FİBER İNTERNET HİZMETİ HAKKINDA SSS

Fiber Internet Nedir?

Fiber internet "ışık hızında internet" anlamına gelmektedir. Şu anda, dünya çapındaki en hızlı internet erişimi teknolojisidir. Altyapısında fiber optik kablolar kullanılır. Fiber optik kablolar cam elyaf türevi bir kablo türü olup, bakır kablolardan farklı olarak bilgiyi elektrikle değil, ışıkla aktarırlar. Böylece, daha fazla bilgiyi çok yüksek hızlarda kesintisiz olarak ulaştırırlar.

TurkNet Fiber Internet abonesi olabilmem için sabit telefon abonesi olmam şart mı?

Hayır, Fiber Internet abonesi olmak için sabit telefon hattına ihtiyacınız yoktur.

Evimde sabit telefon kullanıyorum, Fiber Internet almak için sabit telefon aboneliğimi iptal ettirmeli miyim?

Hayır. Aynı anda hem sabit telefon hem de Fiber Internet abonesi olabilirsiniz. Dilerseniz, numaranızı TurkNet'e taşıyabilir, böylelikle hem TurkNet Sabit Telefon Hizmeti'nin indirimli tarifesinden yararlanarak konuşma giderlerinizi düşürür, hem de Fiber Internet hizmetiniz ile telefon hizmetini tek faturada görüntüleme ve ödeme kolaylığından yararlanabilirsiniz.

TurkNet Fiber Internet hizmeti sunduğunuz bölgeler nelerdir?
Bölge Site Adı
Acıbadem Akasya Residence
Levent Büyükhanlı Levent
Akatlar Çağlayan Sitesi
Ulus Erdem Apartmanı
Etiler Etiler Maya Residence
Fulya Fulya Terrace
Beylikdüzü Innovia 2
Gayrettepe İş Bankalılar
Gültepe Kanyon Residence
Ulus Kibele Sitesi
İstinye L’ist İstinye Residence, Panavia Panorama
Mecidiyeköy Quasar
Levazım Zorlu Center Residence
Başvurabileceğim TurkNet Fiber Internet paketinin içeriği nedir?

Paket içeriğinde 50 Mbps’e kadar olan kotasız kullanım sunulmaktadır. Adil Kullanım Uygulaması Politikası gereğince ayda 50 Mbps'ye kadar kotasız pakette 250 GB’nin aşılması durumunda, aşılan tarihten itibaren veri indirme hızı en fazla 16 Mbps ile, veri yükleme hızı ise 1 Mbps ile sınırlandırılacak ve dönem sonunda normal hızına dönecektir. Upload hızı 4 Mbps’dir.

Fiber Internet hızı nelerden etkilenir?

Belirtilen hızlar, maksimum ulaşılabilen hızları temsil etmektedir. Bahsi geçen hızlar, kullanılan bilgisayarın durumu, merkezi cihazların performansı ve modem / router performansı gibi faktörlerden etkilenir.

TurkNet Fiber Internet kampanyaları nelerdir?

TurkNet'in sunduğu mevcut Fiber Internet kampanyasına buradan ulaşabilirsiniz.

TurkNet Fiber Internet'te upload hızı ne kadardır?

Upload (yükleme) hızı 4 Mbps’dir.

Faturam ne zaman gelir? Ödemesini nasıl yapabilirim?

Fiber Internet hizmeti ön ödemeli bir hizmettir. Her ayın 1'inde o ayın sonuna kadar alacağınız hizmetin faturası adınıza düzenlenir. Abonelik yeni başladığında, bir sonraki ayın ilk gününde düzenlenen ilk faturanızda, gelecek ayın ücretinin yanında, üyelik başlangıcından itibaren, ayın başına kadar olan kısmi bölüm de faturanıza kısmi bedel olarak yansıtılır. İlk faturanızda ayrıca (varsa) aktivasyon bedelinin ilk taksidi yer alır. Eğer üyeliğiniz limitli/kotalı bir üyelik tipi ise, ay içerisindeki kota aşım ücretleriniz de faturanıza yansıtılır. Faturanızın son ödeme tarihi sağ üst köşedeki fatura bilgileri bölümünde yer alır. TurkNet Fiber Internet aboneliğinize ait ödemeleri kredi kartı ve banka havalesi yolu ile yapabilirsiniz. Ödeme noktaları için tıklayınız.

Online İşlem Merkezi üzerinden kullanıcı adı ve şifrenizi girerek de ödemenizi online olarak yapabilirsiniz. Online İşlem Merkezi'ne giriş yapmak için tıklayınız.

Adresinize zarfta basılı olarak gönderilen faturanız dışında, fatura bilgilerinizi,

1. 0 850 288 80 80 numaralı TurkNet Müşteri Hizmetleri'ni aradığınızda ulaşacağınız sesli yanıt sistemine telefon numaranızı tuşlayarak,
2. 0 850 288 80 80 numaralı TurkNet Müşteri Hizmetleri'ni aradığınızda Müşteri Temsilcimizle görüşerek,
3. Online işlem Merkezi'nden kullanıcı adı ve şifrenizi girerek, Online İşlem Merkezi'ne giriş yapmak için tıklayınız.
4. Her fatura döneminde e-posta adresinize gönderilen faturanız üzerinden öğrenebilirsiniz.

TurkNet Fiber Internet aboneliğimi iptal ettirmek istiyorum, ne yapabilirim?

TurkNet Müşteri Hizmetlerini (0850 2888080) dilediğiniz zaman arayarak iptal süreci ile ilgili detaylı bilgileri alabilir veya iptal talebinizi Abone/Hizmet numaranızı, iletişim bilgilerinizi ve imzanızı içerecek şekilde hazırladığınız iptal talep dilekçesini 0 212 216 55 60 numaralı faksa göndererek yapabilirsiniz. Dilekçeniz 24 saat içerisinde işleme alınacak ve 7 gün içerisinde iptal işleminiz tamamlanacaktır. Hem dilekçeniz işleme alındığında hem de iptal işlemlerinizle ilgili adımlarda size de bilgilendirme yapılacaktır. İptal talep dilekçeniz bize ulaştıktan sonraki 7 gün içerisinde iptal işlemlerinizi tamamlama yükümlülüğümüz olduğu için, ileri tarihli iptal taleplerinizi işleme alamamaktayız.

Modemimle ilgili kurulum, güvenlik ayarları ve diğer teknik sorularım için nereye başvurabilirim?

Eğer TurkNet Fiber Internet'in modemli kampanyalarından yararlanmaktaysanız, tarafımızca gönderilecek olan modem "tak-çalıştır" modem olup, gerekli tüm ayarlamaları yapılmış şekilde size ulaştırılacaktır. Modem size ulaştığında sizin sadece fiziksel bağlantılarını yapmanız gerekmektedir. Modeminiz ile ilgili tüm teknik sorularınız için 7/24 0850 288 80 80 numaralı TurkNet Müşteri Hizmetleri'nden destek alabilirsiniz.

Modemim arızalandı ne yapmalıyım?

0850 288 80 80 numaralı TurkNet Müşteri Hizmetleri'nden destek alabilirsiniz.


buraya html kodu gelir