TURKNET FATURA HAKKINDA SSS

Faturamı Nasıl Ödeyebilirim?

Faturalarınızı abone numaranız ile kredi kartınızla, 0850 288 8080 numaralı sesli yanıt sistemimizden veya size özel kullanıcı adı ve şifrenizle http:\\abone.turk.net Online İşlem Merkezinden dilediğiniz zaman ödeyebilir ve hatta otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz.

Bu linkten kolayca ulaşabileceğiniz anlaşmalı ödeme noktalarımızdan da ödeme yapabilirsiniz.

Tam İletişim hizmeti kullanıyorsanız abone numaranız başında sıfır olmadan 10 haneli telefon numaranızdır. Faturanızın sağ üst köşesinde “ABONE NO” alanından abone numaranıza ulaşabilirsiniz.

TurkNet hizmetindeki ilk faturamda hangi ücretler yer alacak?

TurkNet faturanız abone olduktan sonraki takip eden ayın 1’nde kesilecek olup aşağıdaki ücretleri içerecektir;

• Bir defaya mahsus olmak üzere, aboneliğinizin başladığı tarihinden ilk fatura dönemine kadar olan kısmi aylık İnternet hizmet bedeli,
• Takip eden aya ait aylık İnternet hizmet bedeli,
• Kampanya kapsamında hediye edilen yönlere yapılan kullanım indirimleri,

Varsa;
• Modem ücret taksidi,
• Limitli paket kullanılıyor ve kota aşımı yapıldı ise ücreti,
• Aboneliğinizin başladığı tarihe ait paket dışı yapılan görüşme ücretleri,
• Abone olunan kampanya ile ilgili bir defaya mahsus damga vergisi ücreti ilk faturaya yansıtılır.

Faturam yeni geldi, neden iki adet fatura görüyorum?

Abonelik başvurunuz aktif hale geldikten sonra, o ay içinde bir sonraki aya kadar olan hizmetinizi kullandığınız gün ücreti (Kısmi Ücret) ve bir sonraki aya ait tam ay kullanım faturası, iki ayrı fatura olarak aboneliğin başlatıldığı tarihi takip eden ayın 1’i itibariyle tarafınıza gönderilir. İlk fatura döneminde alacağınız iki faturadan biri hizmetinizin açıldığı günden o ayın sonuna kadarki dönemi kapsar. Diğer fatura yeni başlayan ayın ücretidir. Tüm sonraki aylarda size tek bir fatura gönderilecektir. Örneğin 15 Haziran’da hizmetiniz aktif hale geldiyse, Temmuz ayı başında 15-30 Haziran dönemi için bir fatura ve ayrıca Temmuz ayı için bir fatura olmak üzere toplam iki ayrı fatura size gönderilecektir. Ağustos başında ise sadece tek bir fatura sizin için düzenlenir ve bu fatura Ağustos ayı kullanımınızın ücreti içindir. Sonraki aylarda da aynı şekilde kullanacağınız ayın faturası her ayın başında size gönderilir.

Hız/Paket Değişikliği Ücreti Nedir?

TurkNet internet hizmetiniz ön ödemeli olduğundan her ayın ilk günü kullandığınız pakete ait ücret aylık paket ücreti olarak faturanızda yer almaktadır. Ay içerisinde yaptığınız (hız/kota) paket değişimi durumunda değişikliğin yapıldığı tarihten takip eden takvim ayının ilk gününe kadar (yeni hız/kota) paketinize ait kullanımlarınız hesaplanır. Hesaplanan tutar paket değişikliği yaptığınız ayı takip eden ilk aylık faturanızda “paket değişim ücreti” olarak yer alır.

Gecikme Ücreti Nedir?

TurkNet hizmet/lerinize ait faturalarınızın Son Ödeme Tarihinden önce ödenmemesi durumunda günlük %0,15 oranında faturanıza yansıyacak ücrettir.

Cihaz Modem Bedeli Nedir?

Kampanya kapsamında taksitli modem gönderimi sağlanması durumunda fatura içeriğinde yer alan modem taksit ücretidir.

Telefon Hizmeti Kullanım Ücreti Nedir?

Fatura döneminde yapılan telefon hizmetinize ait tüm görüşmelerin ücretidir.

Telefon Kullanım İndirimi Nedir?

Telefon hizmetiniz ile kampanya kapsamına dahil yönlerle yapılan görüşme ücretine ait indirimlerin toplamıdır.

Görüşme Detay Ücreti Nedir?

Fatura gönderim tercihinizin posta olması halinde ve telefon kullanım detaylarını talep edilmesi durumlarında sayfa başına 0,70 krş yansıtılan ücretlendirmedir.

Nakil Ücreti Nedir?

Hizmetinizin bir adresten farklı bir adrese nakil edilmesinden doğan ücrettir.

Hizmet Kısıtlama Açma Ücreti Nedir?

Hizmetinize ait ödenmemiş faturanızın son ödeme tarihinde ödenmemesi sebebiyle internet erişiminizin erişime kapatılması ve yeniden açılması nedeniyle faturanıza yansıtılan ücrettir.

Borçtan Kapatma Açma Ücreti Nedir?

Son ödeme tarihi geçmiş ödenmemiş faturalar nedeniyle hizmetinizin iptal edilmesi ve ödeme işlemleriniz gerçekleştiğinde hizmetinizin yeniden aktif edilmesinden doğan ücrettir.


buraya html kodu gelir