Gençler ‘Herkes İçin Bilim’ ile Meslekleri Keşfediyor! 

TurkNet olarak internetin geleceğini şekillendirirken, yarınlarımızın asıl sahibi gençlerimize rehberlik etmek, meslek seçimlerine katkıda bulunmak ve bilimin heyecan dolu dünyasını keşfetmelerine yardımcı olmak amacıyla biz de ‘Herkes İçin Bilim’ dedik!

Siz de bilim dallarının tanıtıldığı, birbirinden eğlenceli ve düşündürücü bulmacaların, deneylerin yer aldığı ‘Herkes İçin Bilim’ kitabını keşfetmek ister misiniz? Kemerlerinizi bağlayın; keşif dolu yolculuk başlıyor!

‘Herkes İçin Bilim’ Kitabı Ne Anlatıyor? 

Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Fakültesi, bilimi öğrencilere sevdirmek ve farklı dallarını tanıtmak amacıyla bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Proje kapsamında da adına ‘Herkes İçin Bilim’ denilen bu eşsiz kitap ortaya çıktı.

Kitabın içerisinde ortaokul düzeyindeki öğrencilere matematik, istatistik, fizik, kimya ve biyoloji gibi bilim dalları tanıtılıyor. Aynı zamanda çocukları düşünmeye sevk eden, merak uyandırıcı deneyler ve bulmacalar var. Tamı tamına 100 sayfadan oluşan kitabın kapak tasarımı ise Güzel Sanatlar Fakültesi’nde okuyan bir öğrenci tarafından yapıldı.

  • Bilgisayarlarda arabalar gibi bakıma girer mi?
  • Bir biyolog aslında ne iş yapar?
  • Bilgisayarlar bu kadar veriyi nasıl saklıyor?
  • Sahi çiçeğe verdiğimiz su nereye gidiyor?

Ve çok daha fazlası ‘Herkes İçin Bilim’ kitabında…

Depremden Etkilenen Çocuklara Bilim Işığı! 

‘Herkes İçin Bilim’ kitabı ilk etapta 1000 adet basıldı. Ayrıca kitaba online olarak her zaman ulaşabilirsiniz. Bugün pek çok öğrencinin çantasında yer alan ‘Herkes İçin Bilim’ kitabı geçtiğimiz aylarda ise Adıyaman yolcusuydu.

Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim üyelerinin ve gönüllü öğrencilerin desteği ile bölgede önce ‘Oyuncak Atölyesi’ kuruldu. Çocukların atölyede çeşitli etkinliklere katılımı sağlandı. Ardından ‘Herkes İçin Bilim’ etkinliği düzenlenerek depremden etkilenen çocukların bilimsel deneylere ve eğitici uygulamalara katılımı gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında ayrıca ‘Herkes İçin Bilim’ kitabı ücretsiz bir şekilde çocuklara hediye edildi.

Gelecekten İlham, Gençlerden Güç Aldık! 

Biz de TurkNet olarak ‘Herkes İçin Bilim’ kitabının basım sürecine destek olmaktan gururluyuz. Gençlerimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmelerine yardımcı olmak, onların başarılarına tanıklık etmek bizim için büyük bir mutluluk. Hizmet vermeye başladığımız ilk günden bu yana gelecekten ilham, gençlerimizden güç almaya devam ediyoruz. Aldığımız bu güç ve kararlılıkla gençlerimizi geleceğe hazırlayan ve onların potansiyellerini ortaya çıkaran projelere destek vermeye devam edeceğiz.  

Yeni Einstein’lar ve Marie Curie’ler için… 

Siz de bu keşif dolu yolculuğa ortak olmak isterseniz #herkesiçinbilim hashtagi ile kitabın linkini sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir; takipçilerinizi haberdar edebilirsiniz.

Dilerseniz de aşağıdaki linki, ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz öğrencilerle, öğretmenlerle ya da okul yöneticileri ile paylaşabilirsiniz.

Bireysel
KOBİ
Kurumsal
Wholesale