turknet logo

Güncel Yaşam

Netflix’te IMDB Puanı Yüksek Diziler

Haziran, 2023
Paylaş
 • 6492
 • Netflix’te IMDB Puanı Yüksek Diziler

  Netflix, geniş ve çeşitli dizi koleksiyonuyla, farklı türleri ve temaları seven herkes için bir şeyler sunuyor. İster komedi, ister drama, isterse bilim kurgu olsun, bu platform, en sevdiğiniz türlerden en iyi örnekleri sunmak için orada. Sizler için hazırladığımız bu yazıda  IMDB puanlarına göre en yüksek derecelendirilen ve platformda mevcut olan birkaç diziye daha yakından bakacağız.

  Breaking Bad (2008-2013) 

  Vince Gilligan tarafından yaratılan bu dizi, sıradan bir kimya öğretmeni olan Walter White’ın (Bryan Cranston), kanser teşhisi aldıktan sonra bir uyuşturucu üreticisi ve satıcısı olma yolculuğunu izler. Eski öğrencisi Jesse Pinkman (Aaron Paul) ile birlikte, Walter, hayatta kalma ve ailesini koruma arzusuyla, hızla uyuşturucu dünyasının acımasız gerçeklerine sürüklenir. Dizi, etkileyici karakter gelişimlerine, karmaşık moral sorunlarına ve unutulmaz hikaye anlatımına sahiptir. “Breaking Bad”, bu zamana kadar çekilmiş  en iyi dizilererden biri olarak kabul edilir.

  The Crown (2016-2023) 

  Peter Morgan tarafından yaratılan bu tarihi drama, II. Elizabeth’in (ilk iki sezonda Claire Foy, daha sonraki sezonlarda Olivia Colman ve Imelda Staunton) hükümdarlık dönemini ve özel hayatını ele alır. Dizi, monarşiye karşı modernleşmenin etkileri ve kraliyet ailesinin bu değişen dünya ile nasıl başa çıktığını gösterir. Yüksek prodüksiyon değerleri, mükemmel oyunculuklar ve derinlemesine hikaye anlatımı, “The Crown”ı dikkate değer bir drama haline getirir. 

  Stranger Things (2016-2024) 

  Duffer Kardeşler tarafından yaratılan bu bilim kurgu / korku dizisi, 1980’lerin küçük bir Amerikan kasabasında geçer. Bir çocuğun gizemli bir şekilde kaybolması ve bir dizi doğaüstü olayın başlaması, bir grup çocuk ve yetişkinin, hem hükümetin karanlık sırlarını hem de paralel bir evren olan “Upside Down”ı keşfetmesine yol açar. Dizi, 80’lerin nostaljik pop kültürüne bolca gönderme yapar ve yetenekli genç oyuncu kadrosuyla öne çıkar. “Stranger Things”, geniş bir izleyici kitlesi tarafından beğenilmiştir ve birkaç sezon boyunca popülerliğini korumuştur. Netflix ile özdeşleşmiş yapımlardan biri olduğunu söyleyebilmemiz mümkün. 

  Peaky Blinders (2013-2022) 

  Steven Knight tarafından yaratılan bu dizi, I. Dünya Savaşı sonrası Birmingham’da faaliyet gösteren gerçek hayattaki Peaky Blinders çetesinin hikayesini anlatır. Dizi boyunca çete lideri Tommy Shelby (Cillian Murphy) ve ailesinin yükselişi ile düşüşlerine tanıklık ederiz. Dizi; dikkat çekici kostümleri, etkileyici set tasarımları ve çarpıcı karakter performansları ile bilinir. Peaky Blinders, dramatik anlatısı ve tarihi dönem atmosferi ile eleştirmenler ve izleyiciler tarafından yüksek notlar almayı başarmıştır.

  The Queen’s Gambit (2020) 

  Scott Frank ve Allan Scott tarafından yaratılan bu dizi, Beth Harmon (Anya Taylor-Joy) adında yetim bir genç kızın satranç dahisi olma yolculuğunu konu alır. Beth’in hem kişisel sorunlarını hem de 1960’ların cinsiyet rolleriyle mücadelesini izleriz. Dizi, hikayesinin yanı sıra, güçlü karakter gelişimi, büyüleyici görsel tasarım ve Taylor-Joy’un unutulmaz performansı ile öne çıkar. “The Queen’s Gambit”, yayınlandığı yılın en popüler ve beğenilen dizilerinden biri olmayı başarmıştır. 

  Better Call Saul (2015- 2022) 

  Vince Gilligan ve Peter Gould tarafından yaratılan bu dizi, “Breaking Bad”ın sevilen karakteri Saul Goodman’ın (Bob Odenkirk) orijin hikayesini anlatıyor. Jimmy McGill adında küçük bir dolandırıcı avukat olarak işe başladıktan sonra, Jimmy’nin yavaşça Saul Goodman adlı uyuşturucu suçlularına hukuki yardım sağlayan avukata dönüşümünü izleriz. Bu karakter gelişimi, karmaşık etik ve moral dilemmalar ile harmanlanmıştır. “Better Call Saul”, karakter odaklı hikaye anlatımı ve “Breaking Bad”ın dünyasına yeni bir bakış açısı getirmesi ile bilinir.

  Netflix’in dizi seçkisi, en seçici izleyicinin bile zevkine hitap edebilir. Listeye aldığımız diziler çeşitli türlerdeki en iyi dizilerden bazılarına sadece bir bakış atıyor. İster hikaye anlatımının mükemmeliyetini, ister karmaşık karakterleri, ister unutulmaz dönüm noktaları her ne türden bir dizi arıyorsanız listemizde bulabilirsiniz. 

  Bir solukta bir sezon dizi bitirenlerdenseniz o zaman sınırsız internet hizmetimiz tam size göre! Hemen  altyapı sorgulama işleminizi gerçekleştirebilir ve sonrasında kolaylıkla internet abonelik başvurunuzu yapabilirsiniz. İyi seyirler!

  Bu yazıyı beğendiniz mi? Beğendim
  İlgili Yazılar