Telefon Özellik İşlemleri

Ev telefonunuzda bulunan bazı özellikleri kullanamıyorsanız, TurkNet ekiplerinin incelemesi için aşağıdaki başlıklardan destek kaydı oluşturabilirsiniz. Açtığınız destek kaydı ile ilgili tüm gelişmeleri Online İşlem Merkezi' nden takip edebilirsiniz.

Bu menüden sadece TURKNET TELEFON HİZMETİ için destek alabilirsiniz.

 

ARAYAN NUMARA GÖRÜNMÜYOR

Eğer bağlı bulunduğunuz santral destekliyorsa arayan numaraları görme özelliği olan (CLIP) özelliğinden yararlanabilirsiniz. Arayan numaraları telefonunuzda göremiyorsanız TurkNet ekiplerinin incelemesi için aşağıdaki başlıktan bize destek kaydı oluşturabilirsiniz.

Arayan Numara Görünmüyor

 

ÇAĞRI YÖNLENDİRME

Çağrı yönlendirme servisi ile gelen aramaları istediğiniz zaman, dilediğinizi numaraya yönlendirebilirsiniz. Ev telefonunuzu yönlendirmek için *21* tuşladıktan sonra yönlenmesini istediğiniz telefon numarasını ve # işaretini tuşlamanız yeterlidir. (örn:*21*04845551111#)

Yaptığınız bir yönlendirmeyi iptal etmek için ev telefonunuzdan #21# tuşlamalısınız.

Dışarıdan hattınıza  yönlendirme yapıldı ise "Hattım Üzerinde Yönlendirme Var" butonunu tıklayarak yönlendirmenin kaldırılması için talep oluşturabilirsiniz.

Yönlendirme Yapılmıyor

Yönlendirme İptal Olmuyor

Hattım Üzerinde Yönlendirme Var

 

NUMARA GİZLEME

Telefonunuzdan arama yaptığınızda, karşı tarafta numaranızın görünmesini istemiyorsanız "numara gizleme(CLIR)" servisi sayesinde karşı tarafta numaranız görünmez. 

Gizli numaralardan gelen aramaları artık engelleyebilirsiniz. İsterseniz sizi gizli numaralardan arayanları kolayca engelleyebilirsiniz. 

Numara Gizleme Yapmak İstiyorum

Gizli Numaradan Aranmak İstemiyorum