turknet logo

GigaFiber

TurkNet GigaFiber Aktivasyon Süreci Nasıl İşler?

Haziran, 2023
Paylaş
 • 1302
 • TurkNet GigaFiber Aktivasyon Süreci Nasıl İşler?

  Gelişen teknoloji ile birlikte hızlı ve kaliteli internet erişimek çok daha önemli bir hale geldi. İşte bu noktada biz de Türkiye’nin yeni nesil operatör şirketi olarak- kullanıcılarımıza kendi altyapımızla gigabit hızında TurkNet GigaFiber hizmetimizi sunuyoruz. Bu hizmete başka operatörden ya da yeni kurulum ile nasıl geçebileceğiniz ile ilgili rehberimizi inceleyebilirsiniz. 

  İşte TurkNet GigaFiber hizmetine geçiş ve aktivasyon süreci:

  Başka Operatörden GigaFiber’e Geçiş ve Aktivasyon Süreci

  İnternet bağlantısından memnun olmayan ve bu nedenle online işlemler sırasında aksama yaşayan, yüksek hızlı kesintisiz internet arayan kullanıcılar için TurkNet’e başka operatörden geçiş mümkün. Üstelik taahhüt cayma bedeli yüzünden beklemek zorunda da değilsiniz. TurkNet olarak başka operatörden geçen kullanıcılarımız için taahhüt cayma bedelinin bir kısmını sizin için ödüyoruz. Gelin başka operatörden geçiş ile ilgili ayrıntıları inceleyelim.

  Başvuru Öncesinde Altyapı Kontrolü

  Hizmetimize geçmek isteyen kullanıcılarımızın ilk yapması gereken, altyapı uygunluk kontrolüdür. Bu kontrolü, hızlı ve kolay bir şekilde altyapı sorgulama adımı üzerinden yapabilirsiniz. Altyapı uygunluğunun sağlanması durumunda, GigaFiber hizmetimize geçiş için başvurunuzun bir sonraki aşamaya geçmesi sağlanır. 

  Abonelik Belge Onayı ve Sesli Onay

  Altyapı uygunluğunu kontrol ettikten sonra, belgelerinizi ve bilgilerinizi doldurmanızı istiyoruz. Bu bilgilerin doğru ve eksiksiz olması, sürecin hızlı ve sorunsuz ilerlemesi için önemlidir. Belgelerinizi onayladıktan sonra, müşteri hizmetlerimiz sizinle iletişime geçerek sesli onayınızı alır. Sesli onay işleminin ardından bir sonraki basamağa geçebilirsiniz.

  Geçiş Talebinin Tamamlanması

  Sesli onayınızı aldıktan sonra, geçiş sürecini başlatıyoruz. Bu süreçte mevcut internet servis sağlayıcınıza bilgi veriyor ve bu adımı sorunsuz bir şekilde yönetiyoruz. Bu işlem sonrasında sizinle iletişime geçerek modem kurulumu ile ilgili takvim belirliyoruz. Ekiplerimiz sizin de uygun gördüğünüz zaman diliminde kurulum için belirtmiş olduğunuz adrese geliyorlar.

  Modem Kurulumun Yapılması

  Modem kurulumunun yapılması gerekiyor. Bu adımda yüksek hıza erişebilmeniz için gerekli olan modemi aboneliğiniz boyunca size sunuyoruz. Teknisyenlerimiz başvurunuz üzerine evinize gelip fiber kablo ve modem kurulumunu gerçekleştiriyorlar. Kurulum tamamlandıktan sonra, artık hizmetimiz kullanıma hazır hale gelir.

  Yeni GigaFiber’li Aktivasyon Süreci

  Henüz internet bağlantısı kurulumunuz yoksa ya da önceki internet servis sağlayıcınızla ilişiğiniz kesilmişse ve yeni bir abonelik oluşturmak istiyorsanız yeni GigaFiber’li aktivasyon sürecini takip edebilirsiniz. TurkNet GigaFiber’e yeni geçecek olan kullanıcılarımız için işlem basamaklarını inceleyelim.

  Başvuru Öncesinde Altyapı Kontrolü

  Yeni bir abone olarak, ilk adımınız altyapı kontrolüdür. Evinizde ya da iş yerinizde GigaFiber altyapısının olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bunu internet sitemizin altyapı sorgulama bölümünden adres bilgilerinizi girerek hızlıca yapabilirsiniz. Bu işlemde bölgenizde bulunan ve yararlanabileceğiniz bağlantı hızlarını göreceksiniz.

  Abonelik İşlemlerinin Başlatılması

  Altyapı kontrolü sonucunda bulunduğunuz adres, GigaFiber hizmetimize uygunsa başvuru işlemlerini online şekilde başlatmanız mümkün. Abonelik başvuru işlemlerinizi tamamladıktan sonra dijital kimlik doğrulama ile e-Devlet’e İnternet Bankacılığı sekmesinden giriş yaparak dijital sözleşmenizi imzalayabilirsiniz. Böylelikle sadece 3 dakika içerisinde abonelik başvuru onayınızı gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu aşamadan sonra ekiplerimiz fiber optik kablolama ve ekipman kurulumu için hazırlıklara başlar ve sizinle iletişime geçer. 

  Fiber Optik Kablolama ve Ekipman Kurulumu

  Abonelik işlemlerini başlattıktan sonra, fiber optik kablolama ve ekipman kurulumu için teknik ekibimiz sizinle iletişime geçer. Bu işlem, altyapınıza bağlı olacak şekilde farklı sürelerde gerçekleşebilir. Fiber optik kablolar oldukça hassas yapıya sahiptir. Bu nedenle kurulum aşaması dikkatli şekilde gerçekleştirilir.

  Hizmetin Kullanıma Hazır Hale Getirilmesi

  Tüm bu adımlar tamamlandıktan sonra, hizmetimiz kullanıma hazır hale gelir. Ekiplerimiz Fiber optik kablolar ve bağlantı ile ilgili gerekli bilgilendirmeleri yapar, varsa sorularınızı yanıtlar. Süreç böylece tamamlanmış olur ve GigaFiber internetinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

  Online işlemlerinizi hızla gerçekleştirirken oyunlarda gecikmeye ve kopmalara son veren yüksek upload ve download hızına sahip TurkNet GigaFiber ile sınırsız ve taahhütsüz internetin keyfini çıkarabilirsiniz. GigaFiber internetin avantajları için “Hemen GigaFiber’e Geçmek için 7 Neden” başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

   

  Bu yazıyı beğendiniz mi? Beğendim
  İlgili Yazılar