Pratik Ses Servisleri

Gelen Aramayı Durdurma Servisi

Ne İşe Yarar?

Rahatsız edilmemek istediğiniz zamanlarda gelen çağrıları dilediğiniz süre boyunca durdurmanızı sağlayan TurkNet servisidir.

Nasıl Kullanırım

*26# 'yi tuşlayarak hizmetten faydalanmaya başlayabilirsiniz.
Dilediğiniz zaman bu özelliği kapatmak için #26# 'yi tuşlayarak servisi sonlandırabilir ve çağrı almaya başlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Beni arayan kişiler ulaşılabilir olmadığımı nasıl anlıyor?

Bu servisten faydalandığınız zaman sizi arayan kişiler meşgul tonuyla karşılaşırlar ve bu servisten faydalandığınız sürece gelen çağrılar sizi rahatsız etmez.

Bu servisten faydalandığım zaman arama yapabilir miyim?

Bu servis sizin arama yapmanıza engel değildir, dilediğiniz zaman aramalarınızı kendi tarifeniz üzerinden ücretlendirilerek gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretler

Servis ücreti: Ücretsiz

Diğer ücretler: Yok

Meşgul Aboneye Ulaşma Servisi

Ne İşe Yarar?

Aradığınız kişi meşgulse müsait olduğunda size haberarrow veren ve sizin için otomatik olarak arama yapan TurkNet servisidir.

Nasıl Kullanırım

Bu hizmetten aradığınız kişi TurkNet abonesi ise faydalanabilirsiniz. Aradığınız kişinin telefonu meşgul çalıyorsa, meşgul sesini duyduğunuzda kapama tuşuna basıp çevir sesini duyduktan sonra *37# 'yi tuşlayın. Onaylama tonunu duyduğunuzda kayıt işlemi tamamlanmıştır. Görüşmek istediğiniz abone belirli aralıklarla otomatik olarak aranacak olup, aradığınız kişinin görüşmesi bittiğinde telefonunuz farklı şekilde çalacaktır. Telefonunuzu 30 saniye içinde açarsanız, karşı tarafın telefonu çalmaya başlar. Servisi sonlandırmak için #37# 'yi tuşlayınız.

Sıkça sorulan sorular

Meşgul olan her abone için bu hizmetten otomatik olarak faydalanabilir miyim?

Hayır.

Ücretler

Servis ücreti: Ücretsiz

Diğer ücretler: Yapacağınız görüşmeler mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Aynı Anda 2 Kişiyle Görüşme Servisi

Ne İşe Yarar?

Görüşmeniz esnasında başka bir kişiyle daha görüşebilmenize olanak sağlayan TurkNet servisidir.

Nasıl Kullanırım

Görüşmeniz sırasında başka bir kişiyle görüşebilmek için öncelikli olarak kapama tuşuna basıp bırakarak konuştuğunuz kişiyi beklemeye almanız gerekir. Özel çevir sesi aldıktan sonra görüşmek istediğiniz diğer numarayı tuşlayıp görüşmenizi gerçekleştirirsiniz. Aradığınız ikinci kişiyi beklemeye alıp, tekrar ilk konuştuğunuz kişiye dönmek isterseniz, kapama tuşuna basıp bırakın ve özel çevir sesi aldıktan sonra 0 'ı tuşlayın. Kapama tuşuna basıp bıraktıktan sonra 1 'i tuşlarsanız, o anda görüşmekte olduğunuz kişiyle görüşmeniz sonlanır ve tekrardan beklemeye aldığınız kişiyle konuşmaya devam edebilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Aynı anda 3. kişiyi arayabilir miyim?

Hayır, bunun için çoklu görüşme servisinden faydalanabilirsiniz.

Ücretler

Servis ücreti: Ücretsiz

Diğer ücretler: Yaptığınız görüşmeler mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Çağrı Aktarma Servisi

Ne İşe Yarar?

Görüşme yaptığınız kişinin başka bir kişiyle görüşme yapabilmesi için çağrı aktarımına olanak sağlayan TurkNet servisidir.

