turknet logo

Güncel Yaşam

TurkNet ve Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark İş Birliği ile: Speed Mentoring Day

Haziran, 2023
Paylaş
 • 664
 • TurkNet ve Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark İş Birliği ile: Speed Mentoring Day

  Girişimcilerin iş kurma sürecindeki en önemli ihtiyaçlarından biri de doğru kaynaklardan mentorluk almak. Her sektörün dinamikleri, büyüme fırsatları ve pazarlama süreçleri farklı olabiliyor. Bu süreçte genç girişimcilere yol gösterecek en iyi şey de daha önce bu yoldan ilerlemiş, girişimciliğin dinamiklerini bilen ustalardan hem başarı hem de başarısızlık hikâyelerini dinlemek.

  Biz de bu ihtiyacın farkında olduğumuz için Türkiye’nin en önemli teknoparklarından olan, aynı zamanda altyapımızla da desteklediğimiz Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoparkı ile güçlerimizi birleştirip girişimcilere ve girişimci olmayı düşünenlere özel bir program hazırladık.

  Programın kapsamını oluştururken üç ana konu üzerine odaklandık. Bu konular, girişimcilerin yeni bir iş kurma serüveninde en çok desteğe ihtiyaç duydukları pazarlama, finans ve ürün yönetimi üzerine odaklandı. Her birini özel olarak ele aldığımız, gençleri mentorlarla özel olarak bir araya getiren üç seri gerçekleştirdik. Böylece Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoparkı bünyesinde kuluçka ve ön kuluçka programı dahilinde olan girişimcilere ve girişimci adaylarına birebir danışmanlık, mentorluk olanağı sağlamış olduk. Her seri tam bir gün sürdü ve etkinlik sayesinde her girişimci beşer dakikalık olmak üzere katılımcı olan tüm mentorlerle birebir sohbet etme fırsatı yakaladı. Projelerini anlattı, fikir aldı ve iş fikirlerinin artıları/eksileri, zorlukları ve avantajları üzerine konuştu. Gerçekleştirdiğimiz üç etkinlik sayesinde 400 girişimci gencimiz, toplam 8000 dakika mentorluk desteği alarak girişimlerini hızlandırmak için önemli adımlar attı.

  Biz de sektör ve teknoparklara özel çözümlerimizle onların işlerinin büyümesine katkı sağlamaktan gururluyuz! 😊 Eğer siz de işinizi geleceğe taşıyacak hızların peşindeyseniz teknoparklara özel TurkNet olanakları ile tanışmanızı tavsiye ederiz 😊

  Bu yazıyı beğendiniz mi? Beğendim
  İlgili Yazılar