Özgür İletişim Ekstra

Aktif altyapı değilseniz ve 35 Mbps’ten daha yüksek hızlarda internet kullanmak istiyorsanız, size önerimiz ayda sadece 10 TL farkla Özgür İletişim Ekstra.
 
Neden Özgür İletişim Ekstra?

Aktif altyapımız ile hizmet verdiğimiz bölgelerde müşterilerimiz download ve upload hız limitlerini tamamen kaldırdığımızdan altyapılarının desteklediği hızda internet hizmeti alabiliyorlar. Çünkü aktif altyapımızda masraflarımızda önemli ölçüde tasarruf sağlayabiliyoruz. Bu tasarrufu da müşterilerimize altyapılarının desteklediği en yüksek hızda kotasız, limitsiz interneti uygun fiyata sunarak yansıtıyoruz.

Ancak aktif altyapımızın bulunmadığı VAE ile hizmet verdiğimiz bölgelerde Türk Telekom tarifelerine bağlı kalmak durumundayız. Bu yüzden bu bölgelerde ayda 75,99 TL’ye 35 Mbps’e kadar hız sunuyoruz. Bu hızın, yedi kişilik bir aileye kadar bir evin tüm internet ihtiyaçları için yeterli olduğunu düşünüyoruz.

Ancak VAE ile hizmet verdiğimiz müşterilerimizden bazıları, bize “benim altyapım 50, 75 ve 100 Mbps’e kadar hızları destekliyor ancak siz bana sadece 35 Mbps’e kadar veriyorsunuz” diyordu. Eğer siz de böyle diyorsanız, size önerimiz Özgür İletişim Ekstra.

Özgür İletişim Ekstra ile VAE bölgelerinde hizmet alan müşterilerimize ayda sadece 10 TL farkla, diğer operatörlerden en fazla ne kadar hız alabiliyorlarsa, aynı hızı TurkNet’te verebiliyoruz. Yani Özgür İletişim Ekstra ile diğer operatörler bölgenizde 75 Mbps’e kadar size hız sağlayabiliyorsa, biz de bu hızı sağlamış olacağız.

Kota yok, alabildiğiniz kadar hız ve 1.000 dakika konuşma var

Özgür İletişim Ekstra’da TurkNet’in farklılıkları devam ediyor. Örneğin hızınız artıkça size yüklü bir fiyat çıkarmıyoruz. 50 Mbps’e kadar şunu, 75 Mbps’e kadar bunu ödeyeceksiniz demiyoruz. Sadece 10 TL farkla, 50, 75 ve 100 Mbps’e kadar olan paketlerden hangisi sizin bölgenizde destekleniyorsa onu veriyoruz. Bir de tabii kota, limit yok. Ay ortasında internetiniz durmuyor. 7/24 alabileceğiniz maksimum hızda internete giriyorsunuz. Paketin içinde ayda 1.000 dakika her yöne konuşma da var. Bu 1.000 dakikanız ile yurt içi cep telefonlarını, sabit telefonları, 444’lü numaralı ve Uluslararası 1. Kademe ülkelerini arayabilirsiniz. Almanya’daki akrabalarınız varsa, açın telefonu doya doya konuşun. 

Evinizde Özgür İletişim Ekstra var mı?
 

+ TurkNet abonesi değilim, Özgür İletişim Ekstra’dan yararlanabiliyor muyum?

Evet. TurkNet'e abone olurken ya da abone olduktan sonra Online İşlemler ya da Mobil Uygulama üzerindeki paket yükseltme ekranında eğer 35 Mbps üzerinde hızları alabileceğiniz bilgisi varsa Özgür İletişim Ekstra kullanabilirsiniz. Yeni aboneliklerde daha yüksek hızlı internetinizi hizmetiniz başlar başlamaz kullanabilirsiniz. Sonradan yapılan hız yükseltmelerinde ise bir sonraki aydan itibaren daha yüksek hızlı internet kullanmaya başlayabilirsiniz. Abone olduktan sonra, Online İşlemler ya da Mobil Uygulama üzerinden hızınızı yükselirseniz, ay başında yeni hızınızın tanımlanması için bir kere modeminizi açıp kapatmanız gerekir.

+ Özgür İletişim Ekstra’ya geçmeli miyim?

Eğer 35 Mbps’e kadar hız alıyorsanız bu az bir hız sayılmaz. Birçok şeyi rahatlıkla yapabilirsiniz. Biz yedi kişilik bir ailenin 35 Mbps’e kadar hızla tüm ihtiyaçlarını karşılayabildiğini biliyoruz. Ancak sıkı bir internet kullanıcısıysanız, sürekli internette işleriniz varsa, zaman sizin için değerliyse Özgür İletişim Ekstra ile daha fazla hız almayı düşünebilirsiniz.

ADSL kullanıyorsanız ve bölgenizde VDSL hizmeti alabiliyorsanız, TurkNet’e abone olurken satın alma ekranında ya da abone olduktan sonra Online İşlemler ya da Mobil Uygulama üzerinde Özgür İletişim Ekstra ile 50 Mbps ve üzerinde hızları alabileceğiniz bilgisi veriliyorsa ve daha fazla hız sizin için önemliyse Özgür İletişim Ekstra’ya geçmeyi düşünebilirsiniz. Tabii, ADSL’den VDSL’e geçmek istiyorsanız, modeminizin VDSL desteği olması gerektiğini de unutmayın. Modeminiz VDSL desteklemiyorsa, Özgür İletişim Ekstra kullanabilmek için VDSL destekleyen bir modem satın almanız gerekiyor.

