Robert Koleji

Robert Koleji Hakkında

1863 yılında kurulmuş olur Robert Kolej, ilköğretim sonrası hizmet veren karma bir lisedir. Okul yaklaşık 150 yıllık tarihi boyunca, ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarından biri olmak gayreti ile, Türkiye’nin her yerinden gelen öğrencilere kapılarını açmaya çalışmıştır. Okul öğrencilerinin yaklaşık %20’ye yakını kampüs içinde yatılı olarak okumaktadır.

Okulumuzun eğitimi Türçe ve İngilizce olmak üzere iki dildedir. Eğitimin yanında sosyal bilinci geliştirmek için gerek kulüp programlarıyla, gerekse sosyal hizmet projeleriyle öğrencilerin gelişimine çok yönlü bir katkı sunmak uğraşı içindedir.

Kurum içinde, eğitimsel materyaller hem baskı hem de dijital olarak sağlanmaktadır. Kütüphanesi ile geniş bir kaynak sağlamaya çalışan Robert Kolej, aynı zamanda online olarak diğer ülkelerde bulunan kaynaklarada dijital olarak ulaşım imkanı sağlamaktadır.

Okul içinde sınıflardan tüm dijital kaynaklara ulaşım sağlanmakla beraber, görsel ve işitsel çalışmalara olanak veren multi medya labaratuvarları da bulunmaktadır.

Kurum, 2004 yılından başlayarak birebir laptop projesi uygulamasına geçmiştir. Sınıflarda, akıllı tahtalar, öğretmen ve öğrencilere ait diz üstü bilgisayarlar, eğitimi desteklemek için tabletler, kaynak aramak üzere internet erişimi, görsel ve işitsel kaynaklar ile ders olanakları bulunmaktadır.

Müşteri Yorumları

2003 yılı itibariyle, eğitimdeki kaynak ulaşımlarını artırmak üzere okulumuzda bire bir laptop projesine başladık. Bu çeşit projelerde, gerekli materyallerin sağlanmasından çok , esas olarak sağlanan kaynakların süreklilik arz etmesi ve bu kaynakların kullanıcılara en iyi şekilde kesintisiz aktarılması önemlidir. TurkNet, daha öncede çalışmakta olduğumuz iş ortağımız olarak, bu projeye de güçlü bir şekilde destek vermiştir. Bununla birlikte kurumumuz, TurkNet dışındaki alternatifleride projede konumlandırma ve diğer hizmetleride değerlendirme yoluna gitmiştir. Bu aşamalarda TurkNet hem kendi hizmetinde süreklilik sağlamak için, hem de diğer alternatif çözüm ortakları ile olan çalışmalarımızdaki süreklilik için birinci dereceden ilişkileri yürüterek her zaman yanımızda yer almıştır. Bu da TurkNet’in verdiği hizmetin, teknik anlamda tüm çalışma ortakları ile birlikte devam edebileceğini, hibrit bir çalışma ortamı olduğunuda göstermiştir.

TurkNet’den aldığımız hizmeti değerlendirdiğimizde, süreklilik, fiyat avantajı, esneklik, teknik destek yeterliliği, ürün çeşitliliği ön plana çıkmaktadır. Bu kavramlara bakıldığında tüm firmaların tahmin edebilecekleri dışında;

• Süreklilik: Bizim gibi kurumlarda, projeler ve teknik çalışmarın tamamlanması uzun süreler almaktadır. Özellikle bire bir eğitim projelerinde, kurulum, test, eğitmenlerin eğitimi ve sonrasında öğrencilerin eğitimi gibi basamaklar zaman almaktadır. Robert Kolej, kampüs alanında tarihi yapılara ve doğal dokulara sahip olduğundan, özellikle alt yapı projelerinin hayata geçirilmesi ve tamamlanması uzun süreler almaktadır. Bu durumda, projede yer verdiğimiz çözüm ortaklarınında bu sürelerde bize sağlayabilecekleri hizmetlerden emin olmamız gerekiyor. Çalışma ortağımızın yanımızda olduğunu ve süreçlerin doğru şekilde ilerleyeceğini bilmek çalışmalarımızı olumlu yönde etkilemektedir.

