Sıkça Sorulan Sorular - TurkNet Kobi

Kategori
TurkNet İŞ MAX Paketi
Abonelik ve Aktivasyon Süreci
İnternet Hızı ve Performansı
Telefon Hizmeti
Müşteri Hizmetleri ve Yerinde Destek
Online İşlem Merkezi
Fatura ve Ücretler
TurkNet Altyapısı
TurkNet / Türk Telekom İlişkisi
Modem İşlemleri
Konu Başlıkları

TurkNet İŞ MAX Paketimizde 100 Mbps’ye kadar alt yapının desteklediği en yüksek hız, 8 Mbps’ye kadar upload hızı, AKN’siz, kotasız, limitsiz ve taahhütsüz olarak sunuyoruz, yanında da her yöne* 1000 dakika içeren sabit telefon hizmeti veriyoruz. Bir iletişim paketinden beklediğiniz her şey ve ötesi TurkNet’de… TurkNet İŞ MAX Paketini incelemek için tıklayın.

Hizmetinizi başlatmak için yeni hattınızı, konusunda deneyimli saha ekibimiz ile kuruyoruz, işyerinize kadar geliyor, tüm bağlantılarınızı gerçekleştiriyor, internetinizi ve telefon hizmetinizi teslim ediyoruz. Detaylı bilgi için lütfen tıklayın.
AKN’siz paketle hiçbir limit olmaksızın interneti sınırsızca kullanabilirsiniz. AKN (Adil Kullanım Noktası) uygulamalarında, internet kullanımınız belirlenen aylık kullanım seviyesine ulaştığında hızınız 3 Mbps, 4 Mbps gibi hızlara düşürülür ve ayın sonunda yeniden normal hızınıza döner. AKN seviyenizi yükseltmek için ekstra ücret ödemeniz gerekir. TurkNet sürekli hızlı internete gereksinim duyan KOBİ’lere AKNsiz, limitsiz yüksek hızlı internet sunar.
Taahhütsüz paket demek, indirimli fiyatlar için belli bir süre o operatörde kalmak gibi bir söz vermenize gerek olmayan, özgür bir abonelik demektir. TurkNet’te indirimli fiyatlar sunmak için sizden 2 yıl bizle kalma sözü istemeyiz, onun yerine hizmet kalitemizle bizi tercih etmenizi sağlamaya çalışırız. Bir gün herhangi bir nedenle hizmetimizi sonlandırmak isterseniz, size taahhüt bozma bedelleri çıkarmayız.

TurkNet İŞ MAX Paketi 100 Mbps’ye kadar alt yapının desteklediği en yüksek hızı verir. TurkNet İŞ MAX Paketi upload(yükleme hızı) 8 Mbps’dir.

Türkiye’nin en hızlı internet servis sağlayıcısı olarak internetinizi en yüksek performansla kullanabilmeniz için artık TurkNet İŞ GİGAFİBER MAX hizmetimizle birlikte yepyeni son teknoloji bir modemi de KOBİ abonelerimizin kullanımına veriyoruz.

Modem özellikle kablosuz internet kullanımlarınızda performans açısından çok önemli elemanlardan biri. Kullanımınıza sunduğumuz bu son teknoloji modem hem internet hizmetinizi daha verimli kullanmanızı sağlayacak, hem de gelecekteki teknik destek taleplerinizi daha iyi analiz edebilmemizi, hatta bazı sorunları siz bize iletmeden fark edip düzeltebilmemizi sağlayacak.

Bireysel kullanıcılar ve çoğu işyeri, interneti download (indirme) ağırlıklı kullanır. Ancak bazı işler internete ya da müşteriye yüklü dosya paylaşımını gerektirdiğinden yükleme hızı da işin gereği olarak önem kazanır. Ayrıca yüksek upload (yükleme) hızı aslında download (indirme) performansınızı da olumlu etkiler. Bu nedenle TurkNet olarak İŞ MAX Paketinde yüksek download (indirme) hızına ek olarak yüksek upload (yükleme) hızı bir standarttır.

