ÖZGÜR İLETİŞİM HAKKINDA SSS

ADSL İnternet Hizmeti Nedir?

Asymmetric Digital Subscriber Line sözcüklerinin baş harflerinden oluşan ADSL (Asimetrik Sayısal Abone Hattı), mevcut telefonlar için kullanılan bakır teller üzerinden yüksek hızlı veri, ses ve görüntü iletişimini aynı anda sağlayabilen bir modem teknolojisidir. Bu teknoloji sayısal veri ve ses bilgilerini aynı anda kullanmamıza olanak sağlar. Ses ve veri bilgilerinin birbirlerini etkilememeleri için splitter/ayırıcı adlı bir cihaz kullanılması gerekmektedir.

VDSL nedir?

Hattın kalitesi ve hizmet alınan santralin uzaklığına göre daha yüksek hızda internet hizmeti alabileceğiniz bir teknolojidir. VDSL hız seçeneklerinde alacağız maksimum hız santrale olan uzaklığınıza bağlı olduğu için garanti edilmez. VDSL hizmetinden yararlanabilmeniz için hizmet alacağınız yerde bu teknolojinin desteklenmesi ve VDSL2 uyumlu bir modem kullanmanız gerekir.

VDSL ile ADSL arasındaki fark nedir?

VDSL hizmetiyle alt yapının desteklemesi durumunda 100 Mbps’e kadar hızlı internet hizmeti alabilirsiniz. Altyapının VDSL hizmetini desteklememesi durumunda ADSL hizmetinden yararlanabilirsiniz. Hattın uygunluğuna ve santrale olan mesafeye bağlı olarak ADSL’de 16 Mbps’ye kadar alabileceğiniz en yüksek hızda hizmet verilmektedir.

VDSL için neden ADSL’de kullandığım modemden farklı bir modem almalıyım?

VDSL modemleri, ADSL modemlerden farklıdır. VDSL hizmetinin alınabilmesi için VDSL desteği olan modem kullanmalısınız. Mevcut ADSL modeminiz eğer VDSL destekliyse modem değiştirmenize gerek yoktur. Modeminiz VDSL destekli olup olmadığını üretici firmanın web sitesinden ya da direkt olarak firmaya ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Fiber İnternet Hizmeti nedir?

TurkNet’in kendi altyapısı ile fiber optik kablolarla sunduğu yüksek hızlı internet erişim hizmetidir. Fiber bağlantılarda internet verisi, binaya kadar TurkNet’in kendi fiber optik kablolarıyla taşınır. Bazı lokasyonlarda modeme kadar fiber optik bağlantı devam eder, bazı lokasyonlarda ise bina içinde bakır kablolar ile devam edilir. Evin içine kadar fiber kablo ile girilebilen lokasyonlardaki bireysel aboneliklerde 1000 Mbps’e kadar hızlarda hizmet verilebilmektedir.

TurkNet Fiber İnternet hizmetinden nasıl faydalanabilirim?

Fiber İnternet abonesi olmak için sabit telefon hattına ihtiyacınız yoktur. Aynı anda hem sabit telefon hem de Fiber Internet abonesi olabilirsiniz. Dilerseniz, numaranızı TurkNet'e taşıyabilir, böylelikle hem TurkNet Sabit Telefon Hizmeti'nin indirimli tarifesinden yararlanarak konuşma giderlerinizi düşürür, hem de Fiber Internet hizmetiniz ile telefon hizmetini tek faturada görüntüleme ve ödeme kolaylığından yararlanabilirsiniz. Fiber İnternet’te 25 Mbps, 50 Mbps, 100 Mbps ve 1000 Mbps’e kadar download (indirme) hızları olan kotasız paket seçenekleri sunulur. Adil Kullanım Noktası uygulaması gereğince ayda 25 Mbps’e kadar kotasız paketlerde 75 GB’nin, 50 Mbps’e kadar kotasız paketlerde 150 GB’nin, 100 Mbps’e kadar kotasız paketlerde 250 GB’nin aşılması durumunda, aşılan tarihten itibaren veri indirme hızı en fazla 3 Mbps ile, veri yükleme hızı ise 1 Mbps ile sınırlandırılır. Dönem sonunda yeniden normal hız alınır. Mevcut Fiber Internet kampanyalarımıza buradan ulaşabilirsiniz. 25 Mbps’e kadar ve 50 Mbps’e kadar paketlerde upload (veri yükleme) hızı 4 Mbps’e kadar, 100 Mbps ve üstü olan paketlerde ise upload hızı 5 Mbps’e kadar olarak belirlenmiştir. sonunda yeniden normal hız alınır. Mevcut Fiber Internet kampanyalarımıza buradan ulaşabilirsiniz. 25 Mbps’e kadar ve 50 Mbps’e kadar paketlerde upload (veri yükleme) hızı 4 Mbps’e kadar, 100 Mbps ve üstü olan paketlerde ise upload hızı 5 Mbps’e kadar olarak belirlenmiştir.

TurkNet Fiber İnternet hizmetini nerelerde kullanabilirim?

Yaşadığınız bölge, fiber altyapımızın bulunduğu bölgeler içerisinde ise, Fiber Internet Ön Talep Formu'nu doldurarak bireyselfiber@turknet.net.tr adresine gönderebilirsiniz. Talebiniz için en kısa sürede sizi arayacağız.
İstanbul:
Maslak, Levent, Şişli, Gayrettepe, Beşiktaş, Dudullu, Kadıköy, Erenköy, Kozyatağı, Acıbadem, Beyoğlu, Fulya, Etiler, Akatlar, İstinye
Gayrettepe: İş Bankalılar Sitesi A, B, C Blok
Beşiktaş: Zorlu Center, Çağlayan Sitesi, Maya, Ulus Erdem Apartmanı, Kibele
Levent: Kanyon A, B, C, E Blok, Metrocity FTTX
Sarıyer: Panavia, Lisistinye
Ataşehir: Mira Tower
Beylikdüzü: Innovia 2
Kadıköy: Akasya Acıbadem
Kozyatağı: Şaşmaz B1, Şaşmaz B2, Şaşmaz Plaza, Şaşmaz CemalBey, OsmanBey, Pınar, Ata, Aşiyan, Umut Eren, Umut Uğur, Umut Özlem, Umut Umut, Erenler A, Erenler B, Erenler C, Tellioğlu, Uçkayasan, Sadıkoğlu, Tuncer, Eke A, Eke B, Eke C, Atatürk CD Ata, Bikec, Sermet, Sultan, Huzur, Bodur, Dilkum 1, Dilkum 2, Dilkum 5, Dilkum 6, Dilkum 8
İzmir: Konak, Alsancak, ESBAŞ OSB., İzmir Doğa Plaza, List, Özdilek, İzmir Defne Plaza

Sabit Telefon (Ses) Hizmeti nedir?