• Esneklik: Planladığımız projeler zamanla değişikliğe uğrayabiliyor. TurkNet’in bu değişikliklere ayak uydurubilmesi bizim için çok önemli oldu. İhtiyaç duyduğumuz anda, ihtiyaç duyduğumuz kaynaklar ile hizmet verebiliyorlar.

• Teknik Destek : Gerektiğinde, kendi kadroları ile hizmet vermeleri dışında, birden fazla çözüm ortağı ile çalışmamız halinde, diğer çözüm ortaklarıyla uyum içinde çalışarak projenin sonuca ulaştırılmasını sağlamaları bizim için çok önemlidir.

Bunların dışında eğitimde kullanılan içeriklerin sağlandığı kaynaklara ulaşım çok önemlidir. Kurumumuz, yerel kaynakların dışında, bulut hizmetinden de faydalanmakta, bu nedenle dünyadaki çeşitli ülkelerde bulunan hizmetlere ulaşma ihtiyacı duymaktadır. Bu kapsamda, eğitimde kullandığımız bu hizmet ve materyallerin ders planına uygun olarak öğrencilere sunulması önem teşkil etmektedir. Daha önceden sağlanması planlanmış bu materyallere ders esnasında ulaşılamıyor olması, eğitimin aksamınayol açmaktadır. Bizim gibi prensiplerinin başında “Akademik İhtiyaçların Karşılanması”maddesini taşıyan bir kurumda,böyle aksaklıkların olmaması gerekmektedir. Özellikle, internetten 200-300 kişi tarafından aynı anda video ve benzeri materyallerin izleniyor olması, TurkNet’in sunduğu yedekli fiber internet hizmeti sayesindedir. TurkNet’ten aldığımız hizmetin en önemli noktası kesintisiz, kaliteli, ölçeklendirelebilir ve maliyet avantajı olmasıdır. Tüm bunların yanında,TurkNet’in en sevdiğim tarafı bilgilendirilmektir. TurkNet yapılacak çalışmaları önceden bilgilendirir, bir problem varsa bilgilendirir. Biz de bilgimiz olduğu için kendi tarafımızda gerekli hazırlık ve çalışmaları yaparız. Kaliteli hizmet alındığında bazen maliyet avantajı olmuyor. Fakat TurkNet’te biz hem kaliteli hizmeti hem maliyet avantajını yaşadık. Soran tüm okullara da TurkNet’i öneriyoruz.

İhtiyaç

Robert Koleji teknolojinin imkanlarını en ileri düzeyde kullanmayı hedefleyen bir eğitim kurumudur. Online dersler, videolar, tablet programı ve bilgisayar merkezi eğitim sistemi içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca, kampüs içerisinde yer alan lojmanlar ve yurtlarla birlikte öğrenci ve öğretmenler için hayatın 24 saat devam ettiği bir eğitim kurumu olma özelliğini göstermektedir. Tüm bu imkanlar ve yoğun bilgisayar kullanımı beraberinde kesintisiz ve yüksek hızlı bir internet bağlantısı ihtiyacını doğurmuştur.

İnternet Çözümü

TurkNet, Robert Kolej’e kendi omurgası üzerinden, fiber optik altyapısıyla, 10 Gbps’e kadar ölçeklendirilebilen ve yedekli metro ethernet internet hizmeti sağlamaktadır. Birinci hatta yaşanabilecek arıza/sorunlara karşı ikinci bir hat yedek olarak konumlandırılmıştır. Birinci ve ikinci hatlar farklı güzergahlardan geçerek TurkNet pop noktalarına erişmektedirler. Bu sayede Robert Kolej’in internet kesintisizliği maksimum seviyeye (%99,99) çıkmaktadır. Robert Kolej’in yoğun eş zamanlı internet kullanımında herhangi bir yavaşlık ve tıkanma yaşamaması için de ayrı bir teknik çözüm geliştirilmiştir. Bu çözümlerle birlikte Robert Kolej’in ihtiyaçları doğrultusunda hem yüksek hızda ve kesintisiz bir bağlantı sağlanabilmekte hem de anlık kapasite değişim talepleri çok hızlı bir şekilde karşılanabilmektedir.

