TurkNet ile 50 Mbps’ten yüksek hızlarda upload artık mümkün

single-image

TurkNet olarak müşterilerimizin her zaman aldıkları hizmetten maksimum faydalanmasını ve memnun kalmasını istiyoruz. Upload hızlarının artırılması da son dönemde üzerinde yoğun olarak çalıştığımız konulardan biri oldu. Artık TurkNet’te aktif altyapımız üzerinden hizmet verdiğimiz bölgelerde altyapının desteklediği maksimum hızda upload yapmak yani internete veri yüklemek mümkün. Gelin şimdi biraz detaya girelim.

Aktif altyapı nedir?

Türkiye’de evlerden santrale giden bakır kabloların kontrolü yerleşik operatördedir (Türk Telekom). TurkNet gibi alternatif operatörler VAE (Veri Akışı Erişimi) ya da YAPA (Yerel Ağın Paylaşıma Açılması) yöntemleriyle müşterilerine hizmet verirler. YAPA yöntemiyle hizmet verdiğimiz müşterilerimiz bizim aktif altyapımız kapsamındadır. YAPA yönteminde bakır kabloların uçları, TurkNet’e ait cihazlarda sonlanır. Sonrasında trafik tamamen TurkNet omurgası içinde hareket eder. TurkNet omurgası, kapasitesini başka operatörlerle paylaşmaz, yedeklidir ve ihtiyaç oldukça kapasitesi kolayca artırılabilir. Biz Türkiye’nin her yerinde yerleşik fiber ve bakır şebeke üzerinden VAE ve 21 ilde 220’den fazla santralde bakır şebeke üzerinden YAPA yöntemiyle ADSL ve VDSL hizmeti veriyoruz. YAPA yatırımlarımıza devam ediyor, bu yöntemle hizmet verdiğimiz müşteri sayımızı artırmak için çalışıyoruz.

ADSL ve VDSL farkı ne?

ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line), bir çeşit DSL bağlantısıdır. Bu teknolojide internet bağlantısı standart bakır telefon kabloları tarafından sağlanır. Veri, ses trafiğinin kullanmadığı frekanslar üzerinden gönderilir. Bu teknolojinin avantajı mevcut telefon altyapısının kullanılması ve yeni altyapı yatırımı yapılmasına ihtiyaç duyulmamasıdır. Alınabilecek maksimum hız altyapının ve ev içi tesisatın kalitesine, santrale olan uzaklığa ve hat gürültü oranına göre değişkenlik gösterir.

ADSL teknolojisinde santrale olan uzaklığınıza göre genel olarak piyasada 16 Mbps’e kadar hızlar sunulur. Ancak biz aktif altyapımızda teknolojinin limitlerini zorlayarak altyapı şartları uygunsa 24 Mbps’e kadar download hızı sağlayabiliyoruz, upload’da ise teknolojik limitlerden dolayı yerleşik operatör 0.80 Mbps’e kadar upload hızı sağlarken biz kendi aktif altyapımızda olan ve VDSL hizmeti kullanmayan müşterilerimize 1 Mbps’e kadar hız verebiliyoruz.

VDSL ise (Very-high-bitrate Digital Subscriber Line), ADSL’den çok daha yüksek hızlara olanak verir. Sinyalin güçlü olarak aktarılabildiği noktalarda 100 Mbps’e kadar hıza ulaşılabilir. VDSL teknolojisi bakır telefon hatlarını çok daha verimli şekilde kullanır, ancak bu verim çok daha kısa mesafelerde (santralden itibaren 1.000 metre) mümkündür. Kısa mesafeler daha az bozulma ve daha çok güvenilir bağlantı demektir. Ayrıca, altyapının ve iç tesisatın kalitesi de VDSL verimliliğini etkiler.

ADSL’de yüksek upload hızı neden mümkün değil?

Eğer ADSL’de de 1 Mbps üstü hızlarda upload hızı vermek mümkün olsaydı hiç düşünmeden verirdik. Ancak teknoloji gereği bu hızın üzerine çıkılmıyor. Aklınıza bu soru doğal olarak geliyordur: “İkisi de bakır şebeke değil mi? Niye birinde yüksek hız verilirken, diğerinde verilmiyor?” Evet, ikisi de bakır şebeke ama kullanılan protokoller ve bant genişlikleri farklı. Buna örnek olarak 3G ve 4.5G teknolojilerini verebiliriz. Bu teknolojilerin ikisi de aslında atmosferde var alan radyo frekanslarını kullanıyor. İkisi de havadan gidiyor yani. Ancak bir tanesinde bant genişliği kullandığı frekans yüzünden çok daha fazla. Kullanılan protokoller de çok daha yüksek hızlarda veri transferi yapılmasına olanak sağlıyor. Teknoloji geliştikçe, internet hızları artıyor ve daha yüksek hızlarda bağlantı sağlamak mümkün oluyor. VDSL teknolojisi yaygınlaştıkça ve ADSL’in yerini aldıkça çok daha fazla kullanıcının bu yüksek hızları kullanması mümkün olacak.

Upload hızlarını nasıl artırdık?

Aktif altyapımız üzerinden YAPA olarak hizmet verdiğimiz noktalarda kullandığımız cihazlar hem ADSL hem de VDSL destekliyor. Bu, sizin bağlı bulunduğunuz santral aktif altyapımız içinde yer alıyorsa size VDSL hizmeti sağlayabiliriz demek. Biz aktif altyapımızda hem download hem de upload tarafında hız limitlerini tamamen kaldırarak 100 Mbps download, 100 Mbps upload şeklinde kullanıcılarımızın hız profillerini tanımladık. Ancak bu herkesin bu hızı alabileceği anlamına gelmiyor. Dediğimiz gibi santrale olan uzaklık ve santralden evinize kadar ulaşan bakır şebekenin kalitesi burada belirleyici unsur.

Örneğin, santrale 100 metre olan bir evde oturuyorsunuz ve aktif altyapımız dahilindesiniz. Ancak evinize kadar gelen bakır kablo 15-20 yıllık. Birçok defa arızalanmış ek yapılmış ve süper iletken özelliğini kaybetmiş. Böyle bir durumda santrale olan mesafeniz uygun ve hız profilinizde herhangi bir kısıtlayıcı limit yoksa bile hat değerlerinizde meydana gelen kayıp fazla olduğundan 4-5 Mbps download 1 Mbps upload’dan fazlasını göremeyebilirsiniz.

Biz yaptığımız testlerde Manisa Akhisar’da santrale 300 metre mesafede bulunan bir müşterimizin 55 Mbps’e kadar upload hızı aldığını gördük. Testler yapmaya devam ediyoruz, eminiz bu hızın üzerine çıkan müşterilerimiz de olacak.

Bu arada santrale olan kuş uçuşu mesafeyle kablonun dolaştığı mesafe de aynı değil. “Santral hemen 300 metre ileride ama ben yüksek hız alamıyorum” gibi yorumlar gördüğümüzden bunu da açıklamak istedik. Evinize kadar gelen kablo size ulaşana kadar birçok farklı sokaktan geçebilir. Dolayısıyla santrale kadar olan kablonun mesafesi, sizin yürüyerek ya da havadan santrale olan mesafenizle aynı olmayabilir. Bunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.

VAE’de neden upload hızlarını artıramıyoruz?

VAE modeliyle hizmet verdiğimiz noktalarda sadece Türk Telekom’un santrale olan mesafeye ve bölgedeki DSL altyapısına göre (ADSL veya VDSL) çeşitli hız profillerini tanımladığı paketleri size sunabiliyoruz. Bu hız limitlerinin üzerine çıkmamız mümkün değil çünkü kendi aktif altyapımız dahilinde olmayan bölgelerde hız profillerine müdahale edemiyoruz. Bu bölgelerde VDSL’de 35 Mbps üzerinde download hızından yüksek paketleri satmıyoruz. Ama 35 Mbps paketi AKN’siz ve taahhütsüz yapıp yanına da 1.000 dakika telefon koyunca bayağı iyi oluyor (bizim diye demiyoruz, daha iyisi yok bizim gördüğümüz). 35 Mbps paketin upload hız sınırı 3 Mbps’e kadar olduğundan şimdilik biz de bundan yüksek upload veremiyoruz.

TurkNet’liyim yüksek hızlı upload’dan nasıl yararlanabilirim?

TurkNet müşterisiyseniz yapmanız gereken önce YAPA mısınız, VAE misiniz kontrol etmek. Bunun için Online İşlemler’e giriş yaptıktan sonra soldaki menüden “Teknik Bilgiler” seçeneğine girerek, “YAPA mı?” sorusunun cevabına bakabilirsiniz. Eğer YAPA bölgesindeyseniz hız profiliniz ADSL mi yoksa VDSL mi diye kontrol edin. Bunu da Online İşlemler’den tarifenize bakarak görebilirsiniz. Bazı müşterilerimiz VDSL modem sahibi olmadığı için YAPA bölgesinde olmalarına rağmen ADSL modem kullanıyor ya da VDSL modem sahibi olmalarına rağmen kurulum ayarlarında bağlantılarını ADSL olarak seçebiliyor. Bu durumda aldıkları hız belirli bir limiti geçmeyecektir. YAPA bölgesinde olup da VDSL modem sahibi olan müşterilerimizin kurulumlarını ADSL yerine VDSL olarak yapmalarını ve hız testi yapmalarını tavsiye ederiz. Bu müşterilerimiz upload limitleri kalktığı için aktif altyapımızda olduklarından altyapılarının desteklediği en yüksek hızda upload görebilirler. Yani 16 Mbps’e kadar download hızı kullanan bir müşterimizin artık 3-5 Mbps’e kadar upload hızı alması mümkün.
Eğer YAPA’daysanız ve hız profiliniz 100 Mbps’e kadar tanımlıysa ve 1 Mbps’ten yüksek upload hızı görmüyorsanız VDSL modem ile daha yüksek hızlar alıp almayacağınızı test etmeniz gerekiyor. Bunun için çevrenizden geçici olarak bir VDSL modem bulup bağlantı yaparak hız testi yapmalısınız. Eğer VDSL modem kullandıktan sonra eski hızından oldukça yüksek hızlarda download ve upload değerleri görüyorsanız VDSL modem yatırımı yapabilirsiniz. Çevrenizden modem bulamıyorsanız internetten güvenilir bir siteden VDSL modem alıp deneyebilirsiniz. Kutusuna zarar vermeden denedikten sonra eğer hızınız tatminkâr bir şekilde artmıyorsa, modemi iade gününü geçirmeden geri gönderebilirsiniz.

TurkNet’li değilim, geldiğimde yüksek hızlı upload kullanabilecek miyim?

TurkNet müşterisi değilseniz, ne kadar upload hızı alıp almayacağınızı maalesef hizmetinizin kurulumunu tamamlamadan söyleyemiyoruz. Ancak web sitemizden hızınızı sorguladığınızda (buradan sorgulayabilirsiniz) eğer 35 Mbps’ten yüksek hızda internet hizmeti alabileceğiniz bilgisi gelirse YAPA bölgemizde yer alıyorsunuz demektir. Bu da teorik olarak sizin standart olarak piyasada sunulan hızların üzerinde upload hızı alabileceğiniz anlamına gelir. Ancak yukarıda dediğimiz gibi eğer santralden evinize kadar bakır şebeke problemliyse 1 Mbps’e kadar upload hızı da görmeniz mümkün.

Burada gerçekçi davrandığımızı belirtelim. Yani 100 Mbps download, çok yüksek upload diyerek insanları kandırıp sonra düşük hız vermek gibi bir işin peşinde değiliz. Özellikle upload tarafında modemi kurup altyapıyı aktive etmeden kesin hız söylemek imkânsız. Biz hız profillerindeki limitleri tamamen kaldırdık. Artık aktif altyapı bölgelerinde 50-75 ve 100 Mbps paketler yok. 35’ten yukarısı için 100 Mbps’e kadar alabildiğiniz kadar hız var. Bu sizin altyapınıza göre 16 Mbps download, 3 Mbps upload da olabilir, 97 Mbps download, 55 Mbps upload da. Mesafeye göre, yakındaki müşterilere göre bir değer size verebiliriz aslında ama her hattın şartları farklı olduğundan kimseyi yanıltmak da istemeyiz. Önerimiz: TurkNet’li olup denemek istiyorsanız, bir arkadaşınız aracılığıyla gelin, elinizdeki modemle deneyin, baktınız performans iyi, bir de birinden VDSL modem ödünç alıp deneyin (o sizi davet eden arkadaştan mesela). VDSL’de sonuçlar daha da iyiyse, bir de VDSL modem yatırımı yapıp harika bir internet sahibi olun (arkadaşa geri verilmeyen modemlerden TurkNet sorumlu değildir).

Upload hızlarınızı paylaşın, cümle alem görsün

Aktif altyapımızdaki upload hız limitlerini tamamen kaldırarak, Türkiye’de değişmez denen bir şeyi daha değiştirmenin ve sektörde herkese örnek olacak bir adımı daha atmanın gururunu yaşıyoruz. Eğer siz de yüksek hızlarda upload gören müşterilerimiz arasında yer alıyorsanız lütfen bunu #CümleAlemUploadHızıGörsün etiketiyle her yerde paylaşın. Böylece hem havanızı atmış hem de Türkiye’de internetin gelişmesi için farkındalık yaratmış olursunuz.

Yazar Alp Solak’ın notu: Bu yazıyı herkesin anlayabileceği dilde yazmak için mühendislerimize yazdırmak istemedik. Bu yüzden önce akla gelebilecek soruları hazırladım daha sonra da ilgili birimle röportaj yaptım. Röportajdan edindiğim bilgileri de kaleme aldım. Upload ile ilgili daha fazla sorularınız varsa, yazıya yorum olarak ekleyebilirsiniz.

260 Yorum
 1. Ali 4 sene önce
  Cevapla

  Bende yüksek upload hızına erişmek istiyorum ama yapa altyapısı yok bizim.Yapa altyapısına geçmek istiyorum desem nasıl olur? :))

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Ali Bey merhaba, biz de YAPA altyapısına geçmenizi isteriz ancak ne zaman nerede bu altyapıya gelir konusunda bir bilgi veremiyoruz maalesef. Belirli bir plan dahilinde YAPA’yı geliştirmeye çalışıyoruz. Ancak bu konuda tek taraf biz olmadığımızdan bu sene şurada oluruz, sonraki sene burada oluruz gibi bilgi vermemiz mümkün değil.

   • samet tokalaçoğlu 4 sene önce
    Cevapla

    merhaba türk net ekibi ben samet istanbul/eyüp/çırçır mahallesi/gündoğdu sokak/no 15/6 daire 6 upload ve download hızımı öğrenmek istiyorum ona göre bağlatacağım

    • Admin 4 sene önce
     Cevapla

     Merhaba Samet Bey, hızınızı bu linkten adres bilgilerinizi girerek sorgulayabilirsiniz: https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/

     35 Mbps’e kadar hız bilgisi gelirse 3 Mbps’e kadar upload hızı alırsınız. Eğer 35’ten yukarıda hız alabileceğiniz bilgisi geliyorsa altyapınız ne destekliyorsa o kadar download ve upload hızı alırsınız. Maalesef hat ve modem kurulumunuz tamamlanmadan önceden bir şey söyleyemiyoruz. Her evin, dairenin altyapı şartları farklı olabiliyor. Yazımızda da elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık. Teşekkürler.

    • Ramazan Sancar 4 sene önce
     Cevapla

     ALABİLECEĞİNİZ HIZ 50 Mbps( ort 5-6 mb/sn ile indirme yapabilirsin.) olarak görünüyor. Ancak modemin VDSL olması gerek bu hızı almak için. Adsl modem kullanırsan en fazla alabileceğin hız 24( ort. 2-3 mb/sn ile indirme yapabilirsiniz. ) mbps oluyor.

     Upload ise modemde yazılı olan max hat değerleri ile belli olur.

 2. Mehmet 4 sene önce
  Cevapla

  Türknet de 35mbps lik vdsl vea paketi kullanıyorum daha önce Türk Telekom müşterisiydim 16mbps lik adsl paket vardı vdsl alt yapımız yok dediler ama turknet onların alt yapısını kullanmasına rağmen 30 ile 35 arası hızlarda vdsl kullanıyorum demek istediğim eğer bölgenizde türksatın kablolu alt yapısı yoksa en iyi seçenek turknet.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Yorum için teşekkürler Mehmet Bey.

