turknet logo

Sosyal Medya

Threads ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Temmuz, 2023
Paylaş
 • 1626
 • Threads ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

  Sosyal medya platformları arasında rekabet giderek artıyor. Her platform, kullanıcılarına farklı özellikler ve deneyimler sunmak için yenilikler yapmaya çalışıyor. Bu platformlardan biri de Instagram. Instagram, son zamanlarda Threads adında bir uygulama çıkardı. Peki, Threads nedir, nasıl kullanılır ve ne gibi avantajları vardır? Bu yazımızda Threads ile ilgili bilmeniz gerekenleri anlatacağız.

  Threads Nedir? Özellikleri Nelerdir?

  Threads, Instagram’ın yan uygulamasıdır. Threads, yakın arkadaş listenizdeki kişilerle iletişim kurmanızı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Threads ile şunları yapabilirsiniz:

  Threads, daha samimi bir çevre oluşturmak isteyen Instagram kullanıcıları için ideal bir uygulamadır. Bu sayede ana Instagram uygulamasında daha geniş bir kitleye açık olan içeriklerinizin yanı sıra Threads aracılığıyla daha özel ve kişisel içerikleri sadece seçtiğiniz yakın arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

  Threads Nasıl Kullanılır?

  Threads kullanmak için öncelikle Instagram hesabınız olması gerekir. Ayrıca yakın arkadaş listenizi de oluşturmanız lazım. Yakın arkadaş listenizi Instagram’dan veya Threads’ten düzenleyebilirsiniz. Yakın arkadaş listenize eklediğiniz kişiler, sizin onları eklediğinizi görebilir ancak sizin kimleri eklediğinizi göremezler. Threads’i kullanmaya başlamak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  Threads’i kullanırken sadece yakın arkadaşlarınızın içeriğinizi göreceğini ve sadece yakın arkadaşlarınızla iletişime geçebileceğinizi unutmayın.

  Threads Nasıl İndirilir?

  Threads uygulamasını hem Android hem de iOS cihazlarda indirebilirsiniz. Uygulamayı indirmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

  Artık Threads uygulamasını cihazınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Threads’e Nasıl Kayıt Olunur?

  Threads’e kaydolmak için Instagram hesabınız olması yeterlidir. Uygulamayı indirdikten sonra Instagram hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Uygulama sizden bazı izinler isteyebilir. Bu izinleri vererek uygulamanın özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

  Threads Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

  Threads uygulamasının avantajları ve dezavantajları şöyle sıralanabilir:

  Avantajları:

  Dezavantajları:

  Threads uygulaması, özel içerikleri sadece yakın arkadaşlarınızla paylaşmak ve onlarla daha hızlı iletişim kurmak isteyenler için faydalı bir araç olabilir.

  Twitter ve Threads Farkları Nelerdir?

  Twitter ve Threads, farklı sosyal medya platformlarıdır. Twitter, herkese açık bir mikro blog platformudur. Threads ise sadece yakın arkadaşlarınızla iletişim kurmanızı sağlayan bir yazışma uygulamasıdır. Twitter ve Threads arasındaki farklar şunlardır:

  İkisi de farklı kullanım amaçlarına sahiptir. Fakat her ikisi de kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılamak için önemli sosyal medya platformlarıdır. Eğer Threads uygulamasını denemek isterseniz hemen indirip yakın arkadaşlarınızla iletişime geçebilirsiniz.

  TurkNet GigaFiber, kendi altyapımızla sunduğumuz hızlı ve güvenilir internet bağlantısıyla dijital deneyiminizi iyileştirir. Konumunuzdaki altyapı sorgulama işlemi sayesinde maksimum hızları kolayca öğrenebilir ve size en uygun hızlı internet paketini belirleyerek işlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı ve güvenilir internetin tadını çıkarmak için abonelik başvuru işleminden yararlanarak siz de TurkNet GigaFiber ailesine katılabilirsiniz.

  Bu yazıyı beğendiniz mi? Beğendim
  İlgili Yazılar