TurkNet olarak KOBİ’lerin interneti iş için kullandığını ve bireysel müşterilerimize göre farklı ihtiyaç ve önceliklere sahip olduklarını biliyoruz. Bu nedenle, TurkNet İŞ MAX Paketlerimizde iş devamlılığını ön planda tutarak, KOBİ’lere özel telefon destek hattını ücretsiz olarak sunuyoruz. Üstelik, yeni internet hattı tesisi durumunda destek ekibimiz iş yerinize gelip tüm kurulumu yapıyor.

TurkNet İŞ MAX Paketlerimizle, yüksek teknoloji modem dahil AKN’siz kotasız, limitsiz yüksek hızlı interneti yüksek upload (veri yükleme) hızı ile birlikte, iş sürekliliğini garanti altına alan destek hizmetleri ile birlikte sunuyoruz. Yanında her yöne* 1.000 dakika konuşma içeren sabit telefon hizmetiyle birlikte paketlerimize çok uygun fiyatlarla sahip olabiliyorsunuz.

Üstelik hizmet kalitemize o kadar güveniyoruz ki, tüm bu özellikleri çok avantajlı fiyatlarla taahhütsüz olarak sunuyoruz.

Abonelik için hemen buraya tıklayabilir ya da bizi 0 850 288 30 40 numaralı KOBİ destek hattımızdan arayabilirsiniz.

Başka operatörden geçişlerde taahhüt cayma bedelinin, TurkNet GigaFiber altyapısındaysanız ₺1.000’ye kadarını, diğer altyapılardaysanız da ₺240’ye kadarını biz karşılıyoruz. Bu tutarı taksitlerle faturanıza indirim sağlayarak üstleniyoruz. Erken fesih ceza bedeli sadece internet hizmeti kapsamındaki cayma bedellerini kapsar, cihaz ve benzeri hizmetler için erken fesih ceza bedeli karşılanmaz. 

Abonelik evraklarınızın TurkNet’e ulaşmasının ardından ortalama 7 gün içerisinde hizmetimizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Internet ve telefon hizmetinizin aktivasyonu tamamlandığında SMS ve e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

TurkNet İŞ MAX Paketinde aktivasyon ücretleri hediyedir.

TurkNet İŞ MAX Paketinde yeni internet tesislerinde yerinde kurulum hizmeti sunuyoruz. Saha destek ekibimiz randevu alarak işyerinize geliyor ve tüm kurulumu (kablo kontrolleri, gerekli ise kablo çekme vb) gerçekleştiriyor ve internetinizi kullanıma hazır şekilde size teslim ediyor.

Kurulum hizmetimiz hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

TurkNet internet aboneliğinizi nakil talebinde bulunarak yurtiçinde telefon altyapısı olan her yere taşıyabilirsiniz.

Dilediğiniz zaman kobimusterihizmetleri@turknet.net.tr adresine mail yazarak ya da 0850 288 30 30 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak nakil işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Başvurunuz sonrası, 7 iş günü içerisinde nakil işlemleriniz tamamlanmaktadır. İşlemleriniz tamamlandığında iletişim numaranıza gönderilecek SMS ile bilgilendirileceksiniz.

İnternet hizmetinizi kullanmadığınız süre boyunca aboneliğiniz kapanmadan dilerseniz dondurma hizmetimizinden yararlanabilirsiniz. 30 günlük dondurma bedeli 100 TL’dir. Dilediğiniz zaman 0850 288 30 30 numaralı KOBİ Destek Hattımızı arayarak müşteri temsilcimizden internet hizmetinizin dondurulmasını talep edebilirsiniz.