Nasıl Kullanırım

Konuştuğunuz kişiyi beklemeye almak için kapama tuşuna basıp bırakın ve özel çevir sesi alın. Çağrıyı aktarmak istediğiniz numarayı tuşlayıp, karşı taraf cevap verdiğinde kapama tuşuna basıp bırakın, özel çevir sesi aldıktan sonra 2 ′yi tuşlayın. Görüşmekte olduğunuz kişi çağrıyı aktardığınız kişiyle görüşmeye başlayacaktır.

Sıkça sorulan sorular

Çağrı aktarma sırasında hattım meşgul mü olacak?

Evet.

Çağrı aktarma yaparsam herhangi bir ücret yansır mı?

Evet, aktarım yaptığınız görüşme sanki siz arıyormuşsunuz gibi arama yönünüze göre mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Aramaya kapalı yönlere çağrı aktarımı yapabilir miyim?

Hayır.

Sadece benim başlattığım çağrıları mı aktarabilirim?

Hayır, size gelen çağrıları da yönlendirebilirsiniz. Size gelen çağrıları yönlendirdiğinizde hem siz hem de sizi arayan kişi ücretlendirilir.

Ücretler

Servis ücreti: Ücretsiz

Diğer ücretler: Aktarılan çağrının yönüne göre mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilirsiniz.

Çağrı Yönlendirme Servisi

Ne İşe Yarar?

Telefonunuz meşgulken, müsait olmadığınız durumlarda veya dışardayken gelen çağrılarınızı başka bir numaraya yönlendirerek görüşmelerinizi gerçekleştirebilmenize olanak sağlayan TurkNet servisidir.

Nasıl Kullanırım

"Gelen tüm çağrılarınızı yönlendirmek için *21* 'ı tuşladıktan sonra yönlendirmek istediğiniz numarayı ardından da # 'yi tuşlayınız. Yönlendirmeyi iptal etmek için #21# 'yi tuşlayınız.
Telefonunuz meşgulken gelen çağrılarınızı yönlendirmek için *60* 'ı tuşladıktan sonra yönlendirmek istediğiniz numarayı ardından da # 'yi tuşlayınız. Yönlendirmeyi iptal etmek için #60# 'yi tuşlayınız.
Cevap veremediğiniz durumlarda gelen çağrıları yönlendirmek için *22* 'ı tuşladıktan sonra yönlendirmek istediğiniz numarayı ardından da # 'yi tuşlayınız. Yönlendirmeyi iptal etmek için #22# 'yi tuşlayınız.
Telefonunuzu şehirler arası bir telefona ya da cep telefonuna yönlendirmek için 0 ve alan kodunu da girmeniz gerekmektedir."

Sıkça sorulan sorular

Çağrı yönlendirme sırasında hattım meşgul mü olacak?

Evet

Çağrı yönlendirme yaparsam herhangi bir ücret yansır mı?

Evet, yönlendirme yaptığınız görüşme sanki siz arıyormuşsunuz gibi arama yönünüze göre mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Aramaya kapalı yönlere yönlendirme yapabilir miyim?

Hayır

Yurtdışı hatlarına yönlendirme yapabilir miyim?

Hayır

Ücretler

Servis ücreti: Ücretsiz

Diğer ücretler: Çağrıyı yönlendirme kapsamındaki görüşmeleriniz, yönlendirdiğiniz yöne göre mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Çağrı Bekletme Servisi

Ne İşe Yarar?

Görüşme esnasında gelen çağrılardan haberdar olmanıza ve gelen çağrıyı yanıtlayabilmenize olanak sağlayan TurkNet servisidir.

Nasıl Kullanırım

"Görüşmeniz esnasında sizi arayan başka bir kişiye cevap verebilmek için öncelikli olarak *43# 'yi tuşlayanız. Görüşmeniz esnasında kısa bir bip sesi duyarsanız başka biri sizi arıyor demektir. 30 saniye içinde konuşma yaptığınız kişiyi bekletip kapama tuşuna basarsanız, özel bir çevir sesi alırsınız. 0 'ı tuşlayıp, ikinci kişiyle görüşebilirsiniz. Tekrar ilk görüşmeye dönmek için, kapama tuşuna basıp özel çevir sesi aldıktan sonra tekrar 0 'ı tuşlayınız. Tekrar ilk görüşmeye dönmek istemiyorsanız, kapama tuşuna basıp, özel çevir sesi aldıktan sonra ikinci çağrıyı 1 'e basarak alınız. Servisi sonlandırmak için #43# 'yi tuşlayınız.

