İnternetiniz Neden Çekmiyor?

Daha iyi internet deneyimi için bunları unutmayın!

Hepimiz sorunsuz bir internet deneyimi istiyoruz. Aldığınız hizmette bazı küçük problemler yaşıyorsanız bağlantı tipine göre çözüm yollarına odaklanabilirsiniz.  

İnternetinizin neden çekmediğini birkaç adımda bulmak ister misiniz?

Daha yüksek internet hızına ihtiyacınız var!

Kullandığınız hız, sizin için yeterli değil. Bölgenizdeki en yüksek hızlara sahip olmak ve özgürce kullanmak için sizi TurkNet’e bekliyoruz. Üstelik TurkNet GigaFiber’le 1000 Mbps download ve 1000 Mbps upload hızına sahip olabilirsiniz.

Hemen altyapı sorgulaması yaparak ne kadar hız alabileceğinizi görün, özgür internetin tadını çıkarın!

Yeni bir modem ile internet deneyiminizi iyileştirebilirsiniz!

Teknoloji sürekli gelişiyor. Eski teknolojilere sahip cihazlar ise günümüzde performans kayıpları yaşatabiliyor. Kullandığınız modem çok eski olduğu için özellikle kablosuz internet deneyiminizi kötü etkiliyor olabilir. Modeminizi yenileyerek geniş kapsama alanına sahip, daha yüksek hızları destekleyen bir teknolojiye sahip olabilirsiniz.

Modeminizi yenilemek yerine TurkNet SmartyFi ile tüm internet performans sorunlarını çözebilirsiniz. TurkNet SmartyFi hizmeti ile evinizin her noktasında yüksek hızlı internet deneyimi sunuyoruz. Yapay zeka destekli performans ve arıza yönetimiyle en iyi Wi-Fi deneyimina sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için
TurkNet SmartyFi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İnternet deneyiminizi dünya standartlarına çıkartmak için sizi TurkNet’e bekliyoruz! Modemle, kablolarla uğraşmadan Gigabit hızında internet kullanmak için hemen altyapınızı sorgulayın.

Kablosuz internetinizi güçlendirmelisiniz!

Evimizde sinyaller aracılığı ile yayınlan kablosuz internet, sinyalin düşük olduğu noktalarda çok düşük performans sunabilir. Bunu iyileştirmek için yapmanız gerekenler;

  • Modeminizi evinizin orta noktasına yerleştirin.
  • Modeminizi yüksek bir yerde ve çevresini boş tutun.
  • Sinyal güçlendirmek için ek cihazlar alarak evinizin her noktasında yüksek performans alabilirsiniz.

TurkNet GigaFiber kullanıcılarına sunduğumuz TurkNet SmartyFi hizmeti ile evinizin her noktasında yüksek hızlı internet deneyimi sunuyoruz. Yapay zeka destekli performans ve arıza yönetimiyle en iyi Wi-Fi deneyimina sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için TurkNet SmartyFi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Gigabit hızında indirme ve yükleme hızı, SmartyFi ile benzersiz kablosuz internet deneyimi sizi bekliyor! TurkNet GigaFiber’e sahip olmak için hemen altyapınızı sorgulayın.

Wi-Fi için dikkat etmeniz gerekenler

Kablolu bağlantı için dikkat etmeniz gerekenler

En iyi Wi-Fi deneyimi sizinle olsun!

Güçlü bir altyapıya sahip olabilirsiniz fakat bazen mevcut şartlar kusursuz internet bağlantısı için çözüm ister. Hemen hız testi yaparak bağlantı performansınızı kontrol edin. Bunda bir sıkıntı görünmüyorsa yukarıdaki önerilerimizi deneyin. Eğer GigaFiber’li iseniz evinizin her köşesinde sorunsuz bir internet deneyimi yaşamak için yapay zeka destekli TurkNet SmartyFi ile tanışın. TurkNet SmartyFi ile tek ağ üzerinden kesintisiz dolaşım, güçlü bağlantı, olası bir arızada hızlı onarım ve performans takibi ile kalıpların çok dışında bir deneyime hazır olun.

Sıkça Sorulan Sorular

Aklınıza takılan bir konu mu var?

Evinizde “internet çekmiyor” diye çok yakınıyorsanız yapabileceğiniz birkaç değişiklik sayesinde daha iyi internet deneyimi yaşayabilirsiniz. Genel olarak internet çekmeme sorunlarının en başında düşük hızlarda internet kullanımı geliyor. Sinyalin en iyi olduğu noktada bile çok yüksek hızlar sunamayan bir hizmet, sinyalin az olduğu noktalarda interneti kullanmanıza engel olur. Bu sebeple ilk olarak ihtiyacınızı tam karşılayan bir hizmet kullandığınızdan emin olmalısınız. Eğer bundan eminseniz, modemin yerini değiştirebilirsiniz. Daha orta bir noktaya ve yüksek bir yere koymayı deneyebilirsiniz. Bu da sonuç vermediyse internet sinyal güçlendirici çözümlerine yönelebilirsiniz. “Evin her yerinde internet çekmiyor” diyenler için internet sinyal arttırma işlemini yapan bu çözümler arasında seçim yaparken dikkat etmek gerekiyor. Çözüm ararken kendinize yeni problemler üretmemek için akıllı mesh sistemlerini deneyebilirsiniz.

