Gezgin İnternet hizmetimize ilginiz için teşekkür ederiz. Ancak, yeni başvuruları artık kabul etmemekteyiz.

Gezgin İnternet

Gezgin İnternet

TurkNet hizmetini hem istediğiniz adreste hem de indirimli olarak kullanın diye artık Gezgin İnternet var! Özgür İletişim hizmetinize ek olarak 69,90 TL’ye Gezgin İnternet hizmetini istediğiniz adreste kullanın.

Gezgin İnternet
Gezgin İnternet ile istediğiniz adreste TurkNet hep yanınızda

Gezgin İnternet’le istediğiniz adreste TurkNet hep yanınızda!

Örneğin; mevcut aboneliğiniz İstanbul’daki evinizde ve Ayvalık’taki yazlığınıza Gezgin İnternet hizmeti aldınız. Sadece bir hizmetiniz aktif durumda olabileceği için hangi adresin aktif olacağını Online İşlemler üzerinden siz yönetebilirsiniz.

Gezgin İnternet aboneliği başlatmak için hemen TurkNet Online İşlemler’e giriş yapın!

Gezgin İnternet Avantajları

Gezgin İnternet’in Avantajları

Gezgin İnternet Avantajları

Gezgin İnternet Deneyimi

Mevcut aboneliğinize ek olarak istediğiniz adreste Online İşlemler üzerinden Gezgin İnternet başvurusu yapabilirsiniz. Üstelik bir sınırı yok! Eklediğiniz adreslerden aynı anda sadece bir tanesi aktif halde olabilir. Diğer adresler otomatik olarak pasif konuma geçer.

Gezgin İnternet Deneyimi

Ayrıca Gezgin İnternet aboneliği için başvuru yaparken modeme de ihtiyacınız olacağını unutmayın! Eğer isterseniz başvurusu sırasında yüksek wifi performansına sahip Zyxel VMG3625-T50B modeme de uygun ödeme seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Aklınıza takılan bir konu mu var?

Gezgin İnternet hizmeti, ana adresiniz haricinde sık sık gittiğiniz diğer adreslerde de rahat rahat hızlı internet kullanabilmeniz için sunduğumuz bir hizmettir. Ana adresiniz kullandığınız hizmetin tamamen aynısını çok daha uygun bir fiyata kullanmanızı sağlıyoruz. Böylece hizmetinizi sürekli dondurmak ya da yeni bir hizmet açıp yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalmazsınız. İki adres için de portlarınızı korumuş olursunuz. Yeni bir hizmet açmak istediğinizde uygun port bulunamaması çok karşılaşılan bir sorun. Gezgin İnternet sayesinde hiç beklemeden basit bir işlemle hizmetleriniz arası geçiş yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz taahhütsüz internet paketleri ile internetinizi özgürce kullanmaya devam edin.

Gezgin İnternet hizmeti standart bir internet hizmetinden farklı değil. Neredeyse tüm süreçleri ile aynı bir internet hizmeti. Bu sebeple evet kurulum ücreti var. Kurulum hizmeti TurkNet’te 600 TL (3 ay x 200 TL).

Gezgin İnternet hizmeti eğer sıklıkla adres değişikliği yapıyorsanız sizin için çok mantıklı. İki farklı adreste de hizmetiniz olacağı için bulunacağınız adresteki hizmeti aktif ederek hemen kullanabilir ve kolayca değişiklik yapabilirsiniz. Ay içerisinde 4 kere internet hizmetiniz arasında geçiş yapabilirsiniz.
Ana adresinizde veya ikinci adresinizde uzun süre bulunmuyorsanız Gezgin İnternet hizmetini kullanmak yerine hizmetinizi dondurmak sizin için daha mantıklı olacaktır. Örneğin yılın altı ayı bir adreste diğer altı ayı farklı bir adreste bulunuyorsanız bu durumda Gezgin İnternet kullanmak sizin için ekstra maliyetli olacak. Bu durumda hizmetinizi dondurarak ikinci adresinize yeni bir internet aboneliği yapabilirsiniz.

