turknet logo

Oyun Dünyası

Steam Deck Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Ağustos, 2023
Paylaş
 • 1750
 • Steam Deck Nedir ve Nasıl Kullanılır?

  Oyun endüstrisi, teknolojinin hızlı gelişimiyle birlikte büyük bir ivme kazanmış durumda. Oyunseverler için sunulan farklı platformlar ve cihazlar, oyun deneyimini daha da zenginleştirmek amacıyla sürekli olarak yenileniyor. Bu yeniliklerden biri de Valve Corporation tarafından duyurulan ve oyuncularda büyük heyecan yaratan bir cihaz: Steam Deck.

  Peki Steam Deck nedir, nasıl kullanılır ve özellikleri nelerdir? Yazımızda detayları bulabilirsiniz.

  Steam Deck Nedir?

  Steam Deck, Valve firması tarafından üretilen bir taşınabilir oyun konsoludur. Bu cihaz, oyunları Steam kütüphanesini kullanarak taşınabilir bir formatta oynama imkanı sunar. Steam Deck geleneksel oyun konsollarından farklı olarak açık bir platform sunarak geniş oyun yelpazesi ile avantaj sağlar.

  Steam Deck’in Teknik Özellikleri Nelerdir?

  Steam Deck oyun konsolunun temel özellikleri aşağıda yer almaktadır:

  Steam Deck Nasıl Kullanılır?

  Steam Deck’i kullanmak oldukça kolay ve pratiktir:

  Steam Deck Hangi Oyunları Destekliyor?

  Steam Deck, geniş bir oyun yelpazesini destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Steam Deck ile sadece Steam kütüphanesinde bulunan oyunları değil, Epic Games ve Ubisoft Connect gibi farklı platformlarda yer alan oyunları bazı düzenlemeler yaparak oynayabilirsiniz.

  Oyuncular için Steam Deck’in Avantajları Nelerdir?

  Oyuncular için Steam Deck kullanmanın avantajları şunlardır:

  Türkiye’de Steam Deck Nasıl Alınır?

  Steam Deck şu anda resmi olarak Türkiye’de satılmıyor. Fakat yine de Steam Deck’e sahip olmanız mümkün. Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere ABD ve Kanada’dan Steam Deck satın alabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise Türkiye içindeki ikinci el satış sitelerini veya sosyal medya gruplarını araştırmaktır. Bu şekilde Steam Deck’i daha hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

  Oyunları kısa sürede indirmek ve çevrimiçi oyunları sorunsuz bir şekilde oynamak için yüksek hızda internet bağlantısı önemlidir. TurkNet olarak GigaFiber ile kendi altyapımızı kullanarak yüksek hızda internet hizmetini sağlıyoruz. Altyapı sorgulama yaparak bulunduğunuz konumdaki maksimum internet hızını öğrenebilir ve yüksek hızda internetin tadını çıkarmak için hemen abonelik başvuru işleminizi başlatabilirsiniz.

  Bu yazıyı beğendiniz mi? Beğendim
  İlgili Yazılar