  • emre şakırgün 4 sene önce
   Cevapla

   benim bulunduğum bölgede superonline türktelekom kablonet hepsinin fiber hattı var evimin bodrumunda ben gine türknet kullanıyorum 65tlye taahhüt aknsiz 75mbps dow 4mbps upload hız alıyorum saygılar :)) komşularımızdan hepsini kullanan var hepsinde test yaptık dowlandı uploadı saymıyorum. ping degerleride oldukça iyi diger ıspnerden 🙂

 3. Siz adamsınız ya. Aç gözlü şirketlerden çok farklısınız. Teknoloji sektöründe xiaomi neyse sizde internet sektöründe öylesiniz. Başarılarınızın devamını diliyorum heryerde sizi öneriyorum. Siz yeterki kullanıcı memnuniyeti odaklı çalışmaya devam edin. Baktınız para az geliyor yapıştırın bağış kampanyası para vermezsem şerefsizim.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Teşekkürler Halil Bey, bu yorumları görmek bizi mutlu ediyor. İyi günler dileriz.

 4. Ozan 4 sene önce
  Cevapla

  Ne kadar verdiginiz onemli fakat
  Internet baglatma asamasinda 14 gunde sonuc alamadim.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Ozan Bey merhaba, sizin konu ilgili birimlerimizce takip ediliyor. Gecikme için özür dileriz. Bunun sebebi tam olarak bizden kaynaklanmasa da sizin başınıza geldiği için üzgünüz.

 5. Yasin 4 sene önce
  Cevapla

  Erzurum’a ne zaman gelecek. Sabırsızlıkla bekliyorum. Sırf bunun için adres değiştirilir….

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Yasin Bey merhaba, bugünden Erzurum’a ne zaman gelir bilgisini maalesef veremiyoruz. Umarız ilerde YAPA bölgesinde yer alırsınız. Yorum için teşekkürler.

 6. Süleyman alaca 4 sene önce
  Cevapla

  Vae kullaniyorum altyapi turk telekomun kendileri bile bana maks 75 verebilecekken ( altyapi 142 destekliyor ) turknet kendi altyapisi olmadigi halde 35 veriyor bu fiyata bu hizmet baska yerde bulunmaz , umarim yakinda yapa burayada gelir , gelmesi icin bisey yapmam gerekiyorsa lutfen bana donus yapin iyi calismalar turknet <3

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Süleyman Bey, yorumunuz için teşekkür ederiz. YAPA konusunda sizin yapabileceğiniz bir şey yok şu aşamada. Bizim belli bir planımız var. Bu plan dahilinde yaygınlaştırmaya çalışıyoruz ancak tek taraf biz olmadığımızdan her zaman planlarımızı uygulama şansımız da olmayabiliyor.

 7. Serkan 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba,
  Türknet’e geçmek ıstiyorum hattımin baştan sona kontrol edilmesini ıstiyorum verilecek hıza göre kopma ve kesinti olacak mı sürekli bunun kontrolünün yapılmasını ıstiyorum bana geri dönüş yapılmasını ıstiyorum mail adresim yazıyor cevap olarak bekliyorum.
  Ve hattımin max olarak gelecek hızı öğrenmek ıstiyorum.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Serkan Bey merhaba,

   İlgili arkadaşlarımız size e-posta göndererek iletişim bilgilerinizi talep edecek. İlginiz için teşekkür ederiz.

 8. Tarık 4 sene önce
  Cevapla

  Peki bu yapa sistemi için şu kadar sürede tüm müşterilerimize sunacağız gibi bir planınız var mı ? Örneğin; 2021 yılında tüm müşterilerimiz yapa altyapısı altında hizmet alacaktır gibi.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Tarık Bey, planlamalarımız var tabii ama şu an 2-3 sene sonra ne kadar müşterimize YAPA ile hizmet verebiliriz bugünden söyleyemiyoruz. Çünkü her şey burada bize bağlı değil. Biz elimizden geldiğince yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Teşekkür ederiz.

  • Mert 4 sene önce
   Cevapla

   Eski internet servisimden 75 mbps hız alıyordum.Ama sizin web sitenizde maks 35 Mbps alabileceğim yazıyor.Yan dairemdekiler 75 Mbps kullanabiliyor.Aynı hat aynı kablo.Burdaki sorun sizde bana ulaşıp, hızımı güncellemenizi istiyorum.Adresimi tekrar tanımlanıp alabileceğim hızın güncellenmesini rica ediyorum.

   • Admin 4 sene önce
    Cevapla

    Merhaba, YAPA bölgesinde değilseniz şu an maksimum 35 Mbps’e kadar hız sağlayabiliyoruz. Bunu da saha zaten aboneliğiniz başlamadan size bildiriyoruz. Bizim paketimiz 35 Mbps’e kadar AKN’siz internet, her yönde ayda 1.000 dakika telefon görüşmesi ayda 64,99 TL. Diğer operatörler VAE bölgelerinde daha yüksek hızları kendi fiyat ve AKN politikaları ile size sunabilirler. Ancak bizim şu an VAE bölgelerinde maliyetlerden dolayı verebildiğimiz seçenek bu şekilde. Taahhütsüz bir hizmet olduğumuzdan her zaman hizmet aldığınız operatörünüzü değiştirme imkanınız olduğunu hatırlatırız.

    • Mert 4 sene önce
     Cevapla

     AKK olmadığı için sizi tercih ettim zaten.

 9. Serhat Dağkıran 4 sene önce
  Cevapla

  Gönül ister herkes YAPA’dan olabildiğince erken yararlansın ama sizin işinizde de çıkan zorlukları az çok tahmin edebiliyorum. Yine de bu fiyata 75 mbps download 4 mbps upload kullanıyorum. Hiç gitmeyin ama YAPA’yı da azcık hızlandırmaya çalışın 😀

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Çok sağ olun Serhat Bey. Merak etmeyin buradayız ve elimizden geldiğince hızlı olmaya çalışıyoruz ancak sizin de dediğiniz gibi her şey maalesef bizim elimizde değil. İyi günler dileriz.

 10. Semih 4 sene önce
  Cevapla

  Ben de TürkNet kullanıcısıyım ve çok memnunum bu hizmetler için sonsuz teşekkürler. YAPA hizmeti Ankara içerisinde hangi bölgelerde var bunu nereden öğrenebilirim ?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Semih Bey, yorumunuz için teşekkürler şu an santral bilgisi paylaşamıyoruz ancak eğer hızınızı sorguladığınızda 35 Mbps’ten daha yukarıda bir hız alabileceğiniz bilgisi geliyorsa YAPA bölgesinde yer alıyorsunuz demektir. Hızınızı buradan sorgulayabilirsiniz: https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/

 11. Asım 4 sene önce
  Cevapla

  Peki YAPA bölgesinde olmayanlar için ileriki tarihlerde yeni altyapı yatırımları gelecek mi? Yani bı sure sonra YAPA mi? kısmında Evet yazar mi

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   YAPA üzerinden hizmet verdiğimiz santralleri her yıl artırmaya devam edeceğiz. Ancak burada her şey bize bağlı değil, biz elimizden geldiğince yaygınlaştırmaya çalışıyoruz ve buna devam edeceğiz.

   • Asım 4 sene önce
    Cevapla

    peki taahütsüz paketler için modem desteği düşünüyor musunuz? cidden 4 yıllık modem kullanıyorum size geçince o destek gelir zannediyordum ama öyle değilmiş. modem desteği planlarınız arasında var mı?

 12. samet tokalaçoğlu 4 sene önce
  Cevapla

  merhaba admin ve türk net ekibi ben ttnet int bağlantısından hiç memnun değilim türk net`e geçsem download ve upload hızım ne olur youtube yayıncısıyım ve canlı yayın yapımıyorum 5 aydır videolar devam ediyor ama zar zor adresime göre kaç download ve upload alırım istanbul/eyüp/çırçır mahallesi / gündoğdu sokak / no 15/6

 13. Yasin 4 sene önce
  Cevapla

  İstanbul – Esenler içersinde max. hız 100 mbps verebileceğinizi garantili bir şekilde belirtmişti müşteri destek’deki ekibiniz fakat 2 sokak aşağıdaki bir tanıdığım 35 mbps verdiğini söylüyor düşündürücü ve sürekli server – sunucu kesintileri yaşandığını söylüyor:
  Tabi verdiğiniz hız piyasadaki net firmalarına göre aşırı yüksek o konuda gerçekten üstünlük sahibi oluyorsunuz.
  Ama bir köşedede kesintiler ihtimale alırsak hızınız verdiğini üstünlüğü göz önünde bulundurursak yarı yarıya bir hizmet oluyor.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Yasin Bey, yorumunuz için teşekkürler. Sıkıntı yaşıyorsanız https://www.turk.net/online-islemler üzerinden kayıt açabilirsiniz. Evet, dediğiniz gibi bazı müşterilerimiz her internet operatöründe olduğu gibi dönemsel olarak internetlerinde kesinti ya da performans düşüşü yaşayabiliyor. Ancak genel olarak standartların üzerinde değil ve bu tarz problemlerimiz abonelerimiz neredeyse yüzde 99’unda olmuyor. Türkiye büyük bir ülke, 81 ilde hizmet verirken bazı bölgelerde altyapı kaynaklı arıza ve sorunlar yaşanması istemesek de kaçınılmaz. Santralden evlere kadar olan altyapı çalışmaları TurkNet’in sorumluluğunda değil. Arızaların hızla giderilmesi için biz santrale kadar olan bakır tesisattan sorumlu olan yerleşik operatörle sürekli irtibat halindeyiz. Genel olarak arızaların yüzde 95’ini de iki gün içinde çözüyoruz. Ancak uzayan durumlarda maalesef oluyor, bölgedeki altyapı çalışmaları uzayabiliyor. Arızalara müdahale istenilen zamanda olamayabiliyor. Ancak bu tarz performans sorunları hizmeti kimden alırsanız alın, o bölgedeki altyapıdan kaynaklı olduğu için yine başınıza gelecektir. Teşekkürler.

 14. Mert 4 sene önce
  Cevapla

  Eski internet servisimden 75 mbps hız alıyordum.Ama sizin web sitenizde maks 35 Mbps alabileceğim yazıyor.Yan dairemdekiler 75 Mbps kullanabiliyor.Aynı hat aynı kablo.Burdaki sorun sizde bana ulaşıp, hızımı güncellemenizi istiyorum.Adresimi tekrar tanımlanıp alabileceğim hızın güncellenmesini rica ediyorum.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Mert Bey, biz VAE ile hizmet verdiğimiz bölgelerde 35 Mbps’e kadar en yüksek hız sağlıyoruz. AKN’siz, taahhütsüz internet hizmetini ve her yöne ayda 1.000 dakika telefon konuşmasını ayda 64,99 TL fiyattan sunuyoruz. Daha abone olmadan hem web sitesinde hem de 0850 288 80 81 numaralı TurkNet Satış ve Başvuru Takip Hattı üzerinden size zaten alabileceğiniz maksimum hızı, hizmetimizin içeriğini ve fiyatını belirtiyoruz. Bu şartları kabul ettiğinizden dolayı zaten aboneliğinizi gerçekleştiriyorsunuz. Bizim şu an VAE bölgesinde maliyetler yüzünden verebildiğimiz maksimum paket bu. Taahhütsüz bir hizmet sunduğumuzdan diğer operatörlerin paket, hız ve fiyat alternatiflerine dilediğiniz zaman geçiş yapma şansınız bulunuyor. Teşekkürler.

 15. fatih 4 sene önce
  Cevapla

  merhaba ben santrale 250 300 m kadar uzağım aynı kablo sistemini kullanmama rağmen t.t de olduğum max değerleri alamıyorum bunun sebebini yapa olmaması ve t.t bana benim tahminim bu daha eski cihazlarından bağlantı sunuyor ve hattın desteklediği hızları kullanamıyorum 16 ya 1 desteği var verilende o ama 13 14 arası download alırken upload 70 80kb arası oluyor ve bu performans kötü yani bu hızlarda bile video izlerken sıkıntı yaşıyorum.

 16. M. Hüseyin Bağçeci 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba, VDSL bağlantı alabiliyor muyum, Teknik bölümde “YAPA:EVET” görünmekte, ama malesef ne telefonla, ne de online üzerinden konuyla ilgili soru sormak mümkün olmadı..

 17. Sebahattin Köse 4 sene önce
  Cevapla

  Bu samimi dil keşke tüm firmalarda olsa. Yalansız dolansız kandırmacasız, kelime oyunu yapmadan. Neyse o. En kısa sürede bende Turknet li olacağım inşallah.

  • İlker 4 sene önce
   Cevapla

   Haklısınız Sebahattin bey. Böyle açık sözlü kullanıcı odaklı bir firma görmek çok güzel.

 18. uğur toraman 4 sene önce
  Cevapla

  öncelikle ilginiz için çok teşekkürler çok güzel bir platform olmuş blog düşünceniz. benim durumum şöyle ankara keçiören bölgesindeyim turktelekomdan geçiş yaptım. 16Mb lik adsl paket kullanıyorum 4ay gibi bi süre oldu geçiş yaptığımda online işlemler merkezi/teknik bilgiler bölümünde YAPA:hayır transmisyon tipi:VAE ADSL olarak yaziyordu. bu hafta bulunduğum santralde iyileştirme calışması yapıldığı smsi aldım ve çalışma esnasında bi sure internetim koptu ve online işlemler merkezine girdiğimde teknik bilgiler menüsünde YAPA:EVET transmisyon tipi:YAPA olarak indirme:36572 kbps yükleme:8104 olarak görünce asus modemimi aynı kullanıcı ismim ve şifremle, otomatik taramada da vdsl olarak gördü ve yeniden kurdum. durum:online oldu ve IP Aldım. internet geldi lakin bağlantım pc de ve hız testlerinde hala 16mb gözüküyor. bunu nasıl güncelleyebilirim. tarifem hala 16mb adsl gözüküyor?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Uğur Bey, https://www.turk.net/online-islemler üzerinden kayıt açın inceleyelim. Yapabileceğimiz bir şey varsa yapalım. Ancak, hız için en önemli kriterin santrale olan mesafe ve hattın kalitesi olduğunu hatırlatmak isteriz. Teşekkürler.

 19. birol 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba, ben turknet’liyim oim den baktığımda VAE olarak görünüyorum ama transmisyon tipi olarak yapa gözüküyor. santrale uzaklığım maksimum 50m modemim vdsl2 şuanki speed test te -download:70mbps…upload 30mbps olarak gözüküyor upload da inanılmaz bi artış olmuş ama download ım eskiden ort. 86mbps idi. benim merak ettiğim YAPA da yüksek hız alabilirsiniz demişsiniz ben bu hizları VAE de alıyorum. YAPA ya geçmem benim hızlarımda bi değişiklik yapıcakmı(daha yüksek hız olarak) ve YAPA ya geçmek benim elimde olan bişeymi acaba. Ve TÜRKNET e bu hizmetinden dolayı teşekkür ederiz. Türkiyede internetin nasıl olduğunu cümle aleme gösteriyosunuz ve bu güne kadar nasıl kazık yediğimizi ve hala nasıl kazık atmaya çalıştıklarını bize bu verdiğiniz hizmetle çok iyi gösteriyosunuz. TEŞEKKÜRLER TÜRKNET…!

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Birol Bey, 30 Mbps upload gördüyseniz zaten YAPA’dasınız demektir. Download’da ise bir yavaşlama uygulamamız yok. Anlık olarak hız değişmeleri yaşanabiliyor. Bu kullandığınız bölgedeki o saat olan kullanım yoğunluğundan dolayı da olabilir. Yine 86 Mbps download hızı göreceğiniz zamanlar da olacaktır. Güzel yorumlarınız için de teşekkür ederiz.

 20. Evren Uçan 4 sene önce
  Cevapla

  Merhabalar Türknet’e Nisan Ayında geçtim ve çok memnunum. Fakat önerdiğiniz marka vdsl modem’i almama ve 35mbit’e kadar bağlantı hızım olmasına rağmen 16mbit hız alıyorum. Turknet Online işlem merkezinde teknik bilgide 16bmit adsl bağlantım olduğu gözüküyor acaba modem kurulumunda mı hata yapıyorum yoksa hattımdan alacağım maksimum verim mi bu?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Evren Bey merhaba, https://www.turk.net/online-islemler üzerinden bir kayıt açarsanız yardımcı olmaya çalışırız. Modem kurulumundan dolayı sorun yaşama olasılığınız var ama ondan dolayı olduğunu zannetmiyoruz. ADSL olarak hizmetiniz açılmış olabilir. Kayıt açtıktan sonra incelememiz gerek.

 21. İlker 4 sene önce
  Cevapla

  İstanbul, Sarıyer, Büyükdere, Kocataş Mahallesi’nde oturuyorum. Buraya yapa alt yapısı veya fiber teknoloji getirme çalışmalarınız var mı? Ne zaman kavuşuruz bu teknolojilere herhangi bir ipucu yada verebileceğiniz bir bilgi var mı? Şimdiden teşekkür ederim! Çalışmalarınızı çok beğeniyoruz 🙂

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   İlker Bey merhaba, maalesef bir ipucu veremiyoruz. TurkNet müşterisiyseniz YAPA dönüşümü bağlı bulunduğunuz santralde olduğunda otomatik olarak geçişiniz sağlanır. Planlamalar sadece bize bağlı olmadığından bugünden bir şey söyleyemiyoruz. Eve kadar fiber interneti ise daha çok yeni yerleşim yerlerine götürüyoruz. Genel olarak, evlere kadar fiber yerine ana arterlere trafiğimizi taşımak için fiber yatırımı yapıyoruz.