+ Özgür İletişim Ekstra’ya nasıl geçerim?

TurkNet Özgür İletişim abonesi olan ve 35 Mbps’e kadar VDSL hizmetimizi kullanan TurkNet’liler, Online İşlemler ya da Mobil Uygulama üzerindeki paket yükseltme ekranı üzerinden anında paket değişikliği yapabilir. Paket değişikliği gelecek ayın başından itibaren geçerli olur. Ay başında modemi açıp kapadıktan sonra yeni hızınız ile internete bağlanabilirsiniz.

ADSL kullanan ve Online İşlemler ya da Mobil Uygulama üzerindeki paket yükseltme ekranında 50 Mbps ve daha üstü hızları görebileceği bilgisini alan kullanıcılarımız ise modemleri VDSL destekliyorsa hemen, VDSL desteklemiyorsa, VDSL destekli modem satın aldıktan sonra Özgür İletişim Ekstra’ya geçiş yapabilir. Paket değişikliği ay başından itibaren geçerli olur. Ay başında yeni hızın tanımlanması için bir kere modemin açılıp kapatılması gerekir.

Yeni abone olan müşterilerimiz ise abone olma ekranında daha yüksek hız sağlayan Özgür İletişim Ekstra seçeneğini görüyorsa, aboneliklerini Özgür İletişim Ekstra olarak başlatabilir. Böylece ayda 10 TL farkla, 50, 75 veya 100 Mbps’e kadar hızlarda internet kullanabilirler.

+ ADSL kullanıyorum, Özgür İletişim Ekstra’ya geçebilir miyim?

Online İşlemler ya da Mobil Uygulama üzerinde, paket yükseltme ekranında 50 Mbps ve üzerinde hızları alabileceğiniz bilgisini görüyorsanız Özgür İletişim Ekstra’ya geçiş yapabilirsiniz. Özgür İletişim Ekstra paketinde sunulan VDSL internet hizmetinden yararlanmanız için modeminizin VDSL desteklemesi gerekiyor. Modeminiz VDSL desteklemiyorsa, VDSL destekleyen bir modem satın almanız gerek.

+ Hız yükseltme işlemi için ücret alıyor musunuz?

Hayır, hız yükseltme işlemi için ücret almıyoruz. Sadece Özgür İletişim Ekstra’nın aylık ücreti olan 85,99 TL için her ay başında size fatura çıkarıyoruz.

+ Hız yükseltmeden ne kadar download hızı alabileceğimi görebilir miyim?

Evet, Online İşlemler ya da Mobil Uygulama üzerinden hızınızı yükseltmeden, ne kadar hız alabileceğinizi göreceksiniz. Upload hızınız ise 4 Mbps’e kadar olacak.

+ Ne kadar hız alabileceğim neye göre belirleniyor?

VDSL hizmetinde Türk Telekom’un alternatif operatöre sunmuş olduğu çeşitli paketler var. Özgür İletişim Ekstra ile 50, 75 ve 100 Mbps’e kadar olan hız seçeneklerini müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. Bu hızlardan hangisini bölgenizde alabileceğiniz ise santrale ya da saha dolabına olan uzaklığınızla ilgili. Santrale ya da saha dolabına yakın bölgelerde 100 Mbps’e kadar, uzaklaştıkça 75 ve 50 Mbps’e kadar download hızı kullanabilirsiniz. Upload tarafında ise 4 Mbps’e kadar hız alırsınız.

+ Hızımı istediğim zaman düşürebilir miyim?

Evet, Online İşlemler ya da Mobil Uygulama üzerinden hızınızı istediğiniz zaman düşürebilirsiniz.

+ Hızımı ayın 15’inde yükselttim faturama ne yansır?

Hız değişikliğiniz gelecek ayın başında aktif olduğundan, gelecek ay başında size o ay kullanacağınız hizmetinizi kapsayan 85,99 TL tutarındaki faturanız gönderilir. TurkNet ön faturalamalı bir hizmet olduğundan her zaman kullanacağınız ayın ücretini, ay başında ödersiniz.

+ Hızımı ay sonu gelmeden düşürdüm, faturama ne yansır?

Hız düşürdüğünüzde ay başına kadar mevcut yüksek hızınızı kullanmaya devam edersiniz. Ay başında hızınız düşürülür ve yeni ayın fiyatlandırması düşük hız kullanım ücreti üzerinden yapılır. Yani, gelecek aydan itibaren düşük hız kullanmaya ve düşük hız ücreti ödemeye başlarsınız.

+ Arkadaşını Getir kampanyasından yararlanabiliyor muyum?

Evet, yararlanabilirsiniz. TurkNet'li yaptığınız fatura ödeme şartlarını zamanın yerinde getiren her arkadaşınız için (sizin de gecikmiş borcunuz yoksa) bir ay bedava Özgür İletişim Ekstra kullanabilirsiniz.

+ Engelsiz Tarife geçerli mi?

Evet, geçerli. İster Özgür İletişim ister Özgür İletişim Ekstra kullanın, Engelsiz Tarife kullanıyorsanız, paket fiyatı üzerinden yüzde 25 indirim alırsınız.