Eviniz ya da işyerinizde TurkNet’in sunduğu yeni nesil altyapı üzerinden avantajlı tarifeler ile sabit telefon görüşmesi yapmanızı sağlayan hizmettir. Ev ve işyerinizdeki sabit telefon cihazları dışında, ek bir cihaz kullanmanıza gerek yoktur. Yüksek ses kalitesi ve ekonomik fiyatlarla her yöne (şehir içi, şehirlerarası, uluslararası ve GSM) arama yapabilmenizi sağlanır. Sabit telefonunuza ait tek bir fatura olur ve bu fatura sadece TurkNet’ten gelir.

Telefon dışında ek cihaza ihtiyacım var mı?

Hayır. Sabit Telefon Hizmeti’nden yararlanabilmek için herhangi bir ön numara tuşlamanız veya dialler (aramatik) gibi herhangi bir ek cihaz kullanmanız gerekmez. Hizmeti almak için yeni bir telefon numarası almanıza veya mevcut telefon numaranızı değiştirmenize ve herhangi bir ek cihaz kullanmanıza gerek yoktur.

1000 dakika telefon hakkımı nasıl kullanabilirim?

Özgür İletişim tarifesindeyseniz, mevcut 1000 dakika hakkınız ile Türkiye’deki tüm GSM operatörleri ile görüşebilirsiniz. Ayrıca şehir içi, şehirlerarası, uluslararası Kademe 1 ülkelerinin sabit telefonlarını ve 3 haneli özel servis numaralarını 1000 dakikanız ile arayabilirsiniz. TurkNet tüm Türkiye'de sabit telefon hizmeti vermektedir.

Telefon hattımı herhangi bir yöne kısıtlama yapabilir miyim?

Telefon hattınızı şehir içi, şehirler arası, uluslararası ve GSM yönlerine doğru yapılan aramalara kısıtlayabilirsiniz.

Aktivasyon (hizmet başvuru ve başlangıç süreci) nedir?

Hizmet açılış talebinin yapıldığı günden hizmetin aktif edildiği güne kadar olan sürece aktivasyon süresi denir.

Aktivasyon işlemim kaç gün sürer?

Abonelik belgelerinizi eksiksiz ve hatasız olarak TurkNet’e ulaştırdıysanız, TurkNet belgelerinizin ulaştığını ve herhangi bir eksik olmadığını size SMS’le bildirir.
Daha önce herhangi bir işletmeciden telefon ve internet hizmeti aldıysanız 3 gün içinde TurkNet’e geçiş işlemlerinizin sonuçlanması beklenir. Başka bir servis sağlayıcıdan yalın internet hizmeti kullanıyorsanız aktivasyon işleminin 6 gün sürmesi ön görülür.
TurkNet’te başvurular yüzde 95 oranında belirtilen sürelerde tamamlanır ve hizmet aktivite edilir. Ancak nadir de olsa yerleşik operatör ya da diğer servis sağlayıcılardan hizmet taşımayla ilgili gecikmeler yaşanabilmektedir. Ayrıca başvuru sırasında sistemde müsait port gözükmesi ve sonradan müsait port olmaması gibi durumlardan dolayı (TurkNet’le ilgisi yoktur) uzayan aktivasyon süreçleri olabilmektedir. Bu gibi durumlarda TurkNet ilgili üçüncü parti kurumlarla irtibata geçerek işlemin biran önce hızlanması adına gereken desteği müşterilerine verir.

Aboneliğim aktif hale gelince, ne yapacağım?

Aboneliğiniz aktif hale geldiğinde sabit telefon hattınızı hiç bir ek işlem yapmadan kullanmaya başlayabilirsiniz.
İnternet hizmetinizi kullanabilmeniz için iletişim numaranıza SMS ile gönderilen Kullanıcı adı / Şifre bilgilerinizle modem kurulumunuzu gerçekleştirerek internet hizmetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

TurkNet’te ilk ay iki fatura mı ödüyorum?

Abonelik başvurunuz aktif hale geldikten sonra, o ay içinde bir sonraki aya kadar olan hizmetinizi kullandığınız gün ücreti (Kısmi Ücret) ve bir sonraki aya ait tam ay kullanım faturası, iki ayrı fatura olarak aboneliğin başlatıldığı tarihi takip eden ayın 1’i itibariyle tarafınıza gönderilir. İlk fatura döneminde alacağınız iki faturadan biri hizmetinizin açıldığı günden o ayın sonuna kadarki dönemi kapsar. Diğer fatura yeni başlayan ayın ücretidir. Tüm sonraki aylarda size tek bir fatura gönderilecektir. Örneğin 15 Haziran’da hizmetiniz aktif hale geldiyse, Temmuz ayı başında 15-30 Haziran dönemi için bir fatura ve ayrıca Temmuz ayı için bir fatura olmak üzere toplam iki ayrı fatura size gönderilecektir. Ağustos başında ise sadece tek bir fatura sizin için düzenlenir ve bu fatura Ağustos ayı kullanımınızın ücreti içindir. Sonraki aylarda da aynı şekilde kullanacağınız ayın faturası her ayın başında size gönderilir.

İnternet faturamı nasıl ödeyebilirim?

Faturalarınızı abone numaranız ile kredi kartınızla, 0850 288 80 80 numaralı sesli yanıt sistemimizden veya size özel kullanıcı adı ve şifrenizle https://turk.net/online-islemler/#/login linkine tıklayarak Online İşlem Merkezinden dilediğiniz zaman ödeyebilirsiniz. Dilerseniz otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
Ayrıca, bu linkten kolayca ulaşabileceğiniz anlaşmalı ödeme noktalarımızdan ödeme yapabilirsiniz.
Telefon ve internet bir arada hizmet kullanıyorsanız abone numaranız başında sıfır olmadan 10 haneli telefon numaranızdır. Faturanızın sağ üst köşesinde bulunan “ABONE NO” alanından abone numaranıza ulaşabilirsiniz.

İlk faturamda hangi ücretler yer alır?

