 50 Mbps alıp alamayacağınız santralden ya da saha dolabından evinize kadar olan hattın kalitesine, ankastre kutusundan dairenize kadar olan hattın kalitesine ve de daire içi modeme kadar olan hattın kalitesine göre değişebilir. Ayrıca kullandığınız modem ve diğer cihazlar da hızı etkiler. Özellikle kablosuz olarak bağlantı kuruyorsunuz, hızda yavaşlama mümkün olabiliyor. Bir de tabi, internetin kullanım yoğunluğu da hızı etkiliyor. Hız değerlerinizin incelenmesini istiyorsanız, Online İşlemler üzerinden kayıt bırakabilirsiniz. Teşekkürler.

 74. Selçuk 3 sene önce
  Cevapla

  Umarım başarılarınızın devamı gelir…

 75. İsmail 3 sene önce
  Cevapla

  Merhabalar,
  TTnet müşterisiyken 24 Mbps’ye kadar kadar paketimde zar zor dona dona işlem yaparak 16 Mbps kadar görüyor ve ayda 100 tl civarı ödüyorken, aynı hat üzerinden hiçbir değişiklik yapmadan TurkNEte geçişimi sağladım şuan 65 Tl ye 39 Mbps tam hız kullanıyorum hiçbir donma aksama gibi sorunlar yaşamıyorum 4k videoyu kesintisiz izlerken download bile yapabiliyorum.
  Saygılarımla…

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Teşekkürler yorum için İsmail Bey. Güle güle kullanın.

 76. Semiha arslan 3 sene önce
  Cevapla

  Ben sizin hizmete geçecektim ama beni şu konuda uyardılar, turknet dahil tüm internet altyapıları turk telekomun altyapısını kullanıyor dolayısıyla ucuz fiyat olmasının sebebi müşteri çekmek müşteri dolunca da fiyatlar fahiş olacak altından kalkamayacaksınız bu yüzden ana kaynağı olan turk telekomdan almak en iyisi. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir açıkcası böyle bir ikilemde kaldım.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, öncelikle TurkNet sadece Türk Telekom altyapısını kullanmıyor. Trafiğini taşıdığını fiber şebekesi ve kendi yurt dışı çıkışları var. Ayrıca, santrallere kendi cihazlarını yerleştiriyor, böylece evlerden santrale kadar gelen veri, santral sonrası TurkNet’in kendi altyapısına geçiyor. Elbette, tüm operatörler gibi Türk Telekom’un bakır altyapısından yararlanılıyor. Türk Telekom, bu altyapıyı işletmek ve sağlıklı kılmakla yükümlü olan firma. Kendisi toptan olarak alternatif operatörlere altyapı kiralıyor. Yani biz Türk Telekom’un müşterisiyiz. Zaten Türk Telekom’un gelirinin büyük kısmı, buradan geliyor. Biz 22 yıllık bir firmayız. Yani Türkiye’de internet başladığından beri varız. İki yıl boyunca ücretimizi artırmadık. AKN’siz interneti, yanında 1.000 dakika telefonla ayda 59,99 TL’ye tüm Türkiye ile buluşturduk. İki yıl sonunda ise (Türkiye şartları gereği) fiyatımızı sadece 5 TL artırdık. Zaten müşteri sayımız her geçen gün artıyor. Bizim fiyatımız aynı. Zorunlu kalmadıkça fiyat artışı yapmayız. Yaparsak da daha önceki gibi bir oranda olur. Ve bunu en az 2-3 ay önceden duyururuz. Biz taahhütsüz bir hizmet veriyoruz. Ve müşterilerimizin istedikleri zaman bizden ayrılabileceğini çok iyi biliyoruz. Kısaca biz de öyle fahiş fiyat artışları olmaz. Bekleriz.

