Title

Tarihçemiz

1996 yılında kurulan TurkNet, kurumsal telekom pazarında bireylere ve işletmelere,kendilerine özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan, telefon, toplu internet, IP MPLS VPN (özel sanal ağ), veri merkezi ve barındırma hizmetleri sunan, Türkiye’nin en güçlü bağımsız yeni nesil telekom operatörüdür. TurkNet'in, yaygın ve yüksek kapasiteli ulusal veri omurgası Türkiye'nin her bölgesindeki kişi ve kurumlara yüksek kalite ve yüksek güvenilirlikli hizmetleri verebilmek için tasarlanmıştır. Türkiye’nin En Büyük 100 Bilişim Şirketi arasında yer alan TurkNet yerel, ulusal ve uluslararası bağlantıları için büyük ölçekli fiber optik kablo tesis yatırımları gerçekleştirmiştir ve bu yatırımları sürdürmektedir.

Kilometre Taşlarımız

1996 TurkNet, NetOne Telekom adıyla, kurumlara Internet erişimi sağlamak amacıyla kuruldu.
2002 TurkNet (NetOne Telekom) kurumsal pazara IP, MPLS, VPN hizmeti sağlayan ilk operatör oldu.
2007 Fiber kablo yatırımları için altyapı lisansını alan TurkNet (NetOne Telekom) tüm Türkiye’de geçerli altyapı lisansını alan ilk operatörlerden oldu.
2007 TurkNet Veri Akışı Erişimi (VAE) üzerinden ADSL ve G.SHDSL hizmetlerini sunan ilk operatör oldu.
2007 NetOne Telekom, tasfiye halindeki Sabancı Telekom’dan Turk.net markasını satın alarak TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş. unvanını aldı.
2009 TurkNet, Türkiye'nin ilk veri merkezini kuran ve işleten SATKO Telekom Oteli’ni satın alarak, Telekom Odaklı Veri Merkezi’ni de bünyesine kattı.
2010 Şubat ayında yeni nesil operatörler UMTH yerine, şehir içi yönünün de dahil olduğu Sabit Telefon Hizmeti (STH) vermeye başladı.
2010 TurkNet Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) kapsamında Türk Telekom santrallerine kendi altyapısını kurmaya başladı.
2011 Yeni nesil operatörler numara taşıması ve numara tahsisi yapabilmeye başladı.
2014 TurkNet Türkiye genelinde yeni nesil şebeke üzerinden, tamamen kendi altyapısıyla erişim ve telefon hizmetleri sunuyor ve İstanbul’un merkezinde operatör bağımsız bir veri merkezi işletiyor.
2014 Bireysel abone sayısı 3 kat artarak 140.000’i geçti.
2015 Online Satış Kanalı aktif hale geldi.
2016 Taahhütsüz Özgür İletişim tarifesi bireysel pazara sunuldu.
2016 Kendi cihazlarımızla santrallerde hizmet verdiğimiz YAPA (Yerel Ağın Paylaşımı) abone sayısı 30.000’e yaklaştı.
2017 Tüm bireysel müşterilerimiz için Adil Kullanım Kotası (AKN) kaldırıldı.