Fiber İnternet — Taahhütsüz & Sınırsız

Fiber İnternet — Taahhütsüz & Sınırsız

1.000 Mbps’ye kadar Hız, Tek Fiyat: ₺249,90

1000 Mbps’ye (1) varan hızlarıyla dünya kalitesinde sınırsız fiber internet TurkNet’te! Üstelik taahhüt ve kota yok. Beğenmezseniz paranızın tamamı iade. Başka operatörden geçişlerde de taahhüt cayma bedelini dert etmeyin, bir kısmı TurkNet’ten! Üstelik 950 TL değerindeki fiber modem aboneliğiniz süresince ücretsiz! Mevcut internetinizi iptal ettirmeden de zahmetsizce TurkNet’e geçebilirsiniz. Kurulum ücreti de ödemezsiniz.

Hemen altyapınızı sorgulayıp, alabileceğiniz fiber internet hızını keşfedin ve yüksek hız keyfini doyasıya yaşayın!

Fiber İnternet — Taahhütsüz & Sınırsız
Dünya hızında ve kalitesinde internet: TurkNet GigaFiber

Dünya hızında ve kalitesinde internet: TurkNet GigaFiber!

Türkiye’de TurkNet altyapısında olan GigaFiber’den daha hızlısı yok! Siz de hemen 1000 Mbps internetin tadını çıkarın! Hem download hem de upload hızlarının gigabit’e vardığı bu hizmetimizde modem ücretsiz! Eğer altyapınızda GigaFiber bulunmuyorsa, fiber internet altyapı başvuru talebinizi buradan yapabilirsiniz. 

TurkNet GigaFiber hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Özgür İletişim Fiber 100 ile internetinizi uçurun

Özgür İletişim Fiber 100 ile internetinizi uçurun!

TurkNet GigaFiber henüz bölgenize gelmediyse, Özgür İletişim Fiber 100 var! 100 Mbps’ye kadar, altyapınızın sunduğu fiber hızı keyifle kullanın. Modeminiz de ücretsiz kapınıza gelsin. Gerçek sınırsız fiber internet deneyimi yaşamak için fiber internet altyapı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilir ve fiber internete geçmek için başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Özgür İletişim Fiber 100 ile internetinizi uçurun

Fiber İnternet kullanmak için çok sebebiniz var!

Tüm kullanıcılarımıza yüksek hızlı fiber internet sunmak için çok çalışıyoruz! Kendi altyapımızda sunduğumuz TurkNet GigaFiber’i sürekli olarak geliştirmeye ve yaygınlaştırmaya devam ediyoruz. Fiber internet sayesinde ADSL ve VDSL altyapı teknolojilerinin sunamadığı hızları size sunarken sadece download değil upload tarafında da yüksek hızları sizinle buluşturuyoruz. Üstelik hız avantajına; ücretsiz modem, kotasız ve taahhütsüz internet özgürlüğü de ekliyoruz.

Beğenmezseniz paranızın tamamını da iade ediyoruz. Mevcut internetiniz varsa iptal ettirmeyin. Kurulum ücreti ödemeden ücretsiz olarak TurkNet’e geçin; fiber internetin keyfini çıkarın.

Steam ve Netflix’te üstün performans

Fiber hızlarımız sayesinde, Netflix’in resmî web sitesinde yayınladığı rapora göre 2022’de bizden hızlısı yok! Bunun Netflix’te 4K kalitesinde kesintisiz dizi, film ve belgesel keyfi yaşamak anlamına geldiğini vurgulayalım. Ayrıca dünyanın en büyük çevrim içi online oyun portallarından Steam’in haftalık olarak yayınladığı raporunda, 2022 Ocak’tan itibaren her hafta zirvede yer alıyoruz. 

Fiber İnterneti İndirimli Kullanın!

Dünya standartların internet deneyimini arkadaşlarınızla paylaşarak bol bol indirim kazanabilirsiniz. Hemen tüm sevdiklerinizi TurkNet’e davet edin, karşılıklı 1 aylık internet bedelini indirim olarak kazanın. Bu tutar 6 ay boyunca faturanıza eşit taksitlerle indirim olarak yansır. Unutmayın, ne kadar çok arkadaş o kadar çok indirim demek!

Sıkça Sorulan Sorular

Aklınıza takılan bir konu mu var?
Fiber optik kablolar aracılığıyla aktarılan internet bağlantısı olarak tanımlanan fiber internet, en hızlı internet deneyimlerinden birini sunar. Cam, elyaf ve plastik olmak üzere, üç farklı materyalin birleşimi sonucu üretilen fiber optik kablolar işlevsel yapıları sayesinde veriyi diğer bağlantı türlerine kıyasla çok daha hızlı şekilde iletir. Ayrıca fiber internet ile normal internet arasındaki fark bununla sınırlı değildir. Fiber optik kablolar bakır kablolara göre çok daha güvenli, kesintisiz ve çevre dostudur ve diğer internet bağlantıları gibi telefon bağlantısına gerek duymaz. Fiber internet hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Fiber optik kablolar aracılığıyla aktarılan internet bağlantısı olarak tanımlanan fiber internet, yüksek hızlı internet olarak da biliniyor. Cam, elyaf ve plastik olmak üzere, üç farklı materyalin birleşimi sonucu üretilen fiber optik kablolar işlevsel yapıları sayesinde veriyi diğer bağlantı türlerine kıyasla çok daha hızlı şekilde iletiyor.