 77. Evren Aydemir 3 sene önce
  Cevapla

  öncelikle blog bölümü için hayırlı olsun. Blok bölümünün açılması şüphesiz iletişimi hızlandırmak olduğu kadar blog bölümü mevcut üyeler gördüğü için şikayetleride yeni gelecek üyelerin görmesini minimuma indirmek olduğu kanatindeyim. ama konumuz bu değil.

  Şimdi 2 adet ev ve iş yerinde türknet kullanan birisi olarak ortanın biraz üzerinde bi derecede memnunum ancak bu son yapmış olduğunuz +15 TL kampanyası en saçma bulan müşterinizim. Şöyleki benim 2 hattımda yapa bölgesinde değil daha kötü hizmet alıyorum yapa bölgesindekilere kıyasla ve aynı ücreti ödüyorum tamam buna okey ama siz diyorsunuz ki yapa hizmeti kadar iyi olamıcanız ama yinede 15 lira verin şartlarınızı biraz iyileştirelim. bu oldukça mantıksız görünüyor. e diyorsunuz ki tek tip fiyatımız var veerebileceğimiz en yükske hızı sunuyoruz, demekki daha iyi hızlar verebiliyorsunuz ama vermiyorsunuz bu anlam çıkıyor. daha çok anlam çıkar da kısa özet bu.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Evren Bey, YAPA olmayan yerlerde, maliyetlerimiz farklı. Ondan dolayı da bu ekstra 15 TL’yi almak durumundayız. Eğer almadan da yapabilecek durumda olsaydık, emin olun yapmazdık. Mesajınız için teşekkür ederiz.

 78. Mustafa Kartal 3 sene önce
  Cevapla

  Merhabalar.Ben Türknet e geçmek istiyorum ama bazı endişelerim var.Türk telekom olsun veya farklı internet sağlayıcılar olsun en fazla alt yapımın 16mgbit i desteklediğini söylerken.Türknet de sorguladığımda 35mgbit hız alabileceğimi söylüyor.Bu yüzden endişeliyim.Sıkıntı nerede çözemedim?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Mustafa Bey, bizce arayın ve satış temsilcilerimizle görüşün, size en doğru bilgileri onlar verecektir. 0850 288 80 81’den TurkNet Satış ve Başvuru Takip Hattı’na ulaşabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

 79. Ahmet 3 sene önce
  Cevapla

  İyi günler, diğer operatörlerin AKK’yi kaldırmasına sevinirken gelen “kota” haberiyle bizi şaşırtmadılar. Biz de türkneti düşünelim dedik; ancak sitenizden doğrudan bilgi almakta zorlanıyoruz. Sadece hız testi var, orada da altyapınız 75mbps ama biz size 35 mbps’lik bir paket öneriyoruz diyor. Biraz kafa karıştırıcı.

  Hız testinde bana vdsl öneriyor; ama ben şu an ttnet fiber kullanıcısıyım. Türknetin fiber altyapısı telekomdan farklı mı? Öyleyse İstanbul Eyüpsultan’da fiber altyapısına geçme planı var mı? Ya da benim gibi kişisel kullanım yapan ve arada sırada büyük dosyalar upload eden biri için türk telekom fiber ile sizin vdsl bağlantınız arasında çok fazla kalite farkı olur mu?

  Ayrıca upload hızına ilişkin de bir belirsizlik var. 1 sene önce webtekno’da yapılan bir video ile download ve upload hızının aynı olduğu gösterilmişti, ikisi de 90 civarı. Ama buradaki yorumlara baktığımda, adminlerin de teyit ettiği üzere, 3-4mbps’lik hızlardan söz ediliyor. Bu ne demek oluyor? En alt sınır 4 ama sizin 100’e kadar yolunuz var mı? Öyleyse şahane tabi.

  Bir de sitenizde sadece tek bir ücretle kampanya verilmiş, onun dışında fiyat bilgisine en azından ben ulaşamadım. Fiber ne kadar vdsl ne kadar adsl ne kadar, hangi hız aralıkları var vs. Sanırım zaten ara hızlarınız yok 16’dan başlıyor; ama yine de bir tablo olarak tüm seçenekleri bir arada görmek güzel olurdu.

