Sık Sorulan Sorular

Yazlık internet faturaları nasıl gelir?

Örneğin Haziran ayı başında TurkNet'e başvurdunuz. Hizmetiniz 8 Haziran'da açıldı. Hizmetinizin açıldığının ertesi günü hizmetinizi faturalandırmaya başlarız. Temmuz başında TurkNet ön faturalamalı bir hizmet olduğu için size Haziran'da kullandığınız 21 günü kapsayan ilk kısmı ay kullanım faturanız ve Temmuz ayında kullanacağınız hizmetiniz için de 75,99 TL tutarında ikinci fatura gönderilir. Bu sadece bir seferlik bir durumdur. Eğer Ağustos ayında da hizmetinizi kullanmaya devam ederseniz bu sefer Ağustos başında, Ağustos ayında kullanacağınız hizmetin faturası size gönderilir.

Eylül ayının 15'inci günü hizmetinizi kapatmaya karar verdiniz. İptal başvurunuzu Online İşlemler ya da 0850 288 80 80 numaralı TurkNet Sesli Yanıt Sistemi üzerinden gerçekleştirdiniz. Daha sonra iptal belgelerinizi eksiksiz olarak bize faks ile gönderdiniz. (İptal işlemlerinde faks resmi zorunluluk.) Hizmetiniz ayın 19'unda iptal oldu ve faturalandırma sonlandırıldı. Biz ay içindeki hizmetinizi kullanmadığını günler için para iadesini 15 gün içinde kredi kartı ile abone olduysanız kredi kartınıza, kredi kartsız abone olduysanız bize vermiş olduğunuz IBAN numarasına yaparız. Böylece sadece kullandığınız gün kadarın ücretini ödemiş olursunuz.

Aylık ücretimiz olan 75,99 TL tutar, ayda 1.000 dakika her yöne görüşme paketiniz dışında kalan aramalarınız yoksa sabit olarak size fatura edilir. Görüşme paketinizin dışında kalan telefon görüşmeleriniz olduysa bu ücretler bir sonraki faturanıza yansıtılır. Örneğin Haziran'da abone oldunuz. Haziran ayı başında hem Haziran kısmı kullanımınız için hem de Temmuz ayında kullanacağınız hizmet için size fatura gönderdik. Temmuz ayında 1.000 dakika görüşme paketiniz dışında kalan aramalarınız oldu. Bu aramaların ücreti Ağustos ayının başında size çıkarılan tam ay faturanıza eklenir.