ENGELLİLER İÇİN İNTERNET KAMPANYASI HAKKINDA SSS

Engelli vatandaşlarımıza özel TurkNet ADSL Kampanyası'ndan kimler, hangi koşullarda faydalanabilir?

• Bu kampanyadan özürlülük oranı % 40 ve üzeri olan engelli vatandaşlarımız kendileri veya 1. derece yakını aracılığıyla başvurarak faydalanabilirler.
• Her engelli müşteri üzerinde aktif tek bir indirimli internet tarifesine izin verilmektedir.
• Abonelik başvurusunu engelli olan kişi yapıyorsa abonelik, bu kişi üzerine olacaktır. Eğer abonelik başvurusunu engellinin birinci dereceden yakını (anne, baba veya çocuğu) yaptığı takdirde, bu kişi engelli indirimden faydalanabilecek ve abonelik engelli yakını üzerine gerçekleşecektir.

Başvurular kim tarafından, hangi kanal üzerinden yapılır?

İndirimden yararlanmak isteyen engelli kişi ya da engelli kişinin birinci dereceden yakını (anne, baba veya çocuğu) 0850 288 80 80 numaralı TurkNet Müşteri Hizmetleri'ni arayarak taleplerini iletebilirler.

Başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

Özürlü oranını gösteren ibareyi taşıyan nüfus cüzdanı bulunması durumunda başvuru için bu belge tek başına yeterli olacaktır. Nüfus cüzdanında özürlülük oranı bulunmaması durumunda ek olarak Özürlü Kimlik Kartı veya Sağlık Kurulu Raporu gerekli olacaktır. Aboneliğin engelli kişi yerine birinci dereceden yakını (anne, baba veya çocuğu) üzerine gerçekleştirileceği durumlarda bu belgelere ek olarak birinci dereceden yakını olan kişinin T.C. kimlik numarası ve T.C. nüfus cüzdanı belgesi de gerekli olacaktır.

Engelli durumunu gösteren başka belgeler kabul edilir mi?

Nüfus Cüzdanı, Özürlü Kimlik Kartı ve Sağlık Kurulu Raporu dışında bir belge/evrak kabul edilmemektedir.

Engellilik durumunu gösteren belgelerin hukuki olarak geçersiz olduğu kanıtlanırsa ne olur?

Abonelik işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için %40 özür derecesini gösteren belgenin hukuki olarak geçerli olması gerekmektedir. Evrakın eksik olması durumunda indirimli tarifelerden faydalanılamayacaktır. Abonenin erişim hizmetini bahsi geçen kampanya kapsamında almaya başlaması sonrasında evrakın hukuki olarak geçersiz olduğu tespit edilirse, bu durumda abonelik;

• Mevcut abonelikler için mevcut fiyatlandırma üzerinden,
• Yeni abonelikler için aynı hız ve kotada Sabit telefon hizmeti içeren ve yürürlülükte olan kampanya fiyatından devam ettirilecektir.


buraya html kodu gelir