  Soruları paragraf paragraf dizdim, cana yakın admin ekibinizin bizimle iletişime geçmesini bekliyoruz 🙂

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Ahmet Bey,

   Cevaplara başlayalım:

   1. Biz de AKN yok, asla olmayacak. Özgür İletişim’de 64,99 TL’ye 35 Mbps’e kadar hız sağlıyoruz. Daha fazla hız isterseniz ayda 15 TL farklı 79,99 TL’ye yine AKN’siz Özgür İletişim Ekstra kullanabilirsiniz. Ve içinde yine her yönde ayda 1.000 dakika var.

   2. Diğer operatörlerin fiber altyapılarında şu an şartlar uygun olmadığından hizmet vermiyoruz.

   3. Aktif altyapımız varsa upload hız limitlerini kaldırdık. Altyapı ne destekliyorsa o kadar hız alınıyor. Biz de 50 Mbps alan da var. Ancak aktif altyapı yoksa (VAE) biz telekom ne sağlıyorsa onu vermek durumundayız. Bu da VDSL’de 35 Mbps hıza 3 Mbps, 50-75 ve 100 Mbps hıza 4 Mbps. ADSL’de ise 1 Mbps.

   4. Fiber sınırlı sayıda bölge ve sitede veriyoruz. Buradan bilgi alabilirsiniz: https://turk.net/fiber VDSL ve ADSL fiyatımızı ve Özgür İletişim ekstra fiyatımızı yukarıda verdik. Başka fiyatımız yok. İki seçenek var, birinde 16’da alsanız 35’te alsanız aynı. Diğerinde (bölgede varsa) 15 TL daha ödeyip bölgede en fazla ne alabiliyorsanız o hızı alabiliyorsunuz. Teşekkürler.

 80. Mehmet Engin KÖPRÜLÜ 3 sene önce
  Cevapla

  Merhaba; 4 yıldır TürkNet abonesiyim çok şükür bu zamana kadar hiç bir problem yaşamadım 16Mbps lik paketinizi kullanıyorum alt yapım 54Mbps kadar destekliyor ve geçmek istiyorum fakat modemim adsl vdsl değil modem alıcak durumum yok faturama taksitlendirilmesini istiyorum böyle bir imkan varmı acaba ?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Mehmet Bey, mevcut abonelerimizi henüz modem satışı yapamıyoruz. İlerleyen dönemde yapmayı düşünüyoruz. Teşekkürler.

 81. İsmail 3 sene önce
  Cevapla

  Merhaba,
  Bu yazacağım mesaj özellikle Turknete geçmek isteyen veya aklında şüphesi bulunan kullanıcıları içindir lütfen dikkatle okuyun hemen hemen birçok sorunuza yanıt olacağını umuyorum.
  10 Yıla yakındır işyerinde Ttnet kullanıcısıydım, birgün evime Ttnet internet aldım ve hattım destekliyorsa eğer 24 Mbps’ye kadar hız kullanabilirdim ama nedense 24ü hiçbir zaman göremedim görebildiğim en yüksek hız 16 Mbps ve 16 Mbps az bir hız değil bazı 10-25 pclik internet kafeler hala 8 Mbps kullanıyor. Buna rağmen o kadar takılma oluyordu ki müşteri hizmetleri yetkilisine bildirdiğim halde sadece hız düşürerek çözüm bulmaya çalışıyorlardı. Aylık 100 TL gibi fahiş fiyat ödüyordum. Beni en çok etkileyen AKN sınırıydı sözleşmem bitmesine yakın alternatif kaynak ararken Turknetin taahhüt olayının olmadığıyla ilgili reklam gördüm ve bir denemek istedim nede olsa bağlayıcı bir şey yoktu en fazla 1 ay öder iptal ederim diye düşündüm. Turknet ekibi 2 günde kendileri geçişimi sağladılar ve inanılmaz bir hız gördüm Lütfen dikkat: kablolarda hiçbir değişiklik olmadı aynı kablolarla Ttnette iken 24 Mbps’ye kadar olan pakette 16 yı dahi kullanamıyorken Turknet şuan 39 Mbps gibi bir hız veriyor ve ayrıca günün hiçbir saatinde hiçbir takılmaya denk gelmedim. Hemen tüm çevreme tavsiye etmeye başladım tavsiye ettiğim bir internet kafede 2 hat kullanıyordu ikiside Ttnetti birinin sözleşmesi doldu hemen Turknete geçirdim şuan 2 hattı var biri Ttnet diğeri Turknet, İkiside 16 Mbps ye kadar hızı verebiliyor fakat lütfen buraya dikkat Ttnet olan hat 12 Mbps de bile donup donup devamlı kesiliyorken Turknet olan ikinci hat 16 Mbps yi tam kullanabiliyor ve hiçbir kesilme donma söz konusu değil. Anlayacağınız Turknet herhalükarda avantajlı görünüyor. Turkneti bağlamaya gelen saha ekibi tavsiye ettiğim bir arkadaşıma “siz Turknete geçmekle hata ettiniz keşke geçmeseydiniz” diye bir cümle kullandı böyle bir hakkı yok.