TurkNet faturanız abone olduktan sonraki takip eden ayın 1’nde kesilir. İlk faturanızda; aboneliğinizin başladığı tarihinden ilk fatura dönemine kadar olan kısmi aylık internet hizmet bedeli (bir defaya mahsus), takip eden aya ait aylık internet hizmet bedeli, kampanya kapsamında hediye edilen yönlere yapılan kullanım indirimleri, TurkNet’ten modem alıysanız modem ücret taksiti, limitli paket kullanılıyorsanız ve kota aşımı yaptıysanız kota aşım ücreti, aboneliğinizin başladığı tarihe ait paket dışı yapılan telefon görüşmesi ücretleri ve abone olunan kampanya ile ilgili bir defaya mahsus damga vergisi ücreti ilk faturanıza yansıtılır.

Gecikme Ücreti faturama yansımış, bu nedir?

TurkNet’ten almış olduğunuz hizmetinize ait faturalarınızın Son Ödeme Tarihinden önce Son ödeme tarihinden sonra ödenmemesi durumunda günlük %0,04515 oranında gecikme ücreti faturanıza yansıtılır.

Modem Bedeli faturamda gözüküyor, bu nedir?

TurkNet’ten kampanya kapsamında taksitli modem satın aldıysanız, faturanıza modem taksit ücreti yansıtılır.

Telefon Kullanım İndirimi faturama yansımış, bu nedir?

Telefon hizmetiniz ile kampanya kapsamına dahil yönlerle yapılan görüşme ücretine ait indirimlerin toplamıdır.

Görüşme Detay Ücreti nedir?

Fatura gönderim tercihinizin posta olması halinde ve telefon kullanım detaylarını talep edilmesi durumlarında bu hizmetin bedeli olarak sayfa başına 0,70 krş faturanıza yansıtılır.

Nakil Ücreti faturamda var, bu nedir?

Hizmetinizin bir adresten farklı bir adrese nakil ettiyseniz, faturanıza bu hizmetin bedeli olarak bir defalık ücret yansıtılır.

Telefon faturamı nasıl ödeyeceğim?

Telefon hizmeti aboneliğinize ait ödemeleri kredi kartı ve banka havalesi yolu ile yapabilirsiniz. https://turk.net/online-islemler/#/login linkine tıklayarak Online İşlem Merkezimize kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Dilerseniz otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Diğer ödeme noktalarımızı öğrenmek için lütfen tıklayın.

Sadece ses hizmetimizi kullanan müşterilerimiz cco.turk.net adresinden kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Dilerseniz otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Diğer ödeme noktalarımızı öğrenmek için lütfen tıklayın.

Telefon görüşme detaylarımı internet üzerinden takip edebiliyor muyum?

Online İşlem Merkezi üzerinden görüşme detaylarınıza istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Online İşlem Merkezi'ne giriş yapmak için tıklayın.
Sadece ses hizmetimizi kullanan müşterilerimiz cco.turk.net adresinden kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Dilerseniz otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Diğer ödeme noktalarımızı öğrenmek için lütfen tıklayın.

E-Fatura ücretli mi?

E-Fatura aboneliği tamamen ücretsizdir.

Hizmet almaktan vazgeçtim. Cayma hakkım var mı?

Cayma hakkınızı, TurkNet ile sözleşme imzalamanızdan itibaren 14 gün içerisinde kullanılabilirsiniz. Cayma bildirimini yazılı olarak TurkNet’e iletmelisiniz. Bunun için, 0212 216 55 60 numaralı faksımıza cayma dilekçenizi gönderebilirsiniz. Cayma dilekçesine imza atmayı unutmamalısınız. Eğer bizden modem almış ve cihazı teslim aldıktan sonra caymak istemişseniz, cihazı 10 gün içinde TurkNet’e iade etmelisiniz. Eğer bu süreye uymazsanız modem bedeli tarafınıza fatura edilir.
Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 15. maddesinin (h) bendi uyarınca, Tüketicinin talep ettiği hizmet, cayma hakkı süresi sona ermeden Tüketicinin onayı ile başlatılırsa Tüketici bu hizmet için cayma hakkının kullanılamayacağını bilmektedir.

Aboneliğimi iptal ettirmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

TurkNet Müşteri Hizmetlerini (0850 288 80 80) dilediğiniz zaman arayarak iptal süreci ile ilgili detaylı bilgileri alabilir veya iptal talebinizi Abone/Hizmet numaranızı, iletişim bilgilerinizi ve imzanızı içerecek şekilde hazırladığınız iptal talep dilekçesini 0 212 216 55 60 numaralı faksa veya dilekçenizi taratarak musterihizmetleri@turk.net adresine göndererek yapabilirsiniz.
Dilekçeniz 24 saat içerisinde işleme alınacak ve 7 gün içerisinde iptal işleminiz tamamlanacaktır. Dilekçeniz işleme alındığında ve iptal işleminiz tamamlandığında iletişim numaranızdan SMS ile bilgilendirileceksiniz.
Hizmet iptali yapılabilmesi için aşağıdaki iletişim kanallarından iptal talebinizi içeren iptal dilekçenizi imzalayarak gönderebilirsiniz.
E-mail: musterihizmetleri@turk.net
Faks: 212 216 55 60
Müşteri İlişkileri Merkezi (Astoria AVM - Büyükdere Caddesi No:127, Kat:-3, 34394 Gayrettepe, İstanbul)
İptal dilekçesinde olması gereken bilgiler
Bireysel Aboneliklerde: Ad-Soyad, İmza, Tarih, Abone No (Hizmet No), İrtibat Bilgileri ve İptal Nedeni
Kurumsal Aboneliklerde: Şirket yetkilisinin Ad-Soyad, İmzası, Şirket Kaşesi, Tarih, Abone No (Hizmet No), İrtibat Bilgileri ve İptal Nedeni
Kamu Kurum ve Kuruluşlarında: Kamu yetkilisinin Ad-Soyad, İmzası, Şirket Kaşesi yoksa Atama veya Yetki Belgesi, Tarih, Abone No (Hizmet No), İrtibat Bilgileri ve İptal Nedeni

İleri tarihli iptal dilekçesi iletebilir miyim?

Göndermiş olduğunuz iptal dilekçesi için BTK kararı gereği 7 gün içerisinde iptal işlemlerinin tamamlanma yükümlülüğü sebebiyle ileri tarihli iptal başvurusu alınamamaktadır. Dilediğiniz zaman 0850 288 80 80 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak size özel müşteri temsilcinizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vefat/Ölüm halinde hizmet iptali için gerekli belgeler nelerdir?

Merhum/Merhume’nin kanuni varislerinden herhangi birinin yazacağı hizmet iptalini talep eden dilekçe (Ad-Soyad, İmza) veÖlüm Belgesinin gönderilmesi gerekmektedir Dilekçeniz 24 saat içerisinde işleme alınır ve 7 gün içerisinde iptal işleminiz tamamlanır. Dilekçeniz işleme alındığında ve iptal işleminiz tamamlandığında iletişim numaranızdan SMS ile bilgilendirilirsiniz

Hizmet iptali ne kadar zamanda yapılır?