Gezgin İnternet hizmeti diğer internet hizmetiniz gibi standart bir ücretle faturalandırılır. Gezgin İnternet aboneliğiniz var olduğu sürece de bu ücretlendirme devam eder. Aktiflik ve pasiflik durumu bu ücretlendirmeyi etkilemez. Aynı şekilde ay içerisinde size sunulan 4 kere hizmetler arası geçiş hakkında da ücretlendirmede herhangi bir değişiklik olmaz. İki adreste de (veya daha fazla) sizin için portları saklıyoruz ve istediğiniz zaman aktif ederek kullanıyorsunuz. Bunun karşılığında da eğer iki hizmetiniz varsa (bir tane ana hizmet bir tane Gezgin İnternet hizmeti) ana hizmetiniz + gezgin internet hizmetinizin faturasını ödersiniz.

İnternet altyapısının olduğu her yerde Gezgin İnternet’ten yararlanabilirsiniz. Gezgin İnternet kullanmak istediğiniz adreste ne kadar hız alabileceğinizi görmek için altyapı sorgulama ekranını kullanabilirsiniz. Altyapınızı hemen sorgulayın.
Gezgin İnternet hizmetini kullanabilmeniz için en az üç aydır TurkNet’li olmanız gerekir.
Gezgin İnternet hizmeti kapsamında ve Özgür İletişim hizmetinizde abonelik açtığınız adreslerdeki hizmetlerden sadece bir tanesi aktif olur. Diğer adreslerdeki abonelikleriniz ise otomatik olarak pasif olur. Bunun kontrolü de tamamen sizde! Online İşlemler üzerinden hangi adreste hizmetinizi kullanmak istediğinizi kontrol edebilirsiniz.
Hangi adresinizde internet hizmeti kullanmak istiyorsanız Online İşlemler üzerinden o adresi aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bunun için Online İşlemler’e giriş yapıp Gezgin İnternet seçeneğine tıklayın. Orada tüm adreslerinizi görebilir ve kullanmak istediğiniz adresi seçebilirsiniz.
Aktif etme talebiniz bize ulaştıktan sonra gece 00:01’den sonra hizmetiniz aktif hale gelir. Örneğin Salı günü sabah 10:00’da talebi bize ilettiniz. Hizmetiniz çarşamba günü 00:01’den sonra aktif olur.

Gezgin İnternet kapsamında abonelik açtığınız her adres için +69,90 TL ödersiniz. Mesela ana hizmetinize ek iki tane Gezgin İnternet aboneliği açtınız. Bu durumda iki adet +69,90 TL’lik fatura ve bir tane de ana hizmetinizin faturasını ödersiniz.

Evet, modem ihtiyacınız olacak. İnternete bağlanmak için modem olmazsa olmaz. İsterseniz yüksek wifi performansına sahip Zyxel modemi kredi/banka kartına peşin 950 TL’ye satın alabilirsiniz. Bu modem sayesinde en hızlı internet deneyimlerinden birini yaşayabilirsiniz. Modem detaylarını hemen inceleyin!

Özgür İletişim kapsamındaki hizmetinizin ve Gezgin İnternet hizmetinizin faturası ayrı olarak gelecek. Ancak ödeme yapmak istediğinizde ana hizmetinizin Online İşlemler’inde bu iki hizmetin faturasını birlikte ödemeniz gerekiyor. Gezgin İnternet faturanızda ödeyeceğiniz tutar kampanya kapsamında indirimli olarak gözükecek.

Ana hizmetinizi yılda en fazla 2 kere ve toplamda 6 ay süreli şekilde dondurma talebinde bulunabilirsiniz. Hizmetlerinizde tek tek dondurma işlemi yapılamamaktadır. Toplu olarak tüm adreslerinizdeki hizmetleriniz dondurma işlemine dahil edilir.
Gezgin İnternet kapsamında hizmet aktifleştirme talebi hakkınız ayda dört keredir.

Gezgin İnternet aboneliklerinizi iptal etmek isterseniz turk.net/iptal adresinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Özgür İletişim hizmetinizi iptal etmek istediğiniz takdirde Gezgin İnternet aboneliğinizin indirimi iptal olur ve ₺399,90’den kullanırsınız. Tüm hizmetlerinizi iptal etmek istiyorsanız hepsi için ayrı talep iletmeniz gerekiyor.

Gezgin İnternet kampanyası kapsamında, ana hizmetinizdeki aboneliğiniz de dahil olmak üzere sadece bir hizmetiniz aktif durumda olabilir. Eğer adreslerinizin hepsi aktif durumda olsun istiyorsanız bu durumda Gezgin İnternet kampanya indirimi geçersiz olur ve standart hizmet ücretlendirmesine geçilir. Bu işlem için bize talebinizi Online İşlemler üzerinden iletebilirsiniz.