  Ayrıca 2 olay daha yaşadım lütfen buraya dikkat edin Turkneti tavsiye ettiğim 2 kişide de aynı sorun oldu. İnternetleri açıldıktan sonra internetleri gelmedi defalarca arıza kayıtları vermelerine rağmen günlerce sorunlarını düzeltemediler bende mahçup olmuştum onlara karşı, lanet okuya okuya tam Turknet iptali vereceklerken birde ben kontrol edeyim dedim. Pc+Modem+ Kofra kutusuna kadar sorun yoktu fakat birinde kofra kutusundaki kablonun tam oturmadığını farkettim ince bir cisimle oturttum ve Turnet interneti hemen geldi. Diğer iptal edecek arkadaşında aynı şekilde kutusunu kontrol ettiğimde aynı şekilde kablonun oturmadığını gördüm oda düzeldi ve şuan ikiside aylardır 50Mbps ye yakın hızlarda internetlerini sorunsuz kullanıyorlar. İkisinden de defalarca dua aldım.

  Lütfen şimdi herkes gidip kutuları kurcalamasın, admin bey ben sadece merak ediyorum kutulardaki kabloları bağlayanlar acaba Turktelekomun ekibimi yoksa Turknete ait bir ekip mi ayrıca bağlamaya gelenlerden siz Turknete geçmekle hata ettiniz keşke geçmeseydiniz diye söyleyen kim çok merak ediyorum neden Turknete bu kadar düşmanlar. Verdiği hizmet mi göze batıyor.
  Son olarak Turnek neden bu kadar ucuz sorusunun yanıtı benim tahminimce şu olabilir. Ben mesela bir kez arama gereği duydum karşıma bir müşteri temsilcisi çıkmıyor arıza kaydı bırakmamla ilgili çok kolay yönlendirmeler mevcut. Yani anlayacağınız diğer servis sağlayıcıların da bir müşteri temsilcisi çıkıyor ve sizin o anda sorununuzu çözmüyor sadece arıza kaydı oluşturup ilgili yetkililere iletiyor. Turknette ise bu arıza kaydını kendiniz telefondan veya kendi sitesinden kolayca oluşturuyorsunuz ve o ilgili yetkililere aktarılıyor aradaki bu temsilciler, bunlar için harcanan gerekli tüm maliyetler ortadan kalktığı için Turknet o maliyetleri bize yansıtmıyor. Başka bir olaysa bilmiyorum bu sadece tahmindi.