Hizmetinizi 1 yıl içerisinde dört ayrı seferde toplamda 365 gün dondurabilirsiniz. Dondurabileceğiniz gün sayısı, bir sonraki yıl dönemine devretmez

Dilediğiniz zaman 0850 288 30 30 numaralı KOBİ Destek Hattımızı arayarak Statik IP talebinde bulunabilirsiniz. Statik IP tanımlama işlemi gerçekleştiğinde iletişim numaranızdan arayarak size bilgi veriyoruz.
Mevzuat gereğince iptal işlemleri için ıslak imzalı dilekçelerin faks ile TurkNet’e iletilmesi gerekmektedir. Bu süreci dijitale taşıyarak sizler için kolaylaştırmaya çalıştık. Hizmet iptal talebinizi, Yetliki kişi kimliğinin önlü arkalı fotokopisini ve Abone/Hizmet numaranızın, iletişim bilgilerinizin ve Yetkili kişi imzasının bulunduğu bir dilekçeyi posta eki ile birlikte iptal-faks@turknet.net.tr e-posta adresimize gönderebilirsiniz. Göndereceğiniz e-postayı aboneliğiniz ile eşleştirebilmemiz için konu kısmına “Abone Numaranızı” yazarak sistemlerimizde kayıtlı e-posta adresinizden göndermenizi rica ediyoruz. Abone numaranızı https://turk.net/online-islemler/kisisel-bilgiler sayfasından öğrenebilirsiniz. İptal dilekçenizi normal faks ile iletmeniz de hala mümkün. Yetkili kişi kimliğinin önlü arkalı fotokopisini ve Abone/ Hizmet numaranızı, iletişim bilgilerinizi ve Yetkili kişi imzasının bulunduğu dilekçeyi 0212 216 55 60 numaralı faksımıza gönderebilirsiniz. İptal dilekçenizi takiben 24 saat içinde faturalamanızı durduracağız ve 7 gün sonra hizmetiniz otomatik olarak sonlanacak. İşleminiz tamamlandığında size SMS ile bilgi göndereceğiz.

VDSL (Very-high-bitrate Digital Subscriber Line), ADSL’den çok daha yüksek hızlara olanak verir. Sinyalin güçlü olarak aktarılabildiği noktalarda 100 Mbps’e kadar hıza ulaşılabilir. VDSL teknolojisi bakır telefon hatlarını çok daha verimli şekilde kullanır. Santrale ne kadar yakınsanız alabileceğiniz maksimum hız o derece artacaktır. Ayrıca, altyapının ve iç tesisatın kalitesi de VDSL verimliliğini etkiler.

Aldığınız hızı santrale olan uzaklığınız, santralden iş yerinize kadar olan altyapının kalitesi, altyapı üzerindeki arızalar, sinyal gürültüsü, aynı anda çok sayıda kişinin aynı altyapı üzerinden interneti kullanması, iç tesisatınız, modeminiz, modeminizin ayarları gibi pek çok unsur etkiler. Ayrıca internetin kablosuz kullanımı da hızın azalmasına sebep olur.

Bireysel kullanıcılar ve çoğu işyeri interneti download (indirme) ağırlıklı kullanır. Ancak bazı işler internete ya da müşteriye yüklü dosya paylaşımı gerektirdiğinden yükleme hızı da işin gereği olarak önem kazanır. Ayrıca yüksek upload (yükleme) hızı aslında download (indirme) performansınızı da olumlu etkiler. Bu nedenle TurkNet olarak KOBİ paketlerimizin tümünde yüksek download (indirme) hızına ek olarak yüksek upload (yükleme) hızı bir standarttır.

Yüksek hızlı VDSL’den faydalanmak için VDSL modem kullanmalısınız.

TurkNet İŞ İletişim paketlerinde internet ile birlikte her yöne* 1.000 dakika içeren sabit telefon hizmetini çok avantajlı fiyatlarla sunar.

*Bu 1000 dakika, yurt içi cep telefonlarına, şehir içi ve şehirler arası sabit numaralara, uluslararası birinci kademe ülkelerinin sabit numaralarına, 444’lü ve 3 haneli özel servis numaralarına doğru yapılacak aramaları kapsar.

Yurtiçi cep telefonlarına, şehir içi ve şehirler arası numaralara, uluslararası birinci kademe ülkelerinin sabit numaralarına, 444’lü ve 3 haneli özel servis numaralarına doğru yapılacak aramalar dahildir.

