Erişim

Güvenli ve yüksek performanslı veri iletişimi kurmanızı sağlayan çözümler, TurkNet Erişim’de! Türkiye’nin tüm illerinde güvenli ve ölçeklenebilir xDSL, Kiralık Devre, Metro Ethernet erişim seçenekleriyle size en uygun bağlantı çözümleriyle tanışın.

Nedir?

TurkNet MPLS VPN Hizmetleri; Tüm ülkeye yayılmış ofisleriniz, fabrikalarınız, bayileriniz, acenteleriniz ve distribütörleriniz ile sürekli, güvenli ve yüksek performanslı veri iletişimi kurmanızı sağlar. SAP, Oracle, Microsoft, Logo, CRM, ERP, bayi otomasyonu uygulamalarını online olarak çalıştıran firmalara; TurkNet, Türkiye’nin tüm illerinde güvenli, ölçeklenebilir, SLA içeren; xDSL, Kiralık Devre, Metro Ethernet erişim seçenekleriyle her boy ofise uygun bağlantı çözümleri sunar.

MPLS’in temel mantığı ağın giriş noktalarında (gereken çıkış noktasını belirleyerek) yönlendirme işlemini bir kez yaparak hızlanmak ve ağın içinde hızlı bir şekilde anahtarlama yapmaktır. Ağın giriş noktalarında yapılan yönlendirme işlemi sırasında data paketlerine atanan MPLS etiketleri ile ağ içinde bu etiketlere göre hızlı bir şekilde anahtarlama yapılması yeterli olmaktadır. Etiketlenerek ayrıştırılan paketler işletmenin ofisleri arasında, TurkNet’in güçlü omurgası üzerinde “kendilerine ait geniş şeritlerde” hızla ilerler. MPLS VPN özetle; güvenlik, düşük erişim maliyetleri, hız, esneklik, ölçeklenebilirlik ve kolay yönetim demektir. TurkNet MPLS VPN (Virtual Private Network/Özel Sanal Ağ) çözümleri çok daha düşük maliyetler ile geleneksel WAN çözümlerinin tüm işlevlerini fazlasıyla yerine getirmektedir. TurkNet, işletmelerin kurumsal görüntü, ses, veri iletişimi ihtiyaçlarını MPLS VPN altyapısı üzerinden esnek çözümlerle karşılamaktadır. TurkNet; ihtiyaç analizinden başlayarak tüm projelendirme sürecini uzman kadrosu ile yönetir. Satış sonrası tüm bağlantı prosedürleri,modem ve router konfigürasyonları, kurulum ve ayarları, devrelerin yüksek performansta ve kesintisiz olarak işletilmesini sağlar.Kurumların ihtiyaçlarına cevap vermek ve muhtemel sorunlara anında müdahale etmek için hazır bulunur.

Hizmet İçeriğiYönetilmeyen xDSL VPNYönetilen xDSL VPNMetro Ethernet VPN
Merkez Faturalama
Teknoloji   
MPLS Altyapı/Omurga
Yedekleme Seçenekleri   
xDSL Yedeklilik  
3G/4.5G Yedekllilik
Destek   
Kurumsal Müşteri Temsilcisi
7/24 Cisco sertifikalı Teknik Destek
CCO: Online hesap yönetimi
Trouble Ticketing: online destek kaydı
SMS/email bilgilendirme servisleri
Premonitoring 
MRTG: Hat kullanım grafikleri 
Yerinde Destek 
Çağrı önceliklendirme 
Cihaz değişimi 
SLA: servis seviyesi garantileri 
QoS 

Avantajları nedir?

Üstün Teknoloji

Verimlilik:
MPLS VPN yapısının noktadan-çok noktaya mimarisi sayesinde şubeler TurkNet omurgası üzerinden birbirleri ile veri transferinde bulunmakta, bu sayede merkez bant genişliği daha etkin kullanılmaktadır.

Güvenlik:
MPLS VPN altyapısı, verinizin dış dünyadan izole, güvenli bir iletişim ortamında taşınmasına olanak sağlar.

Ölçeklenebilirlik:
Esnek, ölçeklenebilir, güçlü ve yedekli MPLS altyapısı 100 Mb/s ve üzeri hızlarda veri transferine imkan tanımaktadır.

Yaygınlık:
TurkNet Kurumsal omurgası üzerinden Türkiye’nin tüm illerinde hizmet sunuyor. Altyapı lisansı sayesinde kendi yurt dışı çıkışlarına sahip olan TurkNet, firmaların yurt dışı lokasyonları için de çözümler sunuyor.