 22. Oğuzhan Aydemir 4 sene önce
  Cevapla

  2019 dönemindeki yeniliklerden sonra daha yüksek fiyatlara, altyapınız dahilinde, 100 Mbps’den fazla hızlara ulaşım imkanı sağlayan paketlerinizi de görmek dileğiyle, başarılı bir makale olmuş; Özellikle “Ama 35 Mbps paketi AKN’siz ve taahhütsüz yapıp yanına da 1.000 dakika telefon koyunca bayağı iyi oluyor (bizim diye demiyoruz, daha iyisi yok bizim gördüğümüz).” cümlesindeki samimiyetiniz, güvenilirliğinizi kanıtlar nitelikte.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Çok sağ olun Oğuzhan Bey. Yorumunuz bizi mutlu etti.

 23. ugur toraman 4 sene önce
  Cevapla

  merhaba öncelikle ilginiz için çok teşekkürler çok güzel bir platform olmuş blog düşünceniz. benim durumum şöyle ankara keçiören ufuktepe-15 bölgesindeyim. 16Mb lik adsl paket kullanıyorum 4ay gibi bi süre oldu geçiş yaptığımda online işlemler merkezi/teknik bilgiler bölümünde YAPA:hayır transmisyon tipi:VAE ADSL olarak yaziyordu. bu hafta bulunduğum santralde iyileştirme calışması yapıldığı smsi aldım ve çalışma esnasında bi sure internetim koptu ve online işlemler merkezine girdiğimde teknik bilgiler menüsünde YAPA:EVET transmisyon tipi:YAPA olarak indirme:36572 kbps yükleme:8104 olarak görünce asus modemimi aynı kullanıcı ismim ve şifremle, otomatik taramada da vdsl olarak gördü ve yeniden kurdum. durum:online oldu ve IP Aldım. internet geldi lakin bağlantım pc de ve hız testlerinde hala 16mb gözüküyor. bunu nasıl güncelleyebilirim. tarifem hala 16mb adsl gözüküyor?

 24. Bilişim Hocası 4 sene önce
  Cevapla

  Harika bir anlatım olmuş. 35mbit İnternet ve tamamen sınırsız. Taahhüt de yok. Daha ne olsun. Beğenerek kullamdığım Turk.net e 9 arkadaşımı davet ettim 🙂

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, yorumunuz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz. 🙂

 25. Someone 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba ,

  Teknik bilgilerden kontrol ettiğim kadarı ile transmisyon tipim VAE ADSL yazmasına rağmen ben VDSL kullanıcısıyım ve 73mbps download hızı ve 4 mbps upload hızı tanımlanmış bulunmakta. Bunun için minnettarım fakat bu yüksek upload hızından benimde yararlanma şansım yokmudur acaba ?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, maalesef YAPA bölgesinde olmayınca elimizden bir şey gelmiyor. İleride YAPA ile bağlı bulunduğumuz santralde hizmet vermeye başlarsak anca hız profilinizi yükseltebiliriz. Ancak bugünden bir şey diyemiyoruz. İlginiz ve yorumunuz için teşekkür ederiz.

 26. Kerim 4 sene önce
  Cevapla

  Download upload hızlarınız hoş güzel ama hız testlerinde 3 ms 4 ms pingleri ne zaman göreceğiz, fiber interneti başka firmalar sağlıyor ama bu hizmeti sizden almak güzel olurdu fiber altyapı ile ilgili çalışmalarınız var mı?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Kerim Bey, pingler bölgeye göre farklılık gösteriyor. Dediğiniz değerleri gören müşterilerimiz de var. Ancak sizin orada ne zaman pingler daha iyi duruma gelir bunu söylememiz zor. Eve kadar fiber internet yatırımlarını daha çok yeni siteler ve yerleşim bölgelerine yapıyoruz. Onun dışında trafiğimizi taşımak için şehirlerin ana arterlerine fiber çekmeye devam ediyoruz. Her sene biraz daha çok artıyor. Ancak Türkiye’de fiber internetin yaygınlaşması TurkNet’in tek başına yapabileceği bir konu değil. Ortak altyapı yatırımları yapılmalı. Ancak VDSL hizmeti de yaygınlaştıkça oldukça performans veren bir teknoloji. Mevcut bakır şebekenin de verimli kullanılması en az fiber internet kadar önemli ve sokak sokak kazı yapmayı gerektirmediğinden çok daha uygulanabilir yatırım olacaktır. Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz.

 27. Kubilay KOCA 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba.

  AKN nı tamamen kaldirmadan once altyapinin destekledigi hizi verebiliyordunuz ve AKN tamamen kaldiriltiktan sonra anlasilacagi uzere mevcut kapasite ile en stabil calisabileceh hiz profili olarak 35Mbps olarak belirlediniz.

  Yurtici ve Yurtdisi kapasiteleriniz ile alakali olacak ama ileriki zamanlarda bahsi gecen 35Mbps hizin arttirilmasi soz konusu mu?

  Türk telekom son zamanlarda internet altyapsinin iyilestirilmesi icin saha tolaplarinin (Tip7, Tip11 v.b.) sayisini her gecen gun arttirmakta ve bu dolaplarda bulunan ADSL/VDSL portlarinin kontrolunu elinde tutmakta. Duyumlarima gore BTK nin almis oldugu bir karar ile 2019 yili basinda bu saha dolaplarindaki portlarin belli bir yuzdelik oranindaki kapasiteyi diger operatorlere devretmek zorundaymis. Boyle bir durum soz konusu mu, eger dogruluk payi var ise YAPA haricindeki kullanicilara da YAPA benzeri hizleri gormemiz mumkun mu?

  Tesekkurler.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Kubilay Bey merhaba, VAE bölgelerinde 35 Mbps’e kadar hız sunmamızın sebebi artan maliyetler. Bu hızın üzerine çıktığımızda ciddi oranda bize ekstra maliyeti oluyor biz de bunu müşterilerimize yansıtmak istemediğimizden Türkiye ortalaması için oldukça yüksek sayılabilecek 35 Mbps’e kadar hız sunmayı tercih ediyoruz. Saha dolabı konusuyla ilgili henüz kesinleşmiş kararlar bulunmuyor. Böyle bir uygulama başlarsa ve maliyetler YAPA ile benzer seviyelere çekilebilirse elbette VAE bölgesinde saha dolabı üzerinden VDSL hizmet sunulan müşterilerinde benzer avantajları yaşaması mümkün olur. Teşekkürler.

 28. Ufuk ATBAŞ 4 sene önce
  Cevapla

  Alp bey merhaba.
  Bağlı bulundğum santralde YAPA kuruldu. Teknik bilgiler kısmında da görülebiliyor.
  Hattımın vdsl’e geçişini talep ettim. cevap şu şekilde idi;

  VDSL e geçiş başvurunuzu sağladığımızda hattınızı santralde bağladığımız VDSL PORT u mesafenin uygun olmamasından dolayı çalıştırılamamıştır. 16 Mb e kadar yüksek hızda ADSL hizmetinden faydalanmanız gerekmektedir.

  Sormak istediğim şey ise şu;
  Modemimde ADSL ayarları yapılmış durumda. Bu yüzden vdsl çalışmamış olabilir mi?
  Yani modemime vdsl ayarlarını yapsam ve tekrar başvursam bu kez vdsl çalışır mı hattımda?

  Teşekkürler.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Ufuk Bey, hız konusunda en önemli kriter santrale olan uzaklık. Eğer santrale olan uzaklık 1.000 metreden fazlaysa VDSL hizmeti YAPA portu desteklese bile alamazsınız. Ancak yine de VDSL olarak bir modem kurulumu yapıp denemenizi öneririz. Eğer hızınızda bir iyileşme olursa o şekilde kullanmaya devam edersiniz. İyi günler dileriz.

 29. Emre 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba, 2 ay önce turknet’e geçtim bende, fazlasıyla memnunum. 70 download / 28 civarları upload alıyorum.
  İnşallah bu çizginiz bu şekilde daha iyiye gider.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Teşekkürler Emre Bey, memnun olmanız bizi de memnun ediyor.

 30. Harun 4 sene önce
  Cevapla

  Öncelikle Turknette oldugum için çok mutluyum.Tek sorunum ilk başta modem kampanyanız bulunuyordu modem talebini istemedim ancak şuan tekrar modem talebim oldu fakat ilk abone başlangıçta verebiliyoruz dediler şuan 1 aya yakındır Turknete geçtim eğer modem konusyla ilgili yardımcı olursanız emailime dönüş yapmanızı isterim iyi çalışmalar…

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Harun Bey merhaba, çok yakında mevcut müşterilerimize de modem satışına başlayacağız. Olduğunda da duyurusunu yapacağız. Teşekkürler.

 31. Fatih çelebi 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba türknet çalışanları bir kaç gün öncesine kadar YAPA diye yazan yer hayır diyordu ancak bir mesaj geldi ve santralde iyileştirme yapıldı diye ve şu an YAPA yazan yerde evet yazıyor. Yüksek hız alabilirmiyim? Şu an için bağlantı ADSL olarak görünüyor

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Fatih Bey, bunun için VDSL modem ile deneme yapmalısınız. Yazımızda neler yapabileceğiniz yazıyor. Destek isterseniz de https://www.turk.net/online-islemler üzerinden kayıt açabilirsiniz. Teşekkürler.

 32. Ergin 4 sene önce
  Cevapla

  Fiziksel Durum (VAE) 0
  İndirme Hızı 15202
  Yükleme Hızı 1094
  Santral KAPAKLI-157
  YAPA mı? Evet
  Transmisyon Tipi YAPA
  Teknik bilgiler bu şekilde ama download 16 upload 1 gözüküyor vdsl kullanabilirmiyim? Kullanabilirsem Kaç mbps alabilirim? Online İşlem merkezinde Paketini Yükselt kısmında maksimum 16mbps ye yükseltebiliyorum. Zaten 16mbps kullanıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Ergin Bey merhaba, Fiziksek Durum VAE gözüktüğü için kesin bir şey söylememiz mümkün değil. Araştırmanız için https://www.turk.net/online-islemler üzerinden kayıt açarsanız inceleyip kesin bilgi verebiliriz. Teşekkürler.

 33. Bahadır 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba,
  Yazınız gerçekten çok güzel öncelikle teşekkürler detaylarla yazdığınız için.
  Sizin yeni müşterinizim, 1 ~ 1.5 hafta oldu sanırsam. Sadece anlamaya çalışıyorum, yavaşlık ttnet taraflı mı yoksa sizin taraflı mı ? Telekom gelip bağlıyor, birşeylerde hata yaptıkları için 3mbps full upload almama rağmen. 0.1 mbps download alabiliyorum sadece.
  Ayrıca destek ekipleriniz neden bu kadar kötü ? Öncelikle telefondan kesinlikle müşteri hizmetlerine ulaşmak mümkün değil. Destek kaydı bırakın diyorsunuz, ölüsü en erken 2 gün içinde cevap geliyor. Ben sizin firmanıza güvenerek internet bağlatıyorum, bilerek diğer hattı da açık bırakıyorum bir sıkıntı olacağı için. Ama diğer şirketin faturası gelmek üzere ve halen internete bağlanabilmiş değilim.
  Burada telekom mu sorunlu yoksa sizin taraf mı ?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Bahadır Bey merhaba, sorununuz çözülmesi için arkadaşlarımıza e-posta adresinizden müşteri bilgilerinize ulaşıp ilettik. Üzgünüz sorunla TurkNet kullanmaya başladığınız için ve özür dileriz.

 34. Mehmet 4 sene önce
  Cevapla

  Yeni adresimde fiber altyapı olduğu için TürkNet kullanmaya devam edemiyorum. Lütfen Fiber bölgelerine de hizmet verin.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Mehmet Bey, fiber bölgelerinde eğer kendi fiberimiz yoksa ve ADSL veya VDSL hizmeti verebileceğimiz bakır şebeke bulunmuyorsa maalesef hizmet veremiyoruz. Çünkü eve kadar fiber internet şebekeleri şu an tüm operatörler tarafından paylaşılamıyor. Teşekkür ederiz ilginiz için.

 35. Ahmet 4 sene önce
  Cevapla

  Türknet kullanıcıyım OIM bilgilerimde VAE ADSL olarak geçiyor yazdığınız yazıda VAE ADSL abonelerine max
  35 mbps ve ne hız alırımda da üst komşuma 35 down 3 up verebiliyorsunuz. Ama ben max 75 down ve 4 up alıyorum bana 100 mbps down ve up verebilirmisiniz? Teknik olarak 75 de almamam lazım ama alıyorum bu durumda 100 görebilmem lazım.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Ahmet Bey, siz eski müşterimiz olduğunuz için bu hızı alıyorsunuz. Maalesef VAE tarafında teknik olarak 100 Mbps download / 100 Mbps upload olarak hızınızı tanımlamamız mümkün değil. Yazımızda bunun neden mümkün olamadığını detaylı şekilde açıkladık. İyi günler dileriz.

 36. Ahmet 4 sene önce
  Cevapla

  Türknet kullanıcıyım OIM bilgilerimde VAE ADSL olarak geçiyor yazdığınız yazıda VAE ADSL abonelerine max
  35 mbps ve ne hız alırımda da üst komşuma 35 down 3 up verebiliyorsunuz. Ama ben max 75 down ve 4 up alıyorum bana 100 mbps down ve up verebilirmisiniz? Teknik olarak 75 de almamam lazım ama alıyorum bu durumda 100 görebilmem lazım.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Ahmet Bey, yorumunuz iki kere gelmiş diğerine cevap verdik. Ama buradan da yazalım. Eski müşterimiz olduğunu için o hızı alıyorsunuz. VAE’de hız profilinizi maalesef istesek de değiştiremiyoruz. Teşekkürler.

 37. Fatih 4 sene önce
  Cevapla

  Henüz ElazığAbdullahpaşa Mah.’de YAPA yok ama yaparsınız be 🙂 Gözümsün Türknet

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Teşekkürler Fatih Bey, umarız en kısa sürede sizin orada da YAPA ile hizmet veririz. İyi günler dileriz.

 38. DOĞUKAN 4 sene önce
  Cevapla

  yapa bölgesinde olmama rağmen 16 mbps üstü hız paketlerini alamıyorum

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Doğukan Bey merhaba, https://www.turk.net/online-islemler üzerinden kayıt bırakırsanız, inceleme yaparız. Ancak YAPA ile hizmet almak tek kriter değil. Eğer santrale 1.000 metreden daha uzun mesafede oturuyorsanız yüksek hız almak VDSL’de mümkün olmuyor. İyi günler dileriz.

 39. Şaban 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba Türk.net nasipse bugün yarın bizde vdsl 35 mbps ye kadar aboneniz olacağız.. dslam 600 mt de inşallah gelir hızın tamamı 🙂 size birşey söyleyeceğim ben geçen yıl kablosuz internet servis sağlayıcıda çalıştım, Ubiquiti ve Mikrotik cihazlar profesyonel manada iyiler.. zaten belirmişsiniz bulgaristandan yurtdışına çıkışımız radyolinklerle yedekli diye muhtemelen af-24HD kullanıyorsunuzdur. Diyeceğim Yapanızı geliştirmeyi kablosuz cihazlarla yapmayı düşünüyor musunuz? ya da zaten var mı sistemlerinizde? Çünkü çok kullanışlı ve maliyeti az. Benden size tavsiye İnşallah Cem bey okur bu yazıyı sizi de wisp olarak lite 5 ya da loco m5 cihazlarla çatılarda görmek isteriz 🙂 gerek olursa bildiğim bilgileri paylaşırım. iyi niyete iyi niyet olsun 🙂

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Şaban Bey merhaba, yorumunuz için çok teşekkürler. Yöneticilerimize önerilerinizi ileteceğiz. Hoşça kalın… 🙂

 40. Harun Çiçekli 4 sene önce
  Cevapla

  Kolay gelsin Turknetten çok memnun oldugumdan dolayı kuzenimide tavsiye ettim fakat üyelik başlangıcında numaramı vermeyi unutmus (Arkadaşını getir kampanyası için ) destek ekiplerine yazdık fakat bir sonuç yok eğer sonuç alamazsa üyeliğini iptal ettirecek bunla ilgili yardımcı olabilir misiniz?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, Arkadaşını Getir’den sadece abonelik başlatırken kod kullanılarak yararlanabiliyor ve sistem fatura ödeme kontrollü olduğu için müdahale edilemiyor ve sonradan kod girilemiyor. Bu yüzden maalesef yardımcı olamıyoruz.

