Haberler

Netflix’te ve Steam’de ikinciyiz

Paylaş:

2019 Ocak, Haziran, Temmuz aylarında olduğu gibi 2020 Ocak ayında da online içerik portalı Netflix’e Türkiye’den en hızlı ulaşan internet servis sağlayıcı olduk. 2020 Şubat ayından bu yana da Netflix’e en hızlı 2. bağlanan operatörüz. 2018’den 2020 Şubat’a kadar olan tüm aylarda da online oyun platformu Steam’e Türkiye’den en hızlı bağlanan ikinci operatör olduk.

TurkNet olarak, kullanıcılarımız AKN’siz, taahhütsüz, yüksek hızlı internetlerini kullanırken, hızdan ödün vermelerini istemiyoruz. Bu yüzden, dünya internet trafiğinin büyük çoğunluğunu oluşturan Google, Facebook, Netflix gibi şirketlerle peering anlaşmaları yaptık. Peering ile kullanıcılarımızın ana internet trafiğine girmeden, dünya devi şirketlerin sunucularına doğrudan kendi altyapımız üzerinden hızla ulaşmalarını sağlıyoruz. Yaptığımız bu yatırımlar sonucunda da Türkiye’den YouTube, Facebook, Netflix, Steam gibi servislere en hızlı ulaşan internet kullanıcılarının TurkNet’liler olmasını sağlıyoruz.


Netflix’e en hızlı bağlanan operatör TurkNet

Resmi büyütmek için tıklayın.

Netflix, web sitesinde düzenli olarak dünya ve ülke bazlı, sunucularına en hızlı ulaşan operatörler listesini açıklıyor. Bu verilere göre 2019 Ocak, Haziran, Temmuz aylarında olduğu gibi 2020 Ocak ayında da Türkiye’den Netflix’e en hızlı bağlanan internet servis sağlayıcı TurkNet oldu. 2020 Şubat ayından bu yana da Netflix’e en hızlı 2. bağlanan operatörüz.  AKN’siz internetleriyle 7/24 aynı hızda Netflix içeriklerine hızla ulaşan TurkNet’liler, limit, kota düşünmeden gerçek sınırsız ve özgür internetin tadını TurkNet ile çıkarıyor. Netflix verilerine ulaşmak için tıklayın.


Steam’e erişimde ikinciyiz

Resmi büyütmek için tıklayın.

Dünyanın en büyük online oyun portallarından Steam’in resmi web sitesinden açıklanan rakamlara göre 2018 boyunca ve 2019’un Temmuz sonuna kadar tüm aylarında bu platforma Türkiye’den en hızlı ikinci bağlanan internet servis sağlayıcısıyız. Steam verilerini bu adresten görebilirsiniz.

TurkNet’lilerin, dizi ve filmlere hızla ulaşmasının yanında online oyun portalı Steam’e en yüksek hızla bağlanan kullanıcılar arasında olmaları bizi mutlu ediyor. Biz dünyanın en çok kullanılan internet servislerine, en hızlı bağlanan internet kullanıcılarının her zaman TurkNet’liler olması için yatırımlarımıza ve çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bugün de olduğu gibi gelecekte de TurkNet’liler, internette hızlarıyla fark yaratacak.