TurkNet kurulum hizmeti

Evinize kadar geliyor, internetinizi kuruyoruz! GigaFiber altyapısındaysanız kurulum ücreti ₺600 ( 12 ay x ₺50 ) yerleşik operatör altyapısındaysanız, ₺600 (3 ay x ₺200) olarak faturanıza yansır.

Kurulum Hizmeti neden önemli?

Evlerinde internet olmadan internet sorgulama yapıp TurkNet’e başvuran abonelerimizin hizmetlerini başlatabilmemiz için diğer operatörlerden yapılan geçişlerde olmayan bazı işlemler yapmamız gerekiyor. Kurulum Hizmeti içinde bu işlemleri sağlıklı bir şekilde yapıyoruz. Gereken durumlarda evinize kadar gelen kurulum ekiplerimiz hattınızın Türk Telekom tarafından ankastre kutusuna doğru ve sağlıklı olarak bağlanıp bağlanmadığını kontrol ediyor. Ev içi kablolarınız eskimişse yenisiyle değiştiriyor, modeminizi kuruyor, kablo bağlantılarınızı ve kablosuz ağ ayarlarınızı yapıyor. Bütün bunlar sağlıklı bir bağlantı için olmazsa olmaz.

Kurulum Hizmeti Neleri Kapsıyor?

Evinizde şu anda bir internet hizmeti almıyorsanız, TurkNet’ten alacağınız hizmeti başlatmak için yeni hat tesisinde kurulum hizmeti veriyoruz. Bu hizmet kapsamında arka planda yapılması gereken tüm yeni hat tesisi işlemleri gerçekleştiriyoruz. Evinize kadar geliyor, tüm bağlantılarınızı yapıyor, hazırladığınız abonelik belgelerinizi teslim alıp internet hizmetinizi teslim ediyoruz. Bu hizmet sayesinde, en sağlıklı şekilde ev içi kablolarınızın çekilmesini ve ileride oluşabilecek arızaların önüne geçilmesini sağlıyoruz.

GigaFiber altyapısındaysanız kurulum ücreti ₺600 ( 12 ay x ₺50 ) yerleşik operatör altyapısındaysanız, ₺600 (3 ay x ₺200) olarak faturanıza yansır. Kurulum Hizmeti için evinize geldiğimiz zaman daireniz içindeki tesisatınızı ihtiyaç varsa değiştiriyoruz. Gerekli değilse dokunmuyoruz. Binanızdaki ankastre kutusundan dairenize kadar olan bağlantı için de kablo çekilmesi gerekiyorsa, metre başına kablo ücreti alarak bu işi de hallediyoruz. Metre başına kablolama ücreti ekiplerimize elden yapılıyor. Ayrıca internet hizmetinize ek olarak telefon hizmeti de aldıysanız aynı şekilde onun da tüm işlemlerini ve kontrollerini yaptıktan sonra size teslim ediyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Aklınıza takılan bir konu mu var?

Aboneliğinizi başlattıktan sonra biz hemen yeni hat tesisi işlemlerinize başlarız. Gereken başvuruları yapar, size için santralde gereken işlemlerin yapılmasını sağlarız. Birkaç gün içinde Türk Telekom ekipleri gelerek hattınızı binanızdaki ankastre kutusuna tanımlar ve işaretler. Fiziksel bağlantıları yapıldıktan sonra biz sizi arayarak uygun bir günde evinize gelip kurulum yapacağımızı belirtiriz. Randevu saatinde evinize geliriz, hazırladığınız evrakları teslim alırız. Eğer evrakları yazdırma imkanınız yoksa da merak etmeyin, ekibimiz gelirken yanında getirir ve size imzalatır. Ardından hattınızın ankastre kutusundan dairenize, oradan da modeminize kadar olan bağlantılarınızı yaparız. Daha sonra modeminizin ayarlarınızı yaparız. Kablosuz ağınızı yapılandırıp evdeki cihazlarınızı da kablosuz ağınıza bağladıktan sonra internetinizi test eder ve hizmetinizi başlatırız. Eve gelen ekiplerimiz size mutlaka TurkNet’ten geldiklerini belirtir ve her şey tamam olduğunda kurulum formunu size imzalatır.

Ankastre kutusuna kadar bağlantıyı sağlayan Türk Telekom ekipleri TurkNet kurulum ekipleriyle lütfen karıştırmayın. Bu konuda bazı yanlış anlaşılmalar yaşandığını gözlemledik. “Ekipler eve geldi, modemimi kurmadan gitti” gibi geri bildirimler aldık. Halbuki o ilk gelen ekip bizim ekip değil. Bizim ekibimiz mutlaka gelmeden randevu alır, TurkNet’ten geldiğini size belirtir, evinize girer, her şeyi kurar ve size form imzalatır.