Yazılı iptal talebi verdiyseniz;
Hizmet iptal dilekçeniz TurkNet’e ulaştıktan 7 gün içerisinde size arama yapılır ve yapılan görüşme sonrasında onay alınarak hizmetinizin iptali yapılır.
Hizmet iptal dilekçeniz TurkNet’e ulaştıktan 7 gün içerisinde size arama yapılır ve ulaşılamaması durumunda hizmetinizin iptali otomatik olarak gerçekleşir.
Sözlü iptal talebi verdiyseniz;
İptal dilekçeniz henüz gelmemiş olsa bile sözlü talebin verildiği tarih itibariyle 5 gün içerisinde size arama yapılır. Yapılan görüşme sonrasında dilekçe göndermeniz gerektiği bilgisi paylaşılır.

İptal talebimden vazgeçtim ne yapmalıyım?

TurkNet Müşteri Hizmetlerini (0850 288 80 80) arayarak iptal talebinizden vazgeçtiğinizi iletebilirsiniz. Onayınız alınarak iptal talebiniz geri alınacaktır.

Ay ortasında hizmetimi iptal edersem kullanılmayan günlerin ücreti iade ediliyor mu?

Taahhütsüz bir hizmete sahipseniz; ödenmemiş faturanız varsa iade tutarı mevcut borcunuzdan düşürülerek mahsup edilecek ve bilgilendirme yapılacaktır.

Faturanızı ödediyseniz ve sistemde kayıtlı kredi kartınız varsa ödemenin alındığı sistemdeki kredi kartınıza iadesi yapılmaktadır. Limit yetersizliği, kredi kartı iptali, sistem hataları vb. durumlarda SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır. SMS ile gönderilen internet sayfasına (http://bit.ly/1PqrVFd) girerek IBAN bilgilerinin doldurulması durumunda iade işlemleri 15 gün içerisinde tamamlanacaktır. Sistemde kayıtlı kredi kartınız yoksa ve ödemeyi başka ödeme kanallarından yaptıysanız SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır. SMS ile gönderilen internet sayfasına (http://bit.ly/1PqrVFd) girerek IBAN bilgilerinin doldurulması durumunda iade işlemleri 15 gün içerisinde tamamlanacaktır.

Taahhütlü bir hizmete sahipseniz;

Aylık faturanız oluşmuşsa, kullanılmayan günlere ait tutar erken fesih faturasından düşürülmektedir.

Mevcut modemimle TurkNet’i kullanabilir miyim?

Mevcut modeminizle de 16 Mbps’e kadar TurkNet internet aboneliğinizi kullanabilirsiniz. 32 Mbps’e kadar ve üzeri yüksek hızlarda bağlantı kurabilmeniz için sahip olduğunuz modemin VDSL2 teknolojisini desteklemesi gerekir. VDSL destekli modeminiz yoksa abonelik başvurunuz sırasında TurkNet’ten satın alabilirsiniz.

TurkNet’ten modem alırsam nasıl ücretlendiriliyor?

Bizden başvurunuz sırasında kredi kartınız ile 180 TL (KDV dahil) ücret ödeyerek modem satın alabilirsiniz. Dilerseniz modeminizi Akbank, İş Bankası ve Finansbank kredi kartları ile 6 taksit halinde ayda 33 TL’ye (KDV dahil toplam 198 TL) satın alabilirsiniz. Aylık modem taksit ücreti kredi kartı ekstrenize yansıtılır.

Modemi TurkNet’ten aldım. Aboneliğimi taahhüt süresinden önce sonlandırırsam modem için bir ücret öder miyim?

Modem fiyatından o zamana kadar ödemiş olduğunuz modem taksitleri toplamı çıkarılarak, kalan tutar farkı son faturanıza yansıtılacaktır.

Modemim kilitli, mevcut modemimi kullanamıyorum. Kullanmak için ne yapmalıyım?

Hemen modeminizi aldığınız internet servis sağlayıcınızın müşteri hizmetlerini arayarak modeminizin kilidini kaldırmalarını talep edebilir ve mevcut modeminizi kullanmaya başlayabilirsiniz.
Dilerseniz http://modem.turk.net sayfamızda modem kilit kaldırma uygulamasını bilgisayarınıza indirebilir, dosya içerisindeki anlatımları izleyerek modeminiz üzerindeki kilidi kaldırabilirsiniz.
Bizden başvurunuz sırasında kredi kartınız ile 180 TL (KDV dahil) ücret ödeyerek modem satın alabilirsiniz. Dilerseniz modeminizi Akbank, İş Bankası ve Finansbank kredi kartları ile 6 taksit halinde ayda 33 TL’ye (KDV dahil toplam 198 TL) satın alabilirsiniz. Aylık modem taksit ücreti faturanıza yansıtılır.

Modem ayarlarımı yapmak için modemimin ara yüzüne nasıl girebilirim?

Modeminizin ayarlarını yapmanıza olanak sağlayan ara yüzüne giriş yapabilmek için modeminize üretici tarafından tanımlanmış IP adresini internet tarayıcısına yazarak giriş yapmalısınız. Ara yüze giriş işlemini ve IP adresini modeminizin kullanım kılavuzundan ya da teknik servisinden öğrenebilirsiniz. TurkNet’ten satın almış olduğunu modemlerin ara yüzüne girmek için https://turk.net/video-destek linkindeki modem kurulum videolarımızı izleyebilirsiniz.

Kablosuz modem kullanıyorum. Bazı bölgelerde internete çok yavaş bağlanıyorum. Sebebi nedir?

Kablosuz bağlantı (Wİ-Fİ) modeminize gelen ADSL sinyalinin kablosuz bağlantı özelliği olan cihazların modeminize kablosuz olarak bağlanmasını sağlar. Bu modeme ait bir özellik olduğu için sadece modeminize yakın alanlarda internet hizmetinizi verimli kullanabilirsiniz. Piyasada modem sinyalini güçlendirici cihazlar bulunmaktadır. Eğer evinizin her yerinde güçlü kablosuz sinyal almak istiyorsanız bu cihazları kullanabilirsiniz.

Kablolu olarak çok hızlı bağlanıyorum ancak kablosuz bağlantım çok yavaş. Bunun sebebi TurkNet midir?