Yüksek hızlı internet servisleri yaygınlaşmadan önce kullanılan bakır kablolar sahip oldukları teknik özellikler itibarıyla yüksek hızda veri aktarımı sunamıyordu. Kesit inceliği ve üretiminde kullanılan teknolojilerin eski olması nedeniyle bakır kablolar ışık hızında internet bağlantısı sağlayamıyor, bu da özellikle çalışma hayatında çeşitli sorunlara neden oluyordu. Bu durumda fiber internet ile normal internet arasındaki fark ortaya çıktı, fiber optik kabloların sunduğu çok hızlı internet ile bu sorun çözülmüş oldu. Siz de mevcut hızınızı merak ediyorsanız, fiber internet hız testi ile internet hızını öğrenebilir, düşük hızda internet kullandığınızı görüyorsanız hemen fiber hızları kullanmak için harekete geçebilirsiniz.

Bakır kablolara göre daha geniş kesit alanı ile üretilen ve böylece içinde çok sayıda ince kablo taşıyabilen ilgili teknoloji, kullanıcılar ile 1000 Mbps’ye varana kadar yüksek hızda internet bağlantısı paylaşıyor.

Türkiye sınırları içinde fiber hızlar 100 Mbps ve 1.000 Mbps’ye kadar değişiyor. Şimdilik yüksek hız sınırının 1.000 Mbps olduğunu söyleyebiliriz. Bu hız gigabit hızı olarak da tanımlanır.

TurkNet olarak iki farklı fiber internet hizmetimiz bulunuyor. Tamamen kendi altyapımızda sunduğumuz TurkNet GigaFiber ile 1.000 Mbps hızlarında internet sizinle oluyor. Sizi 1.000 Mbps’ye varan fiber internet indirme hızı ve upload hızıyla dünya kalitesinde internetle buluşturuyoruz.
İkinci fiber internet hizmetimiz ise Özgür İletişim Fiber 100 paketimiz. Yerleşik operatör altyapısında sunduğumuz bu hizmette 100 Mbps’ye kadar maksimum hız sunuyoruz.

Fiber internet altyapı sorgulama işlemi için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Fiber internet farklı operatörlerde en düşük 16 Mbps hatta 8 Mbps olarak bile karşımıza çıkabilir. Fiber optik kablo altyapısıyla adrese gelen bu hizmet, 100 Mbps ve üstü hızların performansını göstermeyecektir. Bu nedenle fiber internete geçiş yapmadan önce mutlaka altyapınızı sorgulamalı ve alabileceğiniz hızı öğrenmelisiniz. 

ADSL, telefonların alt yapısında bulunan bakır kablolar tarafından sağlanır. Bu kablolar, ses ve veri olmak üzere iki farklı bağlantı sağlar. Bakır teller, telefon santraline bağlanan modemle birlikte çalışır. Bu bakır kablolar, fiber optik kablolar kadar hızlı veri taşıma kapasitesi göstermez.

Fiber internet ise üretilen fiber optik kablo altyapısıyla veriyi ışıkla ulaştırır. Fiber optik kablolar, daha geniş kesit alanı ile üretilir ve 1000 Mbps’ye varana kadar yüksek hızda internet bağlantısı sunar. Fiber internet indirme hızı ve yükleme hızı ADSL’e göre oldukça yüksektir. ADSL’in aksine fiber internette bir telefon bağlantısına da gerek duyulmaz. 

Yüksek Upload Hızı
Yüksek indirme ve yükleme hızına sahip TurkNet GigaFiber internet 4K görüntü kalitesinde dizi, film, belgesel izlemek isteyen ve internet bağlantısını aynı anda birçok farklı cihazda kullanmayı tercih eden kullanıcıların işini önemli ölçüde kolaylaştırıyor. TurkNet GigaFiber hizmeti bulunmayan bölgelerde de TurkNet Özgür İletişim Fiber 100 ile sınırsız fiber internet sunuyoruz. Mevcut internet deneyiminizi bir adım öteye taşımayı hedefliyoruz. Web sitemizde yer alan fiber internet altyapı sorgulama sayfamızı ziyaret ederek yaşadığınız bölgedeki internet altyapısının durumunu öğrenebilir ve daha sonra bizimle iletişime geçerek kısa sürede TurkNet abonesi olabilirsiniz!