  Bazı arkadaşlarım “sorun olduğunda karşımda bir kadın olsun ona bağırıp çağırmak istiyorum” diyor, bizzat bende şunu diyorum ben kimseye bağırıp çağırmak istemiyorum ben sadece hizmet istiyorum bunu da şuanda gördüğüm kadarıyla sadece Turknet veriyor.

  Turknet ve ekibine böyle güzel ve eksiksiz hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim.

  Saygılarımla….

 82. Tahir 3 sene önce
  Cevapla

  Birde bu blogu takip edicem yazdığım mesajın bir kopyasını aldım bakalım yayınlanacak mı ha yayınlanmaz ise seçip iyi olanları yayinliyirsunuz tamam küfür hakaret eyw ama benim mesajım hayat edepli ve gerçek bir olay ve 3 gün önce yaşanmış yayinlarsaniz sorun şirkette degilpersonelde derim ama yayinlanmazsa şirketiniz de personrlinizde ise yaramaz der türk neti tamamen silerim saygilar

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Tahir Bey, blogumuzda kullanıcılarımızın genel sorularına, yazılar hakkında yorumlarına, sektör hakkındaki yorumlarına yer vermekteyiz. Ancak direkt olarak müşteri desteği sağlayamıyoruz. Bu tip konularla ilgili taleplerinizi Online İşlemler üzerinden yazabilirsiniz. Teşekkürler.

 83. Hasan 3 sene önce
  Cevapla

  Merhaba;
  Bende türknet adsl hizmeti kullanıyorum ve download hızım 1.6 mbps upload hızımda 0.9 mbps genellikle bu civarlarda vdsl hizmenitinizden yararlanabilmek için türknetin internet sitesinden bulunduğum adreste sorgulama yaptım ve bu adreste alabileceğiniz tahmini hız 75 mbps dir ve 35 mbps ye kadar olan vdsl hizmetinizden yararlanabileciğim yazıyordu bende türknet online işlemlerden vdsl hizmetine geçiş yapmak için destek kaydı oluşturdum. Geri dönüş olarak VDSL e geçiş başvurunuzu sağladığımızda hattınızı santralde bağladığımız VDSL PORT u mesafenin uygun olmamasından dolayı çalıştırılamamıştır diye geri mesaj atıldı.Bende türk telekoma sordum bulunduğum adreste vdsl hizmetini sağlayabileceklerini söylediler .Türknetin kendi internet sitesinde adresinize vdsl hizmeti bağlıyoruz diye belirtip, sisteminde geçiş yapamamasının sebebi nedir ?Türknet sonuçta türk telekomun altyapısını kullanmıyor mu ? Türk telekomu tip-7 erişim kabini yaklaşık 100 metre yakınımda ve mesafe ile ne alakası olabilir ? Birde türknetin eskiden müşteri hizmetlerine canlı bağlanabiliyorduk. Neden canlı desteği yok 24 saat de dönüş yapılacaktır diye bildiriliyor fakat 3 gün sonra geri dönüş yapılıyor .

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, bu konuda biz bir şey diyemeyiz. Evet bizde Türk Telekom altyapısını kullanıyoruz ve onların VDSL hizmeti sağladığı yerde bizim de sağlamamız gerek. Daha detaylı incelemek gerek. Online İşlemler’e yine böyle detaylı yazmanızı öneririz. Biz yaklaşık bir yıldır, destek hizmetimizde taleplerinizi 0850 288 80 80 numaralı Hızlı İşlem Hattı ya da Online İşlemler üzerinden alıyoruz. Ondan sonra konunun uzmanı arkadaşlarımız sorununuzla ilgileniyor ve size dönüş yapıyor. Geri dönüşün üç gün olması şikayetinizi ilgili birimlerimizle paylaşacağız. Ancak yüzde 90’dan fazla oranda 24 saat içinde dönüş yaptığımızı söyleyebiliriz. Teşekkürler.

