Nasıl Yaparım?

Tanımlı Profiller

a) Aile Profili: Aile Profili, dolandırıcılık, uyuşturucu, kumar, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki sitelerin erişilemediği profildir. Aile profilinde aynı zamanda sosyal medya, oyun ve sohbet sitelerine erişilip, erişilmeyeceğini ayrı ayrı seçebilirsiniz.

b) Çocuk Profili: Çocuk Profili, sadece pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki sitelere erişilebilen profildir.

Güvenli İnternet profil seçimini sistemlerimizde kayıtlı GSM numaranızdan SMS göndererek yapabilirsiniz.

AİLE PROFİLİ: AILE yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.
ÇOCUK PROFİLİ: COCUK yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.
SOSYAL MEDYA FİLTRESİ: SOSYAL MEDYA FILTRESI yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.
SOHBET FİLTRESİ: SOHBET FILTRESI yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.
OYUN FİLTRESİ: OYUN FILTRESI yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.
SOSYAL MEDYA VE SOHBET FİLTRESİ: SOSYAL SOHBET FILTRESI yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.
SOHBET VE OYUN FİLTRESİ: SOHBET OYUN FILTRESI yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.
SOSYAL MEDYA VE OYUN FİLTRESİ: SOSYAL OYUN FILTRESI yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.
OYUN, SOHBET, SOSYAL FİLTRESİ: AILE yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.
DURUM SORGULAMA: GIH PROFİL yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.

Güvenli İnternet Hizmetinizi GIH IPTAL yazıp 3371’e SMS göndererek iptal edebilirsiniz.
Mevcut müşterilerimiz Online İşlem Merkezi üzerinden Güvenli İnternet Hizmetinden yararlanabilirler. Aboneler, Güvenli Internet Hizmeti taleplerini hizmet aldığı işletmeciye abonelik sözleşmesinin imzalanması sırasında ya da abonelik sonrasında iletebilir. Ayrıca bu taleplerini TurkNet Müşteri Hizmetleri aracılığıyla bildirebilir. Bu uygulama ücretsizdir.

Güvenli İnternet Hizmetini tercih etmeyen kullanıcının internet erişiminde mevcut duruma göre hiçbir farklılık olmayacaktır. Güvenli İnternet Hizmetini seçmeyen kullanıcı zaten kullandığı internet hizmetini aynen kullanmaya devam eder.
Güvenli İnternet Hizmeti internet erişiminin aynı yerden sağlanmış olduğu tüm bilgisayarlarda ve aynı interneti kullanan diğer tüm cihazlarda hizmet geçerli olacaktır.

Abonelerimizin, Online İşlem Merkezi üzerinde yer alan Profil Düzenleme internet sayfasından, mevcut kullanıcı adı ve şifresi ile güvenli bir şekilde giriş yaparak kolayca ve ücretsiz olarak profiller arasında istedikleri kadar ve anında geçiş yapabilme ve/veya Güvenli İnternet Hizmeti almaktan vazgeçebilme imkanı vardır.
Aboneler, profilleri nedeniyle internet sitelerine erişemediklerinde Online İşlem Merkezi üzerinde yer alan Uyarıcı ve Bilgilendirici İnternet Sayfasına yönlendirilirler. Sayfada geçerli profil, kurum tarafından gönderilen uyarıcı ve bilinçlendirme amaçlı bilgilendirici metinler ve itiraz bağlantısı yer almaktadır.