Kota Yok
TurkNet GigaFiber ile internet kullanımında kota sorununu ortadan kaldırıyoruz. Böylece yoğun internet kullanımında bile bağlantı hızınız yavaşlamıyor ve fatura dönemi boyunca aynı kalitede fiber internet hizmeti almaya devam ediyorsunuz. Yani uygun fiber internet fiyatları ile GigaFiber, size gerçek sınırsız internet keyfini sunuyor!

Taahhüt Yok
İnternet aboneliğinde kullanıcıların hareket alanını kısıtlayan taahhüt konusu TurkNet ile tarihe karışıyor. Size taahhütsüz internet paketleri sunuyoruz çünkü bağlantı hızımıza ve servis kalitemize güveniyoruz.

Modeminiz Bizden
Fiber hizmetlerimizde sizi zaman zaman yüksek maliyetlere ulaşabilen fiber modem fiyatları külfeti ile hiç uğraştırmıyoruz.

Cayma Bedeliniz Bizden
İnternet hizmetini başka bir servis sağlayıcısından alıyorsanız ve taahhütünüz devam ediyorsa endişelenmenize hiç gerek yok! TurkNet abonesi olmak istediğinizde hemen yardımınıza koşuyor ve cayma bedeli ödemesinde size destek oluyoruz.

Memnun Kalmazsanız Paranız İade
Herhangi bir nedenden dolayı TurkNet GigaFiber aboneliğinden memnun kalmazsanız 30 gün içinde paranızın tamamını iade ediyoruz.

TurkNet Özgür İletişim GigaFiber 1000 olarak isimlendirdiğimiz fiber internet hizmetimizi ayda 249.90 ₺ karşılığında size ulaştırıyoruz. 1000 Mbps download ve upload hızı sunduğumuz bu hizmette fiber modeminiz de ücretsiz. Beğenmezseniz paranızın tamamını da iade ediyoruz. TurkNet GigaFiber dışında bir de TurkNet Fiber 100 paketine sahibiz. Özgür İletişim Fiber 100 olarak da isimlendirdiğimiz paketle 100 Mbps’ye kadar yüksek hız vadediyoruz. Bu noktada fiber internet fiyatları ve fiber internet kampanyaları açısından daima kullanıcıları düşündüğümüzün altını çizmek istiyoruz. Son olarak fiber internet paketleri dünyasına adım atan müşterilerimizi uçtan uca tüm kullanıcı deneyimini kapsayan Dijital Müşteri Deneyimi hizmeti ile hiçbir zaman yalnız bırakmıyoruz.

Altyapınız mutlaka fiberi internet paketleri için uygun olmalı. Bu konu hakkında bilgi almak ise çok kolay, fiber internet altyapı sorgulama işlemi için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Böylece “Fiber internet nerelerde var, adresimde fiber internet var mı?” sorularının yanıtlarınız en hızlı şekilde alırsınız.

“Fiber internet nasıl bağlanır?”, “Fiber internet ne zaman gelir?” ya da “Nasıl başvuru yaparım?” gibi soruların cevabı çok basit!  Fiber internet kullanmak için TurkNet abonesi olabilirsiniz. Fiber hızında taahhütsüz internet başvuru işlemi için buraya tıklayıp formu doldurabilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra sizinle iletişime geçerek abonelik sürecini başlatacağız. Dilerseniz abonelik için 0(850) 288 80 16 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz. Üstelik TurkNet Fiber İnternet abonesi olmak çok kolay! Abone olma sürecinde sizi yönlendirecek sayfalar ya da net uzmanlarımız aracılığı ile Dijital Kimlik Doğrulama yöntemini seçerek kurye ve ıslak imza ile uğraşmadan abonelik belgelerinizi ve sözleşmenizi e-Devlet’ten 3 dakikada onaylayabilirsiniz!

Evet, 0 850 288 10 10’u arayarak tüm sorularınızı uzman ekiplerimize iletebilir, isterseniz çevrim içi işlemler ya da iOS ve Android işletim sistemleri ile uyumlu mobil uygulamamız aracılığıyla da bizimle temas kurabilirsiniz.

Eğer fiber internet sahibi olmak istiyorsanız, bulunduğunuz bölgede fiber altyapı sisteminin bulunması gerekir. Fiber internet paketleri kullanıcısı olmak istiyorsanız, önce altyapı imkanlarınızı öğrenmelisiniz.

1

Adresinizde sunulan hızlar mevcut altyapınıza göre değişebilir. Sabit işletmeci altyapısı üzerinden hizmet verildiği takdirde, adresinizde sunulabilen 16, 35, 50, 75 ve 100 Mbps hızlardan en yükseği ile hizmet verilmektedir. 1000 Mbps sadece TurkNet GigaFiber bölgelerinde bulunmaktadır.

Bireysel
KOBİ
Kurumsal
Wholesale
Gigafiber İstiyorum
TurkNet'i Keşfet
Destek
Kampanyalar
Paketlerimiz
Destek
Kampanyalar
Ürünler
Hakkımızda
Müşteri Hikayeleri
Kampanyalar
Who We Are
What We Do