Kablolu bağlantıda sorun yaşanmıyor ancak kablosuz bağlantıda erişim ile ilgili sorun yaşanıyorsa, bu kablosuz özellikli modeminiz, modeminizin kapsama alanı ya da bilgisayarınızın kablosuz alıcısıyla ilgili olabilir.

İnternet paketimi nasıl değiştirebilirim?

TurkNet olarak müşterilerimizin kafasını karıştırmamak, Onlara en faydalı paketi en akılcı fiyatla sunmak için Özgür paketinden farklı bir paket sunmuyoruz. Türkiye’de ki internet ve telefon kullanıcılarının ortalama kullanımlarından daha büyük bir paketi hem çok uygu fiyata hem de taahhütsüz olarak sunuyoruz.

Birden fazla telefon hattımın dakika ve faturalarını tek bir hizmette toplayabilir miyim?

Sadece telefon hizmeti alan müşterilerimizin kullandığı telefon hatlarına ait paketleri tek bir fatura ve havuzda toplamaları mümkündür.

ADSL kullanıyorum VDSL’e geçebilir miyim?

Mevcut müşterilerimiz bölgelerinde VDSL altyapısı varsa ADSL’den VDSL altyapısına geçiş yapabilirler. Bunun için 0850 288 80 80 numaralı çağrı merkezimizden ya da musterihizmetleri@turk.net adresinden geçiş işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda Online İşlem Merkezi üzerinden talebinizi iletebilirsiniz.

Telefon hizmetlerinizden yararlanıyorum. Başka paketlere geçiş yapabilir miyim?

Telefon hizmeti kullanıyorsanız, tarife danışmanlığı sürecimiz sayesinde kendinize en uygun pakete geçebilirsiniz. Kullanım miktarınıza göre çalışma yapılarak size en uygun dakika/fiyat bilgisi verilerek onayınız halinde geçişleriniz yapılmaktadır.

Hızımı, paketimi değiştirmek istiyorum, ne öderim?

TurkNet internet hizmetiniz ön ödemeli olduğundan her ayın ilk günü kullandığınız pakete ait ücret aylık paket ücreti olarak faturanızda yer alır. Ay içerisinde yaptığınız (hız/kota) paket değişimi durumunda değişikliğin yapıldığı tarihten takip eden takvim ayının ilk gününe kadar (yeni hız/kota) paketinize ait kullanımlarınız hesaplanır. Hesaplanan tutar paket değişikliği yaptığınız ayı takip eden ilk aylık faturanızda “paket değişim ücreti” olarak yer alır.

Engelli indirimi var mı?

Evet. Engellilik oranı %40 ve üzeri olan vatandaşlarımız kendileri veya birinci derece yakını aracılığıyla başvuru yaparak tarifemizden faydalanabilirler. Her engelli müşteri üzerinde aktif tek bir indirimli internet tarifesine izin verilir.
Abonelik başvurusunu engelli olan kişi yapıyorsa aboneliği kendi üzerine alabilir. Eğer abonelik başvurusu engellinin birinci dereceden yakını (anne, baba veya çocuğu) üzerineyse, bu kişi engelli indirimden faydalanabilir ve abonelik engelli yakını üzerine gerçekleşir.

Engelli indiriminden nasıl faydalanabilirim?

Engellilik oranını gösteren nüfus cüzdanınız varsa başvuru için yeterlidir. Nüfus cüzdanında engellilik oranı bulunmaması durumunda ek olarak Engelli Kimlik Kartı veya Sağlık Kurulu Raporu gerekli olacaktır. Aboneliğin engelli kişi yerine birinci dereceden yakını (anne, baba veya çocuğu) üzerine gerçekleştirileceği durumlarda bu belgelere ek olarak birinci dereceden yakını olan kişinin T.C. kimlik numarası ve T.C. nüfus cüzdanı belgesi gereklidir. Nüfus Cüzdanı, Engelli Kimlik Kartı ve Sağlık Kurulu Raporu dışında bir belge kabul edilmez.

İnternetimi bir süre kullanmayacağım. Ne yapmalıyım?

İnternet hizmetinizi kullanmadığınız süre boyunca aboneliğiniz kapanmadan dilerseniz dondurma servisimizi kullanabilirsiniz. Bu süre içerisinde size internet ve ses hizmeti için herhangi bir fatura üretilmez. Dilediğiniz zaman 0850 288 80 80 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak size özel müşteri temsilcinizden internet hizmetinizin dondurulmasını isteyebilirsiniz.

İnternet hizmetimi dondurma sınırım var mı?

Bir yılda en fazla 180 gün ve yılda en fazla 2 kez internet hizmetinizi dondurma hakkınız bulunmaktadır.

İnternet ve telefon hizmetimi başka bir adrese taşıyabilir miyim?

TurkNet internet aboneliğinizi nakil işlemiyle yurtiçinde telefon altyapısı olan her yere taşıyabilirsiniz. Dilediğiniz zaman musterihizmetleri@turk.net adresine mail yazarak ya da 0850 288 8080 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak nakil işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Başvurunuz sonrası 7 iş günü içerisinde nakil işlemleriniz tamamlanmaktadır. İşlemlerin tamamlanması ile birlikte iletişim numaranızdan SMS ile bilgilendirileceksiniz.

Nakil işlemi ücretli mi?

İnternet nakili için herhangi bir ücret alınmaz. Telefon nakli için ise 10 TL ücret bir defaya mahsus faturanıza yansıtılır.

Hattım nakil edildikten sonra yeniden kurulum yapmama gerek var mı?

Yeniden kurulum yapılmasına gerek yoktur.

Ayın 1’i geçti ancak hâlâ Adil Kullanım Kotam sıfırlanmadı ve çok yavaş bağlanıyorum. Sebebi nedir?

Fatura kesim tarihi ile Adil Kullanım Kotasının sıfırlanma tarihleri farklıdır. Faturalar her ayın başında kesilirken, Adil Kullanım Kotası hizmetinizin aktive edildiği tarih itibariyle 1 ay sonra sıfırlanmaktadır. Örneğin Özgür İletişim Paketi’niz 10 Haziran’da aktive edildiyse, Adil Kullanım Kotanız 10 Temmuz’da sıfırlanır.

Hızım normal ama ping değerim çok yüksek. Ne yapmalıyım?

Ping değerinin yüksek çıkmasının genel sebebi bilgisayar ve modem bağlantısı, bilgisayarda bulunan zararlı yazılımlar, anti virüs programları veya arka planda indirme işlemleri olabilir. Aynı zamanda modeme bulaşan zararlı yazılımlar nedeniyle sorunlar yaşanabilir. Bu nedenle öncelikle modeminizi ve bilgisayarınızı detaylı kontrol etmelisiniz. Sorununuzun devam etmesi halinde 0850 288 80 80 numaralı Çağrı Merkezimizden ya da musterihizmetleri@turk.net adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Modemimdeki tüm ışıklar yanıyor ama internete bağlanamıyorum. Sebebi ne olabilir?

