Gezgin İnternet

Gezgin İnternet’le istediğiniz adreste TurkNet hep yanınızda!

Gezgin İnternet’in Avantajları

Gezgin İnternet Deneyimi

Sıkça Sorulan Sorular

Gezgin İnternet hizmeti, ana adresiniz haricinde sık sık gittiğiniz diğer adreslerde de rahat rahat hızlı internet kullanabilmeniz için sunduğumuz bir hizmettir. Ana adresiniz kullandığınız hizmetin tamamen aynısını çok daha uygun bir fiyata kullanmanızı sağlıyoruz. Böylece hizmetinizi sürekli dondurmak ya da yeni bir hizmet açıp yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalmazsınız. İki adres için de portlarınızı korumuş olursunuz. Yeni bir hizmet açmak istediğinizde uygun port bulunamaması çok karşılaşılan bir sorun. Gezgin İnternet sayesinde hiç beklemeden basit bir işlemle hizmetleriniz arası geçiş yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz taahhütsüz internet paketleri ile internetinizi özgürce kullanmaya devam edin.

Gezgin İnternet hizmeti standart bir internet hizmetinden farklı değil. Neredeyse tüm süreçleri ile aynı bir internet hizmeti. Bu sebeple evet kurulum ücreti var. Kurulum hizmeti TurkNet’te 300 TL (3 ay x 100 TL).

Gezgin İnternet hizmeti eğer sıklıkla adres değişikliği yapıyorsanız sizin için çok mantıklı. İki farklı adreste de hizmetiniz olacağı için bulunacağınız adresteki hizmeti aktif ederek hemen kullanabilir ve kolayca değişiklik yapabilirsiniz. Ay içerisinde 4 kere internet hizmetiniz arasında geçiş yapabilirsiniz.
Ana adresinizde veya ikinci adresinizde uzun süre bulunmuyorsanız Gezgin İnternet hizmetini kullanmak yerine hizmetinizi dondurmak sizin için daha mantıklı olacaktır. Örneğin yılın altı ayı bir adreste diğer altı ayı farklı bir adreste bulunuyorsanız bu durumda Gezgin İnternet kullanmak sizin için ekstra maliyetli olacak. Bu durumda hizmetinizi dondurarak ikinci adresinize yeni bir internet aboneliği yapabilirsiniz.

Gezgin İnternet hizmeti diğer internet hizmetiniz gibi standart bir ücretle faturalandırılır. Gezgin İnternet aboneliğiniz var olduğu sürece de bu ücretlendirme devam eder. Aktiflik ve pasiflik durumu bu ücretlendirmeyi etkilemez. Aynı şekilde ay içerisinde size sunulan 4 kere hizmetler arası geçiş hakkında da ücretlendirmede herhangi bir değişiklik olmaz. İki adreste de (veya daha fazla) sizin için portları saklıyoruz ve istediğiniz zaman aktif ederek kullanıyorsunuz. Bunun karşılığında da eğer iki hizmetiniz varsa (bir tane ana hizmet bir tane Gezgin İnternet hizmeti) ana hizmetiniz + gezgin internet hizmetinizin faturasını ödersiniz.

İnternet altyapısının olduğu her yerde Gezgin İnternet’ten yararlanabilirsiniz. Gezgin İnternet kullanmak istediğiniz adreste ne kadar hız alabileceğinizi görmek için altyapı sorgulama ekranını kullanabilirsiniz.

Altyapınızı hemen sorgulayın.

Gezgin İnternet hizmetini kullanabilmeniz için en az üç aydır TurkNet’li olmanız gerekir.
Gezgin İnternet hizmeti kapsamında ve Özgür İletişim hizmetinizde abonelik açtığınız adreslerdeki hizmetlerden sadece bir tanesi aktif olur. Diğer adreslerdeki abonelikleriniz ise otomatik olarak pasif olur. Bunun kontrolü de tamamen sizde! Online İşlemler üzerinden hangi adreste hizmetinizi kullanmak istediğinizi kontrol edebilirsiniz.
Hangi adresinizde internet hizmeti kullanmak istiyorsanız Online İşlemler üzerinden o adresi aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bunun için Online İşlemler’e giriş yapıp Gezgin İnternet seçeneğine tıklayın. Orada tüm adreslerinizi görebilir ve kullanmak istediğiniz adresi seçebilirsiniz.
Aktif etme talebiniz bize ulaştıktan sonra gece 00:01’den sonra hizmetiniz aktif hale gelir. Örneğin Salı günü sabah 10:00’da talebi bize ilettiniz. Hizmetiniz çarşamba günü 00:01’den sonra aktif olur.

Gezgin İnternet kapsamında abonelik açtığınız her adres için +69,90 TL ödersiniz. Mesela ana hizmetinize ek iki tane Gezgin İnternet aboneliği açtınız. Bu durumda iki adet +69,90 TL’lik fatura ve bir tane de ana hizmetinizin faturasını ödersiniz.

Evet, modem ihtiyacınız olacak. İnternete bağlanmak için modem olmazsa olmaz. İsterseniz yüksek wifi performansına sahip Zyxel modemi kredi/banka kartına peşin 950 TL’ye satın alabilirsiniz. Bu modem sayesinde en hızlı internet deneyimlerinden birini yaşayabilirsiniz. 

Modem detaylarını hemen inceleyin!

Özgür İletişim kapsamındaki hizmetinizin ve Gezgin İnternet hizmetinizin faturası ayrı olarak gelecek. Ancak ödeme yapmak istediğinizde ana hizmetinizin Online İşlemler’inde bu iki hizmetin faturasını birlikte ödemeniz gerekiyor. Gezgin İnternet faturanızda ödeyeceğiniz tutar kampanya kapsamında indirimli olarak gözükecek.

Ana hizmetinizi yılda en fazla 2 kere ve toplamda 6 ay süreli şekilde dondurma talebinde bulunabilirsiniz. Hizmetlerinizde tek tek dondurma işlemi yapılamamaktadır. Toplu olarak tüm adreslerinizdeki hizmetleriniz dondurma işlemine dahil edilir.
Gezgin İnternet kapsamında hizmet aktifleştirme talebi hakkınız ayda dört keredir.

Gezgin İnternet aboneliklerinizi iptal etmek isterseniz turk.net/iptal adresinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Özgür İletişim hizmetinizi iptal etmek istediğiniz takdirde Gezgin İnternet aboneliğinizin indirimi iptal olur ve 249,90 TL’den kullanırsınız. Tüm hizmetlerinizi iptal etmek istiyorsanız hepsi için ayrı talep iletmeniz gerekiyor.

Gezgin İnternet kampanyası kapsamında, ana hizmetinizdeki aboneliğiniz de dahil olmak üzere sadece bir hizmetiniz aktif durumda olabilir. Eğer adreslerinizin hepsi aktif durumda olsun istiyorsanız bu durumda Gezgin İnternet kampanya indirimi geçersiz olur ve standart hizmet ücretlendirmesine geçilir. Bu işlem için bize talebinizi Online İşlemler üzerinden iletebilirsiniz.

Kampanya Şartları

Bireysel
KOBİ
Kurumsal
Wholesale