Performans:
TurkNet Kurumsal Internet Hizmetleri’ni kullanan firmalar milyonlarca internet kullanıcısının paylaşmakta olduğu ortak altyapı üzerinden değil, TurkNet’in yönettiği kalabalıktan arındırılmış, yedekli ve kesintisiz TurkNet altyapısı üzerinden yüksek performanslı ve hızlı internet çıkışına sahip oluyor.

Esnek Tarife, Faturalama, Hizmet Kapsamı

Basit, anlaşılır, öngörülebilir, hesaplı, yatırım ve cihaz alımı gerektirmeyen tarifeler:
Lokasyondan bağımsız şehirlerarası, şehir içi ayrımı içermeyen tarife paketleri. Yönetilmeyen ve Yönetilen servisler ile firmanın farklı ihtiyaçları doğrultusunda en iyi fiyat/performans değerlerini yakalayan, kiralık hat/noktadan noktaya hat ve cihaz alınmasını gerektirmeyen çözümler.

Merkezi faturalama :
Her ofise gelen faturaları tek tek bulma, toplama, merkeze iletme, muhasebe sistemine girme, ayrı ayrı ödeme yükünden kurtulun. Detay içeren tek fatura ile tek seferde ödeyin.

Yedeklilik :
3G/4.5G üzerinden yedekleme alternatifleri.

Yönetim kolaylığı :
Bilgi işlem veya Network departmanlarına sahip firmalar için her türlü bilgiye ulaşabilecekleri elektronik arayüzler, sertifikalı destek mühendislerine doğrudan erişim, premonitoring ve monitoring olanakları ile networkte olup bitenleri izleyebilme, ayarlayabilme imkanları. Network işlerini %100 outsource etmek isteyen firmalara tam yönetilen servisler ile kendi işlerine odaklanma imkanı sağlar.

Teknoloji seçiminde esneklik :
ADSL, G.SHDSL, Kiralık Hat, Metro Ethernet erişim olanaklarıyla her lokasyona uygun çözüm.

Mobil erişim :
3G/4.5G ve çevirmeli erişim seçenekleriyle ofis dışından erişim olanağı.

Ayrıcalıklı Destek

CCO (Customer Care Online):
Elektronik Hesap Yönetim arayüzüne erişin.

Trouble Ticketing:
Destek kayıtlarınıza online olarak erişin.

Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi:
VIP hizmet anlayışı ile tanışın.

Premonitoring:
Teknik Destek ekibimiz tarafından hattınız sürekli kontrol altında tutulsun.

Cihaz değişimi:
Cihaz arızalanması durumunda cihaz değişimi.

SLA:
Süreklilik, paket ulaşım ve gecikme süresi başlıklarında hizmet seviyesi garantileri.

MRTG:
Hat Kullanım Grafikleri ile hattınızdaki trafiği her an kontrol edin.

7/24 Teknik Destek:
Cisco Sertifikalı Teknik Destek ekibini aradığınız her an karşınızda bulun.

SMS/email ile bilgilendirme:
Hizmetinizin durumu ile ilgili bilgiler otomatik olarak size ulaşsın.

Yerinde müdahale:
Uzaktan müdahale ile çözülemeyen sorunlarda saha ekibimiz yerinde müdahalede bulunsun.

Detaylar

 • TurkNet VPN çözümleri
  • ADSL
  • G.SHDSL
  • Kiralık Hat
  • MetroEthernet
  • 3G/4.5G
 • ADSL/G.SHDSL/MetroEthernet MPLS VPN hizmetlerinde; müşterinin kendine ait bir kiralık devre ya da noktadan noktaya hat almasına gerek yoktur. Tüm uzak ofisler TurkNet’in yönettiği MPLS network üzerinden diğer noktalara 24 saat boyunca yüksek bant genişlikleri ile güvenli biçimde erişip veri alışverişinde bulunabilir, uygulamalar çalıştırabilirler.
 • ADSL asimetrik bağlantı şekli olduğu için download (gelen) veri trafiğinin upload (giden) veri trafiğinden yüksek olduğu durumlarda uygun çözümdür.
 • G.SHDSL simetrik bir bağlantı şekli olduğu için download (gelen) veri trafiğinin upload (giden) veri trafiğine yakın seyrettiği durumlarda uygun çözümdür.
 • MetroEthernet simetrik ve yüksek bant genişliği ihtiyacı olan durumlarda uygun çözümdür.
 • TurkNet Kiralık Hat VPN hizmeti merkez ve şubeleri arasında sadece firmaya ait bir hat üzerinden kesintisiz ve yüksek kaliteli bir bağlantı kurmak isteyen büyük kurumlar tarafından tercih edilir.

Ofisinizde TurkNet var mı?

Hemen altyapınızı sorgulayarak öğrenebilirsiniz.

Bireysel
KOBİ
Kurumsal
Wholesale