Modeminizin üzerindeki ışıklar yanıyorsa, bilgisayarınız ve modeminiz arasındaki fiziksel ya da kablosuz bağlantı ile ilgili sorunlar olabilir. Öncelikle bağlantı kablolarınızı ve bilgisayar üzerindeki ağ yapılandırmanızı kontrol etmelisiniz. DNS, Proxy ve Manuel atanan IP adreslerini otomatik ayara alarak kontrol etmelisiniz.
Yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen internete erişim sorunu yaşıyorsanız 0850 288 80 80 ya da musterihizmetleri@turk.net adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Borcumu ödedim, borcum görünmüyor ancak sürekli borçtan dolayı kapama sayfası açılıyor ve internete bağlanamıyorum. Neden kaynaklanıyor?

Kullandığınız internet tarayıcısı belirli bir adrese sürekli giriş denendiğinde takılı kalabiliyor. Bu sorunun çözümü için modeminizi kapatıp tarayıcınızın geçmişini/ön belleğini temizlemeniz yeterli olacaktır.

Telefon hattımda gürültü var. Ne yapmalıyım?

Telefon hattınızdaki gürültü probleminin sebebi altyapısal problemlerin yanı sıra iç tesisatınızdaki kablolama ya da telefon cihazınızdan kaynaklı olabilir. Öncelikle farklı bir cihaz ile hattınızı kontrol etmeli, ankastre kutusundan dairenize gelen kabloda kırılma ya da ezilme var ise bunları onarmanız gerekmektedir.
Probleminiz devam ederse 0850 288 80 80 numaralı Çağrı Merkezimizden ya da musterihizmetleri@turk.net adresinden destek alabilirsiniz.

Telefonuma arama geliyor ancak ben arama yapamıyorum. Ne yapmalıyım?

Öncelikle hattınızda herhangi bir kısıtlama talebi iletip iletmediğinizi teyit etmelisiniz. Ardından farklı bir cihazla arama yapmayı denemelisiniz. Bu tarz problemlerin sebebi kullanılan telefon cihazları kaynaklı olabilmektedir. Aranan numaranın kullanılabilir olması önemlidir.

Şebeke Problemi nedir? Ne zaman giderilir?

Bulunduğunuz bölgede kablo arızası veya tesisat nedeniyle meydana gelen arızalara ya da iyileştirme/bakım çalıştırmaları nedeniyle geçici olarak internet hizmeti alınamamasına şebeke problemi denir. Problemin giderilmesi geleneksel altyapı sağlayıcının iş listesindeki yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

Özgür İletişimi nasıl satın alabilirim?

TurkNet, interneti internet satmayı benimseyerek, sizlere dört adımda kolayca en bol ve en hızlı interneti kullanma şansı sunuyor. Bunun için web sitemizi ziyaret ederek, 3 adımda ve sadece 4 dakikada kredi kartınız ile ödeme yaparak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Web sitemizde kredi kartı ile güvenli alışveriş için en son güvenlik teknolojileri kullanılmaktadır. Başvurunuzu tamamladıktan sonra ise sözleşmenizi, Kampanya bilgi formunun hemen çıktısını alarak, imzalayarak nüfus cüzdanı fotokopinizle ile birlikte bize gönderdiğiniz takdirde, internet hizmetiniz belirtilen süre içerisinde aktive edilecek ve kullanmaya başlayacaksınız. Dilerseniz, sözleşmenizi size biz yollayabiliriz. Siz, doldurduktan sonra bize gönderebilirsiniz. Aslında biz daha hızlı, daha çevik, evrakla sizleri uğraştırmadan aboneliğinizi başlatmaktan yanayız. Ancak ülkemizdeki düzenlemelerde halen ıslak imza zorunluluğu olduğundan, internet ve telefon hizmetinizi başlatabilmemiz için sizden bir seferlik imzalı sözleşme almak zorundayız. TurkNet olarak bu işlemleri hızlandırmak ve sektörün önünü açmak için gerekli kurum ve kuruluşlarla görüşmelerimiz devam etmektedir.

Evimde başka bir firmaya ait internet ve telefon hizmeti var, Size taşıyabilir miyim?

Tabiki. TurkNet, interneti internet satmayı benimseyerek, sizlere dört adımda kolayca en bol ve en hızlı interneti kullanma şansı sunuyor. Bunun için web sitemizi ziyaret ederek, 3 adımda ve sadece 4 dakikada kredi kartınız ile ödeme yaparak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Web sitemizde kredi kartı ile güvenli alışveriş için en son güvenlik teknolojileri kullanılmaktadır. Başvurunuzu tamamladıktan sonra ise sözleşmenizi, Kampanya bilgi formu, işletmeci değişikliği formu ve telefon hattı başvuru formunun hemen çıktısını alarak, imzalayarak nüfus cüzdanı fotokopinizle ile birlikte bize gönderdiğiniz takdirde, internet hizmetiniz belirtilen süre içerisinde aktive edilecek ve kullanmaya başlayacaksınız. Dilerseniz, sözleşmenizi size biz yollayabiliriz. Siz, doldurduktan sonra bize gönderebilirsiniz. Aslında biz daha hızlı, daha çevik, evrakla sizleri uğraştırmadan aboneliğinizi başlatmaktan yanayız. Ancak ülkemizdeki düzenlemelerde halen ıslak imza zorunluluğu olduğundan, internet ve telefon hizmetinizi başlatabilmemiz için sizden bir seferlik imzalı sözleşme almak zorundayız. TurkNet olarak bu işlemleri hızlandırmak ve sektörün önünü açmak için gerekli kurum ve kuruluşlarla görüşmelerimiz devam etmektedir.

Evimde başka bir firmaya ait yalın ADSL hizmeti var, Size taşıyabilir miyim?