 84. Levent 3 sene önce
  Cevapla

  Merhaba Admin yakın zamanda türknete geçecem ama hız olarak sorguladığımız zaman maksimum hız 9 mbp diyor internette ama Türk’net bizim alt yapı bölgesindesiniz diyor 100 mbp kadar alabilirsiniz diyor alt yapı Türk Telekom’a ait dilmi nasıl fazlasını verebiliyor anlamadım Türk Telekom’da 9 dan fazlasını veremez diyor ama Türk net veriyoruz diyor

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, YAPA bölgesinde olabilirsiniz. 0850 288 80 81’i arayıp daha net bilgi alabilirsiniz. Teşekkürler.

 85. yunus 3 sene önce
  Cevapla

  ben daha önce türk telekom interneti kullanıyordum ancak 8 Mbps üzerinden 3.5 Mbps aldım altyapı 11 destekliyor sizin interneti kullancak olursam acaba 8 Mbps’e yükselebilirimi

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba buradan bir şey diyemeyiz hızınızı http://www.turk.net üzerinden sorgulayabilirsiniz. Ancak esas alabileceğiniz maksimum hızı ancak modeminiz bizim üzerimizde kurulduktan sonra yani hizmetiniz başladıktan sonra görebilirsiniz.

 86. Engin 3 sene önce
  Cevapla

  Sayin Admin , soru cok basit , Yapa bölgesindeyim , Download eger 35 Mbit ise ve hat 35 Mbit kaldiriyorsa , upload neden otomatik 35 Mbit olmuyor ? Ayrica, diyelim ki abone oldum , baglanti yapildi ve hizi begenmedim , ayni gün abonelegimi iptal ettirsem herhangi bir ücret ödemek zorunda kalirmiyim ?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, internet çok yönlü bir trafik, teorik olarak evinizde kullandığınız bakır şebeke üzerinden gelen interneti tamamen tek yönlü olarak kullanmanız mümkün değil. Dolayısıyla upload yaparken de aslında download yapmış oluyorsunuz, upload yaparken kullandığınız hattın download frekansları kapanmıyor ve aynı şebeke üzerinden sizle aynı anda çok sayıda kişi hizmet alıyor. ADSL ve VDSL’de download öncelikli teknolojiler. O yüzden 35 Mbps download hızı aldığınızda, 35 Mbps upload hızı göremezsiniz. Ancak hattınız ne destekliyorsa onu alırsınız. Genelde maksimum yarısı ya da 3’te biri ya da daha az olabilir. Eğer 30 Mbps downloa / 30 Mbps upload’ı aynı hızda her zaman kullanmak isterseniz, simetrik teknolojiye imkan sağlayan kurumsal bir hizmet almalısınız. Ev kullanımı için uygun olmayan bu teknolojiler oldukça pahalıdır. Kurumsal aboneler için önerilmektedir. Teşekkürler.

 87. Ahmet aykol 3 sene önce
  Cevapla

  bugün turknete geçiş yaptım aradım konuştum bilgilerimi verdim online isleme giriş icin sifre verdiler girdim ve orada 35e kadar ibaresini görünce üzüldüm alt yapım zaten 50 mb kadar turk telekom kullanıyorum ve hizim 50 çünkü santralden modeme gelen kablom 30 metre bakın arasındaki mesafe demiyorum direk modeme gelen santral arası kablom 30 metre civarında bana vdsl modemim var neden 100 mbt vermiyorsunuz?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, aktif altyapı olmayan bölgelerde 35 Mbps’ten daha yüksek hız almanız için ayda 15 TL farkla Özgür İletişim Ekstra’ya geçiş yapmanız gerekiyor. Bunun sebebi 35 Mbps’ten yüksek hızlarda bizim maliyetlerimizin çok fazla artması ve bunun bir kısmını size yansıtmak zorunda kalmamız. Aslında istediğimiz bir durum değil. Ancak müşterilerimiz isteyince biz de bu seçeneği sunmaya başladık. Online İşlemler üzerinden geçiş yapabilirsiniz. Hız artışı bir sonraki ayın başında gerçekleşir. Modeminizi açıp kapatmanız gerekebilir yeni hızın tanımlanması için. Teşekkürler.