   • Harun Çiçekli 4 sene önce
    Cevapla

    üyeliği iptal ettirip tekrar aynı kişi başvuru yapabilirmi birde kuzenim modem talebi etmişti üyeliği iptal ettirirse modemdemi iptal edilecek iyi günler dilerim…

    • Admin 4 sene önce
     Cevapla

     14 günlük cayma hakkı süresinde iptal edebilir. Ya da “Denemesi Bedava” kampanyasından yararlanarak bir ay içinde iptal edilebilir. O zaman bir aylık kullanımın ödemesini yapar, daha sonra biz kendisine parayı iade ederiz. Evde kurulum hizmeti verildiyse onun bedeli iade edilmez. Ancak hattı açılıp kapanacak, belki birkaç gün hattı kapalı kalacak, telefon numarası değişecek vesaire. Dolayısıyla biz kapattırmasını önermeyiz.

 41. Şaban 4 sene önce
  Cevapla

  Bu arada bu yazıyı okuyan arkadaşlar, yazdım ya hani tecrübem var diye bu sektörde, bidiklerimi kısaca anlatayım sizlere.Çoğu insan akşamları yavaşlıktan bahsediyor, bunu bazı insanlar biliyor lakin bilmeyenler için açayım; kıyas bakımından biraz absürd olabilir ama anlayış gösterin 🙂 bir sürahi düşünün, bu sürahi saniyede 10000 litre ya da 1000 litre insanlara su verme kapasitesine sahip, normal şartlarda 10000 lik sürahi yapalı bir bölgede herkes 100lük paket kullansa 100 aboneye darboğaz yapmadan hizmet verecek kapasitededir, fakat pratikte tüm abonelerin kullanımı hiçbir zaman maksimum olmuyor, bu yüzden 100 aboneden daha çok abone olur her zaman için. Örnek; 10000litre/sn 100 kişiye yetiyor hepsi 100litre olan hakkını kullanırsa ki belirttiğim gibi bu pratikte olmuyor pratikte kullanım ortalaması 20litre/sn olsun mesela, 10000/20=500 abone rahat rahat su içebilir hizmet alabilir. Amaaa geldik zurnanın zırt dediği yere 🙂 bu ortalama kullanımlar (prime time denilen insanların artık evlerine toplandığı, online kullanıcı sayısının arttığı akşam vakitlerinde ki bu kış aylarında akşam 17:00-01:00 hatta 02:00 saatlerine yazın da 20:00-03:00 saatlerini kapsıyor genellikle) artıyor. 500 abonenin her birinin ortalama kullanımı 20 litre/sn yi geçen her 1 litre/sn için diğer herhangi bir aboneye -1 litre/sn su içme hakkı bırakacaktır. İşte genel olarak bu yüzden akşam vakitleri test sonuçları düşük çıkıyor. Sizlere nacizane tavsiyem adamlar o kadar iyi niyetli çok zorda kalmadıkça bu yazdığım vakitler torrent indirmemeyi düşünebilirsiniz ya da oyun. Bu gibi işler için açın eko modunu pcnizin ekranı kapatın herşeyi kapatın sabah vakti sürahi formunun zirvesindedir istediğiniz kadar yüklenin gık demez 🙂 Ülkemizin altyapı kapasitesi belli şu an eldeki bu marifet eldekini en verimli efektif kullanabilmek. Ben zaruri değilsem yapmayayım indirme ne olur başka vatandaşlar rahat kullansın nolur yani 🙂 Birde şöyle bir durum var G.Kore evlere 10 Gb/sn götüreceğini duyurdu yanlışım yoksa, onlarla aramızdaki farka bakın…1980lerde ikimizde eşit seviyelerdeymişiz oysa:( işte böyle olabilmek için pahada ağır üründe hafif mahiyetteki ihracat seviyesine ulaşmalıyız, inovasyon ve eğitim üst seviyelerde olması lazım ve Ar-Ge yatırımları. İnşallah ülkemiz o günleri görür. Sağlıcakla kalınız 🙂

 42. Yasin 4 sene önce
  Cevapla

  Eskişehir / Odunpazarı / Karapınar Mh. Beylikler Sokak’a bu yıl alt yapınızın gelme ihtimali var mı ?
  Geçen yıl seneye gelecek dediler ama gelen giden yok henüz

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, planlamalarda her şey bize bağlı olmadığından maalesef şu an bir şey söyleyemiyoruz. Umarız, sizin orada da YAPA ile hizmet vermeye başlarız ancak şu zaman olur, bu zaman olur diye bir şey söylersek, sonra da yapamazsak sizi yanıltmış oluruz. Teşekkürler.

 43. Ömer faruk 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba halihazırda turknet kullanıcısıyım trabzonda yapa santrali var yazıyor ancak birkaç mahalle araştırdım hiçbirisinde görünmedi trabzonda hangi mahallede oldugu öğrenebiliceğimiz yer var mı tek tek mahalle sokak no ile aramak uzun sürüyor..
  Ve yapa isteği yapabiliyormuyuz ?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Ömer Bey, mahalle bilgisi paylaşamıyoruz. https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/ adresinde hızınızı sorguladığınızda 35 Mbps’ten daha yüksek hız alabileceğiniz bilgisi geliyorsa YAPA bölgesindesiniz demektir. Mahallenize YAPA geldiğinde ise geçişiniz otomatik olarak sağlanır. Teşekkürler.

 44. Erdem 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba. Çok uzun süredir Türk Telekom müşterisiyiz. Ancak internet hızından memnun değiliz. 16 MBPS’ye kadar parası ödüyoruz fakat 6 MBPS Download, 0.66 MBPS Upload alıyoruz. Aydın-Didim’de oturuyoruz. Burada aktif altyapının olmadığını düşünüyorum. 1 Haziran tarihinden itibaren, TürkNet’e geçiş yapacağız. Bu işlemlerden sonra, Upload dediğiniz gibi 3 MBPS veya en azından 1 MBPS olacak mı? Ayrıca indirme hızı 35 MBPS’ye yaklaşacak mı? Kullandığımız modem TTNET kampanyası üzerinden aldığımız Zyxel VDSL (300 MBPS) destekli bir modem. (Zyxel VMG3312-B10B) Ayrıca hızları arttırdıktan sonra, kopma sorunları olabilir mi?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Erdem Bey, https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/ adresinden alabileceğiniz hızı sorgulayabilirsiniz. Eğer 35 Mbps’e kadar hız alabileceğiniz bilgisi çıkarda 3 Mbps’e kadar upload hızı alacaksınız. Eğer 16 Mbps’e kadar hız alırsanız aktif altyapımız bölgesinde olmadığınız için 0,80 Mbps’e kadar upload hızı alabileceksiniz. Eğer sizin orada VDSL hizmeti varsa ve 35 Mbps’e kadar hız alabileceğiniz bilgisi sorguladığınızda çıkarsa modeminiz VDSL destekli olduğu için kullanabilirsiniz. Bu hız eğer bölgenizde destekleniyorsa kopma sorunları yaşamazsınız. Ancak ne kadar download ve upload hızı alacağınız santrale olan uzaklığınıza, santralden evinize kadar ulaşan hattın kalitesine, binanızdaki ankastre kutusundan dairenize kadar olan hattın kalitesine ve son olarak daire içinden modeminize kadar ulaşan hattın kalitesine göre değişkenlik gösterir. TurkNet’e olan ilginiz için teşekkür ederiz.

 45. Gülendam 4 sene önce
  Cevapla

  Mevcut İnternet Paketim
  İnternet Paketi: 35 Mb e Kadar Limitsiz – Her Yöne 1000 Dakika – Taahhütsüz – 59,99 TL/Ay (VAE)
  Telefon Paketi: Her Yöne 1000 Dakika (Taahhütsüz) – Taahhüt Bitişi: Taahhütsüz

  upload hızım 3 mbps bu hız yükselecekmi ?
  modemim vdsl2

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, VAE bölgesinde olduğunuz için 3 Mbps’e kadar upload hızı almaya devam edeceksiniz.

 46. celal senol 4 sene önce
  Cevapla

  merhaba yaklaşık 4 yıldır turknetliyim telekonun alt yapısını kullanıyorum hizmet adsl 16 megabite kadar hızvadediliyor altyapı yetersiz olduğundan 16 hızın altında hizmet alıyoruz yurt genelinde aynı şikayetler var sosyal yorumları incelediğime göre turknet kurum olarak telekoma altyapı konusunda birşeyler yapamazmı antalyaya yapa nezaman gelir saygılar.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Celal Bey, biz altyapıların iyileştirilmesi için yapabileceğimiz her şeyi yapıyoruz. Türkiye’de evlerden santrale kadar bakır tesisatın işletilmesinden, güçlendirilmesinden ve bakımından Türk Telekom sorumlu. Tüm alternatif operatörler bu bakır tesisatı Türk Telekom’dan kiralayarak (kullanım bedelini ödeyerek) hizmet alırlar. Biz de bu altyapının en iyi şekilde işletilmesi için gerekli görüşmeleri, talepleri her zaman her platformda yapıyoruz. YAPA’nın sizin oraya ne zaman geleceği için de bugünden bir şey söyleyemiyoruz. Çünkü bu konuda da her şey sadece bize bağlı değil. Biz imkanlarımız el verdiği kadar, olabildiğince hızla yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Teşekkürler.

 47. Timurhan 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba linkte alabileceğiniz en yüksek upload diyor yapa alt yapısı yok bu nasıl olacak
  http://prntscr.com/jnedd5

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, bu şekilde çıktıysa YAPA bölgesindesiniz ancak santrale olan mesafeden dolayı 35 Mbps üstü hız alamıyorsunuz demektir. Biz hat tesisatı kurmadan YAPA’da kaç hız alabileceğinizi bilmiyoruz. O yüzden mesafeye göre Türk Telekom’un size sağladığı hızı hız sorgulamasında çıkarıyoruz. Siz mesafeye göre 35 Mbps’e kadar download hızı ve altyapınız ne destekliyorsa o kadar upload hızı alacaksınız. Teşekkürler.

 48. Furkan 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba,

  “Telekomünikasyon sektörünün önde gelen şirketleri arasında fiberi yaygınlaştıracak bir anlaşmaya imza atıldı. Anlaşma kapsamında taraflar fiber altyapı şebekelerini karşılıklı kullanıma açacak.” Bu 24 Mayıs 2018, Perşembe tarihli bir haber. Bu gelişmeyle birlikte önümüzdeki dönemlerde saha dolaplarına da DSLAM cihazı koyup santrala uzak bölgelerdeki kullanıcılara da YAPA hizmeti sunabilme durumunuz olur mu acaba? Ya da Türk Telekom’un bıraktığı yerden siz kablo döşeyebilecek misiniz? Ya da Türk Telekom’un hali hazırda döşediği FTTH altyapıdan siz de fiber verebilecek misiniz?

  Teşekkürler.

  • HAKAN YILMAZ 4 sene önce
   Cevapla

   Evet bu herkesin merak ettiği bir durum aslında. Yetkililerin cevabını bekliyoruz.

 49. Erkan 4 sene önce
  Cevapla

  Merhaba ben şu ikilemde kaldım siteden sorgulama yaptığımda aynen şöyle yazıyor Tebrikler! Aktif altyapımızdasınız.
  Alabileceğiniz maksimum download hızı 35 Mbps’dir.
  Upload hızınızdaki sınırlandırmayı kaldırdık.
  Upload’da da altyapınızın desteklediği en yüksek hızı alacaksınız. da yazıyor şimdi ben başvuruda bulunsam YAPA mı olacak VAE mi cevaplarsanız sevinirim

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, bu şekilde çıktıysa YAPA bölgesindesiniz ancak santrale olan mesafeden dolayı 35 Mbps üstü hız alamıyorsunuz demektir. Biz hat tesisatı kurmadan YAPA’da kaç hız alabileceğinizi bilmiyoruz. O yüzden mesafeye göre Türk Telekom’un size sağladığı hızı hız sorgulamasında çıkarıyoruz. Siz mesafeye göre 35 Mbps’e kadar download hızı ve altyapınız ne destekliyorsa o kadar upload hızı alacaksınız. Teşekkürler.

 50. HAKAN YILMAZ 4 sene önce
  Cevapla

  YAPA hizmetinin aktif olduğu bir harita yayınlasanız da bizde o hatta göre kiralık yada satılık ev baksak. 30mbps upload gerçekten bir yayıncı için büyük nimet. İyi ki varsınız umarım altyapınız hızla genişler. İyi çalışmalar.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Hakan Bey merhaba, önerinizi iletiriz arkadaşlarımıza ama kira fiyatlarını da artırmak istemeyiz. 🙂 Alacağınız ya da kiralayacağınız evin adresini https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/ adresinden sorgularsanız ve 35 Mbps’e kadarın üzerinde hız alabileceğiniz bilgisi çıkarsa YAPA’dasınız demektir ve upload hız limitiniz yoktur. Yani altyapı ne veriyorsa onu alırsınız. Yazıda da dediğimiz gibi mesafe ve hat kalitesi çok önemli tabi, alabileceğiniz hız değişken. Teşekkürler.

 51. nizamettin çalışal 4 sene önce
  Cevapla

  merhaba,

  bulundugum bölgede vdsl olup olmadıgını nasıl ögrenirim ? sitenizden kontrol ettğimde 35 mbps ye kadar internet alabilirim görünüyor doğrulugunu nasıl teyit ederiz.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Nizamettin Bey, 0850 288 80 81 numaralı TurkNet Satış ve Başvuru Hattını arayabilirsiniz. Teşekkürler.

 52. Mert 4 sene önce
  Cevapla

  ben hızımı sorguladığım zaman tebrikler aktif altyapımızdasınız diyor ancak 16 mbps gösteriyor ?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Mert Bey merhaba, mesafeniz VDSL hizmeti vermek için yeterli olmadığından bu şekilde çıkıyor olabilir. 0850 288 80 81 numaralı TurkNet Satış ve Başvuru Hattı’nı arayarak arkadaşlarımızla görüşebilirsiniz. Aynı bilgi veriliyorsa, alabileceğiniz maksimum hız 16 Mbps’e kadar demektir. Teşekkürler.

 53. HALİL 4 sene önce
  Cevapla

  merhaba. sn.admin an itibariyle aşağıdaki değerleri alıyorum sizce bu normal mi?
  online işlemlerden kayıt açtım, açmış olduğum,kayıtta upload yükseltme talabınde bulunmuştum, dönüş yapan turknet çözüm merkezindeki arkadaşlar şu bilgiyi paylaştı ve dedilerki temmuz ayında bu upload hızlarını artırmayı devreye sokacağız diye bilgi paylaştılar. dolayısı ile burada yazılanlarla biraz sanki bana doğruyu söylememişler gibimegeldi. aydınlatırsanız sevinirim…

  Teknik Bilgiler
  Devre Numarası 100159288
  Durum Kullanıcı 1 gün 3 saat 41 dakika ONLINE
  Fiziksel Durum (VAE) 0
  IP Adresi 100….25.2.1
  İndirme Hızı 39146
  Yükleme Hızı 2834
  Santral ESKİİZMİR-94
  YAPA mı? Evet
  Transmisyon Tipi YAPA

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Halil Bey, bazı müşterilerimizin profilleri hâlâ VAE’ye tanımlı. Sizin de bu şekilde olduğu için bu bilgi verilmiştir. Biz güncellemeleri yakında yapacağız ve sizin gibi kullanıcıların hız profillerini YAPA’ya geçireceğiz. Dolayısıyla verilen bilgi doğrudur. Yakında daha hızlı upload hızları alacaksanız. Temmuz ayında bitebilir çalışmamız. Teşekkürler.

 54. Gökhan 4 sene önce
  Cevapla

  Ne zaman turktelekom ortadan kalkarsa işte ozaman internet ve altyapi en yuksek hizlarda erisim olanaklari yaygınlaşır. İnternet konusunda geride kalmamizin en buyuk suclusu turktelekomdur. Once onu aşmaliyiz .

 55. Harun Çiçekli 4 sene önce
  Cevapla

  8819606141 nolu aboneliğim bulunmakta başvuru alınırken telefon hattının bağlatmamışlar yalın internet olarak sisteme kaydemişler 17 gündürlü telefon hattım halen bağlanmadı bir ton destek kaydı bıraktık ekipler geldi siz yalın kullanıyorsunuz dediler. Müşteri hizmetlerine bildirin diyorlar arıyoruz ulaşamıyoruz şikayet kaydı bırakıyoruz halen bir sonuç yok .Bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz ?

 56. Onur 4 sene önce
  Cevapla

  Ben aktif altyapıdayım ama adsl hizmet var burada santrale yakınlıgım 30-50 metre download 24mbsp rahat olabilir ama upload 1 mbsp ? bu 2-3-4 çıkarmı ? birde aktif altyapı olan yerlere lütfen vdls getirin uploada çok ihtiyacım var.Teşekkür ederim

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Onur Bey, ADSL hizmeti alıyorsanız 1 Mbps’e kadar upload hızı alabilirsiniz. Bu konuda daha fazla şey söyleyebilmemiz için dilerseniz Online İşlemler’den kayıt bakalım. Detaylı inceleyip size dönelim. Teşekkürler.