Sıkça sorulan sorular

Gelen çağrıyı yanıtladığımda gerçekleştirdiğim görüşmeyi ilk görüşmeyi yaptığım abone duyar mı?

Hayır

Gelen çağrıyı da mevcut görüşmeme dahil ederek 3 kişi aynı anda görüşebilir miyiz?

Hayır

Ücretler

Servis ücreti: Ücretsiz

Diğer ücretler: Yok

Telefon Rehberi Servisi

Ne İşe Yarar?

Sık aradığınız telefon numaralarını kaydederek kendi telefon rehberinizi oluşturmanıza olanak sağlayan TurkNet servisidir.

Nasıl Kullanırım

"Bir numarayı sizin için oluşturduğumuz rehberinize kaydetmek için öncelikli olarak *51* 'ı tuşlayınız. Ardından rehberinize kaydederken kullanmak istediğiniz kısa numarayı tuşlayınız (00, 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09 rakamlarından birini seçmeniz gerekir) ardından da sırasıyla *, kaydetmek istediğiniz telefon ve * tuşlarına basınız. Rehberinize kaydettiğiniz numarayı aramak için önce ** sonra kısa numarayı tuşlayınız.
Rehberinize kaydettiğiniz bir numarayı silmek için #51* 'dan sonra kısa numarayı ve sonra da # 'yi tuşlayınız.
Kaydedeceğiniz numara, şehirlerarası veya cep telefonu numarasıysa 0 ve alan kodunu da girmeniz gerekmektedir."

Sıkça sorulan sorular

Telefon rehberime en fazla kaç numara kaydedebilirim?

10 numara kaydedebilirsiniz.

Ücretler

Servis ücreti: Ücretsiz

Diğer ücretler: Yok

Aramaya Kapatma Servisi

Ne İşe Yarar?

Telefonunuzun sizin belirleyeceğiniz yönlere aramaya kapatılmasını sağlayan TurkNet servisidir.

Nasıl Kullanırım

*33* 'ı ardından sırasıyla şifreniz, * , kapatma seçeneğiniz (0'dan 5'e kadar belirleyeceğiniz kapatma seçeneği) ve son olarak da # 'yi tuşlayarak telefonunuzu aramaya kapatmak istediğiniz yönleri seçebilirsiniz.
Servisi iptal etmek için #33* sonra şifrenizi ardından da # 'yi tuşlamanız yeterlidir.
Şifre değişikliği için *10* eski şifre * yeni şifre * yeni şifre # 'yi tuşlamanız yeterlidir.
 

Sıkça sorulan sorular

Servisi iptal ettiğim zaman aramaya kapatma seçeneklerinden hangisi aktif olur?

Bir önceki aramaya kapatma seçeneğiniz aktif olur.

Şifremi bilmiyorum, nasıl öğrenebilirim?

Eğer şifrenizi değiştirmediyseniz şifreniz 0000'dır.

Şifremi unuttum, yeni şifremi nasıl alabilirim?

TurkNet Müşteri Hizmetleri'ni (0850 288 80 80) arayarak yeni şifrenizi alabilirsiniz ve istediğiniz zaman şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Ücretler

Servis ücreti: Ücretsiz

Diğer ücretler: Yok

Üçlü Görüşme Servisi

Ne İşe Yarar?

Aynı anda 3 görüşme yapabilmenize olanak sağlayan TurkNet servisidir.

Nasıl Kullanırım

"İlk görüşmeniz sırasında kapat tuşuna basarak özel çevir sesi aldıktan sonra ikinci kişinin telefon numarasını çeviriniz. Ardından kapama tuşuna basın ve çevir sesi alarak 3 ′ü tuşlayın.
Aradığınız kişiyi görüşmeye dahil etmekten vazgeçerseniz kapama tuşuna basarak özel çevir sesi aldıktan sonra 1 ′i tuşlayın.
Son aradığınız kişiyi beklemeye alıp, ilk aradığınız kişiye dönmek için kapama tuşuna basıp özel çevir sesi alın ve 0 'ı tuşlayın."

Sıkça sorulan sorular

Çoklu görüşme yaparsam herhangi bir ücret yansır mı?

Evet, arama yönünüze göre mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilirsiniz.