Kablosuz internet, sinyaller sayesinde kullandığımız alana yayılır. Ancak bu sinyalleri kötü etkileyen birçok unsur olabilir. Eviniz çok büyük olabilir, internet kullanmak istediğiniz alan ile modem arasında çok fazla duvar olabilir, modeminizin konumu çok kötü olabilir… Bu liste oldukça uzun. Peki internet sinyali nasıl güçlendirilir? Aslında ilk olarak doğru internet hızını kullanıyor muyuz onu kontrol etmemiz gerekiyor. Evinizde internet kullanan 2’den fazla cihaz veya kişi varsa ve siz ADSL hizmet kullanıyorsanız problem sinyalde olmayabilir. İnternet hızınızı yükseltmeniz gerekir. Ama siz zaten yüksek hızlı bir internet kullanıyorsanız da bu sefer ilk yapmanız gereken modeminizi evinizin orta noktasına taşımak. İnternet az çekiyor ise modem her yere eşit uzaklıkta olmalı. Sonrasında ise modemi yenilemeyi düşünebilir ya da kablosuz internet sinyal gücü arttırma için ek cihazlara başvurabilirsiniz. 

İnternet sinyali nasıl ölçülür? Tabii ki hız testi yaparak 😊 Telefon veya bilgisayar sayesinde yapacağınız bu testler size sinyal gücü hakkında fikir verecektir. “Wifi her yerde çekmiyor” diyorsanız evinizin birkaç farklı noktasında bu hız testlerini yaparak sonuçlarını karşılaştırabilirsiniz. Bu testleri yapmak için hız testi uygulamamızı kullanabilirsiniz. Çıkan hızlar birbirinden çok farklıysa sinyalleri güçlendirmek için bazı yapmanız gereken şeyler var demektir. Modemi daha orta bir noktaya getirebilir, modemi yenileyebilir ya da sinyal güçlendirici cihazlardan edinebilirsiniz.

Evinizde Wifi her yerde çekmiyor ise sinyal gücünüzü arttırmak için basit bir iki adım uygulayabilirsiniz. Modeminizi evinizin daha orta noktasına taşıyarak sinyalin her yere eşit mesafede ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Modeminiz çok eskiyse onu yenilyerek kapsama alanı daha geniş bir modem tercih edebilirsiniz. Tüm bunları denedikten sonra “Wifi çekmiyor ne yapabilirim?” diye soruyorsanız sinyal güçlendirici cihazlara yönebilirsiniz. Bu cihazların günümüzde yüzlerce farklı seçeneği bulunuyor. İhtiyacınıza en uygun çözümü ararken iyi araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Özellikle yeni nesil akıllı mesh cihazları kullanıcılara en yüksek performansı sunabiliyor.

Fiber internet ve xDSL hizmetler arasında sinyal olarak bir fark bulunmaz. Eğer xDSL’den fibere geçtikten sonra böyle bir problem yaşıyorsanız büyük ihtimalle ya modemden ya da modemin bulunduğu noktadan kaynaklanmaktadır. “Fiber internet çekmiyor” diyen kullanıcıların bir çoğu aslında diğer xDSL kullanıcılarının yaşadığı sorunların aynılarını yaşıyor. Burada ilk olarak fiber internette ne kadar hız kullandığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer düşük bir hız kullanıyorsanız ana sebeplerden biri bu olabilir. Sonrasında ise modemi evin orta noktasına taşıyarak tekrar sinyalleri deneyebilirsiniz. Modemi değiştirmek veya sinyal güçlendirici cihazlar edinmek internet çekmeme sorunu yaşamanıza engel olabilir.

Oyun oynarken veya interneti yoğun kullandığınız diğer işlemlerde internetin çekmeme sorunu aslında özel bir durum değil. Sahip olduğunuz internet hızı yoğun kullanımlar için yeterli değilse sinyal güçlü olsa da verimli bir kullanım sunmaz. Eğer hızınızdan eminseniz internet kullanmak istediğiniz cihazı modeme yaklaştırarak test edebilirsiniz. Bu şekilde de eğer istediğiniz sonucu alamıyorsanız sorun sinyallerde değil internet hızınızdadır. Evde internet çekmiyor diyen kullanıcıların bir çoğu aslında düşük hızlara sahip oldukları için istedikleri gibi internet deneyimi yaşayamıyor. Bu sebeple “internet çekmiyorsa ne yapılır?” gibi aramalarla sorunu tespit etmeye çalışırlar. Daha yüksek hızlara sahip bir internet hizmeti edinerek evinizdeki tüm ihtiyaçları çözebilirsiniz. Bulunduğunuz bölgedeki en yüksek kullanıp kullanmadığınızı öğrenmek için hemen altyapı sorgulama yapabilirsiniz.

İnternet yavaşlığı temelinde birçok sebep olabilir. İlk olarak evin her yerinde yavaş olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Evin her noktasında yavaş ise kullandığınız hizmeti incelemenizde yarar var. Paketiniz düşük bir hızı kapsıyor olabilir. Daha yüksek hızlı bir hizmete geçerek sorunu kökünden çözebilirsiniz. Ama paket hızınız yüksek olmasına rağmen “internet neden çekmiyor?” diye soruyorsanız ilk olarak modeminizin konumuna bakmanız gerekiyor. Modemi evin orta bir noktasına getirdikten sonra hala wifi çekmiyor ise bu sefer modemi yenileme yoluna gidebilirsiniz.

Bireysel
KOBİ
Kurumsal
Wholesale