Gururlarımız

Online içerik portalı Netflix'e en hızlı bağlanan, online oyun platformu Steam'e ise en hızlı ikinci bağlanan operatörüz. Yaptıklarımız sonucunda başarılı olmak ve ödüller almak, işimizi daha iyi yapmak için bizi her zaman motive ediyor.
 
 
2018 Temmuz - 2019 Temmuz: Netflix'e en hızlı bağlanan operatör olduk

Resmi büyütmek için tıklayın.

TurkNet’lilerin hız, kota, limit düşünmeden AKN’siz ve taahhütsüz bir internet kullanırken, hızdan ödün vermesini istemiyoruz. Bu yüzden altyapımızı sürekli geliştiriyor, gereken durumlarda cihaz ve bant genişliği kapasitemizi artırarak en hızlı internet keyfini sürdürülebilir olarak yaşatmak istiyoruz. Dünyada internet trafiğinin büyük kısmını Google, Facebook ve Netflix gibi dev şirketlerin sunucularına giden trafik oluşturuyor. Biz bu devlerle gerçekleştirdiğimiz peering anlaşmalarıyla, TurkNet’lilerin ana internet trafiğine girmeden dünyanın en çok kullanılan internet servislerine erişmelerini sağlıyoruz. Peering anlaşmalarımızın sonucunda TurkNet’liler 2018 Temmuz ve Aralık ayları arasında ve 2019 Ocak, Haziran ve Temmuz ayında Netflix’e Türkiye’den en hızlı bağlanan internet kullanıcıları oldu. Netflix verilerine buradan erişebilirsiniz.


2018 Ocak - 2019 Temmuz: Steam'e en hızlı ikinci operatör olduk

Resmi büyütmek için tıklayın.

Online oyun portalı Steam’e de 2018 boyunca ve 2019 Temmuz sonuna kadar tüm aylarında en hızlı bağlanan ikinci operatör olduk. Online oyunlar internet trafiğinde tıpkı dizi, film, video içeriklerinin izlenmesi gibi büyük bir trafik oluşturuyor. Bu yüzden kullanıcılarımızın hız, kota, limit düşünmeden yüksek hızlarda online oyun servislerine bağlanmasını oldukça önemsiyoruz. Steam servisine Türkiye’den en hızlı girenler arasında TurkNet’lilerin de olması bu bakış açımızın en büyük göstergesi. Steam’in güncel verilerine erişmek için bu adrese tıklayın ve karşınıza gelen haritadan Türkiye’yi seçin.


2018 Mayıs: Aktif altyapıda upload hız limitlerini kaldırdık

İnternet üzerinden video yayıncılığının artması, verinin internet üzerinde tutulduğu bulut servislerinin yaygınlaşması kullanıcıların artık download (veri indirme) hızları kadar, upload (veri yükleme) hızlarına da ihtiyaç duymasına neden oluyor. Bu yönde gelen talepleri dikkate alarak aktif altyapımızda yer alan kullanıcılarımızın (aktif altyapımız dışında altyapı sağlayıcı olan Türk Telekom’un limitlerine uymak zorundayız) upload limitlerini tamamen kaldırdık. Böylece aktif altyapı üzerinden hizmet alan TurkNet’lilerin, altyapılarının desteklediği en yüksek hızda upload hızı almasını sağladık. TurkNet’te artık 50 Mbps ve daha yüksek hızlarda upload hızı alabilen müşterilerimiz var.


2017 Eylül: AKN'yi kaldıran ilk operatör olduk

2017 Eylül ayında, BTK’nın 2019 yılı itibariyle AKN’nin kalkması kararını beklemeden Türkiye’de ilk defa tüm bireysel internet kullanıcıları için AKN’yi kaldıran operatör olduk. O tarihten bugüne tüm bireysel internet kullanan TurkNet’liler, AKN, kota, limit düşünmeden gerçek sınırsız internet kullanmanın keyfini çıkarıyor. TurkNet’te AKN yok ve ne 2019’da ne de 2059’da olacak!


2017 Nisan: Aktif altyapımızda AKN'yi kaldırdık

2017 Nisan ayında henüz BTK’nın bir kararı yokken aktif altyapımızda yer alan yani santrallerde kendi cihazlarımızla ve santral sonrasında TurkNet altyapısı ile hizmet verdiğimiz müşterilerimizin AKN’lerini kaldırdık. Ardından, aktif altyapımızda olmayan müşterilerimizin AKN’lerini yaz ayları boyunca 150 GB’tan 250 GB’a çıkardık.