Evet, halihazırda bir ya da daha fazla sabit telefon numaranız varsa, aynı telefon numaralarını kullanmaya devam edebilirsiniz. Bazı operatörler fiber hizmet verdikleri yerlerde VOIP teknolojisi üzerinden telefon hizmeti veriyorlar. Böyle bir hizmet kullanıyorsanız telefon numaranızı TurkNet’e taşıyamayabiliriz, o zaman size yeni bir numara tahsis ederiz.

Evet, TurkNet sabit telefon hizmeti ile yeni bir telefon numarası alabilirsiniz.

Evet. Dilerseniz KOBİ destek hattımızı arayarak telefon hatlarınızı, şehir içi, şehirler arası, uluslararası ve mobil telefon yönlerine doğru yapılan aramalara kısıtlayabilirsiniz.

Diğer operatörlerden farklı olarak TurkNet’te sadece KOBİ müşterilerimize özel ayrı bir destek hattı vardır (0850 288 30 30). Bu hattı aradığınızda ortalama 30 sn içinde işi sadece KOBİ’lere destek vermek olan bir uzmana ulaşırsınız.

Bize her zaman sadece KOBİ’lere özel 0850 288 30 30 numaralı TurkNet KOBİ Destek Hattımız’dan ulaşabilir, Online İşlemler’den kayıt bırakabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz iş saatlerinize uygun olarak haftaiçi günler ve Cumartesi günü 08:00-20:00 arasında hizmet vermektedir.

Bu saatlerin dışındaki ihtiyaçlarınız için Online İşlem Merkezimizden kayıt bırakabilirsiniz. Talebiniz ertesi gün işleme alınacaktır (Pazar günü hariç.)

Kurulum hizmeti için ve arıza durumunda müdahale için saha destek ekiplerimiz var.

Saha ekibimiz yine çalışma saatlerinize uygun olarak haftaiçi günler ve Cumartesi günü 08:00-18:00 arasında hizmet vermektedir.

TurkNet İŞ İletişim Paketleri için, saha destek ekibimizin kesinti ve arızalara müdahale süresi 4 saattir. Çalışma günlerinde saat 14:00’e kadar iletilen arızalara aynı gün, saat 14:00’ten sonra gelen arıza taleplerine ise ertesi gün müdahale edilmektedir.

Online İşlem Merkezimizde 7 gün 24 saat aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz:

  • Aboneliğinizle ilgili detaylı bilgileri ve evrakları incelemek
  • Aboneliğinizdeki iletişim bilgilerinizi, güvenli internet tercihlerinizi güncellemek
  • Fatura tercihlerinizi görmek ve değiştirmek
  • Faturalarınızı incelemek, yazdırmak ve kredi kartı ile ödemek
  • Otomatik ödeme talimatı vermek
  • Online İşlemler Merkezi ve modem şifrelerinizi değiştirmek
  • Hizmet dondurma talebi vermek
  • Destek talebi girmek
  • Tüketici şikayet kaydı oluşturmak

Faturanız her ayın ilk günü basılır ve , ilgili ayın paket ücretleri ve varsa geçmiş ayın paket dışı kullanımları (sabit telefon hizmeti) ve yine varsa gecikme ücreti gibi diğer ücretler yer alır.

İlk faturanız, abonelik başlangıcınızın gerçekleştiği ayı takip eden ayın ilk günü gününde oluşacağından, ilgili ayın paket ücretleri ile birlikte önceki ayın (abone olduğunuz ayın) kısmi paket ücretlerini ve varsa önceki aydaki paket dışı kullanımları ve yine varsa kurulum hizmet bedelini (yeni tesis internet sözkonusuysa) içermektedir.

Evet. Fatura tercihinizi abone olurken ya da daha sonra KOBİ Destek Hattı yetkililerimize bildirerek veya Online İşlemler Merkezinden her zaman değiştirebilirsiniz.

Evet. TurkNet internet ve telefon faturalarınızı muhasebesel olarak masraf olarak gösterebilirsiniz. Aboneliğinizin şirket ünvanınız ile aynı isme olduğuna dikkat etmelisiniz.
Faturalarınız ayın ilk on günü içinde elinize ulaşıyor.