Kampanya Şartları

 1. Gezgin İnternet Kampanyası, Abone’ye özel promosyon kodu ile indirimli olarak sunulur. Promosyon kodu Online İşlemler üzerinden otomatik olarak tanımlanır.
 2. Gezgin İnternet Kampanyası, Online İşlemler üzerinden promosyon kodu ile başvuruda bulunularak Özgür İletişim Mevcut Aboneliği’ne ek olarak bir veya birden fazla Gezgin İnternet Aboneliği daha yapılması halinde kullanılabilir.
 3. Abone’nin Gezgin İnternet Kampanyası, Özgür İletişim Mevcut Aboneliği’nin en az 3 ay var olması koşulu ile kullanılabilecektir. Gezgin İnternet Aboneliği, Özgür İletişim Mevcut Aboneliği’ne bağlı olacaktır. Gezgin İnternet Aboneliği, Özgür İletişim Mevcut Aboneliği’nin tesis edildiği adresten farklı bir adreste tesis edilecektir.
 4. Abone bir adet Özgür İletişim Mevcut Aboneliği’ne bağlı olarak birden fazla Gezgin İnternet Aboneliği’nden yararlanabilir.
 5. Abone’nin aktif olarak internet bağlantısı alacağı hizmet tercihi, TurkNet’e tercihini ilettiği günden bir sonraki gün saat 00.01’den sonra aktif hale gelecektir. Abone’nin, aktif olarak kullanmadığı Gezgin İnternet Aboneliği veya Özgür İletişim Mevcut Aboneliği hizmetinin hızı 1 Mbps’e düşürülecektir.
 6. Abone farklı adreslerdeki Gezgin İnternet Aboneliği veya Özgür İletişim Mevcut Aboneliği internet bağlantısı alacağı hizmet tercihini ayda en fazla 4 (dört) kez değiştirebilir.
 7. Gezgin İnternet Kampanyası kapsamında, Abone, sene içerisinde en fazla 2 (iki) kere ve toplam süresi en fazla 6 (altı) ay olmak üzere hizmet dondurma talebinde bulunabilecektir. Hizmet dondurma talebi, Gezgin İnternet Kampanyası kapsamında kullanılan tüm abonelikleri açısından sonuç doğuracak olup, tek bir abonelik özelinde hizmet dondurma talebi alınmayacaktır.
 8. Abone, Gezgin İnternet Kampanyası kapsamında kullandığı tüm aboneliklerine ait aylık faturalarını birlikte ödemelidir.
 9. Abone, Gezgin İnternet Aboneliği’ni veya birden fazla Gezgin İnternet Aboneliği olması halinde Gezgin İnternet Aboneliklerinden birini ya da hepsini iptal ettirebilir.
 10. Gezgin İnternet Aboneliklerinin tamamını iptal ettiren Abone, iptal tarihinden itibaren Gezgin İnternet Kampanyası’ndan vazgeçmiş sayılır. Abone’nin Özgür İletişim Mevcut Aboneliği ilgili aboneliğe bağlı abonelik sözleşmesi uyarınca fiyatlandırılır.
 11. Abone’nin Özgür İletişim Mevcut Aboneliği’ni iptal ettirerek yalnızca Gezgin İnternet Aboneliklerinden birini kullanmaya devam etmek istemesi halinde, işbu Abonelik Sözleşmesi’nde yer alan hükümler geçerli olmaya devam edecek, Abone yalnızca Gezgin İnternet Kampanyası’ndan vazgeçmiş sayılacaktır. Bu halde, Abone, Gezgin İnternet Kampanyası kapsamında tanımlanan indirimlerden yararlanamayacaktır.
 12. Abone her zaman tüm aboneliklerini iptal etme hakkına sahiptir.
 13. TurkNet, Gezgin İnternet Kampanyası’nda değişikliğin yürürlüğe girmesinden makul bir süre öncesinde kısa mesaj, arama veya faturada belirtmek suretiyle ilgili kampanyadan faydalanmakta olan Abone’ye bildirimde bulunarak, Gezgin İnternet Kampanyası’nda değişiklik yapma hakkını haizdir. İlgili değişiklik gerek tarifelerde gerekse indirim oranlarında güncelleme yapılması halini içerebilir.
 14. Gezgin İnternet kampanyası 31.05.2024 tarihine kadar geçerlidir.
Bireysel
KOBİ
Kurumsal
Wholesale