Nasıl Yaparım?

Tanımlı Profiller

a) Aile Profili: Aile Profili, dolandırıcılık, uyuşturucu, kumar, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki sitelerin erişilemediği profildir. Aile profilinde aynı zamanda sosyal medya, oyun ve sohbet sitelerine erişilip, erişilmeyeceğini ayrı ayrı seçebilirsiniz.

b) Çocuk Profili: Çocuk Profili, sadece pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki sitelere erişilebilen profildir.

Güvenli İnternet profil seçimini sistemlerimizde kayıtlı GSM numaranızdan SMS göndererek yapabilirsiniz.

Çocuk Profili: GUVENLI COCUK yazıp 3371'e SMS gönderebilirsiniz.
Yalın Aile Profili: GUVENLI AILE 
yazıp 3371'e SMS gönderebilirsiniz.
Aile + Oyun Filtreli Profil: GUVENLI OYUN 
yazıp 3371'e SMS gönderebilirsiniz.
Aile + Sosyal Filtreli Profil: GUVENLI SOSYAL 
yazıp 3371'e SMS gönderebilirsiniz.
Aile + Sohbet Filtreli Profil: GUVENLI SOHBET 
yazıp 3371'e SMS gönderebilirsiniz.
Aile + Sosyal + Sohbet Filtreli Profil: GUVENLI SOSYAL SOHBET 
yazıp  3371'e SMS gönderebilirsiniz.
Aile + Sosyal + OYUN  Filtreli Profil: GUVENLI SOSYAL OYUN 
yazıp 3371'e SMS gönderebilirsiniz.
Aile + Oyun + Sohbet  Filtreli Profil: GUVENLI OYUN SOHBET 
yazıp 3371'e SMS gönderebilirsiniz.
Aile + Sosyal + Sohbet + Oyun Filtreli Profil: GUVENLI SOSYAL SOHBET OYUN 
yazıp 3371'e SMS gönderebilirsiniz.

İPTAL İŞLEMLERİ İÇİN: GUVENLI IPTAL yazıp 3371'e SMS gönderebilirsiniz.
DURUM SORGULAMA İÇİNGIH PROFIL yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.

Mevcut müşterilerimiz Online İşlem Merkezi üzerinden Güvenli İnternet Hizmetinden yararlanabilirler. Aboneler, Güvenli Internet Hizmeti taleplerini hizmet aldığı işletmeciye abonelik sözleşmesinin imzalanması sırasında ya da abonelik sonrasında iletebilir. Ayrıca bu taleplerini TurkNet Müşteri Hizmetleri aracılığıyla bildirebilir. Bu uygulama ücretsizdir.

Güvenli İnternet Hizmetini tercih etmeyen kullanıcının internet erişiminde mevcut duruma göre hiçbir farklılık olmayacaktır. Güvenli İnternet Hizmetini seçmeyen kullanıcı zaten kullandığı internet hizmetini aynen kullanmaya devam eder.

Güvenli İnternet Hizmeti internet erişiminin aynı yerden sağlanmış olduğu tüm bilgisayarlarda ve aynı interneti kullanan diğer tüm cihazlarda hizmet geçerli olacaktır.

Abonelerimizin, Online İşlem Merkezi üzerinde yer alan Profil Düzenleme internet sayfasından, mevcut kullanıcı adı ve şifresi ile güvenli bir şekilde giriş yaparak kolayca ve ücretsiz olarak profiller arasında istedikleri kadar ve anında geçiş yapabilme ve/veya Güvenli İnternet Hizmeti almaktan vazgeçebilme imkanı vardır.

Aboneler, profilleri nedeniyle internet sitelerine erişemediklerinde Online İşlem Merkezi üzerinde yer alan Uyarıcı ve Bilgilendirici İnternet Sayfasına yönlendirilirler. Sayfada geçerli profil, kurum tarafından gönderilen uyarıcı ve bilinçlendirme amaçlı bilgilendirici metinler ve itiraz bağlantısı yer almaktadır.