Telefon Çözümü

Robert Kolej’in sabit telefon hatları numara taşıma operasyonuyla TurkNet’e taşınmış ve böylece Robert Kolej, IP tabanlı yeni nesil telefon hizmetlerinden faydalanmaya başlamıştır. Bu sayede yeni hat taleplerine yeni numara tahsisiyle (ister coğrafi ister coğrafi olmayan numara) hızlı bir şekilde cevap verilebilmekte ve aynı gün içerisinde talepler karşılanabilmektedir. Robert Kolej’i sabit hatlarını taşımasıyla birlikte %70 maliyet tasarrufu sağlamıştır. Ayrıca TurkNet’in Her Yöne tarifeleriyle, cep telefonları ve uluslararası yönler dahil her yöne aramayı paket kapsamında yapabilmektedir.

Destek Çözümü

TurkNet, sunmuş olduğu yönetilen hizmet anlayışıyla Robert Kolej’in destek ihtiyaçlarını en kapsamlı şekilde karşılamaktadır. 7/24 hizmet veren ve her biri en az CCNA sertifikasına sahip mühendislerden oluşan TurkNet kurumsal teknik destek ekibi Robert Kolej’in bağlantısını 7/24 izleyerek, takip etmekte ve herhangi bir arıza/sorun çıkması halinde proaktif olarak duruma müdahale edip Robert Kolej’i gelişmelerden anlık olarak haberdar etmektedir. Yönetilen hizmet kapsamında Robert Kolej’in lokasyonunda ses ve data hizmetleri için konumlandırılmış cihazları TurkNet yönetmekte ve herhangi bir gereklilik durumunda yerinde cihaz değişimi yapmaktadır. Bunun yanında, metro ethernet internetin kullanım durumu grafiklerle online olarak Robert Kolej BT yöneticilerine sunulmaktadır.

Sonuç

Robert Kolej’i, iletişim ihtiyaçlarını karşılama ve yönetme işini TurkNet’e bırakarak esas işi olan eğitime daha fazla odaklanma imkanı bulmuştur. Bunun yanında hem operasyonlarında verimlikik hem de maliyetlerinde önemli oranlarda tasarruf sağlamıştır. Ayrıca, satış sonrası aldığı destek hizmetleri ve ölçeklendirilebilir hizmet anlayışıyla BT ihtiyaçlarını çok daha kolay yönetebilir hale gelmiştir.

Robert Koleji Projesi

Barem Research, telefon hizmetlerinde yüksek ses kalitesi ve uygun maliyet, internet hizmetlerinde ise kesintisizlik ve ölçeklenebilirlik çözümünü TurkNet ile buldu!

Derimod, TurkNet teknolojisine güvendi. Kendisine özel tasarlanan aksiyonlarla; internet, telefon, saldırı tespit ve önleme, bulut çözümlerine kavuştu!

TurkNet, shiftdelete.net’e kendi fiber optik altyapısıyla, 10 Gbps’e kadar Metro Ethernet internet hizmeti veriyor ve kapasite değişim taleplerini anında karşılanıyor.

Bireysel
KOBİ
Kurumsal
Wholesale
Gigafiber İstiyorum
TurkNet'i Keşfet
Destek
Kampanyalar
Paketlerimiz
Destek
Kampanyalar
Ürünler
Hakkımızda
Müşteri Hikayeleri
Kampanyalar
Who We Are
What We Do