Barem Research Projesi

Barem Research Hakkında

Barem 1982 yılında Türkiye’nin üçüncü pazar araştırma şirketi olarak Doç. Dr. Pervin Olgun tarafından bugün saygıyla andığımız Prof. Dr. Orhan Demirhindi ve Günay Efra Kocabaş’ın ortaklıklarıyla kuruldu. Kuruluş felsefesi araştırmada bilimsellik ve kalite üzerine oluşturuldu. 1994-2009 yılları arasında ad-hoc araştırmanın global liderlerinden Research International (RI) grubunun Türkiye temsilciliğini yürüttü. Bu dönemde uluslararası araştırma pazarına girdi ve yerel deneyimini uluslararası deneyimlerle birleştirerek entelektüel sermayesini güçlendirdi. Bu süre içinde adı Barem Research International oldu. 2009 yılında RI’ın global olarak TNS ile birleşmesiyle gruptan ayrılan Barem Research, WIN (Worldwide Independent Network of Market Research) organizasyonundan aldığı daveti değerlendirerek bu yapıya katıldı. Barem Research bu ağın içinde, bağımsızlığından ödün vermeden 78 ülkedeki büyük, saygın ve deneyimli ortaklarıyla yenilikçi ve yaratıcı tecrübelerini paylaşıyor. Grup kendi ülkesini iyi tanıyan yerel firmalardan oluşuyor, bir yandan da tüm dünyada global bir gücü var. Bu durum özellikle ekonomide artan ihracat ve yeni ülke araştırmaları için büyük avantaj sağlıyor. 2015 yılı Barem için yeni bir dönüm noktası oldu. Yeni firma felsefesine uygun olarak kurum kimliğini yeniledi, kadrosunu güçlendirdi ve teknolojik perakende panelleri uzmanı OPR araştırma şirketi ile gücünü birleştirdi, bu sayede müşterilerine daha yüksek katma değerli yeni nesil bilgi hizmetleri sunuyor.

İhtiyaç

Barem Research Türkiye’nin önde gelen marka ve şirketlerine hizmet veren kendi sektöründe öncü bir araştırma şirketidir. Barem Research çalışanları, işleri gereği her gün yüzlerce insanla birebir telefon görüşmesi yapmakta ve bu görüşmeleri online bir şekilde anlık olarak sistemlerine kaydetmektedirler. Bu sebeple Barem Research için telefon hizmetlerinde yüksek ses kalitesi ve uygun maliyet, internet hizmetlerinde ise kesintisizlik ve ölçeklenebilirlik önemli kıstaslardır.

İnternet Çözümü

TurkNet, Barem Research’un yoğun ve eş zamanlı internet kullanımında herhangi bir yavaşlık ve tıkanma yaşamaması için metro ethernet çözümünü konumlandırmıştır. TurkNet, metro ethernet hizmetini, kendi omurgası üzerinden, fiber optik altyapısıyla, 10 Gbps’e kadar ölçeklenebilecek şekilde sağlamaktadır. Bu sayede Barem Research’ün ihtiyaçları doğrultusunda hem yüksek hızda ve kesintisiz bir bağlantı sağlanabilmekte hem de anlık kapasite değişim talepleri çok hızlı bir şekilde karşılanabilmektedir.

Telefon Çözümü

Barem Research kendi bünyesinde barındırdığı çağrı merkeziyle araştırmaları için sürekli telefon aramaları yapmaktadır. TurkNet, sağladığı IP tabanlı yeni nesil telefon hizmetleriyle, Barem Research’a yüksek ses kalitesi ve uygun maliyetli telefon çözümleri sağlamaktadır. Ayrıca, Barem Research’in anlık kapasite artış taleplerine yeni numara tahsisiyle (ister coğrafi ister coğrafi olmayan numara) hızlı bir şekilde cevap verilebilmekte ve aynı gün içerisinde taleplerini karşılayabilmektedir. Barem Research, TurkNet’in Her Yöne tarifeleriyle, cep telefonları ve uluslararası yönler dahil her yöne aramayı paket kapsamında yapabilmektedir.

Sonuç

Barem Research, iletişim ihtiyaçlarını karşılama ve yönetme işini TurkNet’e bırakarak esas işi olan araştırmaya daha fazla odaklanma imkanı bulmuştur. Bunun yanında hem operasyonlarında verimlikik hem de maliyetlerinde önemli oranlarda tasarruf sağlamıştır. Ayrıca, satış sonrası aldığı destek hizmetleri ve ölçeklendirilebilir hizmet anlayışıyla iletişim ihtiyaçlarını çok daha kolay yönetebilir hale gelmiştir.

Barem Research Projesi

Derimod, TurkNet teknolojisine güvendi. Kendisine özel tasarlanan aksiyonlarla; internet, telefon, saldırı tespit ve önleme, bulut çözümlerine kavuştu!

TurkNet, Robert Kolej’e, fiber optik altyapısıyla yedekli Metro Ethernet internet sağlarken, telefon ve destek çözümüyle de kesintisiz hizmet sunuyor!

TurkNet, shiftdelete.net’e kendi fiber optik altyapısıyla, 10 Gbps’e kadar Metro Ethernet internet hizmeti veriyor ve kapasite değişim taleplerini anında karşılanıyor.

Bireysel
KOBİ
Kurumsal
Wholesale
Gigafiber İstiyorum
TurkNet'i Keşfet
Destek
Kampanyalar
Paketlerimiz
Destek
Kampanyalar
Ürünler
Hakkımızda
Müşteri Hikayeleri
Kampanyalar
Who We Are
What We Do