Destek

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Yazlık İnternet Paketi ile İlgili Merak Ettikleriniz

Yazlık evimde ne kadar upload hızı alırım?

expand_more

Yazlık evinizde ADSL hizmeti verilebiliyorsa teknolojik limitlerden dolayı aktif altyapımız dahilinde hizmet alıyorsanız 1 Mbps'e kadar, aktif altyapımız dahilinde hizmet almıyorsanız 0,80 Mbps'e kadar upload hızı size sağlanır. VDSL hizmetinde aktif altyapımız içinde yer almayan bölgelerde yer alıyorsanız 35 Mbps'e kadar download, 3 Mbps'e kadar upload hızı alabilirsiniz. Eğer VDSL hizmetini aktif altyapımız içinde yer alan bölgelerde alıyorsanız hız profilinizdeki limitler tamamen ortadan kalkar. Santrale olan uzaklığa ve yazlık evinize kadar gelen bakır tesisatın durumuna göre 100 Mbps'e kadar download ve altyapınızın desteklediği en yüksek hızda upload hızı alırsınız. Alabileceğiniz maksimum hız dediğimiz gibi santrale olan mesafeye, santralden evinize kadar olan hattın ve ev içinde modeminize kadar ulaşan tesisatın kalitesine ve kullandığınız cihazlara göre değişkenlik gösterdiğinden kesin alabileceğiniz hızı hizmetinizi başlatmadan ve modeminize kadar kurulum yapmadan söyleyemiyoruz.

Yazlık evimde VDSL kullanabilir miyim?

expand_more

Eğer yazlık evinizin bulunduğu bölgede VDSL hizmeti varsa VDSL modem kullanarak daha yüksek hızda internet keyfi yaşayabilirsiniz. Bu adresten hız sorguladığınızda eğer 35 Mbps ve daha üstü hızlarda hizmet alabileceğiniz bilgisi geliyorsa buradan başvuru yaptığınızda VDSL hizmetini seçerek bu hizmetten yararlanabilirsiniz. VDSL hizmetini kullanabilmek için VDSL uyumlu modeme ihtiyacınız var. VDSL modeminiz yoksa başvuru sırasında TurkNet'ten ZYXEL VMG3625-T50B modemi satın alabilirsiniz. Yazlık evinizde kullandığınız modeminizi kışlık evinizde de kullanabilirsiniz. Bir sonraki sene ise yeniden modem yatırımı yapmaya ihtiyacınız olmaz. Modem hakkında detaylı bilgi için; https://turk.net/modem/zyxel-vmg8623

Yazlık evime internet ne kadar zamanda bağlanır?

expand_more

Yeni hat tesislerinde başvuruların yüzde 90'ını ortalama 5,3 günde aktivasyon işlemlerini tamamlayarak hizmetlerini kullanıma hazır hale getiriyoruz. Operatör değişikliğinde ise ortalama 4 günde abonelikleri TurkNet'e taşıyoruz. Ancak bazı durumlarda bu süreler bizim elimizde olmayan nedenlerle uzayabiliyor. Hizmetinizin başlamasının gecikmemesi için belgelerinizi kuryemiz ya da kurulum ekiplerimizle size ulaştırıyoruz. Sizin de önlü arkalı nüfus kağıdı fotokopiniziOnline İşlemlerüzerinden sistemimize yüklemeniz gerekiyor. Başvuru belgelerinde eksiklik olmaması ve nüfus kağıdınızı sistemimize Online İşlemler üzerinden zamanında yüklemeniz aboneliğinizi hızlı başlatmamız oldukça önem taşıyor. Abonelik sürecinizi Online İşlemler üzerinden adım adım takip edebilirsiniz.

Yazlık internet faturaları nasıl gelir?

expand_more

Örneğin Haziran ayı başında TurkNet'e başvurdunuz. Hizmetiniz 8 Haziran'da açıldı. Sizin faturalama döneminiz artık ayın 8’i olur. Yani örneğin 8 Haziran’da açıldıysa hizmetiniz ilk fatura döneminiz 8 Haziran – 8 Temmuz olur. 8 Haziran’ı takip eden birkaç gün içerisinde faturanızı size mail ve sms yoluyla iletmiş oluruz.

