İnternet Ping Testi

Ping Testi Nasıl yapılır?

Ping Değerinizi Düşürmek İçin Neler Yapılabilir?

Sıkça Sorulan Sorular

Bağlantılardaki reaksiyon süresi olarak tanımlayabiliriz. Online oyun severler gecikme süresi gibi ifadelerle de tanımlıyorlar. Aslında bu değer reaksiyon süresini ifade eder.

Sayfamızda bulunan bu test sayesinde sahip olduğunu anlık ping değerini öğrenebilirsiniz. Ancak unutmamak lazım ki bu değer sürekli olarak değişebilir. O yüzden burada ping değeriniz siz bir indirme yapıp aynı zamanda oyun oynarken daha da yükselecektir.

Sayfa içerisinde daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ancak kısaca, ağ üzerinde veya kendi bilgisayarınızda yoğun bir internet kullanımı varsa ping değerleriniz yükselir. Örneğin bilgisayarınızda çok fazla interneti kullanan program açıksa ya da siz oyun oynarken arkada kardeşiniz Netflix’ten dizi izliyorsa ping değerleriniz yükselir. Bu yüzden en iyi çözüm kablolu bir bağlantıya geçmek ya da ağınızdaki aktif kullanımı düşürmek.
 

İdeal ping değeri 0-30 arası olmalı. Tabii bu oldukça iyi bir değer aralığı. Eğer online oyun oynuyorsanız bu değerler sizi çok memnun edecektir. Ama online oyun oynamıyorsanız bu değerlerin biraz daha yüksek olması sizi üzecek bir performans doğurmaz.

Bireysel
KOBİ
Kurumsal
Wholesale