 88. Doğukan Tavlacı 3 sene önce
  Cevapla

  Yeni Türknet liyim. Türk telekomdan geçiş yaptım umarım memnun kalırım. Benim alt yapımda 35 Mbps’ e kadar desteklendiği gözüküyor. Türk telekomda mevcut bulunduğum santrale uzaklık 400 ile 500 metre arasında. 16 dan yukarı cikaramayiz demişlerdi. Turknetten açıkçası daga olumlu bir sonuç bekliyorum ama size tavsiyem şu ki, İstanbul bahçelievler Çobançeşme Mahallesi yüksek kapasitede internet kullanicisina sahiptir. Bu bölgeye yapa getirirseniz, şirketinizde kullanıcı sayısında büyük değişiklik olacağı çok bariz bellidir. Çünkü bizim buradaki kullanıcılar kaliteli hizmet istiyor ücreti önemsiz bizim için yeterki hizmet iyi olsun. Bence bu bölgede bir Yapa alt yapısı kurulmalı hemde acilen.

 89. Mete 3 sene önce
  Cevapla

  Merhaba ben şuan TurkTelekom da taahhütüm var ve bitince Turknet`e geçmeyi planlıyorum.Sorum şu TurkTelekom Fiber olan yerlerde Turknet 100 mbps internet sağlayabilirmi ?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, bölgenizde sadece Türk Telekom fiberi varsa size hizmet veremeyiz. Ancak telefon hattı üzerinden hizmet alabiliyorsanız bizden hizmet alabilirsiniz. VDSL’de ayda 64,99 TL’ye aktif altyapımız dışında olan yerlerde kotasız internet ve ayda her yöne 1.000 dakika telefon konuşmasını taahhütsüz olarak 64,99 TL sunuyoruz. Eğer bölgenizde 35 Mbps’ten daha yüksek hızları almanız mümkünse ayda 15 TL daha ödeyerek 79,99 TL’ye yine kotasız olarak bölgenizde size sağlayabileceğimiz en yüksek hızı alabilirsiniz. Size sağlayabileceğimiz en yüksek hızı buradan sorgulayabilirsiniz: https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/

   Teşekkürler.

 90. Önder 3 sene önce
  Cevapla

  Merhaba,

  Benim 1 adet Beykoz’da 70mb hizmetim var “65TL”
  1 adet Üsküdar’da 70mb “80TL”
  Bu 15TL fark için birkaç defa kayıt açtım ve geçenlerde Gayrettepe müşteri hizmetlerinede gidip kayıt açtım, hala dönüş sağlanmadı,
  Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.,
  Saygılarımla iyi çalışmalar dilerim.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, aktif altyapı bölgelerinde şu an 75,99 TL’ye 100 Mbps’e kadar altyapının desteklediği en yüksek hızı sunuyoruz. Artı 10 TL farkla da aktif altyapı olmayan bölgelerde 50-75 veya 100 Mbps’e kadar (santrale olan mesafeye göre) hız sağlıyoruz. Teşekkürler…

 91. soner 3 sene önce
  Cevapla

  birde benim bir sorum olucak bizim binamiza yeni turktelekom 100 mgbt kadar destekli altyapi getirdi turktelekom m.com gibi bazi servis sagliyicalari binamizdaki altyapiyi portlari gorurken v.ne gibi turknet gibi firmalar gormuyor altyapiniz yok diyor turktelekoma sordugumda gormeyen servis sagliyicilari guncellemelerini gec yaptiklari icin gormuyorlar diye cevap veriyor bizden alin deyip musteri kazanmaya calisiyor

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, bir süre daha biz de çıkmıyorsa konuyla ilgili 0850 288 80 81’i arayarak arkadaşlarımıza durumu iletebilirsiniz. Teşekkürler.

Yorum yazın

E-posta adresiniz sitede gösterilmez.