Çoklu görüşme servisinden nasıl faydalanabilirim?

Bu özellik abonelik başlangıcınızda hattınıza otomatik olarak tanımlanır.

Ücretler

Servis ücreti: Ücretsiz

Diğer ücretler: Konferans görüşme kapsamındaki görüşmeleriniz, aradığınız yöne göre mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Alarm Servisi

Ne İşe Yarar?

Dilediğiniz bir saatte telefonunuzun otomatik olarak aranıp telefonunuzu alarm olarak kullanmanıza olanak sağlayan TurkNet servisidir.

Nasıl Kullanırım

"Bu hizmetten faydalanmak için *55* 'ı ardından önce alarmın çalmasını istediğiniz saati ve sonra dakikayı daha sonra ise # 'yi tuşlayınız. Alarm servisini iptal etmek için #55* 'ı ardından alarmın çalmasını istediğiniz saati ve sonra dakikayı daha sonra ise # 'yi tuşlayınız.
Saat ve dakikayı 2 haneli olarak tuşlamanız gerekmektedir.
Birden fazla uyandırma servisi kaydı yaptıysanız ve tümünü iptal etmek istiyorsanız #55# 'yi tuşlayınız.
Uyanmak istenen dakika 5 ve katları şeklinde olmalıdır. İki uyandırma arasında en az 15 dakika olabilir ve günde en fazla 5 adet alarm kurabilirsiniz."

Sıkça sorulan sorular

Ücretler

Servis ücreti: Ücretsiz

Diğer ücretler: Yok

Hızlı Arama Servisi

Ne İşe Yarar?

Yoğun olarak aradığınız veya aramayı planladığınız bir numarayı telefon ahizesini kaldırınca numara tuşlamadan arayabilmenizi sağlayan TurkNet servisidir.

Nasıl Kullanırım

"*53* 'ı ardından numarayı ardından da # 'yi tuşlayınız.
Telefonunun ahizesini kaldırdığınızda 10 saniye içerisinde önceden kaydettiğiniz numara otomatik olarak aranır. Farklı bir numarayı aramak istiyorsanız 10 saniye geçmeden aramak istediğiniz numarayı tuşlamanız gerekir.
Servisi sonlandırmak için #53# 'yi tuşlayınız.
Arayacağınız numara şehirlerarası veya cep telefonuysa 0 ve alan kodunu da girmeniz gerekmektedir."

Ücretler

Servis ücreti: Ücretsiz

Diğer ücretler: Görüşmeleriniz mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Arayan Numarayı Görüntüleme Servisi

Ne İşe Yarar?

Telefonunuzu arayan kişinin numarasının görünmesini sağlayan TurkNet servisidir.

Nasıl Kullanırım

Bu özellik abonelik başlangıcınızda hattınıza otomatik olarak tanımlanır.

Ücretler

Servis ücreti: Ücretsiz

Diğer ücretler: Yok

Gizli Arama Servisi

Ne İşe Yarar?

Aramalarınız sırasında telefon numaranızın aradığınız kişinin cihazında görüntülenmesini engelleyen TurkNet servisidir.

Nasıl Kullanırım

TurkNet Müşteri Hizmetleri'ni (0850 288 80 80) arayarak bu servisten faydalanabilir veya servisi sonlandırabilirsiniz.

Ücretler

Servis ücreti: Ücretsiz

Diğer ücretler: Yok

Gizli Nurama Aramalarını Engelleme Servisi

Ne İşe Yarar?

Gizli numaralardan gelen çağrıları engelleyen TurkNet servisidir.

Nasıl Kullanırım

TurkNet Müşteri Hizmetleri'ni (0850 288 80 80) arayarak bu servisten faydalanabilir veya servisi sonlandırabilirsiniz.

Ücretler

Servis ücreti: Ücretsiz

Diğer ücretler: Yok

Son Arama Tekrarı Servisi

Ne İşe Yarar?

Son aranan numarayı, numaraları tuşlamadan otomatik olarak aramayı sağlayan TurkNet servisidir.

Nasıl Kullanırım

**# tuşlayarak son aradığınız numarayı tuşlamadan aramanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretler

Servis ücreti: Ücretsiz

Diğer ücretler: Görüşmeleriniz mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

buraya html kodu gelir
login