Son ödeme tarihi ayın son gününden 7 gün önceki iş günü. Genellikle ayın 20’si ile 25’i arasına denk geliyor.

Faturalarınızı kredi kartınızla Online İşlemler Merkezimizden ya da 0850 288 30 30 numaralı KOBİ Destek Hattımızdan ödeyebilirsiniz. Bu kanallardan otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Ayrıca, buraya tıklayarak kolayca ulaşabileceğiniz anlaşmalı ödeme noktalarımızdan ödeme yapabilirsiniz. Telefon ve internet bir arada hizmet kullanıyorsanız Abone Numaranız 6 hanelidir; bu numara hizmetleriniz aktive olduğunda e-posta ve SMS ile sizinle paylaşılacak olup ayrıca fatura üzerinde sağ üst köşesinde bulunan “ABONE NO” alanında yer almaktadır.

Faturanızı son ödeme tarihinden sonra ödememeniz durumunda, yasal zorunluluk gereği 1 Temmuz 2019’dan itibaren günlük %0,116 oranında gecikme ücretini faturanıza yansıtıyoruz. Yeni fatura dönemi gelmeden, ödenmemiş fatura döneminizin son gününde hizmetiniz kısıtlanır. Bu durdurmayı yaparsak hizmetinizi açtırmak için fatura bedelinize ve gecikme faizine ek olarak 100 TL daha ödemeniz gerekiyor. Hizmetinize ait son ödeme gibi tarihleri faturanız oluştuktan sonra Online İşlem Merkezi’nden öğrenebilirsiniz

Ödeme yaptıktan sonra ilk faturanıza 100 TL Hizmet Kısıtlama ve Açma ücreti yansıtılır.  

Hizmetiniz faturanızı ödemediğinizden dolayı kesildiğinde, ödemenizi yaptıktan sonra hizmetinizin devam etmesini sağlamak için bazı maliyetlerimiz oluyor. Bu sebeple, Hizmet Kısıtlama Açma Ücreti almak durumundayız.

Nakil durumunda, internet ve sabit telefon bir arada hizmetler için hizmet başına 600 TL faturanıza yansıtılır.

30 günlük dondurma bedeli, 100 TL’dir. Süre daha kısa veya uzun olursa dondurduğunuz gün sayısı kadar ücret ödersiniz ve her dönem için ayrı fatura alırsınız. Hizmetinizi 1 yıl içerisinde dört ayrı seferde toplamda 365 gün dondurabilirsiniz. Dondurabileceğiniz gün sayısı, bir sonraki yıl dönemine devretmez. 

Statik IP ücretimiz KOBİ’lere aylık ₺69,90’dir. Kullandığınız süre boyunca her ay faturanıza yansıtılacaktır.

TurkNet, Türkiye genelinde yaygın bir Telekomünikasyon Şebekesine sahiptir. TurkNet Şebekesindeki yedekli erişim hatlarına ve altyapıya sahip Erişim Noktaları, TurkNet’in kendi altyapısı ile donanmış, TurkNet tarafından işletilmektedir. Detaylı bilgi için: https://turk.net/hakkimizda/altyapimiz

Hayır, TurkNet ayrı şirket, Türk Telekom ayrı şirket. Biz 23 yıldır Türkiye’de alternatif telekom operatörü olarak faaliyet veriyoruz. Marka isimlerimiz benzer olduğu için bazen karıştırılabiliyor. Aslında Türk Telekom 1995 yılına kadar PTT adıyla çalışıyordu. Biz de TurkNet’i aynı yıl kurduk. Karışıklık biraz da oradan geliyor olabilir.

