Sık Sorulan Sorular

TurkNet’ten ayrılmak istersem ne gibi bir maliyetle karşılaşırım?

Özgür İletişim abonelerimiz diledikleri zaman herhangi bir cayma bedeli ve sürprizle karşılaşmadan aboneliklerini sonlandırabilir. Sadece kullanmış olduğunuz internetin ücreti size yansıtılır.

Bir de ilk ay ayrılırsanız Kurulum Hizmeti ücreti size geri iade edilir. Verilecek kurulum hizmetinin bedeli kredi veya banka kartı ile otomatik ödeme talimatı verilerek yapılan aboneliklerde 60 TL (üç ay boyunca ayda 20 TL) diğer aboneliklerde 90 TL (üç ay boyunca ayda 30 TL)  olarak faturanıza yansıtılır. Eğer ilk ay çıkarsanız bu hizmetin ücreti, faturanızı ödemişseniz size iade edilir. Ödememişseniz ödemenize gerek yoktur. Ancak ilk 34 günden sonra TurkNet’ten aldığınız hizmeti iptal ederseniz Kurulum Hizmeti ücreti size iki ay için ayda 30 TL olarak faturanıza yansıtılmaya devam eder.

Bizden modem aldıysanız ve taksitleri devam ediyorsa, kredi kartı ekstrenize aylık taksit tutarınız, taksit süresi bitinceye kadar yansıtılır.

Şimdi daha net bir örnek verelim. TurkNet’i Ocak, Şubat ve Mart ayında kullandınız ve faturalarınızı ödediniz. Ancak Nisan ayının 15’inde hizmetiniz iptal ettiniz ve kullanımınız sona erdi. Size ay içinde 1 Nisan tarihli tam ay kullanım bedelinizin faturasını gönderdik. Siz bu çıkan faturayı son ödeme tarihine kadar (genelde ayın 19’u) bize ödemelisiniz. Biz de 15 gün içinde Nisan ayı içinde kullanmadığınız günlerin bedelini tarafınıza iade ederiz ve sadece Nisan ayı içinde kullandığınız 15 gün için sizden ücret almış oluruz.