Tabiki. TurkNet, interneti internet satmayı benimseyerek, sizlere dört adımda kolayca en bol ve en hızlı interneti kullanma şansı sunuyor. Bunun için web sitemizi ziyaret ederek, 3 adımda ve sadece 4 dakikada kredi kartınız ile ödeme yaparak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Web sitemizde kredi kartı ile güvenli alışveriş için en son güvenlik teknolojileri kullanılmaktadır. Başvurunuzu tamamladıktan sonra ise sözleşmenizi, Kampanya bilgi formu, işletmeci değişikliği formunun hemen çıktısını alarak, imzalayarak nüfus cüzdanı fotokopinizle ile birlikte bize gönderdiğiniz takdirde, internet hizmetiniz belirtilen süre içerisinde aktive edilecek ve kullanmaya başlayacaksınız. Dilerseniz, sözleşmenizi size biz yollayabiliriz. Siz, doldurduktan sonra bize gönderebilirsiniz. Aslında biz daha hızlı, daha çevik, evrakla sizleri uğraştırmadan aboneliğinizi başlatmaktan yanayız. Ancak ülkemizdeki düzenlemelerde halen ıslak imza zorunluluğu olduğundan, internet ve telefon hizmetinizi başlatabilmemiz için sizden bir seferlik imzalı sözleşme almak zorundayız. TurkNet olarak bu işlemleri hızlandırmak ve sektörün önünü açmak için gerekli kurum ve kuruluşlarla görüşmelerimiz devam etmektedir.

Evimde başka bir firmaya ait telefon hizmeti var, Size taşıyabilir miyim?

Tabiki. TurkNet, interneti internet satmayı benimseyerek, sizlere dört adımda kolayca en bol ve en hızlı interneti kullanma şansı sunuyor. Bunun için web sitemizi ziyaret ederek, 3 adımda ve sadece 4 dakikada kredi kartınız ile ödeme yaparak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Web sitemizde kredi kartı ile güvenli alışveriş için en son güvenlik teknolojileri kullanılmaktadır. Başvurunuzu tamamladıktan sonra ise sözleşmenizi, Kampanya bilgi formu, telefon hattı başvuru formunun hemen çıktısını alarak, imzalayarak nüfus cüzdanı fotokopinizle ile birlikte bize gönderdiğiniz takdirde, internet hizmetiniz belirtilen süre içerisinde aktive edilecek ve kullanmaya başlayacaksınız. Dilerseniz, sözleşmenizi size biz yollayabiliriz. Siz, doldurduktan sonra bize gönderebilirsiniz. Aslında biz daha hızlı, daha çevik, evrakla sizleri uğraştırmadan aboneliğinizi başlatmaktan yanayız. Ancak ülkemizdeki düzenlemelerde halen ıslak imza zorunluluğu olduğundan, internet ve telefon hizmetinizi başlatabilmemiz için sizden bir seferlik imzalı sözleşme almak zorundayız. TurkNet olarak bu işlemleri hızlandırmak ve sektörün önünü açmak için gerekli kurum ve kuruluşlarla görüşmelerimiz devam etmektedir.

Denemesi Bedava kampanyasından nasıl yararlanabilirim?

Kredi kartı otomatik ödeme talimatı vererek başlattığınız yeni aboneliklerinizde ilk ay içerisinde olmazya memnun kalmazsanız paranızı iade ediyoruz. İlk ay dolmadan iptal talebini gönderdiğinizde aboneliğinizi iptal ediyor, ödemiş olduğunuz faturanın iadesini otomatik ödeme talimatınız olan kredi kartınıza iade ediyoruz.

Adil Kullanım Noktası (AKN) nedir, nasıl uygulanır?

20 Eylül 2017 itibariyle TurkNet’te ayda 59,99 TL’ye taahhütsüz olarak sunulan TurkNet Özgür İletişim Paketi’nde AKN uygulaması yoktur. Bu paketi kullanan müşterilerimize herhangi bir kota sınırlandırılması uygulanmaz, ayın her günü her saat aynı hızda internete bağlanırlar. Mart 2016’dan önce TurkNet’e gelen ve ayda 49,99 TL’ye 50 GB AKN’li internet kullanan az sayıda abonemiz ise diledikleri zaman Özgür İletişim’e paketine geçiş yapabilirler.

Adil Kullanım Noktası, şebeke kaynaklarından tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesine imkan sağlamak ve tüm abonelerin interneti kullanmaları durumunda şebeke üzerindeki yoğunluğun dengelenmesi amacıyla uygulanır. Adil Kullanım Noktası, ay içinde belirtilen download (veri indirme) miktarının aşılması durumunda devreye girer. Ay içinde bu miktarın aşılmaması durumunda erişim hızlarında herhangi bir değişiklik olmaz.

Adil Kullanım Kotası Uygulamasına göre dönem içinde kota aşıldığında, kullanım hızı 8 Mbps’e kadar hız alanlarda 3 Mbps / 16 Mbps’e kadar hız alanlarda 5 Mbps / 24 Mbps’e kadar hız alanlarda 8 Mbps / 50 Mbps’e kadar hız alanlarda 16 Mbps / 100 Mbps’e kadar hız alanlarda 24 Mbps ile sınırlandırılır, dönem sonunda normal hızına döner. Bu hizmet ile alınacak hız garanti edilmemekte, hattın uygunluğuna ve santrale olan mesafeye bağlı olarak 100 Mbps’ye kadar alabileceğiniz en yüksek hızda hizmet alınabilmektedir. Sonraki ay ise kullanım hızınız olması gereken noktaya yeniden yükseltilir. 01.05.2017 tarihi itibarıyla AKN uygulanan paketler/tarifelerde AKN sonrası aşağıdaki tabloda yer alan indirme hızları uygulanacaktır. Saat 02:00 -08:00 arasındaki kullanımlar AKN hesaplamasında dikkate alınmayacak olup, ilgili zaman dilimlerinde AKN’nin aşılıp aşılmadığına bakılmaksızın yine aşağıdaki tabloda belirtilen indirme hızı uygulanacaktır.

Abonelik belgelerimi TurkNet’e gönderirken nelere dikkat etmeliyim?

Abonelik belgelerinizi TurkNet’e gönderirken Ad-Soyad, İmza ve Tarih alanlarını doldurduğunuza mutlaka dikkat edin. Tarih olarak belgelerinizi TurkNet’e göndereceğiniz günün tarihini yazın. Belgelerinizi eksiksiz doldurduğunuza ve önlü-arkalı kimlik fotokopinizi eklediğinize emin olun.

Statik IP almak istiyorum. Ne yapmalıyım ve ücreti ne kadar?

Dilediğiniz zaman 0850 288 80 80 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak size özel müşteri temsilcinizden Statik IP tanımlatabilirsiniz. Statik IP tanımlama işlemi gerçekleştiğinde SMS ile sizlere bilgi verilmektedir.

Statik IP ücreti aylık 12TL’dir ve kullandığınız süre boyunca her ay faturanıza yansıtılmaktadır.

Statik IP ücretli bir hizmet midir?

Statik IP ücreti aylık 12 TL’dir ve kullandığınız süre boyunca her ay faturanıza yansıtılır.