 57. Batuhan AKAY 4 sene önce
  Cevapla

  75 megabits e kadar download tarifesi kullanıyorum ama bana gelen 17 Bu normal değil ilk bağlandıgımda 60-70 arası bir şey alıyorum şimdi internet hızımı yavaslattılar.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Batuhan Bey, hız sorunu yaşıyorsanız Online İşlemler’den kayıt bırakabilirsiniz. Sorunu gidermek için çalışırız. İyi günler dileriz.

 58. MURTAZA 4 sene önce
  Cevapla

  admin iyi günler elazığ /keban da ikamet etmekteyim.Burada bir çok arkadaşım türknete geçti ve çok memnunlar.ben başka bir internet firmasında hız olarak 50 mbiti görmekteyim.Türknete geçsem bana upload yüksek olacak şekilde hız verebilir misiniz.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, eğer sizin orada VDSL hizmeti varsa ve aktif altyapımızdaysanız 100 Mbps’e kadar, aktif altyapı bölgemizde değilseniz 35 Mbps’e kadar hız sunabiliriz. Eğer ADSL hizmeti varsa 16 Mbps’e kadar download hızı sağlayabiliriz. VDSL hizmetini aktif altyapımızda alıyorsanız upload hız limitiniz olmaz. Altyapınız ne destekliyorsa onu alırsınız. VDSL hizmeti aktif altyapımız dışında alırsanız 3 Mbps’e kadar upload hızı verebiliyoruz. ADSL hizmeti varsa bölgenizde 1 Mbps’e kadar upload hızı sunuyoruz. Ne kadar hız alabileceğinizi https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/ adresinden ya da 0850 288 80 81 numaralı TurkNet Satış ve Başvuru Takip Hattı üzerinden sorgulayabilirsiniz. Teşekkürler.

 59. Mehmet 4 sene önce
  Cevapla

  Farklı Servis sağlayıcıları YAPA kullanmadığı halde 50/75 mbit verebilirken, siz yapa olmadığı için Neden 35 Mbit ‘e sınırlıyorsunuz sebebi nedir ? Mesala 100mbit ‘e kadar sınırsız akn felan yok taahhütsüz 69.90 TL Veren Firma Var , Sizde 35mbit akn felan yok taahhütsüz 65 TL Karşılaştırınca hızdan dolayı diğer firma daha cazip geliyor.

  Bakalım böyle bir soruyu / eleştiriyi yayınlayacakmısınız merak ediyorum doğrusu.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Mehmet, farklı hizmet sağlayıcıları AKN’siz, taahhütsüz internet ve ayda 1.000 dakika her yöne telefon hizmetini bizim fiyatımıza yani ayda 64,99 TL’ye sunmuyorlar. YAPA olmayan bölgelerde masraflarımız arttığından 35 Mbps’ten yüksek hızları şu an sunmuyoruz. Eğer bizimkinden iyi bir fiyata daha iyi bir tarife seçeneği size başka operatör sunuyorsa, kaçırmadan alın deriz.

 60. Burak 4 sene önce
  Cevapla

  2 gün önce 35 mb alıyordum bi anda 16 mb düşürüldü hız sorunu deyil direk paket deyiştiler ve benden onay almadılar nasıl oluyor bu ?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Online İşlemler’den kayıt açarsanız ilgili ekiplerimiz size yardımcı olur Burak Bey. Teşekkürler.

 61. samet 4 sene önce
  Cevapla

  pendik güzelyalıdayım eskiden adls olarak 16 megabit kullanıyordum türknetten.bölgeme yapa alt yapınız geldi.online işlem merkezinden baktığımda 28 megabit download 6 megabit upload görünüyor.ancak test yaptığımda download da sorun yok ama uploadı farklı modem denesemde alamadım.VMG3312-B10B zyxel modem kullanıyorum.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Samet Bey merhaba, Online İşlemler’den kayıt bırakırsanız ilgili ekibimiz size yardımcı olacaktır. Teşekkürler.

 62. muhammet kiren 4 sene önce
  Cevapla

  merhaba;
  yaklaşık olarak 1 senedir türknet internet kullanıyorum.bulunduğum konumda yapa altyapı mevcut ve ortalama 9-10 mb internet hızı alıyorum.bulunduğum konumda ilerleyen süreçte internetin daha yüksek hızlara ulaşması için türknetin altyapı çalışması olacakmı?

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Muhammet Bey, altyapı çalışmaları hakkında buradan bilgi veremiyoruz maalesef. Sadece mesafeden dolayı bu hızı alıyorsunuzdur, santrale olan uzaklık yüzünden daha yüksek hızları göremiyorsunuzdur, bunu söyleyebiliriz. YAPA’da olup da bu hızları almanın sebebi bu çünkü.

 63. erdinç 4 sene önce
  Cevapla

  Selamlar,

  İstanbul, beykoz, fatih mahallesine YAPA alt yapınızı getirmek için kaç imza gerekir sayın adminim 🙂 Upload hızına aşırı ihtiyacım olmakta. Gelirse düşünmeden geçeceğim. O upload hızlarını görüp te geçmemek mümkün mü zaten ?

  Kabini taşımada işçilikte yardım ederim, yeter ki getirin. Rica ediyorum lütfen.

  • Admin 4 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Erdinç Bey, keşke imzalarınızla bu işi halledebilsek. YAPA konusunda sadece bize bağlı değil ilerlemek. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Ancak bu konuyla ilgili kamuoyu oluşturmak isterseniz, dilediğiniz platformda bunu yapmaya özgürsünüz tabi. İlgi için teşekkürler.

 64. kadir 4 sene önce
  Cevapla

  teşekkürler

 65. cihad 3 sene önce
  Cevapla

  Merhaba, adresimde 35 mb download alıyorum. bu download ile 3 uploaddan fazla alma imkanım yok mu?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, VAE altyapısında olduğunuz için 3 Mbps upload’dan daha fazlasını alamazsınız. Ancak yeni çıkardığımız Özgür İletişim Ekstra paketine geçerseniz, download hızınız altyapınızın desteklediği hıza yükseltilir. Örneğin 50 – 75 veya 100 Mbps’e kadar. Upload hızınız ise 4 Mbps’e kadara çıkar. Yeni Özgür İletişim Ekstra paketimizin fiyatı ayda 79,99 TL’dir. Taahhütsüz, AKN’siz ve her yöne ayda 1.000 dakika içinde olan bir paket. Teşekkürler.

 66. fatih 3 sene önce
  Cevapla

  merhaba. ben hız testi yaptığımda alttaki mesajı alıyorum lakin çok düşük geldi bana bu normalmi yoksa bu hızın üstüne çıkma ihtimalim var mı benim için uploadda çok önemli

  TAHMİNİ HIZ
  14 Mbps
  Tebrikler! Aktif altyapımızdasınız.
  Bulunduğunuz adreste alabileceğiniz tahmini hız 14 Mbps’dir. Aktif altyapımızda bulunan tüm abonelerimizin hız sınırlamalarını kaldırdığımız için, size tanımlayacağımız paket 100 Mbps’ye kadar AKN’siz Özgür İletişim Paketidir. Upload’da da sınırlamayı kaldırdık, altyapınızı desteklediği en yüksek hızı alacaksınız. Neden 100 Mbps tanımladınız demeyin, altyapınız geliştikçe hızınız otomatik olarak artsın istedik.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, aktif altyapımızda olsanız bile santrale 1.000 metreden uzak olduğunuz durumlarda teknik olarak VDSL hizmeti alamazsınız. Dolayısıyla aldığınız hız normaldir.

 67. Harun Çiçekli 3 sene önce
  Cevapla

  Başvuru alınırken telefon hattının bağlatmamışlar yalın internet olarak sisteme kaydemişler 90 gündürlü telefon hattım halen bağlanmadı bir ton destek kaydı bıraktık ekipler geldi siz yalın kullanıyorsunuz dediler. Müşteri hizmetlerine bildirin diyorlar arıyoruz ulaşamıyoruz şikayet kaydı bırakıyoruz halen bir sonuç yok .Bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz ?

 68. emirhan 3 sene önce
  Cevapla

  Merhaba. Benim sorgulamam sonucunda sitenizde 35mbps download hızım gözüküyor ve VAE olarakda online işlemlerden görüyorum internete ADSL ile bağlanıyorum. 3 sorum var eğer 35 alabiliyorsam neden 16mbps kullanıyorum ikincisi online işlemlerde paket yükseltme gözüküyor 75mbps diye eğer ki 75 mbps geçersem adsl olarak kaldırır mı? VDSL modemim de mevcut benim tam olarak ne yapmam gerekiyor?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Emirhan Bey, hız tanımlamanız ADSL olarak kalmış olabilir, Online İşlemler’den kayıt açarsanız, ilgili arkadaşlarımız inceler yardımcı olur. Eğer 75 Mbps’e geçerseniz, VDSL’e geçiş yaparsınız. Ancak VAE bölgelerinde 35 Mbps hızların üzeri için 15 TL farkla Özgür İletişim Ekstra kullanmak durumundasınız. Son olarak modeminizin VDSL desteklediğine eminseniz, VDSL uyumlu modem almanıza gerek yok. Teşekkürler.

 69. Güven 3 sene önce
  Cevapla

  Beni taahhüt ve AKK (ya da AKN) illetinden kurtardığınız için teşekkürler. Yaklaşık 7 aydır Turknet kullanıyorum. Bulunduğum yerde henüz YAPA desteği olmasa da uygun fiyatınız ve sorunsuz hizmetinizden çok memnunum. Teşekkürler Turknet ve tüm Turknet çalışanları.

 70. Kerem 3 sene önce
  Cevapla

  İstinye’ye alt yapı uğrasa da yüksek upload alsak, 2019 yılına adım atar atmaz bitiyor taahhüt kimi seçsem acaba 🙂

 71. AHMET TUNÇER 3 sene önce
  Cevapla

  süperonlinede 50 megabit hız alabiliyordum türknete geçtim hızım 35 megabite düştü daha sonra mesaj atmışsınız hattınızın aldığı en yüksek hızı özgür iletişim extra paketi ile 79,99 a verebiliriz diye bende online işlem merkezinden internet paketimi yükset seçeneğine tıklıyorum Geçiş yapılabileceğiniz en uygun paketten yararlanmaktasınız. diye hata mesajı alıyorum internet paketim neden en yüksek hıza yükseltilmiyor arıza kaydı oluşturdum yine aynı mesaj geldi daha uygun paket bulunmamaktadır diye

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Ahmet Bey, sorunun düzelmiş olması lazım, düzelmediyse Online İşlemler üzerinden destek kaydı açabilirsiniz.

   • AHMET TUNÇER 3 sene önce
    Cevapla

    teşekkürler online işlemlerden tekrar destek kaydı açtım hızım 50 megabite yükseltildi

 72. Müslüm 3 sene önce
  Cevapla

  Yükleme hızı saniyede 50 kb yaşadım bu güne kadar şimdi 5 mb dosyayı 1 saniyede yüklemek ilginç geldi. Hizmet için teşekkürler. Fiyat nedir?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, aktif altyapımızdaysanız yüksek hızda uploaddan fiyat farkı olmadan yararlanıyorsunuz. Aktif altyapıda değilseniz, ADSL’de 1 Mbps’e kadar, VDSL’de 35 Mbps download için 3 Mbps’e kadar upload, 50-75 ve 100 Mbps’e kadar olan download hızları için de 4 Mbps’e kadar upload hızından yararlanabiliyorsunuz.

 73. Mehmet 3 sene önce
  Cevapla

  Merhabalar ben 35 Mbps hız alıyorum .. fiyatı 64.99 tl paketimi 76100 mbps yükselmek istiyorum.. o hızı veriyor .. fakat fiyat 79.99 tl . Bu aradaki fiyat farkı nedir .. 100 Mbps kadar fiyat sabit değişim! Yani 64.99 tl değilmi?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Mehmet Bey, aktif altyapımız bulunmayan bölgelerde, 35 Mbps’ten üzerindeki hızlar için (50-75-100 Mbps) Özgür İletişim Ekstra seçeneğini sunuyoruz. Ayda 15 TL farkla hızınızı santrale olan uzaklığınıza göre 50 – 75 ya da 100 Mbps’e kadara çıkarıyoruz. Dilerseniz, bu hıza geçebilir ya da mevcut hızınızla AKN’siz internetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Teşekkürler.

 74. Muharrem 3 sene önce
  Cevapla

  Erzurum’a YAPA Alt yapsını istiyoruz.
  Yayın Yapan birisi olarak söylüyorum upload hızına çok ihtiyacım var.

 75. Haydar 3 sene önce
  Cevapla

  75 mphs paket yukseltme secenegi var 79tl ama modemin bana verdigi maks hiz 50 mphs
  75 gorurmuyum peki

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Haydar Bey merhaba, 75 Mbps’e kadar olan pakete geçtikten sonra ne kadar hız alabileceğiniz (ay başından itibaren paket değişiklikleri oluyor) belli olur. 60-65 Mbps civarı hız almanız beklenir. Bu performansı alamıyorsanız, paketinizi düşürebilirsiniz. Alacağınız hız, hattınızın kalitesine, santrale olan uzaklığa ve kullanım yoğunluğuna göre farklılık gösterebilir. Bu yüzden siz paketinizi yükseltmeden kesin alırsınız dersek yanlış bilgi vermiş oluruz. Geçip denerseniz, memnun kalırsanız devam ederseniz. Kalmazsanız tekrar hız düşürürsünüz. Ancak Özgür İletişim Ekstra’ya geçmenin ayda 15 TL ekstra maliyeti var. Bunu da göz önünde bulundurun. Daha detaylı bilgi isterseniz Online İşlemler üzerinden kayıt açmanızı tavsiye ederiz. Konunun uzmanı arkadaşımız size en net bilgiyi verir. Teşekkürler.

 76. uğur 3 sene önce
  Cevapla

  Selam. Kullanıcısı olmamama rağmen 5 arkadaşımı da turk.net’li yaptım hepsi de acayip memnun. 150gb kota olduğu zamanlar 75mb e kadar alabilirsiniz yazıyordu adresimde. Sonra kota kaldırıldı 35mb e kadar alabilirsiniz yazıyordu. Şimdi son test ettiğimde de 30/09/2018 yine 35 mb e kadar alabilirsiniz ama aşşağıda tahmini 75mb de alabilirsiniz ibaresini gördüm tekrardan.
  Tam olarak yazan şu;
  (Bulunduğunuz adreste alabileceğiniz tahmini hız 75 Mbps’dir. TurkNet olarak, aktif altyapımızda olmayan bölgelerde VDSL hizmetlerini 35 Mbps’ye kadar sunuyoruz. Sizin için tanımlayacağımız paket; download hızı 35 Mbps’ye kadar, upload hızı 3 Mbps’ye kadar olan AKN’siz VDSL Özgür İletişim Paketidir.)

  Ben burdan şunu anlıyorum . Ölüsü 35 görürsün kanka. Aradım müşteri hizmetlerini tek seferlik 15 tl karşılığında 75 e yükseltebiliriz dendi. Buna da eyvallahım gayet başarılı.

  turksatkablo altyapısından faydalanarak fiber hizmeti vermeyi düşünür müsünüz? Ya da bununla ilgili bilgi verebilir misiniz ?
  Vdsl in yoğunluğa göre dalgalanmasından çekiniyorum açıkçası.

  Biraz uzun yazdım heralde ama müşterisi olmamama rağmen sürekli takipte olduğum ve beğendiğim sevdiğim bir marka. Bu da başarınızın kanıtıdır.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, telefonda size yanlış bilgi verilmiş. Aktif altyapımız olmayan bölgelerde 35 Mbps’ten yukarısı hızlar için (50, 75 ve 100 Mbps’e kadar) Özgür İletişim Ekstra ile artı hız seçeneği getiriyoruz. Bunun farkı da aylık 15 TL. Yani hizmetiniz ayda 79,99 TL’ye geliyor. Bir seferlik 15 TL ödeme konusu doğru değil. Her ay 15 TL farkı var. Diğer konu ise, şu an başka bir operatörün altyapısı üzerinden fiber hizmeti vermiyoruz, kısa vadede de bu gözükmüyor. Teşekkürler.

 77. Onur Yağcı 3 sene önce
  Cevapla

  Ana kutuya yaklasık 3 metre kadar yakınlıktayım. Fakat YAPA’da değilim. Vae kullanıyorum Download hızım 87.99Mb Upload 4Mb .Bunu nasıl arttırabılırım? Upload hızına ıhtıyacım var gerekırse ucretıyle arttırma saglamak ıstıyorum. Altyapım suan 120Mb download. 40mb upload desteklemekte.Tesisatım 1 haftalık :)Cevabınızı beklıyorum…

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, VAE sisteminde kontrol bizde olmadığı için upload hızlarına müdahale edemiyoruz. Dolayısıyla sizin orada YAPA yoksa, elimizden belirlenen limitlerden daha fazlasını vermek gelmiyor. Teşekkürler.