2016 Mart: İnternette taahhüdü kaldırdık

İnternet sektöründe özgürlük hareketini başlatmak için, alışılmış sektör uygulamalarını bir kenara bırakarak, o zamanki aylık internet kullanım oranlarının çok üzerinde 150 GB AKN’li taahhütsüz Özgür İletişim paketini piyasaya çıkardık. Bu paket ile kullanıcıların başka operatörlere geçip daha farklı fiyat ve içerikte hizmet almasının önüne geçen taahhüt uygulamasına son verdik. Kullanıcılarımıza memnun kaldıkları sürece bizimle olma ve sebebi ne olursa olsun diledikleri zaman cayma bedeli ödemeden hizmetlerini iptal ettirebilme özgürlüğünü sağladık. Özgür İletişim paketi, 150 GB AKN’nin yanında, alınabilen maksimum hızda interneti ekstra fiyat ödemeden kullanma olanağını da sundu. Yani, şu kadar hız bu fiyata, bu kadar hız bu fiyata demedik. Paket seçeneklerimizi teke indirerek, herkesin altyapısının desteklediği en yüksek hızda interneti en uygun fiyata kullanmasını sağladık. Ve tüm iletişim ihtiyaçlarına aynı anda cevap verebilmek için paketimizin içine ekstra fiyat koymadan her yöne ayda 1.000 dakika konuşma ekledik.


2015 Temmuz: Aracıları ortadan kaldırarak internetten kolay abonelik sürecini başlattık

Taahhütsüz bir paketi kullanıcılarımıza uygun fiyata sunabilmek için internet sektöründe alışılagelmiş satış yöntemlerinden vazgeçtik. Her ihtiyacımızı internetten bir tıkla karşılayabildiğimiz bir dönemde, çağın ve internetin ruhuna uygun olarak, internet hizmetinin de ofislere, bayilere gitmeden web üzerinden ya da çağrı merkezi üzerinden satın alınmasını sağladık. Bayi, ofis gibi aracıları ortadan kaldırmamız da masraflarımızı önemli ölçüde azaltmamızı sağladı. Böylece taahhütsüz bir paketi, o güne kadar benzeri olmamış bir içerikle tüm internet kullanıcılarına sunabilmenin önünü açtık. Bu çalışmalarımız 2016 Mart ayında o güne kadar internet sektöründe görülmemiş bir paketi, uygun fiyatla piyasaya sunmamızı sağladı.


Ödüllerimiz

2017: İhracatımız bir kez daha ödüllendirildi

Türkiye’de tüm internet kullanıcılarına AKN’siz, taahhütsüz, gerçek sınırsız internet kullandırırken, ülkemizin ihracatına da katkı sağlıyoruz. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin düzenlediği Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı 2017 Ödülleri’nde Telekomünikasyon Hizmetleri kategorisinde Üçüncülük Ödülü’nün sahibi TurkNet oldu.


2017: Müşteri deneyimimiz iki yıl üst üste en iyi seçildi

TurkNet’lilerin hizmetlerini kullanırken, maksimum düzeyde memnuniyetini sağlamak için yaptığımız çalışmalar bir kez daha ödül kazandı. 2017 yılında da A.L.F.A Awards Ödülleri’nde Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten İnternet Servis Sağlayıcısı seçildik.


2016: Türkiye'nin en çok ihracat yapan operatörlerinden biri olduk

Türkiye’nin yurt dışına en çok hizmet ihraç eden operatörlerinden biri olduk. İhracatımız, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından Hizmet İhracatı Ödülü kazandı.


2016: Bilişim 500'de şampiyon olduk

Türkiye’nin en hızlı büyüyen 500 bilişim şirketinin seçildiği Bilişim 500 ödüllerinde, Alternatif Operatör Hizmeti kategorisinde Birincilik Ödülü’nü aldık.


2016: Müşteri deneyimimiz ödül kazandı

Müşteri deneyimi alanında yaptığımız çalışmalar, bu alanda verilen en önemli ödüllerden biri olan A.L.F.A Awards’ı kazanmamızı sağladı ve Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten İnternet Servis Sağlayıcısı seçildik.


2014: Güvenli İnternet hizmetine katkı sağladık

Çocukların ve ailelerin güvenle internete girmeleri için yaptığımız çalışmalar sayesinde BTK tarafından verilen Güvenli İnternet Hizmeti Ödülü’nü aldık.


2013-2014: Avrupa'dan ödül geldi

Girişimcilik, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik alanlarında en iyilerin seçildiği Avrupa İş Ödülleri’nde (European Business Awards – EBA) iki yıl üst üste Ruban d’Honneur Nişanı aldık.


2013: Siber Güvenlik için çalıştık

2013 yılında düzenlenen Ulusal Siber Güvenlik Tatbikatı’na yaptığımız katkılardan dolayı BTK ve TÜBİTAK tarafından ödüle layık görüldük.


2013: Yeniden Deloitte Technology Fast 50 listesine girdik

İki yıl üst üste Deloitte Technology Fast 50 Turkey listesine girerek, Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilk 50 bilişim şirketi arasında yer aldık.


2013: Sadece Türkiye'nin değil bölgemizin en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olduk

Sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın, Afrika’nın ve Orta Doğu’nun en hızlı büyüyen bilişim şirketlerinden biri olduk ve Deloitte Technology Fast 500 EMEA listesinde yer aldık.


2010 - 2011: Büyümemiz ilk defa ödül kazandı

Türkiye'nin en hızlı büyüyen ilk 50 bilişim şirketinden biri olduğumuz için uluslararası bağımsız denetleme şirketi Deloitte tarafından Technology Fast 50 Turkey listesine seçilerek ödül kazandık.