Eylül ayının 15'inci günü hizmetinizi kapatmaya karar verdiniz. İptal başvurunuzu Online İşlemler ya da 0850 288 80 80 numaralı TurkNet Sesli Yanıt Sistemi üzerinden gerçekleştirdiniz. Daha sonra iptal belgelerinizi eksiksiz olarak bize faks ile gönderdiniz. (İptal işlemlerinde faks resmi zorunluluk.) Hizmetiniz ayın 19'unda iptal oldu ve faturalandırma sonlandırıldı. Biz ay içindeki hizmetinizi kullanmadığınız günler için para iadesini 15 gün içinde kredi kartı ile abone olduysanız kredi kartınıza, kredi kartsız abone olduysanız bize vermiş olduğunuz IBAN numarasına yaparız. Böylece sadece kullandığınız gün kadarın ücretini ödemiş olursunuz.

Yazlık internet için kurulum yapıyor musunuz?

expand_more

Yazlık evinizde yeni hat tesisi yapılacağı için yani yazlık evinizde mevcutta internet hizmeti olmadığından dolayı kurulum hizmeti size verilir. Kurulum hizmetinin bedeli kredi veya banka kartı ile otomatik ödeme talimatı verilerek yapılan aboneliklerde 108 TL (3 ay x 36 TL) diğer aboneliklerde 162 TL (3 ay x 54 TL)’dir. Kurulum hizmetine eğer gerek görülürse ev içi bakır tesisatının kurulumu ya da yenilenmesi dahildir. Ancak bu sadece gerekli durumlarda yapılır. Yazlık evinizde daire dışı bağlantılar gerekiyorsa da metre başına kablo ücreti eve gelen ekiplerimize elden yapılır. Eğer yazlık evinizde hali hazırda internet hizmeti varsa ve TurkNet'e taşımak istiyorsanız kurulum hizmeti size verilmez.

Yazlık internet için modem veriyor musunuz?

expand_more

Abone olurken bizden ADSL ve VDSL destekli ZYXEL VMG3625-T50B modem satın alabilirsiniz.

Ürün detaylarını incelemek için; https://turk.net/modem/zyxel-vmg8623

"Üç ay için modem alınır mı?" demeyin. Modem yatırımını bir kere yapacağınızı ve modemi yazlıktan dönerken kışlık evinize getirerek orada da kullanabileceğinizi unutmayın. Seneye yazlığa giderken de yeniden modem almanıza gerek kalmaz.

Yazlık internet için nasıl başvurabilirim?

expand_more

Yazlık evinizde taahhütsüz, 100 Mbps'e kadar bölgenizde verebileceğimiz maksimum hızda, AKN'siz gerçek sınırsız interneti ayda139,90 TL'ye kullanmak için buradan başvuru yapabilirsiniz. Ya da dilerseniz 0850 2885322 numaralı TurkNet Satış ve Başvuru Takip Hattı'nı arayabilirsiniz. Yazlık evinizde alabileceğiniz maksimum hızı buradan sorgulayabilirsiniz.

İnternetten kredi kartınız ya da banka kartınız ile başvuru yaptıktan sonra abonelik belgelerinizi size eğer yazlığınıza ilk defa internet bağlatıyorsanız kurulum ekiplerimizle, başka bir operatörden geçiş yapıyorsanız da kurye ulaştırırız. Ardından nüfus kağıdı fotokopinizi abone olduktan sonra Online İşlemler'e girerek sisteme yüklemeniz gerekiyor.

Yazlık internet için paketiniz var mı?

expand_more

Yazlık internet için ayrı bir paketimiz bulunmuyor. Çünkü TurkNet Özgür İletişim taahhütsüz olduğu için yazlık internet için en iyi tarife. Yazlığınıza gittiğinizde ya da gitmeden Özgür İletişim'e başvuru yaparak, ayda 139.9 TL'ye yazlık evinizde de taahhütsüz, 100 Mbps'e kadar bölgenizde verebileceğimiz maksimum hızda, AKN'siz, gerçek sınırsız internet keyfi yaşayabilirsiniz. TurkNet Özgür İletişim'i yazlık evinizde ister bir ay kullanın, ister üç ay. Yazlıktan dönerken ya da döndükten sonra aboneliğinizi hiçbir ekstra bedel olmadan kolayca kapatın, kullandığınız kadar ödemenin keyfini çıkarın. Yazlık evinizde ne kadar hız alabileceğiniziburadansorgulayabilirsiniz. Hemen başvurmak için de bulinketıklayın.