 78. Semih 3 sene önce
  Cevapla

  Aktif Altyapınızdayım. 45-78 Mbps download alıyorum upload’da ise 10 mbpsleri geçmiyor. Uploadlarda kısıtlama var mı ?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, hattınız 10 Mbps’e kadar gördüğünden o şekilde alıyorsunuzdur. Biz de herhangi bir kısıtlama yok. Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir upload hızınız var. YAPA’da olmasaydınız maksimum 3-4 Mbps olabilecekti. İyi günler dileriz.

 79. Mustafa 3 sene önce
  Cevapla

  İyi güzel anlatmışsınız fakat bu YAPA’dan yararlanan müşterilerinizin toplam müşteriye oranı nedir?

  Şuan 4mbit upload hızı alıyorum ve benim için yeterli değil. En azından 6mbit upload hızına ihtiyacım var ve bazen sırf bu nedenle download hızı az, AKN’si olan firmalara(kablon*t) geçiş yapmayı düşünüyorum.

  Keşke YAPA’nın bulunduğumuz bölgeye ne zaman geleceği hakkında tahmini bir süre verebilseniz.

  Ayrıca bir konu hakkında öneri sunmak istiyorum. Özgür İletişim Ekstra Paketine bir sonraki ayın 1’inde geçiş sağlanabiliyor. Bu geçişi anında yapabilsek iyi olurdu. Aradaki fiyat farkını kaç gün kullanıldığını göz önüne alarak hesapalayıp faturaya yansıtabilirdiniz. Az önce paketimi yükselttim ve hız değişikliği için 26 gün beklemek zorundayım ne yazık ki.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, YAPA bölgesinde müşterilerimizin %20’si bulunuyor. YAPA konusunda her konu bizim elimizde olmadığı için planlanan altyapı çalışmalarıyla ilgili bilgi veremiyoruz maalesef. Son konuda ise haklısınız, o şekilde de yapabilirdik. Ancak geliştirmeler yapmamız gerekecekti, bu da Ekstra’nın çıkışını geciktirecekti. Daha hızlı olabilmek adına bu yolu seçtik. İleride dediğiniz gibi yapabiliriz. İlginiz, mesajınız ve önerileriniz için çok teşekkürler.

 80. halil 3 sene önce
  Cevapla

  Hat Kodlama (Kafes): Açık Açık
  SNR Kenar Boşluğu (dB): 28.6 30.9
  Zayıflatma (dB): 7.4 0.0
  Çıkış Gücü (dBm): 14.5 -0.9
  Ulaşılabilir Oranı (Kbps): 110264 31981

  bu oranlarla heralde 100 mbps alırım

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, belirttiğiniz değerler teorik. Pratikte ne kadar hız alabileceğinizi bağlantı yapmadan bilmek maalesef imkansız. Abone olduktan sonra, hattınız açıldıktan sonra, alabileceğiniz maksimum hızı, hız testi yaparak öğrenebilirsiniz. Teşekkürler.

   • halil 3 sene önce
    Cevapla

    turknet kullanıcısıyım 35 mbps hızında internet hatımı kullanıyorum modemden baktıgımda bu degerleri alıyorum

    Hat Kodlama (Kafes): Açık Açık
    SNR Kenar Boşluğu (dB): 28.6 30.9
    Zayıflatma (dB): 7.4 0.0
    Çıkış Gücü (dBm): 14.5 -0.9
    Ulaşılabilir Oranı (Kbps): 110264 31981

    bu oranlarla heralde 100 mbps alırım

 81. Kaan 3 sene önce
  Cevapla

  Bulunduğunuz adreste alabileceğiniz tahmini hız 75 Mbps’dir. TurkNet olarak, aktif altyapımızda olmayan bölgelerde VDSL hizmetlerini 35 Mbps’ye kadar sunuyoruz. Sizin için tanımlayacağımız paket; download hızı 35 Mbps’ye kadar, upload hızı 3 Mbps’ye kadar olan AKN’siz VDSL Özgür İletişim Paketidir.

  Ben altyapı sorguladığımda bu yazı karşıma çıktı ben 75 mbps download mı alıcam yoksa 35 mbps mi ?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, ayda 15 TL farkla 79,99 TL’ye Özgür İletişim Ekstra kullanırsanız, 75 Mbps’e kadar olan hızı kullanabilirsiniz. Tabii, modeminiz VDSL destekliyorsa. Ayda 64,99 TL ödeme yaparsanız da 35 Mbps’e kadar hız kullanabilirsiniz. (Yine VDSL modem şart). Teşekkürler.

 82. osman 3 sene önce
  Cevapla

  Güzel yazınız için teşekkürler. Uzun süredir hızım 14mbps den 3,99mbps çekildi .Modemimde ulaşılabilir hız değerim 17mbps. Ama ben hiçbirşekilde ulaşamadığım için hız profilimi tekrar güncellettiremiyorum, yardımcı olurmusunuz ?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, Online İşlemler üzerinden destek kaydı oluşturursanız, ekiplerimiz size yardımcı olacaktır. Teşekkürler.

 83. Sertaç Akyol 3 sene önce
  Cevapla

  Merhaba,

  Güneşevler Mahallesi 125/3 sokak 5 numarada ikamet ediyorum. Yaklaşık 2 yıldır vdsl 35 mbit kullanmaktayım. Aralık ayında taahhüt’üm bitiyor. Türknet’e geçmeyi düşünüyordum. Siteniz üzerinden kontrol ettiğimde sadece 16 mbit adsl alabileceğimi görüyorum. Bu konuda ne yapılabilir. Eğer çözüm bulamazsak mecbur tekrar 2 yıl bağlamak zorunda kalacam. Sizden bu konu hakkında destek beklemekteyim.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, bu konuda maalesef bu aşamada bir şey yapılamaz. Sizin orada ADSL hizmeti verebiliyoruz ve bu hızın fazlasını sağlayamıyoruz demek bu. Teşekkürler.

 84. Ahmet 3 sene önce
  Cevapla

  Merhaba turknet ailesi

  Ben çok uzun zamandır turknet abonesiyim. Çevremde tavsiye isteyip de turknete geçmesini sağladığım en az 10 abone vardır. İstanbul beyoğlu ilçesi halıcıoğlu mahallesinde oturuyorum. Burası evlerin yoğun olduğu bir yer ama maalesef turknetle12 13 Mbps üstünde hıza erişemiyoruz. Bu bölgeyle ilgili bir altyapı çalışmanız olacak mı?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, altyapı çalışmaları hakkında maalesef bilgi veremiyoruz. İlginiz için teşekkürler.

 85. Yunus Emre 3 sene önce
  Cevapla

  Selam alt yapımı sorguladığımda 35 mb hız gözüküyor ama 75 mb hız alabilrisiniz diyor . Yapa altyapısı olması mümkn mü.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Yunus Emre Bey merhaba, demek ki sizin orada Özgür İletişim Ekstra verebiliyoruz. Ancak, şu an ilk abonelikte bu seçeneği kullanamıyorsunuz. Abone olduktan sonra ayda 15 TL daha fazla ödeyerek, ayda 79,99 TL’ye ÖZgür İletişim Ekstra’dan yararlanabiliyorsunuz. Yararlanırsanız, gelecek ay başından itibaren 75 Mbps’e kadar hız kullanabilirsiniz. İlerleyen dönemde yeni aboneliklerde de Özgür İletişim Ekstra seçeneği sunacağız. Teşekkürler.

 86. ırmak 3 sene önce
  Cevapla

  güzel paylaşım teşekkürler

 87. Cem 3 sene önce
  Cevapla

  3mbps olarak gözüken upload hızının sadece 2mbps kadarını alabiliyorum ki zaten 3mbps de YouTube ve Twitch platformları üzerinden yayın yapmak için yeterli düzeyi sağlamıyor.Umarım ilk olarak aldığım upload hızı tam olarak 3 olur ardından upload hızları 5mbps e kadar çıkartılır.Unutmadan download hızım da ise 35mbps e kadar alabileceğim söylenmişti, 33mbps alıyorum ve hiç bir sıkıntı yok.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, 2 Mbps upload hızı almanız, doğal bir durum maalesef. Yani, 3’ten, 2 olması hat değerleri kaldırmıyorsa çok sık olur ama 0,80’lerde kalsa sorun var diyebilirdik. Canlı yayınlar için 2 Mbps evet sıkıntı, ancak maalesef aktif altyapımız olmayan bölgelerde upload hız limitlerine müdahale edemiyoruz. Ve çözüm sunamadığımız için üzgünüz.

 88. serdar 3 sene önce
  Cevapla

  aktif altyapı 2017 sonunda geleceğini söylemişlerdi 1 yıldan fazladır kullanıyorum halen daha gelmedi bir sürü arkadaşımıda geçirdim bulunduğum lokasyonda ama daha alt yapı falan yok acaba ne zaman gelir adres yahya kemal mahallesi altay sokak kağıthane/istanbul

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, blog üzerinden altyapı konusunda bilgi veremiyoruz maalesef, bu konuda her şey planlandığı gibi gitmeyebiliyor. O yüzden şu tarihte şurada olacak gibi bir söz veremiyoruz. Teşekkürler.

 89. bertan 3 sene önce
  Cevapla

  Hayaldi gerçek olu 😀

 90. buse 3 sene önce
  Cevapla

  merhabalar, turknet kullanicisiyim yapa yok ve vae desteklemiyor. su anki paketim 16mbps hiz alabiliyorum. modemim vdsl2yi desteklemiyor, destekleyen bi modeme gectigimde 35 mbpsye kadar hiz alabilir miyim? (paket degisikligine gidecegim)

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, VDSL bölgenizde yoksa VDSL modem alsanız bile 16 Mbps’e kadar hız alabilirsiniz. Bölgenizde VDSL varsa ve modeminiz de VDSL destekliyorsa VDSL uyumlu modem alabilirsiniz. Abone olurken ne kadar hız alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Geçmek isterseniz bekleriz. Teşekkürler.

 91. Kerem Cenk 3 sene önce
  Cevapla

  Ya Şu Facedeki Yorumlarına Bakmayın 35 Dediler 35 verdiler adamlar sözünün eri hatta ilerde yükselicek bile dediler daha dün bağlandı şimdiden en az 50 kişiye önerdim ama bisorum olucak telekomdan geldiklerinde max hız 80 gösterdi niye 80 alamıyorum veya 50

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Kerem Bey, aktif altyapımız olmayan bölgelerde ayda 64.99 TL’ye 35 Mbps’e kadar hız verebiliyoruz. Eğer daha fazla istiyorsanız, ayda 15 TL farkla Özgür İletişim Ekstra’ya geçiş yapabilirsiniz. Teşekkürler.

 92. kubilay 3 sene önce
  Cevapla

  upload lazım bize upload. hiç bir şekilde yardımcı olunmadı yayın açamıyorum bu yüzden. 3ler 2 ler çok komik rakamlar. 5 mpbs yede razıyım ama oda olmuyor.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, aktif altyapımız olmayan bölgelerde Türk Telekom paketlerine uymak zorundayız. Aktif altyapımız olan bölgelerde ise kendimiz belirlediğimizden upload hız limitlerini kaldırdık. Şu an 50 Mbps upload hızı alabilen müşterilerimiz var keşke bunu aktif altyapı olmayan bölgelerde de verebilsek.

 93. Emre Çiftçioğlu 3 sene önce
  Cevapla

  Merhabalar bende Turk-net ailesine katıldım.Öncelikle çok memnunum hizmetinizden.Daha kullanıma geçmeden Videolarınızı takip ediyor ve yazılarınızı okuyordum .Tüketici yararına olan kampanyalarınızdan çok memnunum.

  Fakat benim dahi; burada okuduğum yorumlardan ve forumlarda gördüğüm üzere çoğu kullanıcının sorunu ve yakınma sebeplerinden biri
  (tüketicinin sorunlarına yönelik olduğu için ve önemseyip kaile aldığınızı gördüğüm bunu yazıyorum)
  Kampanyalarınızda üzerine değindiğiniz;
  “Özgür İnternet Tek Paket, Tek Fiyat.
  internet hattınızın desteklediği maksimum hız & hattınız fiziksel olarak 50 mbps alabiliyorsa diğer servis sağlayıcılar gibi 50 35 25 16 8 gibi sınırlamalar koymuyoruz… ”
  prensibine soru işareti getiren YAPA bölgesinde yer almadığı için bundan yararlanamamak.
  Benim hattım 88 mbps download ve 38 mbps upload destekliyor YAPA altyapınız olmadığı için sizden en fazla 35 mbit alabiliyorum.

  Bunun için önerileri dikkate alarak belirli bir ek ücret (15 TL) ödeyerek (ki hakkınız diğer firmalardan çok daha iyi bir hizmet veriyorsunuz ve illaki bu + nın bir gideri olacaktır)100 mbps ‘e kadar paket getirmişsiniz.

  Fakat özellikle yayıncılık ve upload kanadında bir artış olmuyor.
  Diğer firmalardan bu upload’ı alabiliyorken (belki fiyatlarınızın 2-3 katına ve yıl sonuna kadar taahüt ile ama alabilip)
  sizden alamamak özellikle yayın yaparken ve upload gereksiniminde çok kötü bir durum.

  Ve ek ücret ödeyerekte almanın bir yolu yok..

  Hattı destekleyen müşterilerinize karşı ek ücret karşılığında kullanıcının gerçek ihtiyacı olan YAPA bölgenizdeki gibi upload hızı vermeyi önersem ne dersiniz?

  Hattı destekleyen kullanıcının upload hızı almasının bir çözümü?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, VDSL’de Türk Telekom altyapısını kullanan biz ve bizim gibi tüm alternatif operatörler Türk Telekom’un upload sınırlamalarına uymak durumunda. Bu yüzden aktif altyapı dışında upload hızlarına müdahale etme şansımız yok. Dolayısıyla 35 Mbps’e download / 3 Mbps upload ve 50/75/100 Mbps download, 4 Mbps upload hız limitlerine tüm operatörler uymak zorunda kalıyor. Biz de aslında daha fazla upload hızı sağlamak isteriz, aktif altyapıda olmayan müşterilerimiz için. Umarız ileride bu mümkün olur. Teşekkürler.

 94. Emre Çiftçioğlu 3 sene önce
  Cevapla

  dikkate alırsanız teşekkürler

 95. Ömer Tayfun 3 sene önce
  Cevapla

  Öncelikle merhabalar, bu blog yazısını okuyarak öncelikle YAPA alt yapısı içerisinde miyim diye kontrol ettim ve ne şanslıyım ki YAPA içerisindeydim. Hemen gidip VDSL modem satın aldım ve destek bölümünden ADSL hizmetinin VDSL hizmetine çevirilmesi için ricada bulundum buraya kadar her şey mükemmel ilerledi. Sonrasında normal şartlarda 15 megabit olan download hızım 24 megabitlere kadar çıktı.Tabi VDSL olduktan sonra fakat küçük bir sorunumuz var, Turknet’teki arkadaşlar ne kadar manuel olarak hızımı 20 ve üzerine çekerse çeksin sistem beni bir süre sonra otomatik olarak 16 dolaylarına tekrar çekiyor. Bunun önüne geçebilir miyiz? Altyapım desteklemese ben 24 megabiti göremezdim fakat bunu çok rahatlıkla gördüm. Bunun ile alakalı bir sürü destek kaydı açtırdım hepsinde ricam şu oldu. Hızımı 20 megabit dolaylarına sabitleyin ve lütfen otomatik olarak düşmesini engelleyin tarzında yazılar yazdım. Gördükleri zaman direk hız değerlerimi istediğim hale getiriyorlardı fakat sistem hızımı tekrar 16 megabite çekiyordu bunun önüne geçebilir miyiz acaba sayın Admin?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, YAPA altyapısında santralden uzaklaştıkça alınabilecek hız düşüyor. 24 Mbps hızda kopmalar yaşıyorsanız, daha güvenli bağlantı için sistem sizi 16 Mbps hıza düşürüyor olabilir. Daha detaylı bilgi için Online İşlemler’den kayıt açarsanız, arkadaşlarımız inceleyip yardımcı olurlar. Teşekkürler.

