turknet logo

TurkNet Gündem

TurkNet’e Nasıl Abone Olunur?

Nisan, 2023
Paylaş
 • 4338
 • TurkNet’e Nasıl Abone Olunur?

  Evden işe, eğitimden eğlenceye, iletişimden bilgi erişimine kadar pek çok alanda aktif olarak kullanılan internet, hızlı ve güvenilir olmasıyla online işlemlerimizin kolaylıkla gerçekleşmesini sağlar. TurkNet olarak kullanıcılarımızı yüksek kalite ve hızla buluşturan hizmetlerimize ulaşmak için abonelik sürecini ayrıntılı şekilde derledik. Özellikle evde internet hizmeti almak isteyenler veya mevcut operatörlerinden geçmek isteyenler için ‘TurkNet’e nasıl abone olunur?’ İnceleyelim.

  TurkNet’e Nasıl Abone Olunur?

  Yeni abonelik işlemi ve başka operatörden geçiş olarak iki farklı şekilde internet kurulumu gerçekleştirebiliyoruz. Yeni abonelik sürecindeki işlem basamaklarını ve başka operatörden geçerken neler yapılması gerektiğini detaylı şekilde inceleyelim.

  Yeni Abonelik İşlemi

  İnternet bağlantısı olmayan ve yeni kurulum yaptıracak kullanıcılarımız hangi adımları takip etmeli? 

  Yeni abonelik işlemi için TurkNet’e abone olmak isteyenler aşağıdaki işlem basamaklarını takip edebilir:

  Altyapı Sorgulama: İnternet sitemizden altyapı sorgulama yaparak hizmet alabileceğiniz bağlantı hızlarını öğrenebilirsiniz. 

  Abonelik Onayı: Online başvuru formunu doldurarak veya 0850 2887744 numaralı hattı arayarak abonelik başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında kimlik doğrulama adımını gerçekleştirerek aboneliğinizi onaylayabilirsiniz. Dijital kimlik doğrulama yöntemiyle  SMS/e-mail yoluyla iletilen işlem linki sayesinde e-Devlet üzerinden abonelik belgelerinizi dakikalar içerisinde onaylayabilirsiniz.

  Hat Talep Etme: Başvuru ve kimlik doğrulama işlemlerinin ardından, yerleşik operatöre data hattı tanımlaması için talep gönderilir. Yerleşik operatör, binanızdaki ankastre kutusundan sizin için bir hat tanımlar ve TurkNet’e hattın hazır olduğu bilgisini iletir. Sonrasında ekiplerimiz internet kurulumu için harekete geçerler.

  İnternet Kurulumu: Hat talebinin onaylanması üzerine, TurkNet kurulum ekiplerimiz sizden randevu alır ve belirlenen saatte evinize gelir. Ekipler, modeminize kadar olan bağlantıyı yapar ve internetin çalışıp çalışmadığını kontrol eder. Kurulum tamamlandığında hızlı ve güvenilir internet hizmetinden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

  Başka Operatörden Geçiş

  Mevcut internet hizmetinizden TurkNet’e hızlı ve zahmetsiz bir geçiş yaparak sağladığımız avantajlardan yararlanabilirsiniz. Port kaybetme riski olmaksızın, daha kısa sürede TurkNet’li olabilir ve evde kurulum ücreti ödemenize gerek kalmaz. Çeşitli kampanya ve hizmetlerimizde taahhüt cayma bedelinin bir kısmını TurkNet olarak karşılıyoruz. Başka operatörden geçiş sırasında kimlik bilgileriniz, adresiniz ve mevcut hizmet numaranız talep edilir. Aşağıdaki adımları takip ederek hızlı ve kolay bir şekilde geçiş yapabilirsiniz.

  Abonelik Başvuru: İnternet sitemizden veya 0850 2887744 numaralı hattı arayarak abonelik başvurusu yapın. Başvuru sırasında mevcut operatörünüzden aldığınız hizmet numarasını da belirtmeniz gerekir. Bu sebeple önceden hazırlayabilirsiniz.

  Kimlik Onayı: Başvuru esnasında “Kurye ile Kimlik Doğrulama” veya “Dijital Kimlik Doğrulama” yöntemlerinden birini seçerek kimliğinizi doğrulayın. Kimlik doğrulama işlemleri arasından dilediğiniz tercihi yaparak bu adımı tamamlayabilirsiniz.

  İnternet Kurulumu: Başka operatörden geçiş sürecinde farklı bir altyapıdan geçiş gerçekleştirmek istiyorsanız kurulum hizmeti mevcut. Başvuru ve kimlik onayı işlemleri tamamlandıktan sonra TurkNet kurulum ekiplerimiz sizden randevu alır ve belirlenen saatte evinize gelir. Ekiplerimiz, mevcut hattınıza TurkNet bağlantısını sağlar. Modeminizi kurar ve internetin çalışıp çalışmadığını kontrol eder. Kurulum tamamlandığında TurkNet’in hızlı ve güvenilir internet hizmetinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. 

  TurkNet aboneliği başvuru süreci, kullanıcıların rahatlıkla ve hızlı bir şekilde tamamlayabileceği şekilde sunulur. Yeni abonelik işlemi ve mevcut operatörlerden geçiş sürecinde dikkat edilmesi gereken adımları takip ederek, TurkNet olarak kullanıcılarımıza sunduğumuz yüksek hızlı ve kaliteli internet hizmetlerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca, ilk 30 gün içerisinde memnun kalmazsanız ücretiniz iade ediliyor. Başvuru sürecinde bulunduğunuz konumdaki en yüksek internet hızını öğrenmek için altyapı sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

  İnternet deneyiminizi dünya standartlarında yaşamak istiyorsanız  internet kampanyalarımızı inceleyebilir ve size uygun olanı seçebilirsiniz.

  Bu yazıyı beğendiniz mi? Beğendim
  İlgili Yazılar