Boş Port Nedir? Boş port ne zaman tanımlanır?

Müşterimizin bulunduğu santralde kapasitenin dolması durumunda yeni yapılan başvurularda boş port olmaması nedeni ile beklemeye alınır. Bu durumda port havuzunun genişletilmesi için geleneksel altyapı sağlayıcı ile operasyon ekiplerimiz görüşür. Normalde başvuru sırasında sistemden müsait port olup olmadığı bilgisi gelir. Ancak tüm altyapı sağlayıcılar aynı port takip sistemini kullanır, dolayısıyla bu sistemde zaman zaman hatalı port bilgisi bulunabilmekte, ya da boş olan port daha önceden başka bir operatöre tahsis edildiğinden dolayı anlık olarak dolabilmektedir.

Çocuklarımı / Ailemi internetteki zararlı site ve içeriklerden nasıl korurum?

Ücretsiz Güvenli İnternet Hizmeti (GİH), uygulamasıyla ailenizi ve çocuklarınızı internetteki zararlı site ve içeriklerden koruyabilirsiniz. Bireysel abonelere talep edildiğinde İnternet Servis Sağlayıcıları (GSM dahil) tarafından ücretsiz olarak sunulan ve internetteki muhtemel zararlı içeriklerden sizi ve ailenizi koruyan alternatif bir internet erişim hizmetidir.

Güvenli İnternet Hizmetini nasıl alabilirim?

Güvenli İnternet Hizmetinden, SMS göndererek ya da 0850 288 80 80 numaralı Çağrı Merkezimizden ve Online İşlem Merkezinden (mobil dahil) başvuruda bulunarak yararlanabilirsiniz. SMS göndererek Güvenli İnternet hizmetinden yararlanabilmek için aşağıdaki yönlendirmeleri kullanabilirsiniz.

TANIMLI PROFİLLER

a) Aile Profili: Aile Profili, dolandırıcılık, uyuşturucu, kumar, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki sitelerin erişilemediği profildir. Aile profilinde aynı zamanda sosyal medya, oyun ve sohbet sitelerine erişilip, erişilmeyeceğini ayrı ayrı seçebilirsiniz.

b) Çocuk Profili: Çocuk Profili, sadece pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki sitelere erişilebilen profildir.

Güvenli İnternet profil seçimini sistemlerimizde kayıtlı GSM numaranızdan SMS göndererek yapabilirsiniz.

AİLE PROFİLİ: AILE yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.

ÇOCUK PROFİLİ: COCUK yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.

SOSYAL MEDYA FİLTRESİ: SOSYAL MEDYA FILTRESI yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.

SOHBET FİLTRESİ: SOHBET FILTRESI yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.

OYUN FİLTRESİ: OYUN FILTRESI yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.

SOSYAL MEDYA VE SOHBET FİLTRESİ: SOSYAL SOHBET FILTRESI yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.

SOHBET VE OYUN FİLTRESİ: SOHBET OYUN FILTRESI yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.

SOSYAL MEDYA VE OYUN FİLTRESİ: SOSYAL OYUN FILTRESI yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.

OYUN,SOHBET,SOSYAL FİLTRESİ: AILE yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.

DURUM SORGULAMA: GIH PROFİL yazıp 3371’e SMS gönderebilirsiniz.

Güvenli İnternet Hizmetinizi GIH IPTAL yazıp 3371’e SMS göndererek iptal edebilirsiniz.

Mevcut müşterilerimiz Online İşlem Merkezi üzerinden Güvenli İnternet Hizmetinden yararlanabilirler.

Aboneler, Güvenli Internet Hizmeti taleplerini hizmet aldığı İşletmeciye abonelik sözleşmesinin imzalanması sırasında iletebilir. Ayrıca bu taleplerini TurkNet Müşteri Hizmetleri, bayi kanalı (ancak satış aşamasında) ya da internet sitesi aracılığı ile bildirebilir. Bu uygulama ücretsizdir.

Güvenli İnternet Hizmetini tercih etmeyen kullanıcının internet erişiminde mevcut duruma göre hiçbir farklılık olmayacaktır. Güvenli İnternet Hizmetini seçmeyen kullanıcı zaten kullandığı internet hizmetini aynen kullanmaya devam eder.

İnternet erişiminin aynı yerden sağlanmış olduğu tüm bilgisayarlarda ve aynı interneti kullanan diğer tüm cihazlarda hizmet geçerli olacaktır.

Abonelere, http://abone.turk.net/ adresinde yer alan Profil Düzenleme internet sayfasından, mevcut kullanıcı adı ve şifresi ile güvenli bir şekilde giriş yaparak kolayca ve ücretsiz olarak profiller arasında istedikleri kadar ve anında geçiş yapabilme ve/veya Güvenli İnternet Hizmeti almaktan vazgeçebilme imkanı sağlanır.

Aboneler, profilleri nedeniyle internet sitelerine erişemediklerinde http://abone.turk.net/ adresinde yer alan Uyarıcı ve Bilgilendirici İnternet Sayfasına yönlendirilirler. Sayfada geçerli profil, kurum tarafından gönderilen uyarıcı ve bilinçlendirme amaçlı bilgilendirici metinler ve itiraz bağlantısı yer almaktadır.

Başvuru ve İtirazların Değerlendirilmesi

Aboneler itirazlarını http://abone.turk.net/ adresinden Uyarıcı ve Bilgilendirici İnternet Sayfasında bulunan itiraz bağlantısı vasıtasıyla yaparlar. İlgili başvuru ve itiraza ilişkin işletmeci adı, kullanıcı profili ile alan adı/IP adresi ve port bilgileri, başvuru ve itirazların doğru değerlendirilebilmesi için işletmeciler tarafından Bilgi Teknolojileri ve İletişin Kurumu'na gönderilir.

DNS ayarlarının otomatik olarak seçilmesi gerekmektedir.

Benzer sunulan filtreleme hizmetlerin büyük çoğunluğu ücretlidir ve belirli kullanım zorlukları içermektedir. Kullanımı kolay ve ücretsiz olarak sunulan "Güvenli Internet Hizmeti" kullanıcılardan gelen yoğun şikayetler ve istekler doğrultusunda verilmeye başlanmıştır.

Güvenli internet Hizmetini almak zorunlu mu?

Güvenli İnternet Hizmeti zorunlu değildir ve sadece talep eden aboneler kullanır. Bu hizmeti alıp almama, seçip seçmeme konusu sizin tercihiniz olup, tam bir özgürlük mevcuttur.


buraya html kodu gelir