Nasıl TurkNet'li Olurum?

Sizin için gereksiz bütün aşamaları kaldırdık, sadece 5 adımda tamamlanan ve tüm bu adımları Online İşlem Merkezi’nden takip edebileceğiniz kolay abonelik süreci tasarladık! Abonelik sürecinizi canlı olarak Online İşlemler veya Mobil Uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.
 
 
nasil-turknetli-olurum.jpg
Evde internet veya telefon olmadan nasıl TurkNet’li olunur?
Evinizde internet veya telefon varsa TurkNet'e geçiş için tıklayın.
 
1. Belgelerinizi imzalayıp bize ulaştırın

Sizi bekletmeden, kimliğinizi tanımadığınız insanlara teslim etmeden kolayca TurkNet abonesi yapıyoruz. Buradan veya 0850 288 80 81 üzerinden anında aboneliğinizi başlatın. Abonelik belgelerinizi elektronik ortamda indirin. Ad, soyad, tarih girip imzalayın ve bize MNG Kargo ile ücretsiz gönderin, kimliğinizi Online İşlemler'den veya Mobil Uygulama'dan yükleyin, gerisini bize bırakın.

2. Belgelerinizi kontrol edelim

Belgeleriniz bize ulaşınca, kontrol eder ve herhangi bir eksik varsa size bilgi veririz. Her şey tamamsa, biran evvel hizmetinizi başlatmak için çalışmaya başlarız.

 
3. Hattınızı talep edelim

Yerleşik operatöre binanıza giden kablolar üzerinde yeni bir telefon numarası ve data hattı tanımlaması için talep göndeririz. Size bir telefon numarası tahsis ederiz. Telefonunuz henüz açık değildir. Hizmetiniz aktive edildikten sonra telefonunuzu kullanabilirsiniz.

4. İnternet bağlantınızı yapalım

Yerleşik operatör yetkilileri, binanıza gelip ankastre kutusundaki (binaya gelen bütün iletişim kablolarının ortak durduğu yer) kablolardan birini sizin hattınız için tanımlar ve işaretler. Bize hattın hazır olduğunu bildirilir.

 
5. İnternetinizi kuralım

Kurulum ekiplerimiz, sizden randevu alır. Sözleştiğiniz saatte evinize gelerek, telefonunuza ve modeminize kadar olan bağlantıyı yapar. Modeminizi kurar, kablosuz ağ ayarlarınızı tanımlar. İnternet ve telefonun çalışıp çalışmadığını kontrol eder. Kurulum Hizmeti hakkında ayrıntılı bilgileri burada bulabilirsiniz.

İnternetiniz kullanıma açılmadan bize para ödemezsiniz!
ÖZGÜR İLETİŞİME HAZIRSINIZ!
Kullanıcılarımızın %90’ı 5 gün içinde internete kavuşuyor.
 
 

+ Sizde taahhüt var mı?

Bizde taahhüt yok, memnun kaldığınız ya da ihtiyacınız olduğu sürece bizimle kalın istiyoruz. Bu yüzden ileride olur da herhangi bir sebepten hizmetinizi sonlandırmak istediniz, hiçbir ceza ve sürprizle karşılaşmadan bunu yapabilirsiniz. Biz buna Özgür İletişim diyoruz.

+ Ne kadar hız alırım?

Alabileceğiniz hız santrale olan uzaklığınıza, size ulaşan şebekenin ve ev içi tesisatınız kalitesine, kullandığınız modeme ve internet yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebiliyor. Alabileceğiniz maksimum hızı (hattınızın desteklediği en yüksek hızı) buradan sorgulayabilirsiniz.

+ Bağlantı ne kadar sürede tamamlanır?

İnternetinizi kullanmaya başlamanız genelde belgeleriniz eksiksiz olarak bize ulaştıktan sonra, beş, altı gün içinde gerçekleşiyor. (Mevcut operatörünüzde kullandığınız hizmeti önce kapattırıp sonra bizden yeni bir hat talep ederek başvurmak yerine mevcut hizmetinizi kapatmadan TurkNet’e taşırsanız daha da hızlı TurkNet'li olabilirsiniz.) Ancak burada kritik nokta belgelerinizi eksiksiz olarak bize yollamanız. Eğer geciktirirseniz, internetinizin bağlanması daha geç olacaktır. Belgelerde herhangi bir eksik varsa (örneğin imza yok, tarih yok, kimliğinizi Online İşlemler veya Mobil Uygulama üzerinden yüklemediniz), işlemler maalesef uzayabiliyor. Bu yüzden belgelerinizi tam olarak doldurduğunuza ve eksik olmamasına dikkat edin.

Ayrıca belgelere kargoya vereceğiniz günün tarihini atmanızı öneririz. Çünkü biz belgeleri en geç 10 gün içinde işleme koymalıyız. Siz örneğin belgeleri imzaladınız, ancak 8 gün sonra kargoya verdiniz. Bize ulaşması da iki günü buldu. Süre dolduğundan biz belgeleri işleme koyamıyoruz, böyle bir durumda yeniden başvurmanız gerekiyor. Bu yüzden belgelerinize tarih olarak kargoya verdiğiniz günü attığınıza dikkat edin.