Başka operatörden geçişlerde Kurulum Hizmeti vermiyoruz. Çünkü abonelerimizin hali hazırda modemlerine kadar hazır bağlantıları bulunuyor. Hizmet geçişi tamamlandığında bu abonelerimize SMS gönderiyoruz. Bu SMS’ten sonra tek yapmaları gereken modem konsollarına girerek iki dakikada kullanıcı adı ve şifrelerini SMS’le gönderilenlerle değiştirmek. Kullanıcı adı ve şifre değişiminden sonra (çoğu zaman modemi açıp kapamak da gerekir) hemen TurkNet ile internet kullanımları başlayacak ve neredeyse hiç bağlantıları kesilmeden geçişi tamamlamış olacaklar. Bu abonelerimiz eğer ihtiyaç duyuyorlarsa İlk Yardım sayfalarımızdan ya da modem kurulum videolarımızdan bu konuda destek alabilir.

Evet. Bu hizmetin tüm operatörlerde bir fiyatı var. Bazıları peşinen bu ücreti alıyor bizim gibi. Bazıları taahhüdünüzü bozmazsanız almıyor ama bozacak olursanız taahhüt cayma bedelinize ekliyor.

Yeni bir hat istiyorsanız evet. Bizim için müşterilerimize verdiğimiz hizmetin kalitesi çok önemli ve kaliteyi en olumsuz yönde etkileyen konuların başında kurulum geliyordu. Bu yüzden bu hizmeti isteğe bağlı olarak sunmuyoruz. Bu arada bu hizmet sadece evinde hiç internet hizmeti olmayan, yeni hat isteyen abonelerimiz için. Diğer operatörlerden geçişlerde kurulum hizmetine ihtiyaç yok (zaten isteseniz de vermiyoruz:).

Randevu için biz sizi arayacağız ve size uygun günü ve saati birlikte seçeceğiz. Ekiplerimiz gelmeden birkaç saat önce sizi arayacak ve randevuyu teyit edecek. Eğer işiniz çıktıysa bir seferlik bu arama sırasında randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ancak daha sonra sizden kaynaklı sebeple yeniden randevu iptal edilirse, evinize kadar geldik varsayacağız (bu durumda ücret iadesi maalesef yapamıyoruz).

Kurulum ekiplerimiz geldiğinde tüm ev içi bağlantılarınızı yapar ve modeminizi kurar. Yerleşik operatör kaynaklı gecikmeler olduysa yeniden evinize gelinmesine gerek yok. Durum yerleşik operatöre bildirilir ve biran evvel hizmetinizin başlatılması talep edilir. Ancak evinize ikinci, üçüncü kere gelinmesinin gerektiği durumlarda sizden yeniden para almayız.

Sizden kaynaklı sebeplerle bağlantı yapılamazsa (örneğin henüz modem almadınız), ekiplerimiz yanlarında getirdiği test modemiyle bağlantınızı yapar ve test eder. Eğer sorun yoksa kurulum hizmeti verildi kabul edilir. Size kendi modeminizi nasıl kuracağınızı ekiplerimiz anlatır. Siz de modeminizi temin ettiğinizde internet kullanmaya hemen başlarsınız.

Hayır. Modemi size kargoyla göndereceğiz. Zaten ekiplerimiz sizi aradıklarında modeminizin olup olmadığını soracaklar. Modeminiz hazır olduktan sonra size gelecekler.

Evet, Türkiye’nin 81 ilinde, tüm ilçelerinde, beldelerinde, kasabalarında, ADSL ve VDSL hizmeti olan köylerinde gereken durumlarda evinize kadar geliyor, hizmetinizi kuruyoruz.

Evet, telefon kurulumunuzu da yapıyoruz. Kurulum hizmetimiz hem internet hem telefon hizmetinizi kapsar. Yani telefon için ekstra bir ücret yok. Ekiplerimiz geldiği zaman gereken işlemleri ve testlerini yapar, telefonunuzu da internetinizi de kullanıma hazır bir şekilde bırakır.

Evinize kadar gelmeye ihtiyaç olması durumunda, eve gelen ekiplerimiz yine gerekliyse (gerekmiyorsa dokunulmuyor) daire içindeki kablolamayı bedelsiz yapıyor. Daire dışındaki kablolamalar için bir bedel gerekiyorsa gelen ekiplere elden ödeniyor. Splitter cihazınız yoksa yine ücreti karşılığında ekiplerimizden temin edebiliyorsunuz. Ne olursa olsun, sizden ekstra bir bedel talep edilmesini gerektirecek bir işlem varsa, gelen ekip işlemi yapmadan sizden mutlaka onay alıyor. Yani sürpriz yok.

Online İşlemler’e veya Mobil Uygulama‘ya girerek, kurulum ekiplerimizle ilgili şikayetlerinizi bize bildirebilirsiniz.

Bireysel
KOBİ
Kurumsal
Wholesale