 96. furkan 3 sene önce
  Cevapla

  Merhabalar, Yapa olan bölgeleri görebilme imkanımız var mı ?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, turk.net sitesinden hız sorgularken YAPA’da olup olmadığınızı ve alabileceğiniz maksimum hızı görebilirsiniz. Santrale olan mesafe yüksek hız alabilmeniz için en büyük etken. Teşekkürler,

 97. Muhammed Kadir 3 sene önce
  Cevapla

  Merhabalar,
  Şu anki internetim ttnet de 100mbps Download 2.5/3mbps (sanırım) upload hızlarına sahip.
  Bina yeni ve %100 fiber altyapı var. Modem kablosunu taktığım yere kadar fiber altyapı döşeli.
  Haliyle AKN kalktıktan sonra türktelekom da kalmamızda mümkün olmayacak gibi görünüyor.
  Tahmini olarak Turk NET e geçtiğimizde burada maksimum kaç Mbps download ve upload görebiliriz ?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, binanızda bakır telefon altyapısı yoksa size hizmet veremeyiz. Eğer varsa alabileceğiniz maksimum hızı (kesin olarak alabileceğiniz değil, hattınızın desteklediği maksimum hızdan bahsediyoruz) bu adresten öğrenebilirsiniz: https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/

   Teşekkürler,

 98. Onur 3 sene önce
  Cevapla

  Birkaç gün sonra taahütüm bitiyor ve bende yeni bir internet altyapısına geçmeyi düşünüyorum.
  Sitenizden 2 ay önce hız testi yaptım ve 16mbps hız alabileceğimi görmüştüm.Fakat geçen hafta baktığımda alabileceğim hız 8mbps ye düşmüştü.Şimdi ise 7mbps oldu.Üstelik aktif altyapınızdayım.Bu bir hata mıdır yoksa cidden geçersem alıcağım hız 7mbps midir?Arttırmanın bir yolu yok mu?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, buradan bir şey dememiz zor 0850 288 80 81’i arayarak alabileceğiniz maksimum hızı bir de oradan öğrenebilirsiniz. Ancak ne hız alacağınız santrale olan mesafeye ve hattın kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. Teşekkürler

 99. Fatih Mehmet HIZLI 3 sene önce
  Cevapla

  Türk Telekom ile 2 ay süren mücadele gürültü patırtılı bir süreç ve bu süreç içerisinde kademeli olarak önce 35, sonra 16 sonra en son, en fazla 8 mbit hız alabilirsiniz dedikleri ve 2 ayda bir türlü bağlayamadıkları (iyiki bağlayamamışlar) evimde 2 günde hattımın açılıp (önce ADSL) 1 haftada VDSL 30 mbit down 3 mb up hız alıp ve sorunsuz kullanmanın adına Turk.Net diyoruz. 🙂 Teşekkürler inşaAllah böyle devam edersiniz .. Turk.Net internet diğerleri ÇİLE demek

 100. Murat YILDIRIM 3 sene önce
  Cevapla

  Sayın Türknet Yönetimi Ve Kullanıcıları Ben Bunu Tüm Samimi Duygularımla Söylüyorum Diğer Kullanmış Olduğum İnternet Hizmetlerinde Hiç Bir Verim Almadım Şimdi İse Türknet Kullanıcısı Olarak Çok Memnunum Ve Whatsapp da Sosyal Aktif Olarak Fiziki Olarak Sizi Paylaşmakta Onur Duyuyorum Şöyle Bir Konu İle Size Arz Edeyim Çevremdeki Kullanıcı Olan Eş Dost Yakın Ve Uzak Akrabalarıma Paylaşmaktan Onur Duyuyorum Çünkü Sizin Vermiş Olduğunuz Hizmetten Haddinden Fazla Hizmet Alıyorum Bazı Evlerin Alt Yapısında Sıkıntı Olduğu İçin Veya Portunuzda Sıkıntı Oluşumunda Verim Almadığınızı Veya Düşük Seviyede İnternet Aldığınızı Söylersiniz Ama Bu Hizmetin Alt Yapısında Hiçbir Şekilde Ben Bu Zamana Kadar Hiç Bir Sorun Yaşamadım Değerli Türknet Hizmet Sağlayan Yönetim Ve Personeller Eli Öpülecek İnsanlarsınız Başarılarınızın Devamını En İçten Dileklerimle Kim Ne Derse Desin Sizin Sisteminiz Mükemmelden Öte Saygılarımla Murat YILDIRIM

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, biz teşekkür ederiz güzel düşünceleri uzun uzun yazdığınız için ancak biz de herkes gibi bazen bizim elimizde olmayan sebeplerle istediğimiz hizmeti her bölgede veremeyebiliyoruz. Zaten taahhütsüz bir hizmet sunduğumuzdan, memnun kalmadıklarında istedikleri zaman bizi değiştirme şansı oluyor.

 101. Umut 3 sene önce
  Cevapla

  YAPA altyapısı Hangi Şehir ,ilçe vs. yerlerde var. Ve Neden Sorgulama Sayfanız Sürekli olarak bana bakır kablo yok diyor düzeltin lütfen bu sorunu diğer firmalarda bu hatayı almıyorum 🙁

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba sorgulama sayfamız tüm operatörlerin kullandığı bir servis. Biz de yok gözüküyorsa, onlarda da yok gözükmeli. Ancak geçici olarak bazen yanlış bilgi çıkabiliyor. YAPA altyapısı ne zaman nerede olur sorusunun cevabını paylaşamıyoruz. Bu altyapıda olup olmadığınızı ancak sitemizden hız sorgularken öğrenebilirsiniz. YAPA altyapısında da alabileceğiniz en yüksek hızı da yine hız sorgulayarak görebilirsiniz.

 102. Mete 3 sene önce
  Cevapla

  Yazıda okuduklarımdan yola çıkarak daha yüksek bir upload hızı almam gerektiğini düşündüm. Bağlantım YAPA, modemim vdsl, kurulumumda VDSL 17-18mbs download alabiliyorum. Ama uploadım 1i görmüyor. Genelde 0,8-0,9mps. Atladığım birşeymi var, çünkü YAPA hizmeti alıyor ve 16mps downloadın üzerini görenle 3-5mps upload alabilir demişsiniz. Turknetten gayet memnunum fakat upload kısmı biraz can sıkıcı. Bilgilendirirseniz sevinirim.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba santrale olan mesafe YAPA altyapısında çok önemli, maalesef santrale olan mesafe uzaksa belirli hızların üzerine çıkılamıyor. Biz herhangi bir hız kısıtlaması yapmıyoruz, hattınız ne destekliyorsa onu alabiliyorsunuz.

 103. DOGAN 3 sene önce
  Cevapla

  Merhabalar,
  Bende Mayıs 2018 den beri Türknetliyim.
  2 arkadaşımı da türknetli yaptım.
  30-32mps download alabiliyorum.
  15 TL EXTRA ile hız yükseltmeyi düşünüyorum.
  Genel olarak Çok ama çok memnunum.
  Sn Admin size sorum şu olacak,
  Online işlemlerden 75MPS +15 TL paketini sordum.Bana 64 mps ye kadar hız alabilirsiniz dendi.
  Sorularım şöyle;
  1-Geçiş sonrasında kopma vs yaşarmıyım.(7 aydır sorunsuz çalışıyor)
  2-Farz edelim sorun oldu vs 64,99 olan eski paketime dönebilirmiyim?
  3-Müşteri hizmetlerindeki bayan eski pakete geçerseniz 16mps ye düşebilirsiniz gibi birşeyler dedi bu beni ürküttü açıkçası.Bununla ilgili telekomdan arkadaşıma sordum konuyu .Mevcut hat varken eski pakette yine sorunsuz aynı hızları alırsın dedi ama yine de sizlere sormak istedim.

  Son olarak iyiki varsın TÜRKNET sayenizde Türk insanının hakettiği bir hizmeti alabiliyoruz.
  Sonsuz teşekkürler..
  Saygılarımla..

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Doğan Bey,

   Sorularınızı yanıtlayalım.

   1. Geçiş sonrası kopma yaşayacağınızı düşünmüyoruz, 75 Mbps’e kadar pakete geçince 64 Mbps hız alabiliyorsanız maksimum bu hızı alabilirsiniz gibi. Ama bu işlerde hiçbir zaman hizmet başlamadan kesin konuşmamak lazım. Hattın durumu ancak modem kurulumu yaptıktan sonra anlaşılabiliyor. Eğer geçiş yaptıktan sonra sorunlar yaşarsanız Online İşlemler’den destek kaydı oluşturup baktırabilirsiniz. Eğer memnun kalmazsanız da paketinizi düşürüp eski hızınıza dönebilirsiniz.
   2. Yukarıda cevaplamışız. 🙂
   3. 35 Mbps’e geri dönerseniz, 16 Mbps’e değil.

   Ve güzel yorumlar için teşekkür ederiz.

 104. DOGAN 3 sene önce
  Cevapla

  Nazik cevaplarınız için teşekkür ederim.
  Allah yolunuzu açık etsin.

  Bu arada bu yazıları okuyup hala Türknete geçsem mi diyenlere sesleniyorum.
  Diğer operatörler yıllardır bizi kazıklamışlar.
  Bunu çok net söylüyorum.
  Hatta şimdi arayıp duruyorlar,yok şu paketi verelim vs diye ama artık kazıklanmıyoruz Türknet sayesinde.
  Fiyat performansın kralı bir yerde olduğumu düşünüyor, Eşe dosta tavsiye ediyorum.
  Saygılarımla….

 105. Timur 3 sene önce
  Cevapla

  Aktif alt yapıda bulunmamıza rağmen 9 mbps bir internet tanımlanmış 50 mbps hız alabilmek için yapabileceğiniz birşey yok mu ? Ekstra ücret vb.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, santrale olan uzaklığınızdan dolayı bu hızı alıyorsunuzdur. YAPA’da alınabilecek maksimum hızda santrale olan mesafe büyük önem taşıyor. Online İşlemler’den kayıt açarak bu soruyu sorabilirsiniz. Yapılabilecek bir şey varsa ekiplerimiz yaparlar. Teşekkürler.

 106. Kırıkkale Haber 3 sene önce
  Cevapla

  Merhaba Sayın Yetkili,

  Kırıkkale ili için YAPA kullanımı hakkında ne zaman geleceği hakkında bilgi verebilir misiniz ?

  Teşekkür ederim.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, YAPA planları hakkında maalesef buradan bilgi veremiyoruz. İlginiz için teşekkür ederiz.

 107. Harun 3 sene önce
  Cevapla

  Muğla Fethiye’de ikamet ediyorum böyle turistik bir yerde YAPA altyapınız olmaması gerçekten ilginç

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, YAPA altyapısı belli bir plan dahilinde oluyor, bu yüzden hızla her yerde olamıyoruz. Mesajınız için teşekkür ederiz.

 108. DOGAN 3 sene önce
  Cevapla

  Dün itibariyle 79,99 TL lik pakete geçtim.Ama hızımda çok büyük bir değişiklik olmadı.Kayıt açtım bekliyorum iyileşsin diye.Modem ayarlarını ellememiz gerekiyor mu acaba?

  • Burak 3 sene önce
   Cevapla

   Doğan kardeşim altyapının desteklediği hızı biliyorsan ve bu hıza ulaşamıyorsan kesinlikle modemini kontrol etmeni tavsiye ediyorum. Özellikle modemin içinde dsl ayarları ile oynayabileceğin kaliteli bir modemle SNR Margin değerinde oynamalar yapıp altyapına uygun en iyi değeri bulup kullanmaya devam edebilirsin.

 109. Security News 3 sene önce
  Cevapla

  is there any fiber infrastructure in Ankara?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Hello, we don’t have fiber internet service for home users in Ankara. You can buy VDSL or Internet connection and you can check the speed you get from us from this link by entering your phone number or adress: https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/

   Thank you for your interest.

   All the best,

 110. Burak 3 sene önce
  Cevapla

  Merhaba. Öncelikle belirtmek isterim ki bende eski bir ttnetli yeni bir tüeknetliyim. Ttnetin bana da 16mbiti zorla kullandırdığı ve vdsl altyapımın olmadığı söylendi. Sonra arkadaşını getir kampanyasından değerli bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine 35mbit vdsl2 paketiyle üyeniz oldum. Sonra testler ve kontrollerim sonucunda, daha yüksek hız alabildiğimi farkettim ve 75 mbit pakrtine yükseltme yaptım. Şuan modemimin içine gelen maksimum hız 90mbit ve türknetin bana sağladığı hız 70mbit. Başarı mı? Tabiki evet. Fakat kafama takılan bir soru ise 4mbit upload almam. O da bu makale üzerine. Şu anda modemime gelen maksimum upload 21mbit gözükmekte fakat ben paketiniz kapsamında 4mbit kullanmaktayım. Bunu müşteri temsilcileriniz ile görüştüğümde bana 4mbitten yüksek upload olan bir paketleri bulunmadıklarını söylemekteler. Bu yazınız ile tamamen farklı olduğunu görmekteyim. Yani altyapım 21mbit uploada kadar kaldırırken (yapa değilim) vae yim.. neden 4mbit diye düşünüyorum. Tavsiyeniz nedir ve uploadımı nasıl yükselttirebilirim? Geri dönüş olarak buradan yazacağınız cevabı mail adresime de gönderirseniz ayrıca mutlu olurum. Sadece budur. Genel olarak gerçekten ileride önemli yerlere geleceğinizi umuyorum. Türknet mi oda ne ya bırak dediğim günleri hatırlıyorum ama beni tttnetin soygunculuğundan kurtardınız. Ayrıca taahütsüz işlem yapmanız da hizmetinize olan güveninizdendir diye düşünüyorum. Bunu da başarıyorsunuz. Testlerim sonucunda genel olarak aldığım download 68 mbit upload 3.8 mbit. Eğer daha yüksek upload alabilirsem bu mutluluğun tarifi olamaz. İyi çalışmalar.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, aktif altyapımız olmayan bölgelerde upload hızlarını biz değil Türk Telekom belirliyor. Biz bu tarz hizmette Türk Telekom download ve upload limitlerine uymak durumundayız. Maalesef bu aşamada yapacak bir şey yok. İleride Türk Telekom bu limitleri kaldırırsa daha yüksek upload hızı alabilirsiniz. Teşekkürler.

 111. Halil İbrahim 3 sene önce
  Cevapla

  Merhaba Ben 75 mbps ye kadar olan paketi kullanıyorum buna rağmen 50 mbps ye kadar hız alıyorum modemim normal alabileceği hız 66 mbps iken neden 50 alıyorum bu normalmi birde upload hızım 2.5-3 mbps buna tirazım var acaba altyapı çalışması olarak bitlis ilive ilçelerinide kapsıyacakmısınız.
  Teşekkürler.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, altyapı çalışmaları ile bilgi veremiyoruz. Hat değerlerinizde demek ki kayıp oluyor ve bu sebeple 50 Mbps hız görüyorsunuz. Üste çıkarsa kopmalar yaşayabilirsiniz. Upload hızınız da normal gözüküyor. Ancak teknik destek alıp inceletmek isterseniz Online İşlemler üzerinden destek kaydı açabilirsiniz. Teşekkürler.

 112. Bulent 3 sene önce
  Cevapla

  Selmalar ,
  Sitenizden aldigim bilgi > Tebrikler! Aktif altyapımızdasınız. 35Mbite kadar / 100Mbit tanimlanacak diyor .
  Icerenkoy Adem sokak bolgesinde yapa olarak tahmini upload hizi verebiliyormusunuz ?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, upload hızınız için hizmeti kullanmaya başlayana kadar bir şey diyemeyiz. Santrale ne kadar yakınsanız o kadar fazla upload hızı alırsınız. Teşekkürler.

 113. muhsin 3 sene önce
  Cevapla

  ben d smart internet kullanıyorum alt yapım 8 mbs gözüküyor 24 daireli bir sitede oturuyorum bütün site 56 mps hızla bağlanıyor ben düşük bağlanıyorum d smart hizmet alıyorum alt yapı dile getirdiğimde ttnet yönlendiriyor ttnet müşterim değilsin diyor ilgilenmiyor ne yapmam gerkir kime şikayet etmeliyim acil cevap

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, önce Dsmart’a sonra Türk Telekom’a ve hâlâ olmuyorsa BTK’ya. Teşekkürler…

 114. huseyin 3 sene önce
  Cevapla

  Merhaba

  İzmir Narlıdere ilçesinde oturuyorum. Sizden YAPA alanda olmadığım için geçen yıl 35 MBbits’e kadar hız alabileceğimi öğrenmiştim. Sonuçta Süperonline’dan 50 MBits’e kadar hız aldığımda minimum 35 MBits hız alabildim. Onlar ‘e kadar değil tam 50MBits deselerde benim kablolu bağlanmam gerektiği gibi bahaneler verdiler. İlk ay 100 MBits verselerde bu hız değişmedi. upload olarak ta 5MBits alıyorum. Sonuçta yazdığınız gibi birçok etmene bağlı.

