İptal Süreci Hakkında Bilgi Almak İstiyorum

İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

İptal işlemi için birden fazla yol var. Talebinizi bize pratik bir şekilde iletebilmek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

 

1. YÖNTEM:
Online İptal

Hizmet iptal talebinizi TurkNet Online İşlemler üzerinden bize kolayca iletebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki linklerden ister internet tarayıcısı üzerinden isterseniz de mobil uygulamamız üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Ardından menüde yer alan İptal seçeneğine tıkladığınızda ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Bu sayfada Online İptal seçeneği altında yer alan ilgili yerlere kimliğinizin ön ve arka yüzünün fotoğrafını, iptal dilekçenizin fotoğrafını yüklemeniz yeterli.

TurkNet Online İşlemler: https://turk.net/online-islemler

TurkNet Mobil Online İşlemler: https://turk.net/mobil-uygulama

2. YÖNTEM:
E-DEVLET

Hizmet iptal taleplerinizi artık e-devlet üzerinden de oluşturmanız mümkün. https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresine giderek, e-devlet şifresi haricindeki diğer yöntemlerle (e-imza, banka bilgileri, T.C. kimlik kartı) giriş yapmanız gerekiyor.
Talep oluşturmak için sisteme giriş yaptıktan sonra arama kısmına “TurkNet Abonelik Fesih Başvurusu” yazarak ilgili yere ulaşabilirsiniz. Bu talep doğrultusunda biz gerekli işlemleri yaparak hizmetinizi kapatacağız ve sizi de sonuçtan haberdar edeceğiz.3. YÖNTEM:
E-FAKS

1- İptal talebinizi, kimliğinizin önlü arkalı fotokopisi ve Abone/Hizmet numaranızın, bulunduğu bir dilekçeyi e-posta eki ile birlikte iptal-faks@turknet.net.tr e-posta adresimize göndermeniz yeterli. Bu adrese gönderdiğiniz e-postalar, bize faks olarak gelecek.

2- Göndereceğiniz e-postayı aboneliğiniz ile eşleştirebilmemiz için konu kısmına “Abone Numaranızı” yazarak sistemlerimizde kayıtlı e-posta adresinizden göndermenizi rica ediyoruz. Abone numaranızı ve sistemlerimizde kayıtlı olan e-posta adresinizi öğrenmek için https://turk.net/online-islemler/kisisel-bilgiler adresini ziyaret edebilirsiniz. Talebinizi aldığımızda e-posta adresinize bilgilendirme göndereceğiz.


UYARI!
-Lütfen göndereceğiniz evrakları jpeg formatında bize iletiniz.
-Lütfen belgelerinizi mailin içeriğine değil ekine ekleyiniz.
-Lütfen göndereceğiniz dosya boyutların toplamının 10 Mb geçmemesine dikkat ediniz. Dosya boyut toplamı 10 MB geçen dosyalar işleme alınamayacaktır.


Örnek mail için tıklayınız.4. YÖNTEM:
KLASİK FAX

Klasik bir faks cihazı kullanarak, kimliğinizin önlü arkalı fotokopisinin, Abone/ Hizmet numaranızın, iletişim bilgilerinizin ve imzanızın bulunduğu dilekçeyi 0212 216 55 60 numaralı faksımıza gönderebilirsiniz.

Abone numaranızı https://turk.net/online-islemler/kisisel-bilgiler sayfasından öğrenebilirsiniz.

Örnek iptal dilekçesi için tıklayınız.5. YÖNTEM:
KARGO / POSTA

İptal dilekçenizi bize isterseniz kargo ile de göndermeniz mümkün. Eğer ben kargo olarak yollamak istiyorum dilekçeyi derseniz de aşağıdaki şirket adresimize kargolayabilirsiniz.

TurkNet Genel Müdürlük Adresi: Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi Torun Center A Blok No: 74 A/89 Şişli/İstanbul

Not: Kargo ücreti gönderici ödemelidir.

 

Hat Sahibinin Vefatı Halinde Hizmet Nasıl İptal Edilir?

Vefat / Ölüm Halinde Hizmet İptali için gereken belgeler ise;

 • Durumu bildiren iptal dilekçesi,
 • Ölüm belgesi, mirasçılık belgesi ya da veraset ilamı
 • İptal talebinde bulunan kişinin kimlik fotokopisi gereklidir. ( Dilekçeyi gönderen kişinin )

Not: Alzheimer gibi özel durumu olan kişilerde hizmetin iptal edilebilmesi için aşağıdaki belgeler gereklidir;

 • Duruma ilişkin sağlık raporu,
 • Vasi belgesi veya vekâletname
 • Dilekçe
 • Dilekçeyi gönderen kişinin kimlik fotokopisi


Vekâletname belgesinde vekâlet verilen durumların detayları kontrol edilmeli. İnternet hizmetine ilişkin işlem yapılabileceğine dair detay yer almalıdır. Yazılı iptal dilekçesinde bulunması gerekenler;

 • İptal Nedeni
 • Hizmet numarası
 • Tarih
 • Ad – Soyad
 • İmza


Belgeleri 0212 216 55 60 numaralı faks numaramıza faks çekebilir ya da iptal-faks@turknet.net.tr adresimize e-posta olarak gönderebilirsiniz. Lütfen göndereceğiniz evrakları jpeg formatında bize iletiniz. Lütfen belgelerinizi mailin içeriğine değil ekine ekleyiniz.