Ya Sınırsız İnternetiniz Olsaydı?

“Sınırsız internet mi olur?” demeyin, bir düşleyin. Oturduğunuz yerden Belçika’yı ziyaret edebilir, Fransa’da yaşayanların bu aralar ne okuduğunu öğrenebilir, Hindistan’a giden arkadaşınızla uzun uzun konuşabilir, çok sevdiğiniz ünlüye hemen bir mesaj gönderebilirsiniz. Elbette internet sayesinde. Çok değil, 20-30 yıl öncesine gidip bugün yapabildiklerinizi anlatsanız, muhtemelen size pek iyi gözle bakmazlardı. Yani teknoloji alanında kaydedilen gelişmeler gerçekten dudak uçuklatıyor. Sadece bahsettiğimiz yenilikleri getirmekle kalmayıp aynı zamanda pek çok yeni iş kolunun da gelişmesine vesile olan internet, gerçek anlamda günlük yaşamımızı değiştirdi. İnternet yaygınlaştıkça daha gelişmiş bağlantı tipleri ortaya çıktı, seçenekler çoğaldı ve hayatımıza AKK (Adil Kullanım Kotası)/AKN (Adil Kullanım Noktası) gibi terimler de girdi.

Adil Kullanım Kotası Nedir?

AKK ve AKN aynı anlama sahip iki terimdir. Diğer operatörlerde seçtiğiniz pakete göre belli bir AKN’niz vardır ve bundaki amaç da herkesin aynı kalitede hizmet alabilmesini sağlamaktır. AKN limitleri genellikle 50 ya da 75 GB’tır. Mevcut limiti aştığınızda internetin hızınız fark edilir şekilde düşer.

Kısaca aslında siz sınırsız internet aldığınızı sanırken, her ay internet paketinizde parmak hesabı yapmak zorunda kalırsınız.

Kotayı Neler Doldurur?

Günümüzde pek çok insan günde 8-10 saatini bilgisayar başında geçirdiğinden internet dünyasında, gerçek dünyadan çok daha faaliz aslında. Haliyle bu da sürekli internet kotamızı takip etmemize neden oluyor. Peki kotayı ne doldurur?

İnternette neredeyse her hareketiniz kotanızdan yer. Genel başlıklar altında toplarsak;

Sınırsız İnternet Paketleriyle Yapabilecekleriniz

  1. Müzik dinlemek, Spotify vb. yasal indirmeye izin veren programlardan şarkı indirmek.
  2. Video izlemek. Sadece Youtube’da değil, Facebook, Instagram vb. tüm portallarda izlediğiniz videolar kotanızı etkiler.
  3. Fotoğraf, resim vb. açmak. Küçük resimler çok etkilemez; ama görselleri büyütürseniz etkiler.
  4. Oyun veya program indirmek.
  5. İnternette sörf yapmak.
  6. Skype gibi iletişim araçlarından görüntülü görüşme yapmak.
  7. Netflix vb. portallardan dizi-film izlemek.

Netflix’ten devam ederek şöyle bir örnek verebiliriz; Netflix’in içerisinde 4 data kullanım seçeneği var; düşük, orta, yüksek, otomatik. İzleme yaparken düşük modda saat başı 300 MB, orta modda 700 MB, yüksek modda 3 GB’a kadar kota harcanabiliyor. Yani 50 GB AKK ile yüksek modda sadece ortalama 16 saat dizi/film izleyebilirsiniz ve başka hiçbir şey yapmadan AKN limitiniz dolar.

AKN’siz, Gerçek Sınırsız İnternet için TurkNet!

Bundan böyle TurkNet’lilere AKN yok! Nerede olursanız olun, ne kadar zamandır TurkNet’li olursanız olun, hangi hızda olursanız olun!

Heyecanla takip ettiğiniz dizinin yeni bölümünü Netflix’te kesintisiz izleyebilir, Spotify’dan müzik dinleyebilir, Youtube’dan sevdiğiniz şarkıcının videolarını izleyebilir, internette dilediğinizce gezinebilirsiniz. Ev halkı interneti özgürce kullanabilir; çünkü TurkNet’te Adil Kullanım Kotası yok. “Ay sonunu nasıl getireceğim” diye düşünmenize, izlediğiniz her videodan sonra kota sorgulama yapmanıza, dizinin yeni bölümünü izlemek için günlerce beklemenize gerek yok; çünkü TurkNet’te taahhüt olmadığı gibi AKN de yok.

TurkNet’le internet deneyiminizi, kotalara takılmadan, GB hesabı yapmadan, dilediğinizde vazgeçme özgürlüğü ile yaşayın…

Siz de TurkNet’li Olmak İster misiniz?

Benzersiz bir internet deneyimi için siz de TurkNet’li olmak istiyorsanız hemen web sitemizden başvuru yapabilirsiniz. Müşterimiz olduğunuzda eğer aktif altyapımız içindeyseniz altyapınızın desteklediği maksimum hızda AKN'siz paketlerden yararlanabileceksiniz. Aktif altyapımızda değilseniz bölgenizde VDSL hizmetimiz varsa 35 Mbps, ADSL hizmetimiz varsa 16 Mbps’e kadar hızda gerçek sınırsız AKN’siz internet deneyiminden yararlanabileceksiniz. Hangi hızda hizmet alabileceğinizi aşağıdaki butona basarak yönleneceğiniz sayfa üzerinden sorgulayabilirsiniz.

buraya html kodu gelir