+ İnternet ve telefon tek faturada mı gelecek?

Evet, size internet ve telefon için (ayda 1.000 dakika her yöne hakkınızı geçmediğiniz sürece) ayda 75,99 TL tutarında tek bir fatura gelecek. Özgür İletişim Ekstra kullanıyorsanız (ve yine ayda 1.000 dakika her yöne hakkınızı geçmediğiniz sürece) size her ay 85,99 TL fatura göndereceğiz. 1.000 dakika her yöne telefon hizmeti için ekstra maliyet yansıtmıyor, yalın internet fiyatına telefon dahil hizmet veriyoruz.

+ TurkNet'ten modem satın alabiliyor muyum?

Evet, TurkNet'e internet üzerinden ya da telefon ile abone olurken bizden modem satın alabilirsiniz. Şu an standart ISS modemlerinin çok üzerinde olan bir modem olan Asus DSL-AC51'i avantajı fiyatla sizlere seçenek olarak sunuyoruz. Modemi ücretini kredi kartınıza yansıtıyoruz. Tek ödemeyle ya da üç taksitle satın alabilirsiniz. Modemimiz hakkında hafa fazla bilgiyi burada bulabirsiniz.

+ Niye telefon var?

Ev kullanımında telefon hizmeti için ayrı bir tutar alınmaması gerektiğine inanıyoruz. Başkaları ses hizmeti için her ay kullanın kullanmayın sabit bir ücret alırken, hatta kullanılan dakikalar için de çeşitli tarifeler uygularken biz hem taahhütsüz, kotasız interneti ve her yöne (yurt içi cep, yurt içi sabit, 444’lü ve 3 haneli özel servis numaraları ve Uluslararası Kademe 1 ülkeleri) ayda 1.000 dakika konuşmayı kurulum ücreti hariç 75,99 TL’ye sunuyoruz. 1.000 dakika her yöne telefon hizmeti için ekstra maliyet yansıtmıyor, yalın internet fiyatına telefon dahil hizmet veriyoruz.

+ Bu 1.000 dakika ile hangi ülkeleri ararım?

Amerika, Almanya, Fransa, İngiltere, Japonya ve daha birçok ülkedeki sabit telefonları arayabilirsiniz. Tam liste için buraya göz atabilirsiniz.

+ İlk ödeme ne zaman olacak?

Örneğin 15 Haziran’da abone oldunuz. 18 Haziran’da hizmetiniz açıldı. Size Temmuz ayı başında 18 Haziran'dan ayın sonuna kadar olan kısmı faturanız ve aynı anda Temmuz tam ay kullanımınızı kapsayan faturanız gelecek. Bu iki faturayı Temmuz ayının 20'sine kadar ödeyebilirsiniz. Sonraki aylarda kullanacağınız ayın faturası ayın birinde kesilerek her ay size gönderilecek ve yine her ayın 20'sine kadar içinde bulunulan ay kullanımlarınızı kapsayan faturanızı ödeyebilirsiniz.

+ Her şey internetten ya da telefonla olabiliyorsa neden belgeleri kargo ile yolluyorum?

Haklısınız, bu devirde kargo falan olmamalı. Ancak halen yasa gereği ıslak imza almamız gerekiyor. Bu yüzden sizi en az yormak için kargo yöntemini seçtik. Böylece ofis, abonelik merkezi gibi yerlerde sıra beklemeden, istediğiniz kargo şubesine giderek belgelerinizi bize göndermeniz mümkün oluyor. Kargo konusunda daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. MNG Kargo ile ücretsiz olarak belgelerinizi bize gönderebilirsiniz.

+ Kargo şubesine gitmeye üşeniyorum ne yapabilirim?

MNG Kargo şubesine gittiğinizde ve TurkNet’e abonelik belgelerinizi göndereceğinizi söylediğinizde ücretsiz olarak belgelerinizi bize gönderme avantajından yararlanabilirsiniz. Ayrıca birçok kargo firması bir telefonunuzla evinize gelip 2-3 TL farkla belgelerinizi alabiliyor. Yok, ben belgeleri yazmakla da uğraşamam diyorsanız 29 TL ödeyerek özel kurye hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bu hizmetimizde kuryemiz size gelir, belgeleri imzalatır ve siz oturduğunuz yerden tüm işlemlerinizi tamamlarsınız.

+ Türkiye’nin her yerinde hizmet veriyor musunuz?

Evet, telefon şebekesinin olduğu her yerde yani Türkiye’nin 81 ilinde, bütün ilçe ve ADSL, VDSL hizmeti olan belde ve köylerinde hizmet veriyoruz.

+ Memnun kalmazsam ne olacak?

Size tamamen taahhütsüz bir hizmet sunuyoruz. Memnun kalmazsanız ne zaman olursa olsun herhangi bir cayma bedeli ödemeden hizmetinizi sonlandırabilirsiniz. Hizmetiniz başladığı tarihten itibaren, 15 gün içinde cayma hakkınızı kullanarak, hiçbir ücret ödemeden hizmetinizi iptal edebilirsiniz. Kurulum Hizmeti ücreti cayma hakkı içinde yer almıyor. Bu yüzden Kurulum Hizmeti ücretini size iade edemiyoruz.