Kargo ile TurkNet’e Belge Gönderme Rehberi

 
Kargo poşetinizde neler olmalı?

  • TurkNet Taahhütsüz Bireysel Hizmetler Abonelik Sözleşmesi (Ad-Soyad, tarih girilmeli ve imzalanmalı.)

  • TurkNet Özgür İletişim Paketi Ön Bilgilendirme ve Hizmet Formu (Ad-Soyad, tarih girilmeli ve imzalanmalı.)

  • Abonenin İşletmeci Değiştirmesi İçin Talep Formu (Başka bir servis sağlayıcıdan TurkNet’e geçiş yapılıyorsa, yeni hat tesisinde ve daha önce evde internet / telefon hizmeti yoksa bu form gerekmez. Ad-Soyad, tarih girilmeli, imzalanmalı.)

  • Not: Önlü Arkalı-Kimlik fotokopinizi kargo poşetinize eklemeye gerek yok. Yapmanız gereken Online İşlemler üzerinden önlü-arkalı kimlik resminizi yüklemek. 

Belgelerinizi hazırlarken nelere dikkat etmelisiniz?

Ad-Soyad, İmza ve Tarih alanlarını mutlaka doldurmalısınız. Tarih olarak belgelerinizi kargoya vereceğiniz günün tarihini girmeye dikkat etmenizde yarar var. Çünkü yasa gereği imza tarihinizden itibaren 10 gün içinde biz abonelik işlemlerinizi başlatmak zorundayız. Bu süre geçerse, belgelerinizi resmi işleme koyamıyoruz ve web sitemizden yeniden başvuru yapmak zorunda kalabilirsiniz. Belgelerinizi eksiksiz doldurduğunuza ve önlü-arkalı kimlik fotoğrafınızı Online İşlemler üzerinden yüklediğinize emin olunuz.

Kargonuzu nasıl göndereceksiniz?

MNG Kargo’nun şubelerine giderek, 309177497 müşteri numarasını kargo yetkilisine vererek ve internet aboneliğiniz için belgelerinizi TurkNet’e göndereceğinizi belirterek, kargonuzu ücretsiz olarak bize gönderebilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo dışında, diğer kargo firmalarından alıcı ödemeli gönderileri kabul edemiyoruz. Diğer firmaları tercih ediyorsanız, kargo ücretini sizin karşılamanız gerekiyor. Kargo şubesine kadar gitmek istemiyorsanız, tercih ettiğiniz kargo şirketinin ücretsiz hattını arayarak 2-3 TL arası bir fiyat farkıyla evinizden ya da işyerinizden belgelerinizi aldırabilirsiniz. Belgelerinizi aşağıdaki adrese gönderdiğinizden emin olmalısınız.

MNG Kargo TurkNet Müşteri Numarası: 309177497

Kargo Hizmeti Veren Bazı Şirketler (alfabetik sıra ile)

MNG Kargo 444 0606 (Kargo Şubesinden Ücretsiz Gönderim): En Yakın Şube
Aras Kargo 444 2552 Fiyat Tarifesi: Tıklayınız
PTT Kargo 444 1788 Fiyat Tarifesi: Tıklayınız
Sürat Kargo 850 202 0202 Fiyat Tarifesi: Tıklayınız
Yurtiçi Kargo 444 9999 Fiyat Tarifesi: Tıklayınız

Belgelerinizi hangi adrese göndereceksiniz?

TurkNet Hızlı Aktivasyon Merkezi
Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi Mahallesi
132. Sokak No:1/1 Ergene-TEKİRDAĞ