Destek

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Özgür İletişim Fiber 100 Paketi ile İlgili Merak Ettikleriniz

Başvuru evraklarını bana nasıl ulaştıracaksınız?

expand_more

Başvurunuzu yaptıktan sonra gerekli belgeleri size kuryemiz ulaştıracak. Sizin hiçbir şey yapmanıza gerek yok bu adımda. Belgeleri getirmek için kuryemiz sizi arayarak randevu alacak. Bu aramayı açmanız ve randevulaştığınız tarihte adresinizde olmanız yeterli.

CGNAT mı Real IP mi veriliyor?

expand_more

CGNAT veriliyor.

Engelli indirimi geçerli mi?

expand_more

Tüm paketlerimizde olduğu gibi bu pakette de geçerli.

Neden kurulum ücreti alıyorsunuz?

expand_more

Her firmanın fiyat kurgusu birebir aynı olmuyor. Biz Özgür İletişim Fiber 100’ü oldukça makul bir fiyat seviyesinde tuttuk. Buna karşın, verilen kurulum hizmetine yönelik kurulum ücreti alıyoruz.

Özgür İletişim Fiber 100 kapsamında Beğenmezseniz Paranız İade ve Arkadaşını Getir kampanyalarından faydalanabilir miyim?

expand_more

Diğer tüm hizmetlerimizde olduğu gibi tüm abonelerimiz bu kampanyalardan faydalanabilir. Arkadaşını Getir hakkında detaylı bilgi için; https://turk.net/arkadasini-getir/

Beğenmezseniz Paranız İade hakkında detaylı bilgi için; https://turk.net/begenmezseniz-paraniz-iade

Özgür İletişim Fiber 100 Nedir?

expand_more

Yerleşik operatörün (Türk Telekom) fiber altyapı kurduğu bölgelerdeki müşterilerimize, 100 mbps’e kadar download 4 mbps’e kadar da upload (1 Ekim’e kadar 8 mbps upload sunulacak) sunduğumuz yeni hizmetimizin adı. Bu hizmetle birlikte fiber altyapıda hizmet alarak; sınırsız, taahhütsüz, yüksek performanslı internetinizin tadını çıkartabilirsiniz. Ayda 169,90 TL’ye sunduğumuz bu hizmeti kullanmak için hemenburadanaltyapınızı sorgulayabilirsiniz!

Özgür İletişim Fiber 100 paketimi iptal edersem modemi ne yapmalıyım?

expand_more

Hizmetinizi iptal ettikten sonra, Türk Telekom'a ait modem ekipmanlarının 15 gün içerisinde tarafımıza iadesini rica ediyoruz. Bu iade işlemini isterseniz Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak yapabilirsiniz. Modeminizin hizmetiniz ile eşleştirilebilmesi için kargolamadan önce modem kutusuna ad soyad ve müşteri numaranızı içeren bir not eklemenizi rica ediyoruz. Cihaz tarafımıza ulaşmadığı taktirde sistem otomatik olarak faturalayacaktır.

Gönderi Adresi:

Turknet İletşim Hizmetleri A.Ş Lojistik Bölümü Dikkatine Torun Center, Garden Office Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi NO 74 A Blok Pk 34394 Şişli İstanbul Telefon : 212 355 17 00 Faks 212 216 55 66

Özgür İletişim Fiber 100 paketine modem dahil mi?

expand_more

Özgür İletişim Fiber 100 paketi kapsamında eve kadar fiber (FTTH) ve yeni tesis olan aboneliklerde modemi ücretsiz olarak sunuyoruz. Türk Telekom’dan ve Türk Telekom FTTH altyapısı kullanan diğer operatörlerden geçişlerde ise var olan modem, iade edilmeden kullanılmaya devam edilecek. Aboneliğiniz süresince size sunulan modemi ek bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Yani merak etmeyin faturanızda kiralama vb. gibi sebeplerle ek bir modem ücreti yansımayacak :) Abonelik sonlandıktan sonra ise kullanıcılarımız, bu modemi iade etmekle yükümlüdür.

Paket kapsamında size verilecek modem yerleşik operatör (Türk Telekom) tarafından belirlenmektedir. Genel olarak TPLink ve ZTE marka modemler veriliyor. Ancak bu modemlerin marka ve modelinde değişiklik yapma hakkı yerleşik operatördedir (Türk Telekom).

Türk Telekom’dan ve Türk Telekom FTTH kullanan diğer operatörlerden TurkNet Özgür İletişim Fiber 100’e geçmek istersek Türk Telekom modemini iade etmeli miyiz?

expand_more

Geçiş sırasında modemi iade etmenize gerek yok. Özgür İletişim Fiber 100’de aynı şekilde modemi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak TurkNet aboneliğiniz başladıktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz değişecektir. Bu noktada sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok, gerekli her şeyi biz yapıyoruz :)

TurkNet GigaFiber ve Özgür İletişim Fiber 100 arasında ne fark var?

expand_more

TurkNet GigaFiber, tamamen bizim sunduğumuz kendi altyapımızdaki bir hizmettir. Özgür İletişim Fiber 100 ise yerleşik operatör (Türk Telekom) tarafından sunulan bir fiber internet hizmettir. Bu sebeple Özgür İletişim Fiber 100 hizmetinde, TurkNet GigaFiber’de yer alan 200 ve 1000 mbps gibi ayrı paketler bulunmuyor.

TurkNet Özgür İletişim Ekstra’dan Özgür İletişim Fiber 100’e geçiş yapabilir miyim?

expand_more

Mevcut müşterilerimiz için çalışmalarımız devam ediyor. Tamamlandığında bakır altyapıdan fiber altyapıya geçişler olacak, bizi takipte kalın!

Yerleşik operatörün kendi müşterilerine sunduğu yüksek upload hızları Özgür İletişim Fiber 100’de de geçerli mi?

expand_more

Genel olarak yerleşik operatör (Türk Telekom) bu konudaki tutumunu değiştirmediği sürece kendi müşterilerine pandemi döneminde sunduğu upload hızları bizim müşterilerimiz için de geçerli olacak. Paketin normal upload hızı 4 mbps’e kadar ancak 1 Ekim’e kadar 8 mbps olarak sunulacak.