Türkiye’de tüm internet servis sağlayıcıları kendi fiber optik şebekeleri dışında devletin ortak altyapısını kullanır. Bu altyapı sanıldığının aksine Türk Telekom’a ait değildir. Bu altyapı 1940’lardan beri milletçe parasını ödediğimiz, değeri 200 Milyar TL’nin üzerinde olan, milli altyapımızdır. Türk Telekom, 2004 yılında özelleştirildiğinde, devlete ait bu altyapıyı işletme ve geliştirme sorumluluğunun bir özel şirkete verilmesi gerekliliği doğmuştur. Bu ihaleyi de 25 yıl için Türk Telekom almıştır ve bu altyapıyı Türkiye’deki tüm servis sağlayıcılara, düzenlenmiş ücretler karşılığında, kullandırmakla yükümlüdür. Yani evlerden santrallere kadar ulaşan bakır kablo tesisatın işletmesinden ve bakımından ücreti karşılığında Türk Telekom sorumludur. Aslında buradaki karışıklık büyük oranda, Türk Telekom’un aynı zamanda perakende seviyesinde (servis sağlayıcı olarak) de hizmet veren bir şirket olmasından kaynaklanmaktadır. Bu altyapıyı işletme görevini A Telekom diye bir altyapı şirketi almış olsa bu karışıklık hiç olmayacaktı. Turk Telekom dahil tüm işletmeler bu şirketten hizmet alacaktı.

İnternet ve telefon hizmeti için santralden binaya kadar yeni tesisat çekilmesi veya bu altyapı ile ilgili arızalara müdahale etme sorumluluğu, doğal olarak o alt yapıyı işletmekle yükümlü olan Türk Telekom’un görevidir. Türk Telekom, tüm operatörlerin kullanım hakkı olan devlet altyapısının işletmecisi olarak tüm operatörlere bu hizmeti sunmakla yükümlüdür.

İŞ GİGAFİBER MAX Paket aboneliği kapsamında abonelerin kullanımına hiç kutusu açılmamış, yırtılmamış ve/veya hasar görmemiş ZYXEL VMG3625-T50B marka modem tahsis edilmektedir. Modem marka ve modeli stoklar ile sınırlıdır. ZYXEL VMG3625-T50B marka modemin özellikleri ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Modem kullanım ücreti, aylık paket ücretleri içinde yer almaktadır.

Modeminiz hizmetiz açıldığında adresinize gönderilmektedir.

Modemleriniz “tak-çalıştır” özelliğine sahiptir. Kabloları doğru şekilde taktığınızda ayarlarını otomatik olarak alır. Siz bir kurulum yapmanıza gerek yoktur. Kablosuz ağ ismi ve şifresi de modemin arkasında yazmaktadır. iniz normal şartlarda kullanıcı adınız ve şifreniz kurulmuş olarak size ulaştırılacaktır. Eğer TurkNet’ten yeni hat aldıysanız bu durumda Yerinde Destek Hizmet kapsamında modem kurulumunuz Saha Ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Modem arızanızı Online İşlem Merkezi’nden ve/veya 0850 288 30 30 nolu Çağrı Merkezimizi arayarak iletebilirsiniz.

Modemler TurkNet mülkiyetindedir. Modemin çalışır halde bulundurulması sorumluluğu aboneye aittir. Modemler, internet aboneliği süresince kullanım amaçlı olarak abonelere teslim edilmektedir. 

Herhangi bir sebeple aboneliğin sonlanması halinde abone, TurkNet tarafından sağlanmış olan modemi TurkNet’e çalışır durumda ve tüm parçaları eksiksiz olarak 10 (on) gün içerisinde teslim etmekle yükümlüdür. TurkNet tarafından kullanıma sunulan modemin iade edilmemesi durumunda https://turk.net/modem-rayic-bedeli adreste yazan cezai bedel aboneye fatura edilecektir.

Modem kullanıcı hataları nedeniyle arızalanmış ise (fiziki hasarlar, sıvı dökülmesi vs…) müşteri modemi iade etmiş olsa da cihaz bedeli aboneye faturalanır. 

Modemin, “Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi Torun Center A Blok No: 74 A/89 Şişli/İstanbul” adresine Aras kargo firması ile ücretsiz gönderilmesi gerekmektedir. 

Bireysel
KOBİ
Kurumsal
Wholesale