  Benim sorum sizin YAPA alanınızda olursam hızlimitini haldırdığınızda en az burada aldığım hızı alabileceğimi garanti edebiliyor musunuz? Örneğin 1MBits upload çok komik bir hız. Minimum 5 MBits upload alabilecek miyim. Mevcut kablolar ile Süperonline’dan alıyorum bu hızı.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, altyapınızın desteklediği maksimum hız neyse onu alacaksınız download ve upload tarafında. Modem kurulumu yapmadan da şu hızı alırsınız demek doğru olmaz. Hızı belirleyen birçok değişken var. Biz hız limiti yapmıyoruz ve alabileceğiniz maksimum neyse size onu sağlıyoruz. Teşekkürler.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, altyapınızın desteklediği maksimum hız neyse onu alacaksınız download ve upload tarafında. Modem kurulumu yapmadan da şu hızı alırsınız demek doğru olmaz. Hızı belirleyen birçok değişken var. Biz hız limiti yapmıyoruz ve alabileceğiniz maksimum neyse size onu sağlıyoruz. Teşekkürler.

 115. DOGAN 3 sene önce
  Cevapla

  Burak bey ilginiz için teşekkür ederim.
  Uzun destek kayıtları sonrasında kablolu test yapmam gerekliliği kablosuz cihazların daha düşük seyretmesi sonucunda evime 54Mb download geliyormuş.Ben kablolu PC de maksimum 49-50 mb download alabiliyorum.
  En çok merak ettiğim husus 75 mb download bana ne oluyorda 54 e düşüyor.Bunu gidermenin yolu var mı acaba?Daha hızlı bir internet hizmeti alacaksam uğraşmaya değer.
  Bilgisi olan varsa özellikle adminim sizde bu konuda yazarsanız memnun olurum..
  Saygılarımla..

 116. Erdil ÖZTÜRK 3 sene önce
  Cevapla

  Merhaba, Turknet abonesiyim. bulunduğum lokasyon da turktelekom vdsl alt yapısı kullanılıyor. Türk telekomdan hız bilgisi sorguladığımda 75 mbps alınabileceği bilgisi veriliyor. Türknet sitesinden sorguladığımda 35mbps hız verilebileceğini görüyorum. turknet sitesinde extra 15 TL daha verildiğinde alt yapınızıın desteklediği hız kadar hizmet alabileceğim yazıyor. bu durumda ben extra 15 TL ödesem bu paketi alabiliyormuyum ?

 117. yüksely 3 sene önce
  Cevapla

  işim internetle bu yüzden en az 4 mbps upload almam lazım aktif altyapınız içinde değilim acaba nasıl aktif altyapınıza nasıl girebilirim?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, eğer sizin orada VDSL hizmeti varsa ve 50 Mbps ve daha hızlı hız destekliyorsa, TurNet’e abone olduktan sonra ayda 10 TL farkla Özgür İletişim Ekstra’ya geçiş yapabilirsiniz. Abone olduktan sonra bu geçişi Online İşlemler’den yapabilirsiniz.

   Detaylı bilgi için: https://turk.net/ozgur-iletisim-ekstra

 118. Ubeydullah 3 sene önce
  Cevapla

  Merhaba. Ben yakın zamanda Sivas’a taşınacağım. Yayıncı olduğum için evimi internet hızına göre seçmek istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Sivas’ta YAPA var diye okudum. Bütün mahallelerin hızlarını tek tek test etmem mümkün değil. Beni bu konuda yönlendirirseniz çok müteşekkir olurum.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Sivas’ta 153 nolu merkez santraldeyiz. Şu an mahalle adını yazamıyoruz. Bu santrale yakın bir adreste ev tutarsanız iyi bir hız alırsınız. Teşekkürler…

 119. Veli Nimet 3 sene önce
  Cevapla

  Yahu yıllardır bildiğim konuları, Türknet’ in herşeyini ezbere bilip hatim etmeme rağmen şu yazıları ve yorumlarını işim gücüm olmasına rağmen heyecanla okumaktan kendi sorumla ilgili ne yazacağımı unuttum. Hay Allah.. Neyseki Türknetliyim. İyidir iyidir. Yorumu okuyupta Türknetli olmayan arkadaşım. Daha Arkadaşını getir kampanyası yokkenden kimi bulduysam Türknete geçirdim. Ben İnternet ve Gsm teknolojileri üzerine yazılım üreten biriyim. Birçok operatörü 2000 lerden veri deniyorum. Yıllaar yıllar öncesinden keşfettim denedim. Bir dönem şehir değiştirdim ve bulunduğum şirkette metro kullandığımızdan aboneliğimi sonlandırmak durumunda kaldım. Sonra tekrar aynı şehire geri dönmeye karar vermiştim ki 10 gün interneti beklemeyeyim diye internetten başvuru yaptım. Ertesi günü telefon hattını aktif etmişler ve 3 gün sonrada interneti bağlamışlar. Yahu kardeşim 10-15 günlük planımı bozdunuz. Neyseki evdekiler benden önce yerleştikleri için internet bauramı ettiler. Hepsinin elinde bir telefon biri farklı film izliyor diğeri farklı. Utanmadan birde TV yi internete bağlayıp oda kendi havasında birşeyler oynatıyor. Abicim alıştırmayın vatandaşı bu kadar hıza. Mazimizi unutup şımarıyoruz sonra.. 😉

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Uzun ve keyifli yorumlarınız için teşekkür ederiz.. 🙂

 120. Süleyman 3 sene önce
  Cevapla

  Türk Net’i çok denemek istiyorum ancak maalesef, T*** saçmalığı yüzünden geçiş yapamıyorum…

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, şu an tv hizmetimiz yok ama artık TV hizmetinden çok dilediğini size istediğiniz zaman izlettiren dijital içerik platformları ön planda. TurkNet’e abone olduktan sonra uygun fiyata Netflix ve benzer bir platforma abone olabilir (ilk ay ücretsiz veriyorlar) ve kotasız internetiniz ile dizilerin, filmlerin tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

 121. Şavkı 3 sene önce
  Cevapla

  Merhabalar. 5 yıllık türknet müşterisiyim. bulunduğum bölgede malesef vae olduğu için yüksek hızları alamıyorum. Ankara içinde fiber veya yapa altyapınız nerelerde var. Bunu “https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/” adresindeki adres sorgulama sayfası haricinde bölgesel olarak söyleyebilir misiniz? Aynı zamanda Ankara’daki santral bölgeniz nerededir. Yüksek hızda upload ihtiyacım var. Bunu nasıl karşılarım.

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, bizden alabileceğiniz hızı buradan sorgulayabilirsiniz: https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/

   Yeni bir adrese taşınırken de alternatif adresleri buradan sorgulayın ve en hızlı internet bağlantısı olan yeri tercih edin. Verebileceğimiz cevap bu. Çünkü YAPA olan bölgelerde de santrale olan mesafe hız için önemli.

   Teşekkürler…

 122. Onur 3 sene önce
  Cevapla

  Merhabalar. 5 aydır aktif turknet kullanıcısıyım. 35MB – 65 TL tarifenizi kullanıyorum. Tarifemi yükseltmek istediğimde 100MB lik pakete geçmek istediğimde o tarifeyi alma imkanımın olmadığı söylediler nedeni ise altyapımın en fazla 35MB’e kadar desteklediği imiş. Fakat ben sizin sitenizden ve farklı sitelerden baktığımda 75-85 e kadar alabileceğim gözüküyor. Yardımcı olabilir misiniz ?

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, aslında herkes aynı sistemi kullanıyor, yani biz veremiyorsak onların da size verememesi lazım. Bu konuyla ilgili Online İşlemler’den destek kaydı açın, arkadaşlarımız inceleyip size dönsünler. Teşekkürler.

 123. mehmet 3 sene önce
  Cevapla

  100mb indernet alıyorum ama 3 mb upload hızım var neden

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, aktif altyapımızda değilseniz Türk Telekom’un upload sınırlarını uygulamak zorundayız. Bu yüzden 100 Mbps download hızına 4 Mbps’e kadar upload hızı alabilirsiniz. 4 Mbps görememenizin nedeni de hattın 3 Mbps desteklemesi sebebiyle olabilir. Aktif altyapımız olan yerlerde ise biz upload sınırı uygulamıyoruz. Altyapı ne destekliyorsa o kadar upload hızı alınabilir. Ama VAE bölgelerinde Türk Telekom’un hız sınırlarının dışına çıkamıyoruz. Teşekkürler.

 124. ayaz 3 sene önce
  Cevapla

  iyi günler , Muğla Fethiye’de yaşıyorum buraya YAPA ne zaman gelecek , teşekkürler

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, YAPA planları konusunda buradan bir şey paylaşamıyoruz teşekkürler.

 125. beko 3 sene önce
  Cevapla

  upload hızları hat değeri kaçı destekliyorsa o kadar verilmeli bence ben vdsl 100 mbps kadar türknet kullanıcısıyım upload 4 mbps ki bir türlü sabitlenemiyor hep 2 mbps düşüyor 🙂 desteğe yazmak zorunda kalıyorum türknetten memnunum ama 4mbit le yayın yapmak leş özellikle online oyunlarda ping te işin içine girdimi en azından upload hızları 5 mbit olsa 720 p rahat yayın yapabileceğiz.bence bir seçim paketi olsun şu an benim modemim 40 mb upload ve 150 mbit downloadı kaldırıyor.upload 10 mbit download ta 50 mbit olsa ben kesinlikle o paketi seçerdim.bence türknete kesinlikle vae kullanıcıları için upload seçme paketi gelsin

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, biz aktif altyapımızda (YAPA) upload hızlarına bir sınır koymuyoruz. Ama YAPA olmayan yerlerde maalesef Türk Telekom’un upload limitlerine uymak durumundayız. Teşekkürler…

 126. Berkay okan 3 sene önce
  Cevapla

  16 veya 14 mbps dowland 1 upload twitch yayını ve oyunu için uygunmu

  • Admin 3 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, Twitch yayınında upload hızı önemli, 1 Mbps hız ile canlı yayın yapsanız da iyi verim alamazsınız.

 127. Emir Can 2 sene önce
  Cevapla

  merhabalar ben size bir şey sorucam ben türk telekomun internetini kullanıyorum ve en fazla 0.80 upload hızı alıyorum ben sizin internetinize nasıl geçebilirim

  • Admin 2 sene önce
   Cevapla

   Merhaba Emir Can Bey, yeni abonelik talebi için 08502888081’i arayabilirsiniz.

 128. FATİH 2 sene önce
  Cevapla

  Sakaryada vae alt yapınız varmı ? ev internetim farklı firmada 100 mbs tanımlı size geciş yapsam upload hızım ne olur ?

 129. DOĞAN 2 sene önce
  Cevapla

  Merhabalar,
  2018 Mayıs ayından beri öve öve bitiremediğim TÜRNKNET ve çok saygıdeğer admin bey.
  15/07/2019 tarihinde evimdeki kablolardan kaynaklı ( Bunu anlamamız 4 gün sürdü) sorun nedeniyle telefonsuz ve internetsiz kaldım.
  Bu 4 gün boyunca Türknet arızanın Telekom genel arızası olduğunu 31/8/2019 a kadar süreceğini, Telekomdan böyle yazılı bilgi aldıklarını söylediler.
  Yani cevaba istinaden saha ekipleri için kayıt bile açmıyorlar size…
  Tüm kayıtlar destek kayıtlarımda var.
  19/07/2019 tarihinde çok şükür internet ve telefonumuz çalışır hale geldiğini gördüm.
  Bu durumda evimden kaynaklı arızanın Telekomdan kaynaklandığını müşteriye söylemek ve tabiri caizse müşteriyi başından savmak biraz düşündürücü.
  Neyse sonra o da ne 14 aydır 55-60 mb stabil download aldığım hız 24mb olarak revize edilmiş.
  Açmadığım kayıt kalmadı.Türknetin cevabı net aşağıdaki gibi olmuştur.

  Doğan Bey Merhaba, Ben Betül B. Sizi aradım ulaşamadım .Hız düşüklüğü nedeni Türk Telekomdan kaynaklı 10.07.2019/31.08.2019 tarihleri arası hizmet verilemeyecektir. Bu durumda yapılacak herhangi bir işlem yoktur.Genel arıza bitiş tarihinden sonra arızanız devam ediyor ise tarafımıza destek kaydı şeklinde iletmenizi rica ederim. İyi günler dilerim. .

  31/08 e kadar hizmet verilemeyecektir nasıl bir cevaptır.Nedensiz , sebepsiz…..
  Onu da geçtim 31/08 den sonra bu cevabın nereye kadar süreceğini bilemiyoruz.
  14 aydır 55 mb sorunsuz stabil alt yapım varken birden hızımı Telekom 24mb downloada düşürüyor.Türknet hiçbirşey yapamıyor.ÖZGÜRNET ücreti ödemeye devam ediyorum bu arada.

  Telekom adres altyapı sorgulamam 50 Mb ve üzeri bu arada.

  Not:Türknete kayıt açmam gereksiz ve sonuçsuz,
  Açsamda cevap standart genel arıza .
  Telekoma gitmem sonuçsuz servis sağlayıcına git diyor.

  Sn ADMİN duy sesimi .Kaç tane insanı TÜRKNET li yaptım .Ama yaşatılan çaresizlik TÜRKNETE hiç yakışmıyor.

  Saygılarımla iyi bir sonuç alabileceğim umuduyla.

 130. DOĞAN 2 sene önce
  Cevapla

  Ayrıca Sn Adminim müşteri temsilcilerinizden Kübra hanım da ( Ben biraz sinirlenince/ sinirlendim biraz çünkü kurulu plak gibi genel arıza genel arıza ) ses tonunu yükselterek bana telefonda haddimi bildirmeye kalktı.Ben bir müşteriyim ve haklarımı aramak için uğraşıyorum.Alt yapımdan evime gelen hızı talep ediyorum.

  Türknet şeffaflık raporu çok iyi orada Türknet arızalıları var.10 numara.Ama bana söylenen arızayı neden sorgulayamıyorsunuz.

  Aslında esas sorun çağrı merkezi personelinin eline mahkum edilmemiz.

  Biraz daha işi bilen veya daha tecrübeli personel ile görüşebilseydik (iletişim kanalları daha fazla olsa ) belki sorunum çoktan çözülmüştü.

  Neyse hakkınızı helal edin.
  Vaktinizi çalıyorum.
  Burası da olmasa nereye yazacağız.
  Bakın beni destek kaydı bile açamaz hale getirdi ler.
  İyi ki siz varsınız derdimizi yazabiliyoruz bir nebze de olsa..

  Saygılarımla.

 131. DOĞAN 2 sene önce
  Cevapla

  Sn admin Telekomla uzun uğraşlarım sonucu hattımı kontrol ettirdim.Sorun yine ev tesisatında çıktı.Ama şunu net bir şekilde söyleyenilirim evdeki sorunu sizin ekiplerin görememesi çok büyük sorun sizin için.Hem telekomu hem de sizi zan altında bırakıyor.Şimdi evimin hattına 72 mps hız geliyor.Ama her ne hikmetse kablodan eve gelene kadar çok fazla kayıplar yaşıyorum.

  Neyse size biraz sitem ettim affola.

 132. DOĞAN 2 sene önce
  Cevapla

  Ayrıca buradan bizzat kendim test ettiğim ve sonuca vardığım bir tecrübeyi paylaşmak istiyorum.
  1- internet veya telefonunuzda sorun mu var.
  Hemen kayıt açmayın.Önce evinizin hattını ,bu çok önemli kontrol edin ettirin.
  2- internette hız mı istiyorsunuz en küçük bir bakır kabloda ezilme , erime veya kopmaya yakın bir durum varsa ki zaten eve gelen hatlarda ek vs mutlaka olma ihtimali var.Bu sizin hızınızı inanın çok ama çok düşürüyot.Telekom veya Türknet size kablo ile bir şekilde evinizin telefon kutusuna hattı veriyor.Burada en önemli testiniz şu olsun.Eve gelen hatta kayıt açmadan önce modem veya telefon bağlayıp kontrol edin ,ettirin.
  3- Ben 1,5 aydır ne Telekom kaldı saymadığım ne de Türknet.Hepsinden özür diliyorum.Sorun bu bahsettiğim noktalardaymış.
  Ben uğraştım siz uğraşmayın.
  4-Şimdi 72 mps hızı alıyorum.Ev hattını iptal edip eve gelen hattan direk kablo çektim iş bitti.Cat5 veya 6 kablo çekin sorununuz kalmaz.
  4-Buradan tüm Türknet ve Telekom çalışanlarından hakkını helal etmesini istiyorum.Gerçekten öğrenene kadar biraz uğraş gerekiyormuş.

  Selam ve sevgimerinle.

 133. TurknetKullanıcı123321 2 sene önce
  Cevapla

  suan 35down 3up paketindeyim ama altyapım 100down 40up destekliyor modem arayüzünden baktım ama yapa altyapım yok galiba bu hızları alma şansım varmı

  • Admin 2 sene önce
   Cevapla

   Merhaba, http://www.turk.net/oim web sayfamızdan paket değişikliği talebinizi iletmeniz halinde 85.99 TL’lik ekstra paketimize geçişinizi yapabiliriz. Ancak upload olarak maksimum 4 Mbps hız verebiliriz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz sitede gösterilmez.